Jump to content

Triušių auginimas


Donatas

Recommended Posts

Atsakykit prašau apie žolę kas nors,ar galima slapia žole isrovus palikti kelias dienas kad isdžiutu? Ar tada jau ji bus nuvytus,suplekus ir nebebus galima duoti triušiukams ir triušiams?

Na geriausia iskart zole nupjauta triusiams(neslapia). o jei slapia zole duodi tai geriau maziau jos duoti, paraukit ir dekit i krepsi kuri prapustu vejas, ir viskas. ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Atsakykit prašau apie žolę kas nors,ar galima slapia žole isrovus palikti kelias dienas kad isdžiutu? Ar tada jau ji bus nuvytus,suplekus ir nebebus galima duoti triušiukams ir triušiams?

Na geriausia iskart zole nupjauta triusiams(neslapia). o jei slapia zole duodi tai geriau maziau jos duoti, paraukit ir dekit i krepsi kuri prapustu vejas, ir viskas. ;)

Jeigu jau šeriat žole, tai reikia šerti sausa , apvytinta žole. Trumpiau tariant ryte prišienauji, plonai paskleidi kad apvystų ir vakare atiduodi, vakare prišienauji ryte sušeri.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pasiguosiu ir as :icon-redface: Pirmadieni turejo triusiuotis dar tik antra mano triuse, o siandien jau radau keturis negyvus triusiukus :( vienas is ju buvo net neissivystes...

Skaiciau, kad po nesekmingo gimdymo reikia patele pas patina mest... tai jau rytoj man juos suleist, ar dar kokias penkias dieneles laukt?

Beje, ACIU viesiems :eusa-clap: kurie dalinates savo patirtimi, jusu deka siandieninis praradimas man netoks baisus buvo, nes jau zinojau ko galima tiketis ir kad tai normalu triusininkysteje ...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Atsakykit prašau apie žolę kas nors,ar galima slapia žole isrovus palikti kelias dienas kad isdžiutu? Ar tada jau ji bus nuvytus,suplekus ir nebebus galima duoti triušiukams ir triušiams?

Na geriausia iskart zole nupjauta triusiams(neslapia). o jei slapia zole duodi tai geriau maziau jos duoti, paraukit ir dekit i krepsi kuri prapustu vejas, ir viskas. ;)

Jeigu jau šeriat žole, tai reikia šerti sausa , apvytinta žole. Trumpiau tariant ryte prišienauji, plonai paskleidi kad apvystų ir vakare atiduodi, vakare prišienauji ryte sušeri.

Prisiskaičiau, kad triušiams netinka pavytusi žolė, o jūs sakote, kad galima... Esu dar naujokė tame reikale, tad pasakykit nuo dūšios, ar nepakenksiu savo triušiams, duodama iš vakaro nupjautos žolės? Juk pernakt ji tik truputį apvysta. Dieną kiek labiau, bet ji tada jau pavytusi, kurios man prigrąsino neduoti... :eusa-think: Turiu kelis triušius savo reikmėms, atsivedė triušė prieš penketą dienų triušiukų, bijau sugadinti viską. Kol kas tfu tfu tfu - viskas sekasi gerai, suskiepyti triušiai, patelė buvo apie savaitę besilaukianti, bet skiepas ačiū dievui jai nepakenkė. Tai kaip su ta žole, jei netingit, parašykit plačiau. Ačiū. ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pasiguosiu ir as :icon-redface: Pirmadieni turejo triusiuotis dar tik antra mano triuse, o siandien jau radau keturis negyvus triusiukus :( vienas is ju buvo net neissivystes...

Skaiciau, kad po nesekmingo gimdymo reikia patele pas patina mest... tai jau rytoj man juos suleist, ar dar kokias penkias dieneles laukt?

Beje, ACIU viesiems :eusa-clap: kurie dalinates savo patirtimi, jusu deka siandieninis praradimas man netoks baisus buvo, nes jau zinojau ko galima tiketis ir kad tai normalu triusininkysteje ...

O siandien ji vel lizda bando sukti :eusa-doh:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jeigu jau šeriat žole, tai reikia šerti sausa , apvytinta žole. Trumpiau tariant ryte prišienauji, plonai paskleidi kad apvystų ir vakare atiduodi, vakare prišienauji ryte sušeri.

Prisiskaičiau, kad triušiams netinka pavytusi žolė, o jūs sakote, kad galima... Esu dar naujokė tame reikale, tad pasakykit nuo dūšios, ar nepakenksiu savo triušiams, duodama iš vakaro nupjautos žolės? Juk pernakt ji tik truputį apvysta. Dieną kiek labiau, bet ji tada jau pavytusi, kurios man prigrąsino neduoti... :eusa-think: Turiu kelis triušius savo reikmėms, atsivedė triušė prieš penketą dienų triušiukų, bijau sugadinti viską. Kol kas tfu tfu tfu - viskas sekasi gerai, suskiepyti triušiai, patelė buvo apie savaitę besilaukianti, bet skiepas ačiū dievui jai nepakenkė. Tai kaip su ta žole, jei netingit, parašykit plačiau. Ačiū. ;)

Siaip is tiesu vytina zole ne todel, kad sviezia negerai (kaip tik atvirksciai), o todel, kad naturalioje pievoje yra gan daug nuodingu triusiams zoliu rusiu, kuriu blogosios savybes dingsta pavytinus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jeigu jau šeriat žole, tai reikia šerti sausa , apvytinta žole. Trumpiau tariant ryte prišienauji, plonai paskleidi kad apvystų ir vakare atiduodi, vakare prišienauji ryte sušeri.

Prisiskaičiau, kad triušiams netinka pavytusi žolė, o jūs sakote, kad galima... Esu dar naujokė tame reikale, tad pasakykit nuo dūšios, ar nepakenksiu savo triušiams, duodama iš vakaro nupjautos žolės? Juk pernakt ji tik truputį apvysta. Dieną kiek labiau, bet ji tada jau pavytusi, kurios man prigrąsino neduoti... :eusa-think: Turiu kelis triušius savo reikmėms, atsivedė triušė prieš penketą dienų triušiukų, bijau sugadinti viską. Kol kas tfu tfu tfu - viskas sekasi gerai, suskiepyti triušiai, patelė buvo apie savaitę besilaukianti, bet skiepas ačiū dievui jai nepakenkė. Tai kaip su ta žole, jei netingit, parašykit plačiau. Ačiū. ;)

Siaip is tiesu vytina zole ne todel, kad sviezia negerai (kaip tik atvirksciai), o todel, kad naturalioje pievoje yra gan daug nuodingu triusiams zoliu rusiu, kuriu blogosios savybes dingsta pavytinus.

As tai duodu vakare nupjauta zole ir man kuo puikiausiai valgo. Ir pavytusia duodu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Teisingai Karoli, gamtoje daug nuodingu mikroelementu kuriu yra zoleje ir ja pavytinus dingsta tie nuodai, o jei norit duoti sviezia nupjauta zole (ne slapia, ne su rasa) tada geriausia yra, Zalieji dobilai, Pienes.

Sakyim Raicina, Svidre, Motiejuas, Raudonieji dobilai jie traukia visas nuodingasias medziagas i save, todel nepatartina duoti nesciom, zindanciom ir maziem triusiukam.

Ukininu nemalone :D uzsitraukes VARPIS taip pat nera bloga zole triusiam, nes jame pilna azoto, varpis neauga ten kur mazai arba isvis nera azoto. :lol:

Tik gink dieve neduokit BARBURYCIU (aukstaitiskai kalbant) ir jei ja palietet rankom nusiplaukit, nes ant lapu ir ziegu yra geltonos dulkes, jos nuodingos musu organizmui.

Geriausia yra duoti triusiam Vyteliu, jos auga daugiausia pelkingose vietovese, Vytelese daug alieju, angliavandeniu ir visu kitu geru dalyku :D:D:D:D:D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gal turite kas informatyvią schemą ar nuotraką, kaip atskirti patelę nuo patinėlio. Maniškiams mėnesis, bet nelabai gaudausi dar (pirmą kartą susiduriu su šiuo klausimu :)).

Vikipedija © kaip ir Gaidžiūnienė rašo maždaug taip pat:

"Triušių lyti galima nustatyti keliais būdais. Jauniklį kairiąja ranka imkite kryžiaus srityje už kailiuko (kartu prilaikoma ir uodega) ir apverskite pilvu į viršų. Dešiniosios rankos pirštais pilvo odą patraukite galvos link. Patelių link uodegos matyti trikampis su pailgu plyšiu, o patinėlių - vamzdelio formos su apvaliu plyšiu varputė.

Lyti galima nustatyti ir pagal antrinius lytinius požymius, nors triušių jie silpniau išreikšti nei paukščių ar kitų gyvūnų. Patinai būna masyvesni, jų galva trumpa kvadratinė. Patelių galva siaura, kūno sandara grakštesnė, dubuo platus, ant pilvo dviem eilėmis išsidėstę speneliai."

Deja paveiksliukų neturiu. Bet visai rimtai sakau - iš veido galima atskirti, jei banditska morda - bachūras :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Turiu tokia beda.

Mano puikus veislinis patinas kazko jau menesi neprimina vienos galines kojos, kas cia galetu buti. Siaip eda gerai, svoris nekrenta, bet taip ir strypcioja ant triju, o ta ktvirta pastoviai pakelta. Apziurejus koja, jokiu isoriniu pozymiu nera.

Kadangi patinas tikrai geras, gal visgi palikti ji veislei bent iki rudens?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...