Jump to content

Triušių auginimas


Donatas

Recommended Posts

Bet vis vien esme - patys narvai :) Nezinau ar tiesa, bet kazkur rusiskuose forumuose skaiciau, kad pats Michailovas niekada rimtai triusininkyste niekad ir neuzsiminejo :eusa-dance: Kitas vienas is Michailovo pasiulymu - laikyti po dvi pateles kartu (vietos taupymo ar gal kitais sumetimais, nezinau). Nelabai isivaizduoju kaip tai praktiskai igyvendinti :icon-ugeek:

Teko vienam rusų žurnale matyti metalinius narvus, pagal Michailovą padarytus. Šiaip tai nesutikčiau, kad esmė narvai, kiek jų teko matyti visi interpretuoja :) Čia galioja principinė schema. Kadangi tiriušiukų atjunkymo laikas ilgas, dvi patelės naudojasi viena perykla. Tarp narvų yra daroma perykla, į kurią galima patekti iš dviejų narvų. Patelė kuri perisi durelės atidaromos, kurios triušiukai jau išsirito iš lizdo - durelės uždaromos ir ji jau ten nebepatenka :eusa-dance:

Tikrai gera idėja tiem, kas ilgai atjunkina nuo patelės triušiukus :)

Matai, o as taip su humoru ziurejau, kol nebandziau isigilinti - gal ir nieko ta ideja viena perykla dviem patelem :eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tokiu principu patelė veda kas antrą mėnesį, o triušiukai atjunkomi likus savaitei iki naujos vados. Ar tai nenualina patelės? Man, naujokei, labai širdį skaudėjo, kai vaikų nužįstą vėl pas patiną įleidau.... Nelabai jai tai patiko, o ir neišėjo nieko :(

matai, triušės iškart po bandos atsivedimo, vėl gali apsivaisinti ir čia jų privalumas ir išskirtinė savybė :) intensyviai auginant (leidžiant petelę pas patiną 3-5 diną po atsivedimo) ne visos išlaiko, o tos kurios išlaiko po metų būna išsunktos :( galiojimo laikas tokiom patelėm 1m

kergimas kas 60 dienų yra tikrai ekstensyvus ir patelė gali bandas vestis 3metus. Pirmas 20 dienų vaisius vos vos auga, o žindomam jaunimui pats pikas. Todėl patelei pasiskirsto jėgos :) po 20 dienos triušiukai jau pradeda ėsti patelės ėdamą maistą ir laktacija mažėja, o vaisiaus augimas suintensyvėja :)

Triušių patelės unikalios ir dėl savybės atsivesti dvi vadas 1-10 dienų intervale, tik vat jaunikliai bus silpni :(

O ką daryti, jei patelė turėjo atsivesti spalio 8-9 denomis, bet neatsiveda? Kiek laukti? Šiandien jau savaitė maniškėms, t.y. 36-37 dienos, viena lyg ir suka gūžtą, jau kelias dienas po keletą kuokštų pūkų papeša. Gal tiesiog vėluoja? Kitos dvi nieko nesiruošia, viena išvis miega perykloje, ten ir tuštinasi :( Iš jos tai jau tikrai nieko nebesitikiu... Bandžiau čiupinėti spenelius - na lyg ir didesni nei paprastai....

jeigu pirma vada galima dar tikėtis iki 35-37 d, bet juk prieš atsivedima puikiai matosi ant patelių ,kad joms sunku ir turėtų tuoj atsivesti. O jeigu nulis emocijų tai nieko ir nesitikėk, arba geriausiu atveju 1-2 triušiukai bus....bet jau turėjo atsivest...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

jeigu pirma vada galima dar tikėtis iki 35-37 d, bet juk prieš atsivedima puikiai matosi ant patelių ,kad joms sunku ir turėtų tuoj atsivesti. O jeigu nulis emocijų tai nieko ir nesitikėk, arba geriausiu atveju 1-2 triušiukai bus....bet jau turėjo atsivest...

Dviems pirma vada, vienai antra. Supratau, eisim šiandien pas kavalierius :) Ačiū labai už patarimus :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

..."Michailovo metodo" esmė yra triušių prieaugio laikymas pas patelę iki mušimio t.y. 3mėn. Aiškinama tuom, kad per motinos pieną triušis gauna imunitetą, daug maistinių medžiagų, todėl gerai auga ir neserga :) aš tik neįsivaizduoju, kaip 2 mėn triušiukas po patele palenda :eusa-doh:

Palenda jis be problemų. Kitas klausimas kaip jauciasi patelė kai ją ištisai sekioja 10 burnų dvimėnesinių??? Mano ''ekspermentiniai'' jau 13 savaičių, o dar kartu su patelėmis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

..."Michailovo metodo" esmė yra triušių prieaugio laikymas pas patelę iki mušimio t.y. 3mėn. Aiškinama tuom, kad per motinos pieną triušis gauna imunitetą, daug maistinių medžiagų, todėl gerai auga ir neserga :) aš tik neįsivaizduoju, kaip 2 mėn triušiukas po patele palenda :eusa-doh:

Palenda jis be problemų. Kitas klausimas kaip jauciasi patelė kai ją ištisai sekioja 10 burnų dvimėnesinių??? Mano ''ekspermentiniai'' jau 13 savaičių, o dar kartu su patelėmis.

nu ir kaip prieaugiai ??? koki svorį pasiekė ir kokia veislė ???

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

jeigu pirma vada galima dar tikėtis iki 35-37 d, bet juk prieš atsivedima puikiai matosi ant patelių ,kad joms sunku ir turėtų tuoj atsivesti. O jeigu nulis emocijų tai nieko ir nesitikėk, arba geriausiu atveju 1-2 triušiukai bus....bet jau turėjo atsivest...

ech, taip ir atsitiko - vienas mažulis, ir tas negyvas :(

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

..."Michailovo metodo" esmė yra triušių prieaugio laikymas pas patelę iki mušimio t.y. 3mėn. Aiškinama tuom, kad per motinos pieną triušis gauna imunitetą, daug maistinių medžiagų, todėl gerai auga ir neserga :) aš tik neįsivaizduoju, kaip 2 mėn triušiukas po patele palenda :eusa-doh:

Palenda jis be problemų. Kitas klausimas kaip jauciasi patelė kai ją ištisai sekioja 10 burnų dvimėnesinių??? Mano ''ekspermentiniai'' jau 13 savaičių, o dar kartu su patelėmis.

nu ir kaip prieaugiai ??? koki svorį pasiekė ir kokia veislė ???

Flandrai. Nuo 2,6 iki 3,1 kg.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, turiu 7 kaliformijo, 3 zelandu, 2 milžines.

Mano triušiai gyvena patalpoje, šilta gera ventiliacija, geras apšvietimas, nauji gardai su gimdymo skyriais. Manau kad ruduo neturetėtų labai įtakoti :(

as ir veisiu triusius,su kalifornais neturetum turet bedu del suleidimo,bet va su zelandais biski daug ir lb nenutukink pateliu nes paskui teks ant dietos laikyt;]milzinu atsisakiau tai apie juos nieko pasakyt negaliu.siemet pats tai problemu turiu del suleidimo tai su prancuzu avinais ir vienos pilkaisiais kazko lb sunkei leidzias,tai dabar veisiu 5veislias kalifornus zelandus vienos melynuosiu vienos pilkuosius ir prancuzu avinus,bet likt zadu ant 3veisliu nes kaip sakoma kas per daug tas nesveika ir lb daug kainuoja ypac isivezant is uzsienio

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, turiu 7 kaliformijo, 3 zelandu, 2 milžines.

Mano triušiai gyvena patalpoje, šilta gera ventiliacija, geras apšvietimas, nauji gardai su gimdymo skyriais. Manau kad ruduo neturetėtų labai įtakoti :(

Sveikinam prisijungus :)

amžius koks ??? ne visi triušiai vienodai bręsta ir jai tai pirmos vados, tai būna biški sunkumų :(

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Flandrai. Nuo 2,6 iki 3,1 kg.

Nu kaip 13 sav flandrams su tokia prabanga norėtųsi didesnio prieaugio :eusa-doh: o kaip pats vertini savo eksperimentą ???

Atsižvelgiant į sąlyginai mažą prieaugį ir į tai, kad patelės žindydamos dar tokius ''milžinus'' iki kokių 2 mėn. alinasi pačios tai vertinu neigiamai. Atskirtų 1 mėnesio triušiukų prieaugis buvo didesnis. Vertinti teigiamą poveikį ligų profilaktikai, imuniteto įgavimui negaliu, nes triušiukus skiepinau. Lyginti su kitų prieaugiais irgi sunku, nes mano triušiai nežino kas yra kombikormas. Šiaip vien natūraliais pašarais flandrai auga apie 1 - 1,1 kg. per mėnesį pas mane.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, turiu 7 kaliformijo, 3 zelandu, 2 milžines.

Mano triušiai gyvena patalpoje, šilta gera ventiliacija, geras apšvietimas, nauji gardai su gimdymo skyriais. Manau kad ruduo neturetėtų labai įtakoti :(

Sveikinam prisijungus :)

amžius koks ??? ne visi triušiai vienodai bręsta ir jai tai pirmos vados, tai būna biški sunkumų :(

mano pateles 4-5 men

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, turiu 7 kaliformijo, 3 zelandu, 2 milžines.

Mano triušiai gyvena patalpoje, šilta gera ventiliacija, geras apšvietimas, nauji gardai su gimdymo skyriais. Manau kad ruduo neturetėtų labai įtakoti :(

Sveikinam prisijungus :)

amžius koks ??? ne visi triušiai vienodai bręsta ir jai tai pirmos vados, tai būna biški sunkumų :(

mano pateles 4-5 men

Dar biski jaunos, turbut del to plius ruduo

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Amzius tikrai nebeda,kai kas kerge 3.5 men.Pats kergiau 4 men. ir kuo puikiausiai susikerge.

sveiki na jau 3,5-4 men kergi tai jau kazkokia nesamone dar nelabai subrende , o3,5men tai tos patelites dar nieko ner 4,5 tai ir pats kalifornes sukergiu,geriausia nuo 5-6men pradet tada ir rezultatai geri buna

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Amzius tikrai nebeda,kai kas kerge 3.5 men.Pats kergiau 4 men. ir kuo puikiausiai susikerge.

sveiki na jau 3,5-4 men kergi tai jau kazkokia nesamone dar nelabai subrende , o3,5men tai tos patelites dar nieko ner 4,5 tai ir pats kalifornes sukergiu,geriausia nuo 5-6men pradet tada ir rezultatai geri buna

Sakau kergiau 4 men viskas ok vidurkis 8 triusiukai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Amzius tikrai nebeda,kai kas kerge 3.5 men.Pats kergiau 4 men. ir kuo puikiausiai susikerge.

sveiki na jau 3,5-4 men kergi tai jau kazkokia nesamone dar nelabai subrende , o3,5men tai tos patelites dar nieko ner 4,5 tai ir pats kalifornes sukergiu,geriausia nuo 5-6men pradet tada ir rezultatai geri buna

Sakau kergiau 4 men viskas ok vidurkis 8 triusiukai.

aisku reikia ziuret kaip patele atrodo visko buna ,aisku kiekvienas darom kaip mums atrodo geriau

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...