Jump to content

Triušių auginimas


Donatas

Recommended Posts

Sveiki visi,

Jau seniau rasiau, kad 4 pateles gimde is eiles ir visi triusiukai isgaisdavo per pirma para. Tai vo daba sulaukiau antros vados. Sunesiau triusiu narvus i garaza, kad labai salta nebutu ir skersveju. 7d. turejo gimdyti, nelindau i garaza nuo 6 iki 8d. kad tik nesustresuoti triusiu. 8d. uzeinu, ant zemes puku kuokstas, reiskia pagimde, atsidarau gimdykla, vaikai pukais uzkloti, ant sienelio guli, tik va visa beda KAD BISKI NEGYVI VISAI. Kaz kas forume minejo , kad jei ju mama nemaitina tai dar tris dienas gali traukti (nelabai tikiu, kad naujagimiai tiek trauks), tai kadangi po pirmos nakties jau 5 gimdymu triusiukus istraukiu dohlus, tai gal susala. Nors dauguma juos nesildomose patalpose arba lauke augina, ir kazkodel isgyvena. Nesuprantu ar cia tokios pateles netike ar cia as niekam tikes "ukininkas". Gal kas minciu kokiu turit? Gal kokia infraredo lempa i gimdykla istatyti kad +20 laipsniu butu, gal tada tie triusiukai sugebes isgyventi. Per jonines triusius nusipirkau, visi kovo men gime, o dar nei vieno gyvo triusiuko nesulaukiau. Va cia tai perspektyvus uzsiemimas, per kaledas turbut sitas pateles suvalgyti reikes, o narvus i metaloloma priduoti. Kazkokia nesamone tas triusiu auginimas, cia nieko pasiskaiciuoti ar pasidelioti i prieki negali, nes tiek ForceMajeur turbut niekur kitur nera.

Dar pradedantiems triusius auginti, noriu patarti, pamirskit skaiciavimus kiek triusiu jus turesite po puse metu ir panasiai. Pora pateliu nusipirkite ir pazaiskite kokia puse metu, noras kaip mat atsoks. Kiek babkiu ir laiko i narvus sukisau tai buciau galejes visus metus turbut sekmadieniais triusiena valgyti, o daba turbut teks savo 7 nekudysnus triusius kaledom suvalgyti. Visi knyguciu paistalai, mano galva ir lieka paistalais. Jei viskas taip grazu butu, tai tikrai butu dideliu fermu triusius auginanciu ir milijonus sukanciu, o is tiesu nera, ir ne be reikalo, jei butu imanoma is to bizni padaryti, tai jau seniai padarytas butu. Bet deje triusiai lieka triusiais, ir ju logikos neperprasi (nes jie jos neturi). Realiai kas neturi ka veikti gyvenime, tas gali vozotis su keliais triusiukais savo hobiui, o kas tikisi (kaip as tikejausi) is tiek mamku, po tiek laiko, tiet triusiuku, sediu atsiputes ir triusiena slamsciu grybu padaze - TAI PAMIRSKITE.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

antra vada tik viena atsivede, dar 2 sukergtos , 11d. ir 26d. turi gimdyti, dar viena neprisileidzia patino.

Tai gal jos tiesiog per jaunos vaikus ziureti, (nors kiti sako nuo 4,5 ar 5 men jau kergti galima). Ir ar nesugadinau pateliu, jei per anksti pirma karta jas sukergiau?

Aciu uz patarimus.

Aš nežinau. Bet žmogus iš kurio pirkau flandres nerekomendavo leisti jaunesniu kaip 9 mėnesių. Tai aš taip ir padariau. Atvedė jau po 2 vadas vidutiniskai 7-8 triušiukus ir sėkmingai augino. O tavo klausimą kažkas iš profų manau tikrai atsakys.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

antra vada tik viena atsivede, dar 2 sukergtos , 11d. ir 26d. turi gimdyti, dar viena neprisileidzia patino.

Tai gal jos tiesiog per jaunos vaikus ziureti, (nors kiti sako nuo 4,5 ar 5 men jau kergti galima). Ir ar nesugadinau pateliu, jei per anksti pirma karta jas sukergiau?

Aciu uz patarimus.

Užjaučiu sodininke dėl tavo nesėkmių, labai skaudu, kai nėr triušiukų :icon-cry:

Labai blogai padarei, kad nėjai pasižiūrėti :icon-cry: dabar sunkiau kokias tai išvadas padaryti, antra nėra tie triušiai tokie baukštūs ir lepūs kaip atrodo :eusa-dance: Muzikos foną pajunk, koki radijuką už 40Lt nupirk jiem, kad fonas ramesnis būtų, mažiau baidysis :)

Kergimo laikas priklauso nuo veislės, ankščiausia kergiasi 4,5-5 mėn kalifornai, zelandai ir jų hibridai, kitaip sakant mėsinės-broilerinių veislių triušiai, kitiem tas laikas ateina vėliau :)

Iš principo jei jaunikliai gimė išnešioti, vadinas fiziologiškai jau galėjo tai padaryti :eusa-doh: čia kažkur kitur šuo pakastas :icon-confused:

Šiaip nereikia bijoti eiti pas pateles, nieko jos taip bais nebijo, kitos net agresyvios tampa :) Triušiukus reik pažiūrėti iškart po atsivedimo praėjus val kitai. Reikia išimti negyvus, kad kitiem patelė charakiri nepadarytų.

Temperatūra min +10 rekomenduojama, pas kitus ir per šalčius atsiveda ir viskas OK

Jei triušiukai gimė pilnumoj išsivystę ir gyvibingi, vadinas su išnešiojimu ir apvaisinimu viskas OK

Ar triušė turėjo savo gimdyklinę lizdavietę, ar pagimdė triušiukus kur papauola ???

Būna tik atsivedusiom patelėm ryškiai išreikšta ruja ir dėl to reiktų mest pas patiną ir palaikyt pusdienį atskirai nuo vaikų, tada apsiramina ir atgimsta motiniški instinktai :eusa-dance:

Triušiukai tikrai 2-3 paras gali išgyventi be maitinimo, nu nebent visiškai silpnus atsivedė

Viena iš kylančių versijų, kad galbūt nugulė ar nutrypė patelė juos :eusa-doh: gal ir nesirūpino, neaišku kiek laiko praėjo nuo gimimo kai tu juos radai :icon-rolleyes: Jei nemaitino, tai oda turėtų būti tokia kaip sudžiūvusi, paprastai triušiukai nemaitinami pradeda cypauti, veliau bando šliaužti iš lizdo ieškoti maisto (aišku gali jau taip darydami ir sušalti) vadinasi rastum ne visus lizde :(

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

antra vada tik viena atsivede, dar 2 sukergtos , 11d. ir 26d. turi gimdyti, dar viena neprisileidzia patino.

Tai gal jos tiesiog per jaunos vaikus ziureti, (nors kiti sako nuo 4,5 ar 5 men jau kergti galima). Ir ar nesugadinau pateliu, jei per anksti pirma karta jas sukergiau?

Aciu uz patarimus.

Užjaučiu sodininke dėl tavo nesėkmių, labai skaudu, kai nėr triušiukų :icon-cry:

Labai blogai padarei, kad nėjai pasižiūrėti :icon-cry: dabar sunkiau kokias tai išvadas padaryti, antra nėra tie triušiai tokie baukštūs ir lepūs kaip atrodo :eusa-dance: Muzikos foną pajunk, koki radijuką už 40Lt nupirk jiem, kad fonas ramesnis būtų, mažiau baidysis :)

Kergimo laikas priklauso nuo veislės, ankščiausia kergiasi 4,5-5 mėn kalifornai, zelandai ir jų hibridai, kitaip sakant mėsinės-broilerinių veislių triušiai, kitiem tas laikas ateina vėliau :)

Iš principo jei jaunikliai gimė išnešioti, vadinas fiziologiškai jau galėjo tai padaryti :eusa-doh: čia kažkur kitur šuo pakastas :icon-confused:

Šiaip nereikia bijoti eiti pas pateles, nieko jos taip bais nebijo, kitos net agresyvios tampa :) Triušiukus reik pažiūrėti iškart po atsivedimo praėjus val kitai. Reikia išimti negyvus, kad kitiem patelė charakiri nepadarytų.

Temperatūra min +10 rekomenduojama, pas kitus ir per šalčius atsiveda ir viskas OK

Jei triušiukai gimė pilnumoj išsivystę ir gyvibingi, vadinas su išnešiojimu ir apvaisinimu viskas OK

Ar triušė turėjo savo gimdyklinę lizdavietę, ar pagimdė triušiukus kur papauola ???

Būna tik atsivedusiom patelėm ryškiai išreikšta ruja ir dėl to reiktų mest pas patiną ir palaikyt pusdienį atskirai nuo vaikų, tada apsiramina ir atgimsta motiniški instinktai :eusa-dance:

Triušiukai tikrai 2-3 paras gali išgyventi be maitinimo, nu nebent visiškai silpnus atsivedė

Viena iš kylančių versijų, kad galbūt nugulė ar nutrypė patelė juos :eusa-doh: gal ir nesirūpino, neaišku kiek laiko praėjo nuo gimimo kai tu juos radai :icon-rolleyes: Jei nemaitino, tai oda turėtų būti tokia kaip sudžiūvusi, paprastai triušiukai nemaitinami pradeda cypauti, veliau bando šliaužti iš lizdo ieškoti maisto (aišku gali jau taip darydami ir sušalti) vadinasi rastum ne visus lizde :(

Atsižvelgiau į tavo atsakymus ir kai kurie man taip pat naudingi.

O gal kas žinot kodėl taip yra,kad aš jeigu savo Chinai duodu pvz grudų į kuoklę(staigiai) ji urzgią,šnypčia,man biški baisu,pora kartu tai išgązdino tai rankas nusiplakiau į narva :D

Ir dar.

China vakar atsivedė pirmają vadą,ir apžiūrėjau leliukus atrodo visi gyvi.Bet kas mįslingiausia,kad kai seniau mano balta triušė gimdė buvo visi raudoni triušiai(kai dar bekailio).

China yra tamsi,patinas su kurio buvo suleista China irgi yra tamsus, o vaikai visi tamsūs išskyrus 2 raudoni,kas čia dabar?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Atsižvelgiau į tavo atsakymus ir kai kurie man taip pat naudingi.

O gal kas žinot kodėl taip yra,kad aš jeigu savo Chinai duodu pvz grudų į kuoklę(staigiai) ji urzgią,šnypčia,man biški baisu,pora kartu tai išgązdino tai rankas nusiplakiau į narva :D

Ir dar.

China vakar atsivedė pirmają vadą,ir apžiūrėjau leliukus atrodo visi gyvi.Bet kas mįslingiausia,kad kai seniau mano balta triušė gimdė buvo visi raudoni triušiai(kai dar bekailio).

China yra tamsi,patinas su kurio buvo suleista China irgi yra tamsus, o vaikai visi tamsūs išskyrus 2 raudoni,kas čia dabar?

Manau, tas urzgimas stipriau išreikšta lizdo ginyba, juk kiekviena motina užstoja savo vaikus, o aršumas priklauso nuo charakterio. Pas mane irgi skirtingai visos, vienos ramios,o vieną turiu labai agresyvia, baisu be pirštinės ir ranką į narvą kišti :lol:

dėl spalvų, tai čia manau genetika ir nieko baisaus :eusa-dance:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Atsižvelgiau į tavo atsakymus ir kai kurie man taip pat naudingi.

O gal kas žinot kodėl taip yra,kad aš jeigu savo Chinai duodu pvz grudų į kuoklę(staigiai) ji urzgią,šnypčia,man biški baisu,pora kartu tai išgązdino tai rankas nusiplakiau į narva :D

Ir dar.

China vakar atsivedė pirmają vadą,ir apžiūrėjau leliukus atrodo visi gyvi.Bet kas mįslingiausia,kad kai seniau mano balta triušė gimdė buvo visi raudoni triušiai(kai dar bekailio).

China yra tamsi,patinas su kurio buvo suleista China irgi yra tamsus, o vaikai visi tamsūs išskyrus 2 raudoni,kas čia dabar?

Manau, tas urzgimas stipriau išreikšta lizdo ginyba, juk kiekviena motina užstoja savo vaikus, o aršumas priklauso nuo charakterio. Pas mane irgi skirtingai visos, vienos ramios,o vieną turiu labai agresyvia, baisu be pirštinės ir ranką į narvą kišti :lol:

dėl spalvų, tai čia manau genetika ir nieko baisaus :eusa-dance:

Kad ir kai neturej vaiku buvo urzgimas biski keistas,

tai prie visu triusiu taip lengva prieiti o kai prie chinos ji urzgia :/

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki visi. Reiketu jusu pagalbos, po savaites gimdys mano zelandes, siandien sukaliau gimdyklas ir nezinau ar nebus per mazos: gylis 47 cm, plotis 37 cm, aukstis 37 cm. Kokio dydzio pas jus gimdyklos?, ar uzteks patelei su vaikais vietos?, nesutryps ji ju?

Aciu uz atsakymus.

Pagimdyti triusei gal ir neblogai,bet kai jau triusiukai bus 1sav ar daugiau jau nebebus vietos triusei tai gal ir sutryps.Nors nesu girdejas bet zinau kad triusei reikia daug vietos gimdymui,nes dar kai paauks triusiai,ir triusiai iskis galva is lizdo tai kur jiems vieta bus?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Atsižvelgiau į tavo atsakymus ir kai kurie man taip pat naudingi.

O gal kas žinot kodėl taip yra,kad aš jeigu savo Chinai duodu pvz grudų į kuoklę(staigiai) ji urzgią,šnypčia,man biški baisu,pora kartu tai išgązdino tai rankas nusiplakiau į narva :D

Ir dar.

China vakar atsivedė pirmają vadą,ir apžiūrėjau leliukus atrodo visi gyvi.Bet kas mįslingiausia,kad kai seniau mano balta triušė gimdė buvo visi raudoni triušiai(kai dar bekailio).

China yra tamsi,patinas su kurio buvo suleista China irgi yra tamsus, o vaikai visi tamsūs išskyrus 2 raudoni,kas čia dabar?

Manau, tas urzgimas stipriau išreikšta lizdo ginyba, juk kiekviena motina užstoja savo vaikus, o aršumas priklauso nuo charakterio. Pas mane irgi skirtingai visos, vienos ramios,o vieną turiu labai agresyvia, baisu be pirštinės ir ranką į narvą kišti :lol:

dėl spalvų, tai čia manau genetika ir nieko baisaus :eusa-dance:

Kad ir kai neturej vaiku buvo urzgimas biski keistas,

tai prie visu triusiu taip lengva prieiti o kai prie chinos ji urzgia :/

Na kai kurios patelės iki pirmos vados vados būna agresyvios, kitos atvirkščiai. Kai atsiveda triušiukus pasidaro agresyvios.Jeigu jau labai agresyvios pasidaro po triušiavimosi rekomenduojama tokias brokuot. Pas mane viena flandrė, tai be pirštinių net minčių neturėk prilyst. Kanda, dreskia, o finale dar ir spiria :) Po pirmos vados truputi apsiramino, o po antros beveik kaip kūdikis, tik žinoma nemegink maisto atimt :D , gali liūdnai baigtis. Ir apskritai nemažai triušių agresyvūs prie bliūdo :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki visi. Reiketu jusu pagalbos, po savaites gimdys mano zelandes, siandien sukaliau gimdyklas ir nezinau ar nebus per mazos: gylis 47 cm, plotis 37 cm, aukstis 37 cm. Kokio dydzio pas jus gimdyklos?, ar uzteks patelei su vaikais vietos?, nesutryps ji ju?

Aciu uz atsakymus.

Pagimdyti triusei gal ir neblogai,bet kai jau triusiukai bus 1sav ar daugiau jau nebebus vietos triusei tai gal ir sutryps.Nors nesu girdejas bet zinau kad triusei reikia daug vietos gimdymui,nes dar kai paauks triusiai,ir triusiai iskis galva is lizdo tai kur jiems vieta bus?

Na pas mane gimdyklos AXPXG 50X35x80. Tai vietos pilnai pakanka.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki visi. Reiketu jusu pagalbos, po savaites gimdys mano zelandes, siandien sukaliau gimdyklas ir nezinau ar nebus per mazos: gylis 47 cm, plotis 37 cm, aukstis 37 cm. Kokio dydzio pas jus gimdyklos?, ar uzteks patelei su vaikais vietos?, nesutryps ji ju?

Aciu uz atsakymus.

Pagimdyti triusei gal ir neblogai,bet kai jau triusiukai bus 1sav ar daugiau jau nebebus vietos triusei tai gal ir sutryps.Nors nesu girdejas bet zinau kad triusei reikia daug vietos gimdymui,nes dar kai paauks triusiai,ir triusiai iskis galva is lizdo tai kur jiems vieta bus?

Na pas mane gimdyklos AXPXG 50X35x80. Tai vietos pilnai pakanka.

Gal butu galima nufotkint narva ir triusi tuo paciu,reik paziuret ar vietos yra.Nu Jeigu pagal aki matosi kad daug vietos tai kodel gi ne,dek.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki visi. Reiketu jusu pagalbos, po savaites gimdys mano zelandes, siandien sukaliau gimdyklas ir nezinau ar nebus per mazos: gylis 47 cm, plotis 37 cm, aukstis 37 cm. Kokio dydzio pas jus gimdyklos?, ar uzteks patelei su vaikais vietos?, nesutryps ji ju?

Aciu uz atsakymus.

gylis biškuti galėtų būti didesnis, o šiaip sočiai vietos :)

Triušės gimdyklose netūno, jos pora kartų per parą užbėga ten 5 min, užsilipa ant triušiukų, ten jie labai greit ant nugaros transformuojasi, už spenio, pasisotino ir viskas :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

siaip perykla turi but tik toio dydzio kad patele tik tilptu kaip sakant ant sono ir ne daugiau nes kitaip isgulineja, jei didesne perykla. perykloje ji labai mazai tebuna. ir viskas priklauso nuo veisles. beje perykloje irengti slenksti yra net butina kad patele neistemptu vaiku i lauka prikbusiu prie papu. tie kurie anksciau patenka i natur aplinka nei priklauso patele nugalabija ir pan. nors gyvenime visko buna ir reik vadovautis savo galva :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

gal kas galit sudalyvauti???

Seminaras „Triušininkystės ūkių kūrimas ir plėtra“

2010-10-11 13:00 3 val.

Adresas: Serapiniškių kaimo bendruomenės salė, Serapiniškių k., Varėnos sen., Varėnos r.

Lektorė I.Kauzonienė, atsakingas asmuo Danutė Karalevičienė, 8 612 82503

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

gal kas galit sudalyvauti???

Seminaras „Triušininkystės ūkių kūrimas ir plėtra“

2010-10-11 13:00 3 val.

Adresas: Serapiniškių kaimo bendruomenės salė, Serapiniškių k., Varėnos sen., Varėnos r.

Lektorė I.Kauzonienė, atsakingas asmuo Danutė Karalevičienė, 8 612 82503

Aš atvažiuosiu :) Ačiu už info, nes tikrai niekur nemačiau jokio skelbimo apie seminarą, gal nežinau kur žiūrėti :icon-cry:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...