Jump to content

kokio amziaus brokuoti pienines karves?


Bucke

Recommended Posts

1.7 laktacijos.suprantu kad tai statistinis vidurkis.bet vistiek labai mazai.o Lietuvoj? teko girdeti apie priduodamas mesai karves(del senumo,arba likusios 3ju speniu) nors iki to buvo labai geros karves.Ar stambieji Lietuvos ukininkai laiko 3ju speniu karves,ar brokuoja? noreciau nusipirkti pora tokiu brokuotu,nes geros karves neiperku,o nepieninga pirkt nenoriu. pienininkystes ukiai daro atrankas ir genetiskai karves buna labai geros,ir noreciau palaikyt gal pora meteliu,gal dar pora versiuku isspaust.gal kas ruosiates kazka panasaus brokuot? parasykit i el.pasta [email protected].

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Man atrodo kad nevisi taip laikosi karviu,kitiems jau auga pakaitinis prieauglis,ir tie kurie nebeplecia bandos tai isbrokuoja. Kazkaip neteko girdeti kad dideliam uky butu laikomos 6-8versiu karves. Ta kuri 3ju speniu taipogi sumazina produkcija,tad nejaugi ukininkas parduos uzaugusia telycia o pasiliks sena karve.O mesos kaina moketi esu pasiruosusi. Parasykit ar tikrai niekas nebrokuoja senu karviu?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Paprasciausiai,pervelai suzinojau i mesa pridave karvute (versinga) :( tik todel kad skubiai reikejo pinigu,is kitu suzinojau kad i mesa pardave 6 ir 7 versiu karves(del amziaus) ir viena 4 versiu 3ju speniu. Nepagalvojo kad kazkas dar jas galetu pirkti.todel ir laukiu gal atsiras kas brokuoja.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gal bandyk užmegsti kontaktus su skerdyklomis, gal jie galėtų padėti šiuo klausimu. Nes ten tikrai pasitaiko veršingų karvių viena kita.

jau kas papuole i skerdykla tai jau amen,nebepaleis. o kad versinga,tai ten manau pamato jau po fakto. bet kad uzbekt uz akiu tokiam atidavimui i skerdykla,tai kas mates atsiminkit mano prasyma ir po ilgesnio laiko.siulykit kad ir po pusmecio [email protected]

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Man tai tik idomu kam reikia kazkokios brokuotos,jei galima nusipirkt sveika,juk geros niekas nebrokuoja,gal issimetus buvo,gal nepasiseklina,gal po pariezo,ar rado auksini stafilokoka,kam jums reikalinga kazkokia brokuota karve,tuo labiau kad netikiu kad ji bus labai pigi,nes kainos yra dideles,geriau pirkt gera sveika kad ir ne su laaabai daug pieno,bet zinot kad pirkinys yra geras o ne kazkieno atlieka.Nemanau kad baisiai didelis skirtumas kainos tarp mesai parduodamos ir pienui. ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na zinokit pasitaiko ir geru atveju, cia turetum susirasti privatu asmeni kuris supirkineja gyvulius skerdimui,bent pas mus rajone tokiu yra. Mes pirkome karvute nuo tokio zmogelio, kaimieciams labai reikejo pinigeliu ar nelaime kazkokia atsitiko, ar isgerti norejo staigiai tai uz 1700 nupirkome karvute kuri po poros savaiciu apsiversiavo.Pirmus metus dave apie 24 l pieno,o pernai tai apie 36 dabar uztrukusi stovi. Tai va tokia mano patirtis, zodziu ieskoti reikia ir galima rasti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Va va,Crista teisybę rašo,svarbiau ar neserganti-iš parduodančiojo paprašyk,kad parodytų vet.tyrimų atskymus.O tai užsirausi...O gera ar bloga karvė(pienas)tai pamatai,kai šeri geriau-blogiau.Bent aš tai genetikai duodu kokia 10 proc.,okitkas nuo gaspadoriaus.Aišku būna kurioms per šikną kišk vistiek pieno nėr,bet tokių nedaug.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Man tai tik idomu kam reikia kazkokios brokuotos,jei galima nusipirkt sveika,juk geros niekas nebrokuoja,gal issimetus buvo,gal nepasiseklina,gal po pariezo,ar rado auksini stafilokoka,kam jums reikalinga kazkokia brokuota karve,tuo labiau kad netikiu kad ji bus labai pigi,nes kainos yra dideles,geriau pirkt gera sveika kad ir ne su laaabai daug pieno,bet zinot kad pirkinys yra geras o ne kazkieno atlieka.Nemanau kad baisiai didelis skirtumas kainos tarp mesai parduodamos ir pienui. ;)

na as tikiuosi kad neuzsirausiu ant tokiu kurie meluos,ir nesiulys su auksiniu stafilokoku,arba visai beviltiskos.jeigu karvute dar ir nelabai stambi,arba nera riebi tai uz mesa nekazka mokes.o kad gera karve nupirkt reikia nemazos sumos.bet tikiuosi kad kazkas atsisakys karvutes gailedamas. juk karves sensta? :eusa-shifty:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Va va,Crista teisybę rašo,svarbiau ar neserganti-iš parduodančiojo paprašyk,kad parodytų vet.tyrimų atskymus.O tai užsirausi...O gera ar bloga karvė(pienas)tai pamatai,kai šeri geriau-blogiau.Bent aš tai genetikai duodu kokia 10 proc.,okitkas nuo gaspadoriaus.Aišku būna kurioms per šikną kišk vistiek pieno nėr,bet tokių nedaug.

isdalies sutinku ir nesutinku,ir stai kodel :eusa-naughty: pasarai labai svarbu,bet kita fiziskai negali sutalpinti didesnio pieno kiekio.ir vienodai seriant pieno buna oi kaip nevienodai. tikiuosi kad atsilieps ,,netikras lietuvis" kuris nepavydes juk zino ka siulo ir pasakys del ko brokuoja,oten jau man sprest rizikuot ar ne. o genetika vistik daug lemia,nors atvirkstine selekcija vykdant ir holsteine 3 litrus gali duot :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na zinokit pasitaiko ir geru atveju, cia turetum susirasti privatu asmeni kuris supirkineja gyvulius skerdimui,bent pas mus rajone tokiu yra. Mes pirkome karvute nuo tokio zmogelio, kaimieciams labai reikejo pinigeliu ar nelaime kazkokia atsitiko, ar isgerti norejo staigiai tai uz 1700 nupirkome karvute kuri po poros savaiciu apsiversiavo.Pirmus metus dave apie 24 l pieno,o pernai tai apie 36 dabar uztrukusi stovi. Tai va tokia mano patirtis, zodziu ieskoti reikia ir galima rasti.

na aisku tokios sekmes net nesitikiu,bet kazko link to.nors praeita rudeni nusipirkau karvute uz1000 :eusa-dance: lt kudute,nejauna 7versiu. bet ji pasirodo pieninga karve(reaguoja i pasarus) o uz kita 3ju versiu mokejau 2200 tai ka beduosi vistiek vienodai :eusa-snooty: . tai dabar man asmeniskai tai ju verte susikeite vietom.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kadangi ce tema apie karves amziu tai ir bandysiu kalbet apie tai, bet nesupykit , kad biski ir i sona nusuksiu , nes ka noriu pasakyt papildomai gali jums pasirodyt ce ne i tema . .Mokslininkai yra nustate , kad bet kokios veisles karves pieno isskyrimo biologines galimybes riba yra kazkur 6300 l pieno per laktacija o visa kas virs tos ribos zmogaus ismone, pasinaudojant veisles genetika papildomomis cheminemis priemonemis ir koncentratais susintetinti kuo daugiau pieno ir gauti kuo daugiau pelno , bet tuo paciu greiciau ir sudroziant karve .Taigi jei is karves paildomomis priemonemis(chemija , medikamentais , vitaminais , koncentruotais baltymais ir angliavandeniais ir kitais brangiais primilzi skatinanciais priedais) ispaudziame daugiau virs tos ribos, karves amzius trumpeja , jei maziau- karves amzius ilgeja arba toks koks ir turi buti .pvz Izraelyje kur pasaulyje didziausius primilzio rekordus gauna, karves amzius tera tik 1-2 laktacijos.Taigi mano nuomone karves amzius priklauso kaip mes ja intensyviai eksplotuosim .Kadangi pas mus pieno kainos pagal pieno kieki parduodamo is ukio ryskiai skiriasi, tai perzengt 6300 riba papildomais brangiais priedais ir intensyviai auginant telycias pakeitimui, apsimoka tik stambiems pieno ukiams o vidutiniams kurie gauna daug mazesne pieno kaina visa tai neatsiperka ir veda i bankrota .Vidutiniams ukiams, tokiems kaip mano, del mazesnes superkamo pieno kainos belieka ruosti tik kuo labiau kokybiskus pigius zolinius ir grudinius pasarus savo ukyje , kad naturaliais pigiais pasarais ir butinais mineraliniais priedais laikytis ant 6300 primilzio ribos , islaikant karviu amziu bent 4-5 laktacijas, nes kitaip nei telyciu isauginimo kastai(nors siuo metu kai mesos supirkimo kainos kyla tai padetis biski gereja) nei pienas nepadengs man islaidu ir negausiu pelno.Ce tik mano nuomone, kol kas patikrinta praktika ir niekam jos nepersu o tik skirta jusu pamastymams ar visad verta siekti kuo didesniu ismilzi is karves bet kokiomis priemonemis ???

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
kadangi ce tema apie karves amziu tai ir bandysiu kalbet apie tai, bet nesupykit , kad biski ir i sona nusuksiu , nes ka noriu pasakyt papildomai gali jums pasirodyt ce ne i tema . .Mokslininkai yra nustate , kad bet kokios veisles karves pieno isskyrimo biologines galimybes riba yra kazkur 6300 l pieno per laktacija o visa kas virs tos ribos zmogaus ismone, pasinaudojant veisles genetika papildomomis cheminemis priemonemis ir koncentratais susintetinti kuo daugiau pieno ir gauti kuo daugiau pelno , bet tuo paciu greiciau ir sudroziant karve .Taigi jei is karves paildomomis priemonemis(chemija , medikamentais , vitaminais , koncentruotais baltymais ir angliavandeniais ir kitais brangiais primilzi skatinanciais priedais) ispaudziame daugiau virs tos ribos, karves amzius trumpeja , jei maziau- karves amzius ilgeja arba toks koks ir turi buti .pvz Izraelyje kur pasaulyje didziausius primilzio rekordus gauna, karves amzius tera tik 1-2 laktacijos.Taigi mano nuomone karves amzius priklauso kaip mes ja intensyviai eksplotuosim .Kadangi pas mus pieno kainos pagal pieno kieki parduodamo is ukio ryskiai skiriasi, tai perzengt 6300 riba papildomais brangiais priedais ir intensyviai auginant telycias pakeitimui, apsimoka tik stambiems pieno ukiams o vidutiniams kurie gauna daug mazesne pieno kaina visa tai neatsiperka ir veda i bankrota .Vidutiniams ukiams, tokiems kaip mano, del mazesnes superkamo pieno kainos belieka ruosti tik kuo labiau kokybiskus pigius zolinius ir grudinius pasarus savo ukyje , kad naturaliais pigiais pasarais ir butinais mineraliniais priedais laikytis ant 6300 primilzio ribos , islaikant karviu amziu bent 4-5 laktacijas, nes kitaip nei telyciu isauginimo kastai(nors siuo metu kai mesos supirkimo kainos kyla tai padetis biski gereja) nei pienas nepadengs man islaidu ir negausiu pelno.Ce tik mano nuomone, kol kas patikrinta praktika ir niekam jos nepersu o tik skirta jusu pamastymams ar visad verta siekti kuo didesniu ismilzi is karves bet kokiomis priemonemis ???

man atrodo reikia rasti aukso viduriuka,kad be brangiu priedu,arba juos vartojant mazais kiekiais. neleisti karvei pavirsti i ozka.tik gal kas zinot apie sojos rupiniu kenksminguma :icon-question:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti


×
×
  • Create New...