Jump to content

TIK EKOLOGISTAM !!


Remis

Recommended Posts

As pernai prasitesiau ir dar padidinau plota 50%

Tai kad kiek pamenu pernai, t.y. 2015 kai reikėjo tęst, tai buvo galima rinktis iš 3 variantų:

-nutraukti ekologiją be sankcijų

-tęsti tai ką esi įsipareigojęs, nedidindamas ir nemažindamas plotų pagal senas taisykles

-pratęsti 5 metams pagal naujas taisykles

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

As pernai prasitesiau ir dar padidinau plota 50%

Tai va , arba neskaitei taisyklių, arba kažkas tau blogai paaiškino, tau galioja visos nuo 2015 m priimtos taisyklės.Galutinio varianto aš ir pats neskaičiau, bet reikalų daug.Ten buvo ir 100% eko ūkis nuo šiemet (tai yra ką šiemet naujo deklaruosi uz juos eko išmokų negausi), fitosanitarine pertrauka(t.y 1 metus sesi ankštines žoles ir jas uzarinesi),buvo ir dirvožemio tyrimai(tik nežinau kolkas kas ir kaip), sėklos atnaujinimas 1 kart per 5 metus.Ir kiti.
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Esi labai prastai informuotas, ir ryškiai neskaitei taisyklių ant kurių pasirašiai, matosi, kad kažką girdėjai, bet per 17- tą asmenį. Taip yra riba 200ha, bet kas virš būtų ne visiškai nemokėje, bet sumažinę ( nepamenu kiek tiksliai bet apie 30% išmokų tam plotui kas virš 200).Taisykles buvo ir šitoj diskusijoj įkeltos, tik nežinau ar galutinės ar tik tarpinės, new diskusijų buvo daug, kaitaliojimu irgi, tik pačio galutinio varianto, pripažinsiu ir aš neperskaičiau. Bet, Esu dalyvavęs ir diskusijose.

Kas man ziauriausia, kad visos tos taisyklės buvo kuriamos, kad užtektų pinigų visiems.Ir kaip šiandien pamenu Cironkos kalbas, kad ministerija, nežada uždaryt naujų plotų rėmimo, visų laikotarpiu.Ir štai nepraėjo ne puse metu, pamiršo ką kalbėjo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...

Sveiki. Pagal galiojančias dabartines eko taisykles visi deklaruoti laukai bent vienus metus turi būti apsėti ( ir deklaruoti ) daigiametėmis žolėmis, nesu dar to daręs, tad gal patartumėte:

       - koks įsėlis praktiškiausias?

       - kokiu laiku sėti įsėlį?

       - kaip tą įsėlį pasėti?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki. Pagal galiojančias dabartines eko taisykles visi deklaruoti laukai bent vienus metus turi būti apsėti ( ir deklaruoti ) daigiametėmis žolėmis, nesu dar to daręs, tad gal patartumėte:

       - koks įsėlis praktiškiausias?

       - kokiu laiku sėti įsėlį?

       - kaip tą įsėlį pasėti?

To reikalauja eko taisyklės.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

„37. Sertifikavimo įstaigos kontroliuojamuose laukuose (išskyrus daugiamečių augalų ir vaistažolių laukus) turi būti parengta ir įgyvendinama šiam ūkininkavimo būdui tinkama sėjomaina arba augalų kaita, privalomai pasirenkant taikyti vieną iš šių priemonių:

 

37.1. auginti pupinius augalus arba pupinių–varpinių augalų mišinius (kuriuose šie pupiniai augalai yra vyraujantys: pupos, žirniai, vikiai, dobilai, barkūnai, lubinai, esparcetai, liucernos, gargždeniai) kaip žaliąjį pūdymą. Šiame papunktyje nurodyti augalai kiekviename sertifikavimo įstaigos kontroliuojamame lauke turi būti auginti bent kartą per praėjusius dvejus kalendorinius metus arba auginami einamaisiais kalendoriniais metais, arba numatomi auginti ateinančiais kalendoriniais metais. Sėjos metais laikomi auginimo metai;

 

 

37.2. auginti kaip žaliąjį pūdymą daugiamečių pupinių žolių augalus, baltuosius dobilus, esparcetus, barkūnus, liucernas, gargždenius, raudonuosius dobilus, rausvuosius dobilus arba šių nurodytų vyraujančių daugiamečių pupinių žolių augalų mišinius su varpinėmis žolėmis, kurie turi būti pasėti ir auginami visą auginimo sezoną einamaisiais metais ne trumpiau kaip vieną kartą per penkerių metų laikotarpį arba įsėti su pagrindine kultūra kaip įsėlis, o kitais metais auginami kaip pagrindinė kultūra.“

 

 

 

 

 

„38. Šių taisyklių 37 punkte nurodyti augalai gali būti neauginami tuose sertifikavimo įstaigos kontroliuojamuose laukuose, kurie bent vieną kartą per ketverius metus buvo tręšiami organinėmis trąšomis (tirštuoju mėšlu, pusiau skystuoju mėšlu, skystuoju mėšlu arba srutomis, kompostu). Bendras minimalus į dirvožemį įterpiamų nurodytų organinių trąšų kiekis turi būti ne mažesnis kaip 140 kg/ha per ketverius metus skaičiuojant azoto kiekį. Tręšdami laukus šiame punkte nurodytomis organinėmis trąšomis, tie ūkio subjektai, kurie privalo rengti tręšimo planą pagal Mėšlo ir srutų tvarkymo aplinkosaugos reikalavimų aprašo reikalavimus, privalo jį turėti ir jo laikytis“.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai va ką aš ir sakiau.

Tau yra aktualiau 3D-286.(mano įkeltos nuorodos paskutinis teisės aktas)

T.y paramines taisyklės(taisyklės kurių turi laikytis norint gauti paramą)

Ir ten yra punktas:

26. Kompensacinė išmoka už daugiamečių žolių įsėlį mokama už tuos laukus, kuriuose auginami prie šios grupės priskirti augalai, nurodyti 2 priede, arba daugiamečių žolių mišiniai su vyraujančiais 2 priede nurodytais augalais. Pareiškėjai, kurių laukuose bent metus auginami prie javų arba javų pašaro grupių priskiriami augalai, per 5 metų įsipareigojimų laikotarpį ne trumpiau nei 1 metus, bet ne ilgiau nei 2 metus, nurodytuose laukuose privalo įsėti daugiamečių žolių įsėlį. Parama už daugiamečių žolių įsėlį bus mokama tais metais, kai bus auginamos daugiametės žolės. Daugiametes žoles galima įsėti į pasėlį arba sėti einamaisiais metais, tačiau tokiu atveju sėja turi būti atliekama ne vėliau kaip iki liepos 10 d. Šio punkto reikalavimai laikomi įgyvendintais tais atvejais, kai atitinkamuose laukuose yra auginamos daugiametės žolės sėklai arba įsėjamos daugiametės žolės ar jų mišiniai gyvulių pašarui.

Aiškinu tiksliai, mėšlas yra tinkamas Ekoagros sertifikavimui, už tai tavęs nedesertifikuos, bet žolės yra būtinos tam kad gautum parama iš nma.

Aišku jei tau nereikia paramos, treši mėšlu, reikia paramos sėji žole.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dar kartą kartoju jum aktualios taisyklės yra dvejos 3d-288 ir 3d 286

Vienuose leidžia naudoti mėšlą kitose ne.

Niekur nėra parašyta, kad naudojant mėšlą negausi paramos, bet yra parašyta, kad norint gauti paramą turi vienus metus auginti žoles.

https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/b503dae0e73111e4a4809231b4b55019

Šitomis taisyklėmis riamesi nma mokėdama parama. O tomis kur sole parašė riamesi ekoagros.

Tu jas matei ne kartą. Skaityk atidžiai visas taisykles ir dar atidžiau 26 punktą.Apie mėšlą nieko nerašo, o apie žolės aiškiai parašyta.

Ten parašyta, kad jei augini javus tu privalai bent 1 metus auginti zoles.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Taip iseina kad privaloma seti zoles bent karta ir tais metais gausi 59eu uz ha, sankcijose parasyta kad nesejant zoliu tais metais negausi tu 59eu. As geriau uzmesiu ir pasesiu javus, tuos 59eu paaukosiu :icon-mrgreen:

Jeigu tik tiek, tai jo, bet aš nebūčiau toks užtikrintas, kad tik tokia sankcija, ypač kai jiems trūksta pinigų.Kiek suprantu pagal sankcija, tu vienerius metus negausi visai eko išmokų.Bet tręšti mėšlu, arba sėti ankštinius žaliai trasai vistiek turėsi, tai čia reikia pasiskaičiuoti, kas tau geriau.

Įdomiau yra tai, kad gyvulininkui kuris pieva laikys 4 metus ir pasėlį bent 1 metus (tame pačiame sklype) vienais metais iš 4 už pieva gaus 59eu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...