Jump to content

sutarties nutraukimas


Aurimas

Recommended Posts

Stai tokia beda man atditiko.Vienas pazįstamas buvo issinomojas zemes nuo mano giminiu su sutartimi 5 metam.Tas zmogus su kuriuo buvo padaryta sutartis mire ir jo sunus ja paveldejo.Dabar pasakykit man ar sutartis nutruko, jei jis mire?

Labai painiai parasei. Bet atsakysiu, kad tiktu visiems atvejams.

Sutartis nenutruko.

Nuomotojas negali nuomininkui liepti nebedirbti žemės ar pernuomoti kitam asmeniui.

Nuomininkas gali nutraukti bet kada ispejes per CK numatytus terminus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 mėnesių...
  • po 4 savaičių...

Jei sutartyje yra punktas, kad pasikeitus savininkui naujasis sąvininkas toliau laikysis sutartyje numatytų sąlygų, tada pakeisti sutartų bus sunku, bet jei tokio punkto nėra, gali drąsiai pranešti nuomininkui ,kad nutrauki sutartį ,ir viskas. Bet dėl viso kito pasikonsultuok su juristais, savivaldybėje tokie teikia konsultacijas už dyką.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jei sutartyje yra punktas, kad pasikeitus savininkui naujasis sąvininkas toliau laikysis sutartyje numatytų sąlygų, tada pakeisti sutartų bus sunku, bet jei tokio punkto nėra, gali drąsiai pranešti nuomininkui ,kad nutrauki sutartį ,ir viskas. Bet dėl viso kito pasikonsultuok su juristais, savivaldybėje tokie teikia konsultacijas už dyką.

Visiska painiava ir melas. Kazko gal nesupratai. Zmogus issinuomaves zeme, o ne isnuomojes. Bet kokiu atveju nuomininkas gali sutarti nutraukti pranesdamas pries tam tikra termina, o nuomotojas BET KOKIU ATVEJU NEGALI nutraukti sutarties, nebent sutartyje tai butu numatyta. Kaip ten kas istikruju geriau pasitark su teisininkais. Kad ir reikes moketi piniga - atsipirks.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sory neįsikirtau. Bet man durnam paaiškink: kas man gali liepti nenutraukti sutarties jei sudaryta su ne su manim. Su tuo kas sudarė sutartį dabar kalbasi angelai. Jeigu aš esu paveldėtojas ir turiu perimti visus paveldėjimo davėjo įsipareigojimus, tada tai turi būti padaryta teismo keliu o tai gali užtrukti labai ilgai, neaisku kas bus paveldėtojas ir t.t. kol viskas paaiskės gali praeiti keli metai. Pažįstu aš tuos teisininkus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sory neįsikirtau. Bet man durnam paaiškink: kas man gali liepti nenutraukti sutarties jei sudaryta su ne su manim. Su tuo kas sudarė sutartį dabar kalbasi angelai. Jeigu aš esu paveldėtojas ir turiu perimti visus paveldėjimo davėjo įsipareigojimus, tada tai turi būti padaryta teismo keliu o tai gali užtrukti labai ilgai, neaisku kas bus paveldėtojas ir t.t. kol viskas paaiskės gali praeiti keli metai. Pažįstu aš tuos teisininkus.

O kas tau gali liepti grazinti su turtu paveldetas skolas - niekas, bet tada ir turto negali paveldeti. Jei nenori nuomoti kitam - neprimk paveldejimo, jei nori turto - vykdyk tai kas senojo savininko sutarta.. :icon-wink::icon-wink: Del ko per teisma?:icon-eek: Kiek man zinoma notarai tvarko tokius reikalus.. :icon-cool:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O tai kaip paveldėjimo byla pagal tą naujajį civilinį kodeksą. Tiesa šendien buvai savivaldybėje dėl panašaus atvejo , tai išsiaiškinau kad nuomos sutartis turi būti registruota registre, aišku sutartis turi būti notariškai sutvarkyta. Nežinau ar teisingai darau išvada bet galioja tik tos sutartys kurios teisingai užregistruotos , aš nežinau ar mūsų diskusijos objektas yra teisiškai užregistruotas , gal tai paprasčiausias dviejų žmonių susitarimas surašytas popieriuje be notaro patvirtinimo. Būtų labai gerai jei interasantas tiksliai apibudintų pradinius duomenis ir parašytu kaip sekėsi aiškintis problemos sprendimas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O buvo taip, nuvaziavau ir issiaiskinau su zmonem, paprastai be mustyniu :D bet aisku tokia situacija gali pasikartoti, kadangi atsirado skelbimu, kad issinuomotu zemes ir moketu po 300lt, as tiek moket negaleciau, o sutartis as registruoju registre, manyciau to uztenka, nebutina pas notarus, kadangi man reikejo viena sutarti sudaryt 5 metam o dar nebuvo pasibaigus sena sutartis, tai turejau pirma nutraukt sena sutarti tik tada uzregistravo nauja, o notarai pries kazka darant turi gauti is registru centro pazyma kad zemej nera jokiu suvarzymu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti


×
×
  • Create New...