Jump to content

lenkiški skutikai


Javų auginimas

Recommended Posts

Dabar jau patobulinti tie KBT ar dar vis rėmai lūžta. Nešnakant, kad guoliai nelaiko.

P.S. turim dar vieną vadybininkę forume ?

Kas dėl lūžtančių rėmų, tai mūsų praktikoje tokių atvejų nepasitaikė, o be to, tam yra garantinis remontas. :) Man atrodo, ne paslaptis, jog didelį vaidmenį atlieka eksploatacija. Lygiai taip yra ir su guoliais. Nors iš kitos pusės žiūrint, jei norite brangios, super kokybiškos prekės, kuri tarnautų ilgai (bent jau pagal kainą taip turėtų būti, tik ar visada taip yra?), būtų "prikimšta" privalumų (kurių galbūt taip ir neprireiks, o kartais net ir trukdys), tai tada taip, geriau rinktis brangią prekę. Bet jei reikalinga prekė, kuri atliktų savo tiesioginę funkciją, atitinkamai ir kaina nebūtų mokama tik už vardą, tada gal kartais verta rinktis ir pigesnį variantą. Aišku, čia jau kiekvienas renkasi pagal savo galimybes bei norus :)

Be to, Jūsų klausimas nuskambėjo gana ... "ar dar vis rėmai lūžta" Todėl aš į Jūsų klausimą atsakysiu klausimu: ar daug jų sulaužėte? :D

P.S. gal ir turim :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Deja, nesulaužiau nei vieno, nes paprasčiausiai tokio neturiu. (dabar galvojate, kad varau pletkus VBS) Pažiūrėjus į turimus kaimynų- nekilo noras tokio pirkti. Rėmai (4m) lūžo nuo tos vietos kur iš centrinės ateina pastiprinimas į rėmą. Netgi buvo pasamdyta išbandymui, kad įsitikinti darbu- deja nuvylė. Netenkino ir esamas volas gale. Žinoma, kai tokia kaina, nelabai stebūklo tikėtis ir reikėjo. Tiesa tai buvo prieš 3 metus. Gal ką ir pakeitė. Nors lenkai....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

...jau pora metų ,kaip naudoju KBT-4,0. dėl rėmo ..-tikrai tikrai nieko panašaus ,kaip dyras rašo,dar net sukaliau dėžė ant rėmo ,akmenims ir nieko...,bet keletą minusų :1.Vadinkim"kojom",na kur lėkštes prisukam ...minkštas metalas ,po rimtesnio darbo "nebeatsitiesia" 2.Tarpelyje tarp lėkštės ir kojos , įstringa akmenėlis trintuko didžio, ir užkerta...ko pasekoje linksta"kojos" ir plyšta iš guoliavietės

3.Nėra vadinkim"atmušimo lentos" tarp pirmos ir antros eilės diskų,...nes visi šakniastiebiai metami ant antros eilės ir ...kemša ...na gal pakol kas tiek ..nors yra dar ten :eusa-think: o iš pliusų tik tiek kad pigus , bet antrą kart jo nepirkčiau...na gal živilytė ne tokius atstovauja :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 5 mėnesių...

Sveiki,

Bręsta mintis įsigyt diskinį skutiką. Kadangi ūkis kolkas tik 20 ha, o traktorius tik T-40AM, kažko labai modernaus, brangaus ir super kokybiško įsigyt kolkas nerealu. Akys krypsta link "Akpil V 2" arba kokios vakarietiškos senienos.

Padargui keliami tikslai: ražienos skutimas pabirų sudaiginimui (jei pavyktų, ką nors prikonstruot, tai ir sideratų ar pievos įsėlio pasėjimas tuo pačiu važiavimu); pievų sulėkščiavimas, norint ant viršaus užsėt žolių sėklos pievos atnaujinimui (be arimo); sideratų įterpimas ar bent jau sulėkščiavimas prieš arimą (sideraliniam pūdyme); pievos sulėkščiavimas prieš ar po arimo (daugiametę pievą paverčiant ariama žeme); priešsėjinis dirvos įdirbimas padžiūvusiuose molynuose siekiant efektyviau ir sparčiau susmulkint grumstus nei tai geba atlikt kultivatorius; dirvos skutimas po bulvių ir daržovių, siekiant įterpti augalines liekanas, bei sudaigint piktžolių sėklas; kraikinio mėšlo įterpimas; sumetimo - išmetimo vagų užlyginimas arime.

Klausimai: ar verta svajot ir "žaist" su tokio padargo ir tokio traktoriaus "kinkiniu" (gal kas bandėte, matėte); ar įmanoma bent minimaliai kokybiškai su tokiu padargu atlikt kažką iš mano paminėtų darbų; lygios ar karpytos lėkštės geriau tinka išvardintiems darbams; gal yra idėjų, ką būtų įmanoma pritaikyt ant tokio padargo "antro derliaus" sėjai.

Iš anksto dėkui visiems nepatingėjusiems pasidalint mintimis.

http://www.marguciai.lt/index.php?page= ... =1〈=lt

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Simet gavom 2.2m plocio Akpil V2. Karpytos lekstes. Kolkas skutu tik razienas iki kitu darbu nedaejau, pastebejimas toks, jog ten, kur uztersta dirva varpuciu, tai sunkiai ji iveikia, o kur normali dirva, tai jei butu su volu gale, galima ir paseti javus. Du vaziavimai - puiku. Tiesa, mano zemes lengvos...uzdejes esu balasto papildomo, kad geriau kibtu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Simet gavom 2.2m plocio Akpil V2. Karpytos lekstes. Kolkas skutu tik razienas iki kitu darbu nedaejau, pastebejimas toks, jog ten, kur uztersta dirva varpuciu, tai sunkiai ji iveikia, o kur normali dirva, tai jei butu su volu gale, galima ir paseti javus. Du vaziavimai - puiku. Tiesa, mano zemes lengvos...uzdejes esu balasto papildomo, kad geriau kibtu.

Sveiki,

Kokios galios traktoriumi ir kokiu greičiu dirbate su minėtu padargu (traktoriaus galios ir padargo darbinio pločio santykis); kiek maždaug patartumėt "užmest" traktoriaus galios rezervą renkantis padargo darbinį plotį pagal gamintojų rekomendacijas(kad realiai dirbant nepasirodytų per silpnas traktorius); kokiu max gyliu pavyksta įdirbt žemę; kaip ten su tuo varpučiu (nepakankamai gerai supjausto ar nepakankamai gerai įterpia)?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

mtz 50, tai siaip pakanka, iki 15-17 iskutent pavyksta, lengvoje zemeje lenda skradziai, visu gyliu ;) rekomenduoja tokiam plociui 55 Ag, o mano dar plius ratai prasti, tai skaitau gerai eina. reikia gale volo arba akeciu, tada gal ir truktu. Tempiu 5-6 pavara:)

Dėkui, kad sutikote pasidalinti savo patirtimi.

Reiks turbūt ir man bandyt įsigyt, tik truputį siauresnį :) .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti


×
×
  • Create New...