Jump to content

Avininkystė.


petged

Recommended Posts

lolita bet ar taip turi but kad nugara kaip kirvis , o avizu neturiu mieziu gal ar zirniu vienu duot aciu

Iš kur jūs tų žirnių parovėt-vos ne kas antras,-žirniais šeriat :lol: Avies pagrindinė mėsa -kumpiai,kaklas.Jei neviduriuoja duok kaip davęs-miežius sėt reikės :) Dar gali bulvių apšutit jei bagotas :P Daugiau šienainio-greičiau atsitaisys,multivitaminų suleisk,stipriau jausis-juk šitiek laiko uždaros :icon-exclaim:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Idomu kas pas mane aviai pasidare ede labai gerai avizas ir grudus kaip needus gyvenime o dabar sumazejo apetitas needa nei avizu nei grudu.Tokia liudnoka atrodo.Ir nustojo rekaut nes pries tai ~3 dienas rekavo.

Kas per veislė tos tavo rėksnės :icon-eek::icon-question: Gal užsiėdė-skrandis sustojo :icon-question: O iš gerklės amoniaku netrenkia :icon-question: Ji vis dėlto-atrajotojas :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Idomu kas pas mane aviai pasidare ede labai gerai avizas ir grudus kaip needus gyvenime o dabar sumazejo apetitas needa nei avizu nei grudu.Tokia liudnoka atrodo.Ir nustojo rekaut nes pries tai ~3 dienas rekavo.

Kas per veislė tos tavo rėksnės :icon-eek::icon-question: Gal užsiėdė-skrandis sustojo :icon-question: O iš gerklės amoniaku netrenkia :icon-question: Ji vis dėlto-atrajotojas :D

Juodgalve galvojau gal rujoja.Siena eda o avizu nelabai. Na galva iskelus viska kaip iejni laksto nelabai prisileidzia.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Po kiek laiko po apsieriavimo galima duoti sienainio aviai?

Ėringumas ir ėriavimasis ne liga-jei davei tada duok ir dabar,jei nedavęs -pratink kaip prie kitų pašarų,nuo mažai iki daug.Kai įpras-kiek suės tiek jos.

Na ji dabar dar maitina eriukus galima duot? Eriukam 9 d.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na ji dabar dar maitina eriukus galima duot? Eriukam 9 d.

Savaime aiškų kad duok,jai dabar kaip tik reikia gero pašaro ,kad gamintusi pienas.Kuom ypatingas tas tavo šienainis kad bijai šert.Gal tai silosas :icon-question:

Ne, ir ukininkas kazka minejo is kurio pirkau avys kad negalima kazkiek pries ir po eriavimosi nes pienui kazkas daros.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

lolita del zirniu tai sejau preitais metais 8 h tai prisikule biski nes pirkti tai gal prabanga butu lolita patarimo prasau kada kirpt reiketu ar isleidus ar pries isleidziant

Kokios veislės paties avys :icon-question: Ką veiksi su vilna :icon-question: Ar šilta žiemos patalpoje :icon-question: Ar vasarą pareis į patalpą nakčiai :icon-question:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prašau,pasidalykit patirtimi apie kirpimą.Kokias mašinas naudojate ,kaip ir iš kur perkate ir kokiomis kainomis.Pas mus servisas bobutė ,už dešimt litų per pusvalandį vieną su rankinėm žirklėm nukramto,bet kai jau bandikė noriu surasti ir įrankį.Na o apie vilnas tai bent mūsu parapijoje vienas kolega turi kalną nuo 500 ėriavedžių .Niekam nereikalingas produktas

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prašau,pasidalykit patirtimi apie kirpimą.Kokias mašinas naudojate ,kaip ir iš kur perkate ir kokiomis kainomis.Pas mus servisas bobutė ,už dešimt litų per pusvalandį vieną su rankinėm žirklėm nukramto,bet kai jau bandikė noriu surasti ir įrankį.Na o apie vilnas tai bent mūsu parapijoje vienas kolega turi kalną nuo 500 ėriavedžių .Niekam nereikalingas produktas

Tai kur gi tokia gūdi parapija :icon-question: Ne per seniai forume prekiavo pigiomis kažin kokiomis.aš prieš porą metų pirkau Avenoj Kaune už 900lt.Skelbike-mačiau parduodamu pigiau,bet konkrečiau nesidomėjau kieno gamyba ir ką jos gali :icon-wink::icon-question:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

veisle merinosai gal po kol del saves nes kiek suprantu ne kazkiek bus jos , tvartas salto tipo ,vasara kiekviena vakara namo nes aplinkui vilku ira ,tai zadu vedziot kiekviena diena ganikla priepat

Tai pas jas ruja sezoninė.Aš saviškes kerpu senoviškai-per karščius,kai naktys šiltos ir lietūs šilti išprausia lajų nuo odos.Pačiam taipogi šešėlyje įsitaisius smagiau dirbti.Iki žiemos jos vėl apsirengia :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pas mane tai ispindejusios needa nei morku, nei obuoliu nesmulkintu:) Na ir tegul, tikrai nepradesiu dar joms smulkinti

Gal niekada nėra tokio gėrio ragavusios? Mano avytės irgi nelabai buvo pratusios grūdus ėsti, kai šviežiai pirktos buvo, po to ir iš rankų avižas ėsti pradėjo, - tik duok :D Obuolius irgi nelabai pratusios buvo ėsti, kai cielus paduodu, - neėda, o kai pragnybau, bakstelėjau į snukutį, kad apsilaižytų ir pajustų skonį, daugiau įkalbinėti nereikėjo. Net jei turi daug avių, užteks kad pradžioje įpatintum kokią vieną iš bandos, po to ir kitos susidomės. Tad pradžioje pratinant galėtum ir pasmulkinti šeriamus šakniavaisius ar vaisius, kad jie stipresnį kvapą skleistų.

Idomu kas pas mane aviai pasidare ede labai gerai avizas ir grudus kaip needus gyvenime o dabar sumazejo apetitas needa nei avizu nei grudu.Tokia liudnoka atrodo.Ir nustojo rekaut nes pries tai ~3 dienas rekavo.

Jei kyla įtarimas kad avis nagaluoja, atidžiai stebėk ar atrajoja, ar tuštinasi lengvai, kaip šlapinasi, koks apetitas, jei visi šie parametrai normalūs, tai greičiausiai viskas bus gerai. Gali būti, jog padavei nelabai kokybiškų grūdų, gal turi kokį nemalonų kvapą ar skonį (pradėjai šerti iš kito aruodo ar pirktos iš kitur...)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

veisle merinosai gal po kol del saves nes kiek suprantu ne kazkiek bus jos , tvartas salto tipo ,vasara kiekviena vakara namo nes aplinkui vilku ira ,tai zadu vedziot kiekviena diena ganikla priepat

Tai pas jas ruja sezoninė.Aš saviškes kerpu senoviškai-per karščius,kai naktys šiltos ir lietūs šilti išprausia lajų nuo odos.Pačiam taipogi šešėlyje įsitaisius smagiau dirbti.Iki žiemos jos vėl apsirengia :icon-wink:

Jei kalbant apie "senobinį" kirpimą, tai kirpdavo tris kartus, tik dabar nepamenu kada tiksliai,kažkada šitame forume rašiau: prieš Kalėdas (!!!) matyt pavasarį ir vasarą. Skirtingu metų laiku skiriasi ir vilnos savybės. Per pačius karščius aš asmeniškai nekripčiau, nes aviai per didelis kontrastas. Nukripus per karščius rekomenduojama palaikyti dieną tvarte, kad avies temperatūra pamažu susireguliuotų.

Vilnoje susidaro oro pagalvė, kuri sulaiko šilumą per šalčius ir neleidžia perkaisti per karčius (pavėsio, žinoma, vis vieną reikia).

Aš ruošiuosi kirpti balandį, o paskui rudenį - po vasaros vilna gražiausia, o po žiemos labai šiukšlina, riebesnė (sveikesnė, jeigu norite neplautą naudoti kompresams nuo radikulito (prieš tai reikia vaistasis įtrinti).

Nežinau, kaip šerti avis, kad taip neprisišiukšlintų jų vilna.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prašau,pasidalykit patirtimi apie kirpimą.Kokias mašinas naudojate ,kaip ir iš kur perkate ir kokiomis kainomis.Pas mus servisas bobutė ,už dešimt litų per pusvalandį vieną su rankinėm žirklėm nukramto,bet kai jau bandikė noriu surasti ir įrankį.Na o apie vilnas tai bent mūsu parapijoje vienas kolega turi kalną nuo 500 ėriavedžių .Niekam nereikalingas produktas

Tai kur gi tokia gūdi parapija :icon-question: Ne per seniai forume prekiavo pigiomis kažin kokiomis.aš prieš porą metų pirkau Avenoj Kaune už 900lt.Skelbike-mačiau parduodamu pigiau,bet konkrečiau nesidomėjau kieno gamyba ir ką jos gali :icon-wink::icon-question:

Aš irgi pirkau Avenoje internetu, vadinasi "Constanta" , mokėjau 1200 lt, bet nesigailiu nė kiek!

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jei kalbant apie "senobinį" kirpimą, tai kirpdavo tris kartus, tik dabar nepamenu kada tiksliai,kažkada šitame forume rašiau: prieš Kalėdas (!!!) matyt pavasarį ir vasarą. Skirtingu metų laiku skiriasi ir vilnos savybės. Per pačius karščius aš asmeniškai nekripčiau, nes aviai per didelis kontrastas. Nukripus per karščius rekomenduojama palaikyti dieną tvarte.

Aš ruošiuosi kirpti balandį, o paskui rudenį - po vasaros vilna gražiausia, o po žiemos labai šiukšlina, riebesnė (sveikesnė, jeigu norite neplautą naudoti kompresams nuo radikulito (prieš tai reikia vaistasis įtrinti).

Nežinau, kaip šerti avis, kad taip neprisišiukšlintų jų vilna.

Kerpant prieš Kalėdas reikia šilto tvarto,nes kai šilta kerpama kai avis apsiėriuoja-ėrui lengviau rast pieną ir tvartas perskirtas pusiau-vienoj pusėj plikos su ėrais ,kitoj ne.Kaip tik karštyje nukirpus ir pavakare išleidus-nei kontrasto nei streso.Bent mūsų krašte-kirpdavo kartą,nes gaudavosi ilgiausia vilna.Kirpimas-darbui imlus procesas,šiais laikais neverta tiek kartų žaist.Šviežioj ganiavoj ir netrumpintom uodegom-labai gražiai papuošiama vilna galinėje dalyje. Šilti tvartai avim nelabai tinka,nes paskutiniai ėringumo mėnesiai ir ėriavimasis vyksta daug sklandžiau vėsiame. Kaip pliką avį palikt žiemai :icon-question::icon-confused:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Anksčiau kirpdavom rudenį ir pavasarį, bet dabar tik vieną kartą - prieš ganiavą. Vilna aišku murzina ir pilna šieno, bet kai niekur nenaudoju, tai koks skirtumas...Tuo pačiu ir pedikiūrą pasidarom, ir kokius vitaminukus susileidžiam, ir nuo parazitų. Vienas pažįstamas avininkas nusikarpo avytėms uodegytes, kol mažos iki 1 mėn, tai jos avis kirpti gerokai lengviau - užpakaliukai švarūs, ne taip, kaip mano avių. Gal kas iš jūsų irgi taip pasilengvinat gyvenimą?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Anksčiau kirpdavom rudenį ir pavasarį, bet dabar tik vieną kartą - prieš ganiavą. Vilna aišku murzina ir pilna šieno, bet kai niekur nenaudoju, tai koks skirtumas...Tuo pačiu ir pedikiūrą pasidarom, ir kokius vitaminukus susileidžiam, ir nuo parazitų. Vienas pažįstamas avininkas nusikarpo avytėms uodegytes, kol mažos iki 1 mėn, tai jos avis kirpti gerokai lengviau - užpakaliukai švarūs, ne taip, kaip mano avių. Gal kas iš jūsų irgi taip pasilengvinat gyvenimą?

Antroj-trečioj paroj po atvedimo ėram uždedu ant uodegų kastravimo gumytes palikdama uodegytę kad tik dengtų subinytę ,o likęs galiukas pats atmiręs nukrinta.Matomo streso ar didelio nepasitenkinimo procedūra nėra, ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Svečias
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...