Jump to content

Avininkystė.


petged

Recommended Posts

Mna rodos, kad tai priklauso nuo veislės ir kas kaip laiko. Pvz., mano mišrūnai lipa ant avyčių jau 4 mėn. ir neturiu sąlygų jų laikyti atskirai, todė kastruoju 3 mėn. (man juos taip lengviau laikyti, nors sako, kad iškastruoti yg ir ne taip gerai auga - ne visi autoriai su tuo sutinka).

Jeigu laikote grynaveisles avis, kurių ruja sezoninė ir iki tos rujos (gal kokios liepos?) parduodate baraniukus, tada kastruoti žinoma nėr prasmės. Bet jeigu auginate baraniukus ir po 5 mėn. ir laikote kartu su avytėmis, tada neįsivaizduoju, kaip galima avytes išsaugoti. Nebent jums tas pats, koks baronas ir dėl kraujomaišos nesukate galvos. Penkių mėn ir vyresnius baraniukus reikia tada laikyti atskirai, bet tam reikia turėti sąlygas. O vienas netyčia ištrūkęs pridarys bėdos visiems metams.

Kas laiko avis, rujojančias ištisus metus (Romanovai, mišrūnai) ir nori kergti su parinktu baronu, manau kastruoti reikia.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mna rodos, kad tai priklauso nuo veislės ir kas kaip laiko. Pvz., mano mišrūnai lipa ant avyčių jau 4 mėn. ir neturiu sąlygų jų laikyti atskirai, todė kastruoju 3 mėn. (man juos taip lengviau laikyti, nors sako, kad iškastruoti yg ir ne taip gerai auga - ne visi autoriai su tuo sutinka).

Jeigu laikote grynaveisles avis, kurių ruja sezoninė ir iki tos rujos (gal kokios liepos?) parduodate baraniukus, tada kastruoti žinoma nėr prasmės. Bet jeigu auginate baraniukus ir po 5 mėn. ir laikote kartu su avytėmis, tada neįsivaizduoju, kaip galima avytes išsaugoti. Nebent jums tas pats, koks baronas ir dėl kraujomaišos nesukate galvos. Penkių mėn ir vyresnius baraniukus reikia tada laikyti atskirai, bet tam reikia turėti sąlygas. O vienas netyčia ištrūkęs pridarys bėdos visiems metams.

Kas laiko avis, rujojančias ištisus metus (Romanovai, mišrūnai) ir nori kergti su parinktu baronu, manau kastruoti reikia.

ne per velu triju men.kastruoti? kokia kaina kastravimo jusu kraste?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pagal teorija juodgalves rujoja liepos-sausio men. Siuo metu(kovo men) apsieriavo kelios avys ir ar gali buti, kad jau po kokio menesio ar dvieju jos vel gali pradeti rujoti, nors teoriskai nuo liepos tik ruja??

Ar teko kazkam is jusu su panasia situacija susidurti ?

Aciu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

o kokia kaina kastravimo? per kiek laiko uzgyja?

Oras turi būti ne per šaltas ir ne per karštas, ėriukai atsigauna po 2 dienų. Per karščius gyja ilgiau, gali ilgiau kraujuoti, per šalčius irgi nepatartina. Dėl amžiaus - aš tokį pasirinkau, gal jūsų vet gyd. patars ką nors geriau:)

Mano vet gyd nebrangininkė, mokėjau 6 lt už vieną.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,

Viena ausimi girdejau, kad reikia atjunkyti 2 men. eriukus, nes kitu atveju avis gali nerujoti ?

O aš kita ausim girdėjau (t.y. skaičiau), kad 2 mėn nujunko tik intensyviuose komerciniuose ūkiuose, kad ėriukai pereitų prie kito raciono ir kuo greičiau užaugtų, ir kad avys pasiruoštų naujam kergimui, nes juose avis kergia 3 kartus per du metus, t.y kas 8 mėn. 2 mėn ėrukai jau turi būti pasiekę atitinkamą svorį - 20 kg.

Šiaip nujunkomi 3-4 mėn. O yra kas laiko natūraliai kartu su motina, kol toji nepradeda rujoti. Pieno tada jau žinoma, būna likę simboliškai arba išvis nieko.

Rašoma, kad nujunkyti galima kai sveria 20 kg; kai kurių veislių atveju tai gali būti ir 60-ties dienų ėriukas.

Jeigu atsikriami 3 mėn., ėriukai jau kurį laiką turi būti šeriami ir kitu pašaru, o avytėms 2 sav iki nujunkymo duoti vis rpastesnio šieno, kad per staigia neužtruktų ir nesigautų mastito.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Teorija nuo praktikos kartais labai skiriasi. Man ėriukai gimdavo spalį, lapkritį, gruodį, sausį, vasarį, kovą, balandį ir net gegužės mėn. Nesu turėjusi prieauglio tik birželio ir liepos mėn. Mano patirtis rodo, kad juodgalvės rujoja tada, kai avinas yra kartu. Niekad specialiai ėriukų nuo motinų neatskirdavau ir pastebėjau, kad su mamom augę būna didesni, nežiūrint kastruoti ar ne. O kastruojam pirmą mėnesį, tada labai lengvai sugyja ir nereikia net siūti. Pati norėčiau gumytes išbandyti, būtų dar patogiau.

Kaimynė jau kokie 2 metai naudoja ir džiaugiasi, jokių komplikacijų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai ir trijų mėnesių nesiuva.

Mes kergiame liepą-rugsėjį, nes kai atsiveda žiemą, mums atrodo (?!), kad reikia mažiau pašarų, ir jau kai prasideda pats šieno rijimas, tada laikas išginti į ganyklą. Be to žiemą gimę būna stipriausi, gal kad motinos kerigmo ir nėštumo metu nevaržomos laksto po ganyklas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveiki isigijau 12 mamyciu - avyciu merinosu patarkite del serimo jos gaudavo tik sieneli kiek teko matyt nekoki siena bet ir pats turiu 2 metu siena kipuota nekoki turiu dar sienainio bet jos nera gavusios sienainio po biski duodu ir bijau kad nesunegaluotu seimininkas sake geriau siena duot bet ka tas sienas nei miltu neduodavo po biski miltu stambiai maltu po sauja duodu klausimas butu kiek sienainio ir miltu galetu duoti avytem aciu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

o kokia kaina kastravimo? per kiek laiko uzgyja?

O kam tu nori kastruoti ?

kad hibridi neprigamytu buvo pirmais metais pora jaunikliu pasilaksciusiu su brolias tai nelabai ir augo ir viens toks slabnas buvo.tai nuo to karto avinukus stengiuos pasalinti is bandos paugusius siemet reiks meginti kastruoti del 7 avinuku atskiro uztvaro nedarysiu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveiki isigijau 12 mamyciu - avyciu merinosu patarkite del serimo jos gaudavo tik sieneli kiek teko matyt nekoki siena bet ir pats turiu 2 metu siena kipuota nekoki turiu dar sienainio bet jos nera gavusios sienainio po biski duodu ir bijau kad nesunegaluotu seimininkas sake geriau siena duot bet ka tas sienas nei miltu neduodavo po biski miltu stambiai maltu po sauja duodu klausimas butu kiek sienainio ir miltu galetu duoti avytem aciu

Savo juodgalvems per para duodu 200-300 gr. avizu nemaltu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

o kokia kaina kastravimo? per kiek laiko uzgyja?

O kam tu nori kastruoti ?

kad hibridi neprigamytu buvo pirmais metais pora jaunikliu pasilaksciusiu su brolias tai nelabai ir augo ir viens toks slabnas buvo.tai nuo to karto avinukus stengiuos pasalinti is bandos paugusius siemet reiks meginti kastruoti del 7 avinuku atskiro uztvaro nedarysiu

Nu jo logiska :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Teorija nuo praktikos kartais labai skiriasi. Man ėriukai gimdavo spalį, lapkritį, gruodį, sausį, vasarį, kovą, balandį ir net gegužės mėn. Nesu turėjusi prieauglio tik birželio ir liepos mėn. Mano patirtis rodo, kad juodgalvės rujoja tada, kai avinas yra kartu. Niekad specialiai ėriukų nuo motinų neatskirdavau ir pastebėjau, kad su mamom augę būna didesni, nežiūrint kastruoti ar ne. O kastruojam pirmą mėnesį, tada labai lengvai sugyja ir nereikia net siūti. Pati norėčiau gumytes išbandyti, būtų dar patogiau.

Kaimynė jau kokie 2 metai naudoja ir džiaugiasi, jokių komplikacijų.

Laba vakara,

O neatkreipete demesio ar dar maitindama rujoja avis, ar jau buna nusijunke eriukai ??

Aciu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Teorija nuo praktikos kartais labai skiriasi. Man ėriukai gimdavo spalį, lapkritį, gruodį, sausį, vasarį, kovą, balandį ir net gegužės mėn. Nesu turėjusi prieauglio tik birželio ir liepos mėn. Mano patirtis rodo, kad juodgalvės rujoja tada, kai avinas yra kartu. Niekad specialiai ėriukų nuo motinų neatskirdavau ir pastebėjau, kad su mamom augę būna didesni, nežiūrint kastruoti ar ne. O kastruojam pirmą mėnesį, tada labai lengvai sugyja ir nereikia net siūti. Pati norėčiau gumytes išbandyti, būtų dar patogiau.

Kaimynė jau kokie 2 metai naudoja ir džiaugiasi, jokių komplikacijų.

Laba vakara,

O neatkreipete demesio ar dar maitindama rujoja avis, ar jau buna nusijunke eriukai ??

Aciu

avis rujoja kazkur po men po eriavimosi nu gal cia ne visos veisles .tai manau zindo eriukus ir rujodama.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš nesu specas, avytes laikom tik šešti metai. Kiek pastebiu, tikrai rujoja maitindamos, kadangi ėriukai žindžia net iki 6mėn, jau patys būdami vos ne didesni už motinas. O šeriam tuo, ką turim - šienas ar šienainis, jokio skirtumo, jei ėda. Duodam šiek tiek miltų, bet tik tam, kad išugdyti refleksą - pabeldi metalinį dubenėlį ir jos tuoj pat atidunda - gali vesti bandą į kitą ganyklą. Šiaip avims miltai nereikalingi, tik lajaus priaugs. Šiuo metu duodu visokių "nekondicinių" daržovių, obuolių, morkų. Labai noriai ėda eglių šakeles ir pušų spyglius. Nugraužia storas pušų šakas, kaip zuikiai, o pagrindinis pašaras - šienukas kiek tik nori, nenormuotai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kadangi šioje temoje labai gražiai forumiečiai bendrauja ir yra daug besidominčių avimis, tai nutariau įmesti vieno skelbimo kontaktus (kaip supratau žmogus pastoviai turi ir augina Romanovo avytes) Tekstas toks:

"Romanovo veislės avytės veislei ir avinukus skersti. Anukščių r., Svėdasai, tel. 8-698-34052"

Skelbimas buvo 2011.02.26 d. laikraštyje "Kupiškėnų mintys" t.y. prieš 2 savaites. Viliuosi, kad gal kam nors pravers...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

aciu debora bet avyten vien sienas ar ne per kudai pas manes dabar tokios liesokos kai paciupineji tai stuburo kaula apciupinet gali as rupiai malu kviecius maisau su zirniais gal blogai nera ir sienaini duodu po biski bijau kad neapsirytu nes pola prie sienainio kaip isprotejusios

O tai kai išeis ant žolės tai ir gi puls-tai žolę normuosi :icon-question: .Normuojasi silosas,išspaudos,žlaugtai.Jei turi į valias šienainio tai palaipsniui didink ir bus be problemu-jis nepakenks.O kviečius siulyčiau pakeisti avižomis jei tokių turima.Stuburas mėsa neapauga kaip bešertum :icon-rolleyes:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš nesu specas, avytes laikom tik šešti metai. Kiek pastebiu, tikrai rujoja maitindamos, kadangi ėriukai žindžia net iki 6mėn, jau patys būdami vos ne didesni už motinas. O šeriam tuo, ką turim - šienas ar šienainis, jokio skirtumo, jei ėda. Duodam šiek tiek miltų, bet tik tam, kad išugdyti refleksą - pabeldi metalinį dubenėlį ir jos tuoj pat atidunda - gali vesti bandą į kitą ganyklą. Šiaip avims miltai nereikalingi, tik lajaus priaugs. Šiuo metu duodu visokių "nekondicinių" daržovių, obuolių, morkų. Labai noriai ėda eglių šakeles ir pušų spyglius. Nugraužia storas pušų šakas, kaip zuikiai, o pagrindinis pašaras - šienukas kiek tik nori, nenormuotai.

Pas mane tai ispindejusios needa nei morku, nei obuoliu nesmulkintu:) Na ir tegul, tikrai nepradesiu dar joms smulkinti :eusa-snooty:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Svečias
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...