Jump to content

Avininkystė.


petged

Recommended Posts

na wisi diskutuojam apie grazia puse avininkystes, tad pakalbekim apie negraziaja puse. pvz pas mane eriavosi 25 avys 1 teko dapjauti viso sulaukiau 50eriuku is ju krito 8. kaip pas jus?

Pas mane 2 avytes atsivede po du,visi krito...Geri zmones sako,kad per jaunos susikerge(6-7men)+neatmetamas hipotermijos variantas...Dar laukiasi viena...laukiu ir as...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na wisi diskutuojam apie grazia puse avininkystes, tad pakalbekim apie negraziaja puse. pvz pas mane eriavosi 25 avys 1 teko dapjauti viso sulaukiau 50eriuku is ju krito 8. kaip pas jus?

Pas mane eriavosi 9 ir atsivede 20. Siai dienai sveiki laksto 16 eriuku, o 2 jau antra para maitinu kaip naslaicius. Dar 2 jau nebepamatys pavasario :(

EKOTomass-ai, kiek tau metu? Man atrodo ~25. Gali neatsakyti tiksliai, bet gal atsakyk daugiau ar maziau :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na wisi diskutuojam apie grazia puse avininkystes, tad pakalbekim apie negraziaja puse. pvz pas mane eriavosi 25 avys 1 teko dapjauti viso sulaukiau 50eriuku is ju krito 8. kaip pas jus?

Pas mane eriavosi 9 ir atsivede 20. Siai dienai sveiki laksto 16 eriuku, o 2 jau antra para maitinu kaip naslaicius. Dar 2 jau nebepamatys pavasario :(

EKOTomass-ai, kiek tau metu? Man atrodo ~25. Gali neatsakyti tiksliai, bet gal atsakyk daugiau ar maziau :)

kokias veisi baziau?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mano ėriavosi 7, atsivedė 19, du iš jų neišgyveno. Tuos du neišgyvenusius vedėsi dvi baltos avytės (veislė "lietuviška"). Jos atsivedė po tris: pirmuosius ėriukus abi labai sunkiai gimdė, tie ir neišgyveno, o kiti gimė lengvai, vos ne patys iššoko vienas po kito, ir puikiai auga. Vienos avytės pirmagimis ėjo abiem priekinėm užlenktom kojytėm - tai jau savaime beveik pasmerkta, jeigu nesi patyręs ir šalia nėra vet. gyd. O antrosios ėriuko koja gal buvo paralyžiuota ar numinta ir nebeatsistatė - irgi tikriausiai gimdymo trauma. Avys ne per senos, 3-4 metų. Bet pjausiu, nes manau, kad šis gimdymas joms buvo per sunkus ir nebėra reikalo jų laikyti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na wisi diskutuojam apie grazia puse avininkystes, tad pakalbekim apie negraziaja puse. pvz pas mane eriavosi 25 avys 1 teko dapjauti viso sulaukiau 50eriuku is ju krito 8. kaip pas jus?

Pas mane eriavosi 9 ir atsivede 20. Siai dienai sveiki laksto 16 eriuku, o 2 jau antra para maitinu kaip naslaicius. Dar 2 jau nebepamatys pavasario :(

EKOTomass-ai, kiek tau metu? Man atrodo ~25. Gali neatsakyti tiksliai, bet gal atsakyk daugiau ar maziau :)

kokias veisi baziau?

Turiu skirtingas eriavedes panasias i sias veisles - vokiska juodgalve, romanovo, lietuviska siurksciavilne ir nezinau kam priskirti juoda. Bet avinai pas mane budavo tik vokiski juodgalviai, todel prieauglis dauguma juodom galvom, isskyrus romanovo veda tik jai budingus eriukus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

o pas mus Romanovo 6 avys ėriavosi, atvedė 18 ėriukų, krito penki vienas per pirmą parą, vienas po savaitės, vieną, tai mama avis užmušė, (neprisileido, vis mušdavo, tai maitinom, bet neatskyrėm, ir vieną rytą radom negyvą jau maždaug 3 savaitės buvo) ir dar du maždaug mėnesio (irgi mama neprisiėmė, tai girdėm atskyrę, bet skurdo skurdo ir neatsilkaikė).

auga 5 baronai ir 8 avytės + 6 mamos. Jaunimas šymet labai šaunus auga, suaugusių neprisileidžia, o dukra išglosto visus atėjus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

o pas mus Romanovo 6 avys ėriavosi, atvedė 18 ėriukų, krito penki vienas per pirmą parą, vienas po savaitės, vieną, tai mama avis užmušė, (neprisileido, vis mušdavo, tai maitinom, bet neatskyrėm, ir vieną rytą radom negyvą jau maždaug 3 savaitės buvo) ir dar du maždaug mėnesio (irgi mama neprisiėmė, tai girdėm atskyrę, bet skurdo skurdo ir neatsilkaikė).

auga 5 baronai ir 8 avytės + 6 mamos. Jaunimas šymet labai šaunus auga, suaugusių neprisileidžia, o dukra išglosto visus atėjus.

su pienu gal vitaminu reike duoti. as dudodu efektas 110%, jai susutraukusiam duodi pieno su vitaminais po paros laiko eina kaip kurtas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na wisi diskutuojam apie grazia puse avininkystes, tad pakalbekim apie negraziaja puse. pvz pas mane eriavosi 25 avys 1 teko dapjauti viso sulaukiau 50eriuku is ju krito 8. kaip pas jus?

Pas mane eriavosi 9 ir atsivede 20. Siai dienai sveiki laksto 16 eriuku, o 2 jau antra para maitinu kaip naslaicius. Dar 2 jau nebepamatys pavasario :(

EKOTomass-ai, kiek tau metu? Man atrodo ~25. Gali neatsakyti tiksliai, bet gal atsakyk daugiau ar maziau :)

na beweik paraikiai man 24 m ir jau viena koja ilipes i 25 :icon-confused:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveiki vyrukai :) kaip supratau tai jus jau profai aviu auginime, smagu skaityti tokiu jaunu vyruku bendravimus, bet idomu butu suzinoti o koks nemaloniausias/skaudziausias/sunkiausias buna ivykis auginant avis, is jusu patirties gyvenime :icon-cry:

man sitie metai po kolkas tai nesekmingi sianakt jau 4 eriukas krito :( ir kas cia daros is vakaro zyndo viskas gerai o ryte leisgyvi atnesiau i kambary,bandem atgaudyt bet nesekmingai

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

su pienu gal vitaminu reike duoti. as dudodu efektas 110%, jai susutraukusiam duodi pieno su vitaminais po paros laiko eina kaip kurtas.

mes girdydavom pieno milteliais iš vet vaistinės, nes karvių nelaikom ir pienio neturim. Gal čia ir bėda, nes kaip sakai tik susitraukdavo ir viskas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveiki vyrukai :) kaip supratau tai jus jau profai aviu auginime, smagu skaityti tokiu jaunu vyruku bendravimus, bet idomu butu suzinoti o koks nemaloniausias/skaudziausias/sunkiausias buna ivykis auginant avis, is jusu patirties gyvenime :icon-cry:

Man sunkiausia buvo pradzia. Esu miesto zmogus ir giminaitis atidave keturias eriavedes i sodyba. Pirmais metai krito viena eriavede ir is devyniu eriuku liko tik viena avyte.

Dabar jau daug geresni rezultatai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveiki gal kas galit patart jei zinot,vezant avis uztenka uzraso gyvunai ar reikia dadet avys

ir kaip ten su vinjietem keliu ,jei masina ne ukininko vardu registruota ir raudonas lipdukas uzdetas ar nenukirs kazokai

uzraso uztenka gyvunai,vinjiete reikalinga nepamenu bet lygatai,tik A keliuose.Taciau neskaitant viso sito masina turi turet pazyma,kad ji tam tinkama ir pats turi tureti pazymejima,kad gali vezti givunus. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveiki gal kas galit patart jei zinot,vezant avis uztenka uzraso gyvunai ar reikia dadet avys

ir kaip ten su vinjietem keliu ,jei masina ne ukininko vardu registruota ir raudonas lipdukas uzdetas ar nenukirs kazokai

uzraso uztenka gyvunai,vinjiete reikalinga nepamenu bet lygatai,tik A keliuose.Taciau neskaitant viso sito masina turi turet pazyma,kad ji tam tinkama ir pats turi tureti pazymejima,kad gali vezti givunus. :)

0 kas tuos leidimus isduoda,bet jei pas man mikruske krovinine be langu tai savo reikmem parsivest gal nereik leidimo.

O vinjiete tai z.u.naudotojo pirkau ji perpus pigesne tik idomu kaip veikia.

Reiks sustot paciam jei bus transporto policija paklaust :eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Geguzes menesi ruosiuosi pirkti apie 40 romanoviuku jaunu. Paauginsiu ir rudeni parduosiu. Ar galiu juos auginti vienus be vyresniu aviu. Ar teisingai pasielgsiu finansiniu atzvilgiu. Ar taip apsimoka.Aciu. :D:D:D

Na įdomu, ar rasite, gal pas labai stambų avių augintoją, kur šimtais augina. Ėriukai turi būti jau nujunkyti, kokių 3 mėn., gegužę jau visi ganykloje, pagrindinis vargas išvargtas, ganykloje - lengviausia dalis. Norite grietinėlę nusigriebti? :lol: Parašykite, jei pavyks.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveiki gal kas galit patart jei zinot,vezant avis uztenka uzraso gyvunai ar reikia dadet avys

ir kaip ten su vinjietem keliu ,jei masina ne ukininko vardu registruota ir raudonas lipdukas uzdetas ar nenukirs kazokai

uzraso uztenka gyvunai,vinjiete reikalinga nepamenu bet lygatai,tik A keliuose.Taciau neskaitant viso sito masina turi turet pazyma,kad ji tam tinkama ir pats turi tureti pazymejima,kad gali vezti givunus. :)

0 kas tuos leidimus isduoda,bet jei pas man mikruske krovinine be langu tai savo reikmem parsivest gal nereik leidimo.

O vinjiete tai z.u.naudotojo pirkau ji perpus pigesne tik idomu kaip veikia.

Reiks sustot paciam jei bus transporto policija paklaust :eusa-think:

yra ju ivternetinis puslapis pasiskaityk

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveiki vyrukai :) kaip supratau tai jus jau profai aviu auginime, smagu skaityti tokiu jaunu vyruku bendravimus, bet idomu butu suzinoti o koks nemaloniausias/skaudziausias/sunkiausias buna ivykis auginant avis, is jusu patirties gyvenime :icon-cry:

tika neseniai nutiko per diena apsieravo penkios avys dvi viename tvarte kitos kitame ir tame kur dvi eriavosi dar buvo 11 busimu mamu ir pats nesuprantu kaip nepastebejau kad kita eriuosasi, ko pasekoje ateinu uz pora val ji guli o eriukas iskises galva ir viena koja, uzduses galva istinus. griebem trauk neina kist atgal neina antros kojos nerandam. nusprendem traukt per jega ,nes viskas jau buvo uzsidare .mano pati laike avy o as traukiau galvoju kaip bus taip. istraukiau avis bliove nesavu balsu. 2 val nekilo avis o eriukas jau buvo negyvas. pasverem 6.100kg. va sita man ziauriausia pamoka buvo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Svečias
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...