Jump to content

Avininkystė.


petged

Recommended Posts

Protingus atsakymus visi rašot. Dėkui...

Kaip nustatot kada mažiems avukams trūksta avies pieno ? Ar avukai bliauna, liesesni, ar kaip ? Iš kur galit žinot ar užtenka avies pieno? Aktualu pirmom dienom. Vėliau patys ėda šieną, graužia runkelius, geria vandenį, ėda grūdus, reiškias apsirūpina maisto medžiagom.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Protingus atsakymus visi rašot. Dėkui...

Kaip nustatot kada mažiems avukams trūksta avies pieno ? Ar avukai bliauna, liesesni, ar kaip ? Iš kur galit žinot ar užtenka avies pieno? Aktualu pirmom dienom. Vėliau patys ėda šieną, graužia runkelius, geria vandenį, ėda grūdus, reiškias apsirūpina maisto medžiagom.

Jei atsiranda daugiau kaip 2 tai pirmom dienom dar to pieno dažniausiai užtenka.Po to vėliau koks vienas pradeda silpt mažiau dapuola arba dapuola kada nieko nėra.pradeda atsilikti ūgiu gali ir nebliauti paima ir užsidaro netikėtai.Tada pamatai ,kad jis lengvas tai reiškia ,kad išsekęs.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jeigu neparijęs, bliauna, bet, jeigu nepastebėsite, gali nebebliauti dėl nusilpimo. Galima avytei ir šiaip duoti pastirpinimui, pvz., avižų grūdų, vitaminų, kaulamilčių (t.y. fosfato, reikia trupučio aliejaus, kad geriau įsisavintų) (kaip ir visos motinos, per nėštumą netenka daug kalcio). Grūdus, burokus, šieną ėriukai pradeda knebinėti nuo 1 mėn. amžiaus. Iki tol - karvės ar ožkos pieno. Aš pradėjau girdyti kas 5 kartus dienoj (kas 4 val., naktį keltis nebūtina), vėliau 4 kartus, o dabar , kai jiems virš mėn. - 3 kartus. Pradėjau gal irgi nuo 30 mln. po to labai greitai - 50 ml, vėliau didinau. Virš mėnėsio išgeria ir iki 300 ml, kaip koks ėriukas. Plius tarkuoti burokai ar morkos, traiškyti grūdai.

Man vet gydytojas išaiškino, kad skrandžio vystymąsi labia gerai stimuliuoja traiškyti grūdai, kurių gyvuliams pas mus dar negamina, pvz., avižiniai dribsniai. Duodu mažyliams po truputį, slėpdama nuo motinų, kad neatimtų :), nes gyvulių avižiniasi dribsniais juk neprišersi.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

ogo kiek cia aviu augintoju ar bent jau besidominciu atsirado :icon-cool: tuoj busim su aviu skaiciaus lygiu kaip prie smetonos laiku :lol:

Beje kaip siemet senbuviams sekasi? Mano avys veda kol kas 2 avys x po 3eriukus ir 3 avys po 1 viena. Kazkaip net keista pernai tik viena gal buvo atvedus tris o siaip visos vede po 2 eriukus ir tik viena 1. Siemet tikrai kol kas idomi specifika arba trys arba 1 eriukas :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

ogo kiek cia aviu augintoju ar bent jau besidominciu atsirado :icon-cool: tuoj busim su aviu skaiciaus lygiu kaip prie smetonos laiku :lol:

Beje kaip siemet senbuviams sekasi? Mano avys veda kol kas 2 avys x po 3eriukus ir 3 avys po 1 viena. Kazkaip net keista pernai tik viena gal buvo atvedus tris o siaip visos vede po 2 eriukus ir tik viena 1. Siemet tikrai kol kas idomi specifika arba trys arba 1 eriukas :lol:

o donatai kokias tu veisi?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Lietuvos juodagalves + Sufollk. Siemet turesiu, praktiskai jau turiu parduoti savo Sufollka avina.

Veisle: Sufolkai

Gimimo data: 2008.04.12

amzius: 21.5

Pagal vic info.

Avinas jau suauges ir pats tas kergimui, bet man ateinanciam sezonui jau gaunasi kraujomaisa todel jis man jau nebetinkamas kergimui. Avinas nera super gigantas, bet kaip sufolkas sakyciau normalaus dydzio.

Turiu dar viena toki sufollk-l.juodagalvi misruna bet labiau panasus i sufollka, praejusiu metu vados tai jau irgi kergimui normalus, tik vat kad nesuauskaruotas, planavom pjauti bet vis dar laksto kartu su tuo seniu. :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na noreciau 400lt. Visgi avinas paciam tam amziuje jau suauges ir subrendes. Tik jis biski museika labai gina banda ir t.t. :) tai zmonem su juo reikia atsargiau kad per pakinktus nepadmustu :lol:

pas mane ir 2 juodgalves maisytos su prakavic suffolku;] gruodi metai buvo lb grazios avys tures 1 vada eriuku sveriaabi po 65kgtaipat turiu avina ir sufolk+juodgalvis,bet noriu isiveist vien juodgalves

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kodel juodgalves o ne sufolkus?

uz juodgalves gauni parama 47+97 o uzsuffolkus tik47,bet duokpatarima is kur bus gaut avina suffolka gera,turiu 1 grynaveisle suffolke is marijampoles,bet aplink vien visi prakaviciaus avinai

Gal rasite čia suffolko aviną? - http://www.aviuaugintojai.lt/index.php? ... iu-sarasas

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kodel juodgalves o ne sufolkus?

uz juodgalves gauni parama 47+97 o uzsuffolkus tik47,bet duokpatarima is kur bus gaut avina suffolka gera,turiu 1 grynaveisle suffolke is marijampoles,bet aplink vien visi prakaviciaus avinai

Gal rasite čia suffolko aviną? - http://www.aviuaugintojai.lt/index.php? ... iu-sarasas

kad ten visi eme is prakaviciaus ko tikpaklausiau sake is prakaviciaus avinai

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Svečias
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...