Jump to content

Kaimietuke

Nariai
  • Pranešimai

    17
  • Prisijungė

  • Lankėsi

  • Laimėta kartų

    2

Atsakymai kurių autorius Kaimietuke

  1. Taip, reik žiūrėt kokia vieta ar nestovi vanduo, jei stovi daryt drenažą, bet jei gruntiniai vandenys labai paviršiuje reikės investuot į drenažą. Dėl laistymo šiuo atveju mano nuomone labiausiai tiktų lašelinis laistymas 

  2. na žiūrint kokia ta durpė, šilauogėms reikia nesupuvusios durpės, su plaušais ji lengvesnė, o juoda durpė ji sušlapus pasidaro dumblas, kliokė visai skirtinga konsistensija, pvz paimti į saują šlapę rudą durpė ir ją suspausti durpės gumulas liks delne ir po valiai atsileis nes jos kaip kempinė, o jei paimti juodos šlapios durpės, tai spaudžiant dalis išbyrės, o likusi liks gumuliuky ir neatsileis.  Nebent bandyt maišyt su pjuvenomis, bet neturiu tokioj situacijoj patirties, tai tik teorija.

    Iš žiemą matomų pumpurų kažką prognozuoti manau neverta, kadangi iš vieno pumpuro pavasarį išauga kelios kekės žiedų, tai jei yra ant krūmo pumpurų geriausiu atveju galima prognozuoti, kad uogų bus, o kiek jų bus tai čia gal tik pats augalas žino :)

  3. Mes laistome iš upės. Vandens niekada nerūgštiname. Laistymas labai svarbu kai šilauogės nužydi ir pradeda formuotis uoga, jei krūmas negauna pakankamai vandens užuomazgos nukrenta. Taip pat svarbu pastoviai palaikyti drėgmę ir kai uogos noksta. Tikriname durpes - jei durpių paviršiuje per 2-3 cm. sausa tada laistome. Praėjusą vasarą laistėme kokius 4 kartus (mes paliekame atvirą šlangą lietis į tranšėją, kai tranįėja prisipildo vandens perkeliame į kita. Pas mus molis, tai gerai laikosi vanduo, bet aišku yra drenažas, kad vanduo nestovėtų), Marijampolėje buvo sausas pavasaris, nežinau kaip kitur, tai daug teko laistyti pavasarį.

    Mūsų nuomone labiausiai apsimoka auginti pardavimui/verslui Patriot, Reka, Toro, Draper

  4. Na tos taisykles daug maž visiem žinomos :)

    Visų pirmiausia ir svarbiausia tinkamai ir ekonomiškai pasodinti šilauoges. Į tai įeina iš kur gaunamas vanduo ir kokiam šilauogių plotui jo užteks, ar vieta šilauogėms neužmirksta, tvora, gyvatvorė, šilauogių tranšėjų ir krūmų išdėstymas plote, durpės ir mulčas.

    Antras svarbiausias dalykas yra veislės. Dabar žmonės perka akimis - uogos turi būti didelės, gražios, kvapnios. Pirmą kartą klientai pirkti būtent iš vieno ar kito prekeivio pasirenka dėl uogų grožio arba žemos kainos antrą kartą klientai iš to pačio prekeivio perka jei uogos skanios, jei neskanios (dažniausiai būna rūgščios arba sutrintos jei nusipirko pigias iš perpardavinėtojų) ieško kito prekeivio. Todėl labai svarbu, kad uogos būtų aukščiausios rūšies tiek išvaizda tiek skoniu. Dabar klientams svarbiau kokybė, o ne kaina.

    Trečia šilauogių priežiūra ir laiku vykdomas laistymas

  5. On 2018-01-17 at 20:36, vk_ pranešimas:

    Daugelyje filmukų primygtinai rekomenduoja iš vazono išėmus sodinuką išpurenti ir į šonus nukreipti jo šaknis. Pavyzdžiui, ypač išsamiai tai rodoma šiame filmuke nuo 27 minutės:

    Kaip manote, ar tai būtina daryti? Kaip jūs sodinate?

     

    labai stipriai šaknų geriau neplėšyti, bet šlapias paminkyti, kad prarastų vazono formą gerai, nes jei šaknys labai susispaudę ilgai truks kol jos pradės šaknytis į pasodintą vietą.

  6. grybiena kurią pasodiname kartu su sodinuku laikui bėgant auga taip pat kaip ir šilauogės šaknys. Grybienos augimo pagreitinimui ir durpių rūgštinimui naudojama pjuvenos ir žievės nes jose labai greitai auga grybai. 

  7. On 2018-01-07 at 14:14, ekologas pranešimas:

    mokymai tik pinigams siurbti ,o konsultacija uz kiek ,sodink pats ,turiu 4 kelmus tik du duoda derliu o du tik krumai

    Tai va kai žmonės nieko nenusimanantys galvoje, kad pasodins ir augs krūmas taip ir turi kaip gerbiamas ekologas. Augint reikia augalus, tinkamai pasodint, o ne tik prisimint juos, kai ateina uogų metas. 

    Tam ir skirti mokymai ar konsultacijos

  8. nesvarbu kokia žemė nes vistiek reikės kasti griovius ir pilti rūgščią rudą DURPĘ.

    Šiuo metu noriuuogu.lt rengia mokymus pelningam šilauogių auginimui, pateikia visas būtinas sąlygas, auginimo technologiją, investavimo ir atsipirkimo skaičius, taip pat 2 metus konsultuoja jei pradedate auginti

×
×
  • Create New...