Jump to content

sodu genejimas


Doncas

Recommended Posts

  • Atsakymai 171
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Daugiausiai įrašų parašė

Paskelbtos nuotraukos

kada geriausia butu geneti kriausiu vilkuglius

Galima jau ir dabar, o geriausia tai stengtis jų nepriauginti - po stipresnio genėjimo kai pavasarį pradeda iš miegančių pumpurų jie sprogti, su pirštine nubraukyti ir taip lengvai juos pašalinti. Gali tekti dar pakartoti kokį kartą. Vėliau jau sulapos medis ir maistas turės kur tekėti, taip pasilengvins sekantis genėjimas, nes nebus prižėlę tiek vilkūglių.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, as neseniai iskeptas sodininkas ir noreciau suzinoti kaip teisingai geneti slyvas? Ju aukstis apie 1,5m. Niekur nerandu info, gal galite patarti?

Šiek tiek čia yra:

http://www.manoukis.lt/index.php?s=395&m=1&z=21

o šiaip, nieko labai sudėtingesnio kaip ir visi genėjimai tik tiek, kad slyvoms efektingas vasarinis genėjimas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Patarkite kuo ir kaip patogiausia užtepti sodo tepalo. Man tai visada atrodo tokia vozonė! Tepu metaline mentele, bet gal yra protingesnių būdų?

Ir dar - kai sušildot tepalą šaltu oru (žiemą), kaip išsinešus į lauką išlaikote jį šiltą? Į termosą juk nepilate?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gal jau kas nusibalinot ir pradėjot genėt?

Balinti tai jau kaip ir laikas, nors as zadu balinti sausio antroj pusej ar vasario pradzioje.. Bet reikia balinti kuo tirstesne konsistencija, nes kitaip iki ziemos pabaigos krituliai kalkes gali smarkiai nuplauti.. Mano tevukas sodyboj tai jau viska kruopsciai isbalines. :lol:

O geneti obelis tai jau velu arba dar gerokai per anksti :eusa-naughty: Reikia palaukti kovo vidurio, kai baigsis didieji salciai ir genekit iki pat rugpjucio pabaigos...Kitaip gali pasalti nugeneto medelio sakos, kas pasimatys vasaros pradzioje...Tiesa, per zydejima nuo genejimo irgi reiketu susilaikyti...

Sveiki, o dabar galima balinti ar jau nebus efekto ?

Aciu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, o dabar galima balinti ar jau nebus efekto ?

Aciu

Efektas bus,gal ir ne toks kaip rudeni.Efektą gali sustiprinti purškimas karbamido tirpalu su vario sulfato priedu.Viso vaismedžio jei yra galimybė. :icon-cool:

Jo siuo tirpalu si savaitgali purksiu jei spesiu ir nebus dar pumpurai sproge :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Labas vakaras,

Girdejau, kad negalima balinti medeliu iki 3m. Ar tai tiesa ?

Laba

Ne negalima o teigiama ,jog medelio iki 4m. pakankamai elastinga žievė ir temperatūrų skirtumai jos nesuplėšis.Tačiau aš manau kalkės ir fungicidai reikalingi nuo jaunumės,ypač jei aplink yra senų medžių ar brūzgynų. :icon-cool:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Labas vakaras,

Girdejau, kad negalima balinti medeliu iki 3m. Ar tai tiesa ?

Laba

Ne negalima o teigiama ,jog medelio iki 4m. pakankamai elastinga žievė ir temperatūrų skirtumai jos nesuplėšis.Tačiau aš manau kalkės ir fungicidai reikalingi nuo jaunumės,ypač jei aplink yra senų medžių ar brūzgynų. :icon-cool:

Man kazkas protino, kad balinimas gali deginti jauna zieve...? Taip pat balinimas apsaugo ir nuo vezio ir kitu ligu teisingai ?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Man kazkas protino, kad balinimas gali deginti jauna zieve...? Taip pat balinimas apsaugo ir nuo vezio ir kitu ligu teisingai ?[/quo

Tai reikia protingą mišinį daryti.Viso medelio tept nereikia.Tai jei žievė neskeldėja,o į mišinį dėta vario sulfato[sisteminio fungicido]-tai taip.Papildomai visam medžiui karbamidas+vario sulfatas purškalas. :icon-cool:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

sveiki,

ir šen, ir ten žiūrinėju, bet niekur Vilniuj neužeinu -- gal patarsit, kur įsigyti sodininko peilį (reikia nedidelio, lenkto. būtų naudojamas aplyginti šakų pjūvio vietas + vėžio žaizdoms pjaustyti).

esu "jaunoji sodininkė" -- antrus metus bandau tvarkyti (genėti) tėvų obelis. medžiai neseni (tik viena popierinė gal apie 40m amžiaus), nedaug jų, bet labai apleisti -- negenėti, ligoti. gaila medžių, tai bandau, kiek sugebu, tvarkyti. o genėjimas (ypač trumpinamasis/atnaujinamasis) man vis dar "kietas riešutėlis". paskaitai knygose -- daugmaž aišku, ateini prie medžio ir to knyginio žinojimo nebelieka... na, bet protingų knygų protingos mintys ("Genėti galima išmokti tik genint") ir (šiokie tokie) rezultatai bei kitų pradedančiųjų patirtis neleidžia nuleisti rankų.

ypač ačiū Biologui už entuziastingą dalijimąsi patirtimi ir patarimus. beje, noriu pasiūlyti vieną idėją Biologui -- o jeigu kada nors organizavus forumo jauniesiems sodininkams praktinę paskaitą ("workshop'ą"), kurios metu kokiame nors sode praktiškai parodytumėte, kaip taisyklingai turi būti genimas vaismedis? :icon-rolleyes: bent jau man geriau vieną kartą pamatyti, nei dešimt kartų išgirsti... Jei ši idėja pasirodys įžūli -- atsiimu :icon-redface: O gal kas iš forumiečių galėtų pasidalinti info, koks patyręs, savo darbą mylintis sodininkas apsiimtų "žaliam" sodininkui kada nors praktiškai parodyti genėjimo techniką? nebūtinai šiemet, laiko turiu -- su genėjimu matyt būsiu "įklimpusi" ilgam, bet man šitie sodo darbai kuo toliau, tuo labiau ima patikti :D

žalia jaunoji sodininkė

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveiki,

ir šen, ir ten žiūrinėju, bet niekur Vilniuj neužeinu -- gal patarsit, kur įsigyti sodininko peilį (reikia nedidelio, lenkto. būtų naudojamas aplyginti šakų pjūvio vietas + vėžio žaizdoms pjaustyti).

esu "jaunoji sodininkė" -- antrus metus bandau tvarkyti (genėti) tėvų obelis. medžiai neseni (tik viena popierinė gal apie 40m amžiaus), nedaug jų, bet labai apleisti -- negenėti, ligoti. gaila medžių, tai bandau, kiek sugebu, tvarkyti. o genėjimas (ypač trumpinamasis/atnaujinamasis) man vis dar "kietas riešutėlis". paskaitai knygose -- daugmaž aišku, ateini prie medžio ir to knyginio žinojimo nebelieka... na, bet protingų knygų protingos mintys ("Genėti galima išmokti tik genint") ir (šiokie tokie) rezultatai bei kitų pradedančiųjų patirtis neleidžia nuleisti rankų.

ypač ačiū Biologui už entuziastingą dalijimąsi patirtimi ir patarimus. beje, noriu pasiūlyti vieną idėją Biologui -- o jeigu kada nors organizavus forumo jauniesiems sodininkams praktinę paskaitą ("workshop'ą"), kurios metu kokiame nors sode praktiškai parodytumėte, kaip taisyklingai turi būti genimas vaismedis? :icon-rolleyes: bent jau man geriau vieną kartą pamatyti, nei dešimt kartų išgirsti... Jei ši idėja pasirodys įžūli -- atsiimu :icon-redface: O gal kas iš forumiečių galėtų pasidalinti info, koks patyręs, savo darbą mylintis sodininkas apsiimtų "žaliam" sodininkui kada nors praktiškai parodyti genėjimo techniką? nebūtinai šiemet, laiko turiu -- su genėjimu matyt būsiu "įklimpusi" ilgam, bet man šitie sodo darbai kuo toliau, tuo labiau ima patikti :D

žalia jaunoji sodininkė

Taip, tokie kursai Vilniuje bus. Jie truks netrumpai 2-3 ar net 4 valandas ir apims 5-6 temas: sodinimą, genėjimą, skiepijimą, paruošimą žiemai, trumpai apie Lietuvoje tinkamas auginti vaismedžių veisles, apie poskiepius, vaismedžių-vaiskrūmių grupių aptarimas, sodo įrankius, bei klausimai-atsakymai. Esu sutaręs su Romu Vrublevskiu, prisijungsiu ir aš. Dalį informacijos stengsiuosi paruošti raštu (tai šiandien ir stabdo, nes informacijos bus ne vienas lapas..). Daug kas bus parodyta praktiškai. Seminaro preliminari kaina žmogui bus apie 50 Lt.

O dėl genėjimo, tai galima pvz. nuvažiuoti į Santariškes, ten yra senas viešas sodas, tai jame ir galima parodyti, bei paaiškinti.. Parašykite į PM.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

AŽ parašiau -- ats. nesulaukiu :icon-rolleyes:

kursai domina -- man jie būtų pats tas :D

Taip, tokie kursai Vilniuje bus. Jie truks netrumpai 2-3 ar net 4 valandas ir apims 5-6 temas: sodinimą, genėjimą, skiepijimą, paruošimą žiemai, trumpai apie Lietuvoje tinkamas auginti vaismedžių veisles, apie poskiepius, vaismedžių-vaiskrūmių grupių aptarimas, sodo įrankius, bei klausimai-atsakymai. Esu sutaręs su Romu Vrublevskiu, prisijungsiu ir aš. Dalį informacijos stengsiuosi paruošti raštu (tai šiandien ir stabdo, nes informacijos bus ne vienas lapas..). Daug kas bus parodyta praktiškai. Seminaro preliminari kaina žmogui bus apie 50 Lt.

O dėl genėjimo, tai galima pvz. nuvažiuoti į Santariškes, ten yra senas viešas sodas, tai jame ir galima parodyti, bei paaiškinti.. Parašykite į PM.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 4 metų...

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...