Jump to content

Triušių auginimas


Donatas

Recommended Posts

Sveiki. Tik neseniai pradėjau veisti triušius. Turiu tris pateles :icon-wink: Praita mėnesi sukergėm visas tris, bet atsivedė tik viena,8triušiukus. Dabar kas galit pasakyti kada triušiukus reikia atskirti nuo motinos?

Kiekvienas turi savo sistema, as pvz. atskiriu nuo 45 dienos, bet siulomas intervalas galetu buti nuo 28 iki 50 dienos. Anksciau tikrai negalima, o veliau laikyti nera tikslo - tai tik pateles kankinimas :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki. Tik neseniai pradėjau veisti triušius. Turiu tris pateles :icon-wink: Praita mėnesi sukergėm visas tris, bet atsivedė tik viena,8triušiukus. Dabar kas galit pasakyti kada triušiukus reikia atskirti nuo motinos?

Kiekvienas turi savo sistema, as pvz. atskiriu nuo 45 dienos, bet siulomas intervalas galetu buti nuo 28 iki 50 dienos. Anksciau tikrai negalima, o veliau laikyti nera tikslo - tai tik pateles kankinimas :)

Na o kaip butu geriau ir triušiukams ir triušiai? tai ar atskirsiu 30 ar 45 diena nera skirtumo?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki. Tik neseniai pradėjau veisti triušius. Turiu tris pateles :icon-wink: Praita mėnesi sukergėm visas tris, bet atsivedė tik viena,8triušiukus. Dabar kas galit pasakyti kada triušiukus reikia atskirti nuo motinos?

Kiekvienas turi savo sistema, as pvz. atskiriu nuo 45 dienos, bet siulomas intervalas galetu buti nuo 28 iki 50 dienos. Anksciau tikrai negalima, o veliau laikyti nera tikslo - tai tik pateles kankinimas :)

Na o kaip butu geriau ir triušiukams ir triušiai? tai ar atskirsiu 30 ar 45 diena nera skirtumo?

pagal mane 30 diena geriau patelei, 45 - triusiukams.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

As dazniausiai darau taip. Kai triusiukai buna 2-3sav. amziaus, imetu patele kelioms valandoms pas triusi. Poto grazinu triusiukams, po poros savaiciu patele is triusiuku iskeliu i atskira narva, taip triuse turi pora savaiciu iki sekancio vedimosi poilsio ir triusiukai atskirus be motinos jau buna 4-6sav amziaus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O tai kam man kankint ta triuse, jai ir noreciau antra karta kergti, tai palaukciau pora menesiu. Bet man nereikia daugiau. Auginu tik savo poreikiam.

Patelei reikalingas pastovus kergimas, kad ji išliktų reproduktyvi ir nepamirštų motinystės inkstintų, nes kitaip nutunka ir prasideda verkšlenimas "ką daryt niekaip nesusikergia" ir panašių bėdų. Bent 2-3 vados per metus būtinos, ir nuo tokio kiekio vadų patelei nėra jokio alinimo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O tai kam man kankint ta triuse, jai ir noreciau antra karta kergti, tai palaukciau pora menesiu. Bet man nereikia daugiau. Auginu tik savo poreikiam.

Patelei reikalingas pastovus kergimas, kad ji išliktų reproduktyvi ir nepamirštų motinystės inkstintų, nes kitaip nutunka ir prasideda verkšlenimas "ką daryt niekaip nesusikergia" ir panašių bėdų. Bent 2-3 vados per metus būtinos, ir nuo tokio kiekio vadų patelei nėra jokio alinimo.

Teisingai, nes be to, metu patele labai labai sunkiai apsikergia.

Tai pat idomumui, prasau pasidalinti patirtimi - iki keliu metu ilgiausiai esate laike patele ir patineli? Ziuriu pas uosvi keturiu metu patele puikiausiai atlieka visas funkcijas - trisuiuku kiekis ir kokybe nekrinta.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

"Pažįstu" vieną 4-ių metų patelę-senutę. Atsiveda jau tik po 2-3 vaikelius, bet stažas geras, vaikučiai superiniai, rūpinasi puikiai...

edit: o dėl vaikučių laikymo sumamyte, tai maniškiai, gimę kovo 22 d. vis dar pas mamą, tegul pasilepina :animals-cat:

šeip tai ilgiau nei 45dienos triušiuku su mama laikyti nepatartina.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kiti laiko ir iki 2,5-3 mėnesiu, vaikų imunitetas būna stipresnis...

Čia kaip kam, gal pramoniniu būdu ir neapsimoka, bet auginant sau, kokias 3 vadas nuo mamos per metus, nematau blogumo tikrai...

Yra trys priezastys del ko to daryti negalima - (1) pateles zindo tik iki 2 men maksimum, tad imuniteteas cia ne prie ko (2) uzvaikoma patele - nors pieno nera, bet triusiukai ja terorizuoja, kas kartais gali privesti ir prie tragisku pasekmiu (3) kai kada rujojanti patele gali labai sudominti ir 2,5 menesiu patineli

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kiti laiko ir iki 2,5-3 mėnesiu, vaikų imunitetas būna stipresnis...

Čia kaip kam, gal pramoniniu būdu ir neapsimoka, bet auginant sau, kokias 3 vadas nuo mamos per metus, nematau blogumo tikrai...

Yra trys priezastys del ko to daryti negalima - (1) pateles zindo tik iki 2 men maksimum, tad imuniteteas cia ne prie ko (2) uzvaikoma patele - nors pieno nera, bet triusiukai ja terorizuoja, kas kartais gali privesti ir prie tragisku pasekmiu (3) kai kada rujojanti patele gali labai sudominti ir 2,5 menesiu patineli

Gal ir teisybė Jūsų žodžiuose. Šiandien 49-a diena nuo gimimo, teks atskirti...

p.s. o kadu atskirti berniukus nuo mergaičių? - Tikiuosi pakentės bent iki 3 mėn? :eusa-shifty:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gal ir teisybė Jūsų žodžiuose. Šiandien 49-a diena nuo gimimo, teks atskirti...

p.s. o kadu atskirti berniukus nuo mergaičių? - Tikiuosi pakentės bent iki 3 mėn? :eusa-shifty:

Aš atskyrinėju maždaug 3,5 mėn. (+-). Panašiai tuo metu patinėliai ir pradeda domėtis patelėmis. Jei patinėlius pasilieku tai išskirstau po vieną.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gal ir teisybė Jūsų žodžiuose. Šiandien 49-a diena nuo gimimo, teks atskirti...

p.s. o kadu atskirti berniukus nuo mergaičių? - Tikiuosi pakentės bent iki 3 mėn? :eusa-shifty:

Aš atskyrinėju maždaug 3,5 mėn. (+-). Panašiai tuo metu patinėliai ir pradeda domėtis patelėmis. Jei patinėlius pasilieku tai išskirstau po vieną.

Iki 3,5 menesio pateles neprisileis patinelio, bet kartais ir siek tiek jaunesni patineliai pradeda pjautis ir savavaliskai kastruotis :)

Tai jei veislei palikti patinelius, rekomenduociau nuo 3 men atskirti, jei mesai, tegul pabuna iki 3,5-4 menesio.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveiki visi,

keliu kepurę prieš visus tuos kurie augina triušius ir jau yra sukaupę milžinišką patirtį tame reikale.

žodžiu taip: pirkau dvi pateles ir vieną patelę visi kalifornai. Patelėms buvo(prieš dvi savaites su virš) po penkis mėnesius o patinui virš šešių(bent taip sakė pardavėjas)

aš juos ėmiau ir atskyriau,maitinau,girdžiau, paausius kasiau,prieš miegą pasakas sekiau,ale tos bestijos(turiu minty mergiotes)niekaip rujoti nenori.Myslinau gal čia aš kelmas nesumąstau kada čia jos meilės nori,ale persiskaičiau jūsų gerbiamam forume gerbiamų žmonių pamokymus ir ėmiau ir apžiūrėjau uodegą pakėlęs kas ten yr ir kokios spalvos.Nu tikrai dvi savo vietoj ale per savaitę nebuvo nei karto kad spalvą pakeistų paraudonuotų(bentš iš gėdos).

Žodžiu tadu mečiau pas darbinyką,nu a to mokyti matau nereikia vyras rimtas iškart ėmėsi darbo,tik kad viena mergiotė jau kelintą kartą neprisileidžia jo.net sakyčiau ėmėsi su riksmais smurtauti prieš vyrišką giminę,o kita tokia pasyvi guli guli tipo daryk ką nori.Nu tas ir daro ir taip ir anaip ale niekaip bačkos negali atidaryti nei per vieną galą.Galop spjovė ir nuėjo pailsėti.

tai va ką aš norėjau paklaustita trumpa įžanga:

1. ar gali patelės tokio amžiaus nerujoti dvi savaites( jei taip tai kodė?)

2.ką man daryti:gal sakau vyrioką pas merginas apgyvendinti kuriam laikui?mož susitvarkys kada jam reiks?

3.o gal nerujoja kad nauja vieta joms kol apsipras?

dėkavoju iš anksto

už supratimą ir kantrybę

fuksas :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...