Jump to content

Triušių auginimas


Donatas

Recommended Posts

"Sveiki,

Nespėjau suvalgyt pernai atvestų triušių. Jie jau perkopė 5 mėn. amžių. Kaip manot kas geriau: pasipjaut kada reikia ir iš kart suvalgyt(bus šviežia, bet 6-8mėn.) ar papjaut 5mėn. ir užšaldyti iki 3 mėn. laiko(mėsyti bus jaunesnio triušio, bet iš šaldiklio)?"

Kadangi yra pageidavimas, tai ir šiuo klausimu pareikšiu savo nuomonę.

Yra bakterijų, kurios sugeba gyventi tiek labai žemose, tiek labai aukštose temperatūrose (manau, kad tai žino daugelis). Todėl maistas yra vertingiausias šviežias. Esu sveiko maisto šalininkas ir stengiuosi maitintis sveikai, bet, deja, ne visada išeina tai, kaip nori. Šiuo atveju patarčiau taip:

- triušiai, ypač stambesnių veislių, palaipsniui auga iki 7-8 mėn. amžiaus, tad jie vyresni turės daugiau mėsos. Reikia atskirti patinukus nuo patelių, nes subrendęs 5-7 mėnesių patinukas įgauna specifinį kvapą. Patinukus aš pjaunu pirmiausiai. Subrendusios patelės turi didelę paklausą, jas galima gana brangiai parduoti ( kainos yra nuo 60 Lt už suaugusią patelę);

- iš vados galima pasilikti 1-2 geresnes pateles bandos atnaujinimui ir vėliau pasipjauti vyresnes prastas ar agresyvias pateles (t.y. jas pakeisti geresnėmis ar jaunesnėmis);

- mano šeima triušį valgo kas savaitę, tad per 3 mėnesius mes suvalgom vieną vadą.. Triušius geriau pasilikti gyvus, nes užšaldžius šaldiklyje, kaip taisyklė ten triušis lieka ilgam.. :lol: todėl triušiena išsausėja, praranda savo vertingąsias savybes. Didesnius (vyresnio amžiaus) triušius reikės pavirti ar patroškinti 20 proc. ilgiau, bet, nemanau, kad tai problema;

- su laiku didės ligų ir mėsos praradimo tikimybė... Baiminantis TO, siūlyčiau daryti konservuotus stiklainius pvz. autoklavo pagalba (taip mes darom su vištiena, kiauliena), nei šaldyti, nes, kaip minėjau, užšaldytas dažnai užsiguli per ilgai...Jeigu užšaldoma kelioms svaitėms ar mėnesiui, tada kitas reikalas. Bet tokiam laikotarpiui nesunku triušį ir palaikyti narve, ypač kai yra žolės..

- man ne kartą teko valgyti metų ir senesnį triušį ir nepasakyčiau, kad mėsa labai skiriasi lyginant su 3-5 mėnesių triušiais. Čia kaip kaimiškas broleris turintis 1-1,5 kg skerdienos ir 3-5 kg. Skirtumas yra, bet skaniai pagaminus praktiškai jo nelieka (mėsa gali būti kietesnė ir viskas..)

100% palaikau paskutini posta. teko pjauti ir 2 metu patele - viskas tik virejo sugebejimas!

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

"Sveiki,

Nespėjau suvalgyt pernai atvestų triušių. Jie jau perkopė 5 mėn. amžių. Kaip manot kas geriau: pasipjaut kada reikia ir iš kart suvalgyt(bus šviežia, bet 6-8mėn.) ar papjaut 5mėn. ir užšaldyti iki 3 mėn. laiko(mėsyti bus jaunesnio triušio, bet iš šaldiklio)?"

Kadangi yra pageidavimas, tai ir šiuo klausimu pareikšiu savo nuomonę.

Yra bakterijų, kurios sugeba gyventi tiek labai žemose, tiek labai aukštose temperatūrose (manau, kad tai žino daugelis). Todėl maistas yra vertingiausias šviežias. Esu sveiko maisto šalininkas ir stengiuosi maitintis sveikai, bet, deja, ne visada išeina tai, kaip nori. Šiuo atveju patarčiau taip:

- triušiai, ypač stambesnių veislių, palaipsniui auga iki 7-8 mėn. amžiaus, tad jie vyresni turės daugiau mėsos. Reikia atskirti patinukus nuo patelių, nes subrendęs 5-7 mėnesių patinukas įgauna specifinį kvapą. Patinukus aš pjaunu pirmiausiai. Subrendusios patelės turi didelę paklausą, jas galima gana brangiai parduoti ( kainos yra nuo 60 Lt už suaugusią patelę);

- iš vados galima pasilikti 1-2 geresnes pateles bandos atnaujinimui ir vėliau pasipjauti vyresnes prastas ar agresyvias pateles (t.y. jas pakeisti geresnėmis ar jaunesnėmis);

- mano šeima triušį valgo kas savaitę, tad per 3 mėnesius mes suvalgom vieną vadą.. Triušius geriau pasilikti gyvus, nes užšaldžius šaldiklyje, kaip taisyklė ten triušis lieka ilgam.. :lol: todėl triušiena išsausėja, praranda savo vertingąsias savybes. Didesnius (vyresnio amžiaus) triušius reikės pavirti ar patroškinti 20 proc. ilgiau, bet, nemanau, kad tai problema;

- su laiku didės ligų ir mėsos praradimo tikimybė... Baiminantis TO, siūlyčiau daryti konservuotus stiklainius pvz. autoklavo pagalba (taip mes darom su vištiena, kiauliena), nei šaldyti, nes, kaip minėjau, užšaldytas dažnai užsiguli per ilgai...Jeigu užšaldoma kelioms svaitėms ar mėnesiui, tada kitas reikalas. Bet tokiam laikotarpiui nesunku triušį ir palaikyti narve, ypač kai yra žolės..

- man ne kartą teko valgyti metų ir senesnį triušį ir nepasakyčiau, kad mėsa labai skiriasi lyginant su 3-5 mėnesių triušiais. Čia kaip kaimiškas broleris turintis 1-1,5 kg skerdienos ir 3-5 kg. Skirtumas yra, bet skaniai pagaminus praktiškai jo nelieka (mėsa gali būti kietesnė ir viskas..)

100% palaikau paskutini posta. teko pjauti ir 2 metu patele - viskas tik virejo sugebejimas!

sau gali ,kad ir 5 metų pjaut, o pardavimui 120d ir psio.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,

Noriu pasidalint su jumis savo patirtimi apie Lietuvoje egzistuojančią veisline triušininkystę(tai liečia ir veislynus ir individualius augintojus):

1. Nusipirkau pernai iš veislyno porelių triušių. Šiemet netyčia pasižiūrėjau kas rašoma jų kilmės dokumentuose. Pasirodo patelės ir patinėlio motinos skirtingos, bet tėvas tas pats. Pasiskambinau į veislyną pareikšt nusiskundimą, kad apgaudinėja žmones, o jie pasakė, kad čia viskas gerai ir aš nieko nesuprantu. Na jums spręsti ar tai gerai ar ne;

2. Užsisakau triušiuką veislynę. Pasiskambinu po tam tikro jų pačių nurodyto laiko sužinoti kada gi galima pasiimti. Pasirodo nieko jie apie mane nežino ir jeigu noriu iš naujo užrašys į eilę. Vienu žodžiu chebra dėję skersą, tingi net užsirašyti, nes žino, kad vistiek parduos.

3. Paskambina, kad gali atvažiuoti pasiimti triušį. Pasidomi gal būtų galima gauti el. paštu jo foto įsitikinimui, kad jis toks kokio tikies. Atsakymas: "nenori nepirk". Na važiuoji 200km. pasiimti to senai laukto grynaveislio padarėlio. Visi žinome, kad ir kokie triušiai būtų grynaveisliai, vadoje visada būtų kurie ypač gerai atitinka veislės požymius, kitus dar veislei galima laikyti ir skirti mėsytei. Na ir ką jūs manot, vadose likę po 2-3 triušiukus. Pasirinkimas gal ir yra, tačiau 5 kartos mišrūnai atrodo taip pat kaip ir grynaveisliai už didelius pinigus. Na aš rimtajam augintojui ir sakau: "aš juk prašiau rimto savo rasės atstovo". O man buvo pareikšta, kad tokie kainuoja daugiau. Tačiau pasakius, kad tai ne problema, verslininkas prisipažino, kad mums eiliniams rimtų individų gauti yra be šansų, nes jie skirti sau ir kitai rimtai chebrai. Vienu žodžiu nieko jie nebrokuoja, stumia viską, nes kas netiks Petrui tiks Jonui;

4. Susitinku šiek tiek pažįstamą triušininką ir pasidomiu ar jis savo ūkyje kartais netaiko kraujomaišos. Atsakymas buvo, kad sau aišku netaiko, tačiau pardavimui dzin. Patinai kainuoja didelius pinigus, retkarčiais jie keičiami, o tarp tų retkarčiais tėvą su vaikais, brolius su seserimis ir pan. - juk dzin, nes pardavimui.

Vienu žodžiu didesnių šiknių kaip lietuviai pasaulyje nėra(aišku yra ir išimčių).

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,

Noriu pasidalint su jumis savo patirtimi apie Lietuvoje egzistuojančią veisline triušininkystę(tai liečia ir veislynus ir individualius augintojus):

1. Nusipirkau pernai iš veislyno porelių triušių. Šiemet netyčia pasižiūrėjau kas rašoma jų kilmės dokumentuose. Pasirodo patelės ir patinėlio motinos skirtingos, bet tėvas tas pats. Pasiskambinau į veislyną pareikšt nusiskundimą, kad apgaudinėja žmones, o jie pasakė, kad čia viskas gerai ir aš nieko nesuprantu. Na jums spręsti ar tai gerai ar ne;

2. Užsisakau triušiuką veislynę. Pasiskambinu po tam tikro jų pačių nurodyto laiko sužinoti kada gi galima pasiimti. Pasirodo nieko jie apie mane nežino ir jeigu noriu iš naujo užrašys į eilę. Vienu žodžiu chebra dėję skersą, tingi net užsirašyti, nes žino, kad vistiek parduos.

3. Paskambina, kad gali atvažiuoti pasiimti triušį. Pasidomi gal būtų galima gauti el. paštu jo foto įsitikinimui, kad jis toks kokio tikies. Atsakymas: "nenori nepirk". Na važiuoji 200km. pasiimti to senai laukto grynaveislio padarėlio. Visi žinome, kad ir kokie triušiai būtų grynaveisliai, vadoje visada būtų kurie ypač gerai atitinka veislės požymius, kitus dar veislei galima laikyti ir skirti mėsytei. Na ir ką jūs manot, vadose likę po 2-3 triušiukus. Pasirinkimas gal ir yra, tačiau 5 kartos mišrūnai atrodo taip pat kaip ir grynaveisliai už didelius pinigus. Na aš rimtajam augintojui ir sakau: "aš juk prašiau rimto savo rasės atstovo". O man buvo pareikšta, kad tokie kainuoja daugiau. Tačiau pasakius, kad tai ne problema, verslininkas prisipažino, kad mums eiliniams rimtų individų gauti yra be šansų, nes jie skirti sau ir kitai rimtai chebrai. Vienu žodžiu nieko jie nebrokuoja, stumia viską, nes kas netiks Petrui tiks Jonui;

4. Susitinku šiek tiek pažįstamą triušininką ir pasidomiu ar jis savo ūkyje kartais netaiko kraujomaišos. Atsakymas buvo, kad sau aišku netaiko, tačiau pardavimui dzin. Patinai kainuoja didelius pinigus, retkarčiais jie keičiami, o tarp tų retkarčiais tėvą su vaikais, brolius su seserimis ir pan. - juk dzin, nes pardavimui.

Vienu žodžiu didesnių šiknių kaip lietuviai pasaulyje nėra(aišku yra ir išimčių).

Nu ir ka dabar darom? :lol:

Nesuprantu, ko cia visi ant tu veisliniu su dokumentais triusiu uzsikabine, nors net nezino kur tuos dokus deti, arba patys tada veisia ir skelbime raso "tevai su dokumentais", nors veislyno statuso neturi. Nuvarai i kokia stambesne mesiniu fermike ir prisirenki tu triusiu per pus pigiau, ir nesuki sau galvos. As per 2 metus nei karto nepirkau is veislyno, nes kam permoketi uz tuos pacius rezultatus? Pas mane viskas eina mesai, bet tu kalifornu pasitaiko geresniu, nei kokiam veislyne, o jus ten vargstat del tu popieriuku, o po to skundziates

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,

Noriu pasidalint su jumis savo patirtimi apie Lietuvoje egzistuojančią veisline triušininkystę(tai liečia ir veislynus ir individualius augintojus):

1. Nusipirkau pernai iš veislyno porelių triušių. Šiemet netyčia pasižiūrėjau kas rašoma jų kilmės dokumentuose. Pasirodo patelės ir patinėlio motinos skirtingos, bet tėvas tas pats. Pasiskambinau į veislyną pareikšt nusiskundimą, kad apgaudinėja žmones, o jie pasakė, kad čia viskas gerai ir aš nieko nesuprantu. Na jums spręsti ar tai gerai ar ne;

2. Užsisakau triušiuką veislynę. Pasiskambinu po tam tikro jų pačių nurodyto laiko sužinoti kada gi galima pasiimti. Pasirodo nieko jie apie mane nežino ir jeigu noriu iš naujo užrašys į eilę. Vienu žodžiu chebra dėję skersą, tingi net užsirašyti, nes žino, kad vistiek parduos.

3. Paskambina, kad gali atvažiuoti pasiimti triušį. Pasidomi gal būtų galima gauti el. paštu jo foto įsitikinimui, kad jis toks kokio tikies. Atsakymas: "nenori nepirk". Na važiuoji 200km. pasiimti to senai laukto grynaveislio padarėlio. Visi žinome, kad ir kokie triušiai būtų grynaveisliai, vadoje visada būtų kurie ypač gerai atitinka veislės požymius, kitus dar veislei galima laikyti ir skirti mėsytei. Na ir ką jūs manot, vadose likę po 2-3 triušiukus. Pasirinkimas gal ir yra, tačiau 5 kartos mišrūnai atrodo taip pat kaip ir grynaveisliai už didelius pinigus. Na aš rimtajam augintojui ir sakau: "aš juk prašiau rimto savo rasės atstovo". O man buvo pareikšta, kad tokie kainuoja daugiau. Tačiau pasakius, kad tai ne problema, verslininkas prisipažino, kad mums eiliniams rimtų individų gauti yra be šansų, nes jie skirti sau ir kitai rimtai chebrai. Vienu žodžiu nieko jie nebrokuoja, stumia viską, nes kas netiks Petrui tiks Jonui;

4. Susitinku šiek tiek pažįstamą triušininką ir pasidomiu ar jis savo ūkyje kartais netaiko kraujomaišos. Atsakymas buvo, kad sau aišku netaiko, tačiau pardavimui dzin. Patinai kainuoja didelius pinigus, retkarčiais jie keičiami, o tarp tų retkarčiais tėvą su vaikais, brolius su seserimis ir pan. - juk dzin, nes pardavimui.

Vienu žodžiu didesnių šiknių kaip lietuviai pasaulyje nėra(aišku yra ir išimčių).

Nu ir ka dabar darom? :lol:

Nesuprantu, ko cia visi ant tu veisliniu su dokumentais triusiu uzsikabine, nors net nezino kur tuos dokus deti, arba patys tada veisia ir skelbime raso "tevai su dokumentais", nors veislyno statuso neturi. Nuvarai i kokia stambesne mesiniu fermike ir prisirenki tu triusiu per pus pigiau, ir nesuki sau galvos. As per 2 metus nei karto nepirkau is veislyno, nes kam permoketi uz tuos pacius rezultatus? Pas mane viskas eina mesai, bet tu kalifornu pasitaiko geresniu, nei kokiam veislyne, o jus ten vargstat del tu popieriuku, o po to skundziates

JO VEISLYNAI DIDELIO ABAROTO NEDARO IR PELNOSI IS NAUJOKU SU SAVO KELIAIS TIPO VEISLINIAIS TRIUSIAIS. JUK TRIUSIS NE KIAULE 3 mENESIAI IR ZUIKIUI PER AUSIS IR I KATILA,KADA JUS TAI ISISAVINSIT KAIP DU KART DU TADA BUS KITAS REIKALAS.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,

Noriu pasidalint su jumis savo patirtimi apie Lietuvoje egzistuojančią veisline triušininkystę(tai liečia ir veislynus ir individualius augintojus):

1. Nusipirkau pernai iš veislyno porelių triušių. Šiemet netyčia pasižiūrėjau kas rašoma jų kilmės dokumentuose. Pasirodo patelės ir patinėlio motinos skirtingos, bet tėvas tas pats. Pasiskambinau į veislyną pareikšt nusiskundimą, kad apgaudinėja žmones, o jie pasakė, kad čia viskas gerai ir aš nieko nesuprantu. Na jums spręsti ar tai gerai ar ne;

2. Užsisakau triušiuką veislynę. Pasiskambinu po tam tikro jų pačių nurodyto laiko sužinoti kada gi galima pasiimti. Pasirodo nieko jie apie mane nežino ir jeigu noriu iš naujo užrašys į eilę. Vienu žodžiu chebra dėję skersą, tingi net užsirašyti, nes žino, kad vistiek parduos.

3. Paskambina, kad gali atvažiuoti pasiimti triušį. Pasidomi gal būtų galima gauti el. paštu jo foto įsitikinimui, kad jis toks kokio tikies. Atsakymas: "nenori nepirk". Na važiuoji 200km. pasiimti to senai laukto grynaveislio padarėlio. Visi žinome, kad ir kokie triušiai būtų grynaveisliai, vadoje visada būtų kurie ypač gerai atitinka veislės požymius, kitus dar veislei galima laikyti ir skirti mėsytei. Na ir ką jūs manot, vadose likę po 2-3 triušiukus. Pasirinkimas gal ir yra, tačiau 5 kartos mišrūnai atrodo taip pat kaip ir grynaveisliai už didelius pinigus. Na aš rimtajam augintojui ir sakau: "aš juk prašiau rimto savo rasės atstovo". O man buvo pareikšta, kad tokie kainuoja daugiau. Tačiau pasakius, kad tai ne problema, verslininkas prisipažino, kad mums eiliniams rimtų individų gauti yra be šansų, nes jie skirti sau ir kitai rimtai chebrai. Vienu žodžiu nieko jie nebrokuoja, stumia viską, nes kas netiks Petrui tiks Jonui;

4. Susitinku šiek tiek pažįstamą triušininką ir pasidomiu ar jis savo ūkyje kartais netaiko kraujomaišos. Atsakymas buvo, kad sau aišku netaiko, tačiau pardavimui dzin. Patinai kainuoja didelius pinigus, retkarčiais jie keičiami, o tarp tų retkarčiais tėvą su vaikais, brolius su seserimis ir pan. - juk dzin, nes pardavimui.

Vienu žodžiu didesnių šiknių kaip lietuviai pasaulyje nėra(aišku yra ir išimčių).

Nu ir ka dabar darom? :lol:

Nesuprantu, ko cia visi ant tu veisliniu su dokumentais triusiu uzsikabine, nors net nezino kur tuos dokus deti, arba patys tada veisia ir skelbime raso "tevai su dokumentais", nors veislyno statuso neturi. Nuvarai i kokia stambesne mesiniu fermike ir prisirenki tu triusiu per pus pigiau, ir nesuki sau galvos. As per 2 metus nei karto nepirkau is veislyno, nes kam permoketi uz tuos pacius rezultatus? Pas mane viskas eina mesai, bet tu kalifornu pasitaiko geresniu, nei kokiam veislyne, o jus ten vargstat del tu popieriuku, o po to skundziates

JO VEISLYNAI DIDELIO ABAROTO NEDARO IR PELNOSI IS NAUJOKU SU SAVO KELIAIS TIPO VEISLINIAIS TRIUSIAIS. JUK TRIUSIS NE KIAULE 3 mENESIAI IR ZUIKIUI PER AUSIS IR I KATILA,KADA JUS TAI ISISAVINSIT KAIP DU KART DU TADA BUS KITAS REIKALAS.

o man tai hobis :) tik lb jau brangus,nzn bet is lietuviu jau nieko neperku...kam moket po 100+tipo kad su dokum.kad parsiwezam is uzsienio uz tokia pat kaina ir geru iwertinimu..tik 1 minusas buna kad parwezi ir krenta,[pasikeicia racionas it t.t]...o del pirkimo tai nzn ar cia taip po visa lietuva;]?masiskai perka..mano tokios prognozes kad dar metai ir po 50-60 jau nebeparduosi.o bus ju pilna pas visus.cia apie veislinius,nes mesai tai manau problemu nebus kaippirko taip ir pirks

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

manau kad hobis tai daugumai is cia esanciu o del dokumentu tai palaikau pries mane anksciau rasancius ,jok tai masalelis naujokam ir geras pasipelnijimas veislynam ,buvo ir man panasus reikaliukas uzsisakiau patina tryniausi pora menesiu kol ugtels ,o nuvykes i vieta isgirdau tokia pasaka i lietuva tipo nepaliekam viska rusai isperka tai klausimas kam pudryt zmonem smegenis ,tai po tokiu pasivazinejimu tik nusivili ,o dokumentai nera ten rimti prirasyt ir atspausdinti galima bent ka nei vandens zenklu nieko ,neuzkibkit zmones ant tokiu kabliuku :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,

Noriu pasidalint su jumis savo patirtimi apie Lietuvoje egzistuojančią veisline triušininkystę(tai liečia ir veislynus ir individualius augintojus):

1. Nusipirkau pernai iš veislyno porelių triušių. Šiemet netyčia pasižiūrėjau kas rašoma jų kilmės dokumentuose. Pasirodo patelės ir patinėlio motinos skirtingos, bet tėvas tas pats. Pasiskambinau į veislyną pareikšt nusiskundimą, kad apgaudinėja žmones, o jie pasakė, kad čia viskas gerai ir aš nieko nesuprantu. Na jums spręsti ar tai gerai ar ne;

2. Užsisakau triušiuką veislynę. Pasiskambinu po tam tikro jų pačių nurodyto laiko sužinoti kada gi galima pasiimti. Pasirodo nieko jie apie mane nežino ir jeigu noriu iš naujo užrašys į eilę. Vienu žodžiu chebra dėję skersą, tingi net užsirašyti, nes žino, kad vistiek parduos.

3. Paskambina, kad gali atvažiuoti pasiimti triušį. Pasidomi gal būtų galima gauti el. paštu jo foto įsitikinimui, kad jis toks kokio tikies. Atsakymas: "nenori nepirk". Na važiuoji 200km. pasiimti to senai laukto grynaveislio padarėlio. Visi žinome, kad ir kokie triušiai būtų grynaveisliai, vadoje visada būtų kurie ypač gerai atitinka veislės požymius, kitus dar veislei galima laikyti ir skirti mėsytei. Na ir ką jūs manot, vadose likę po 2-3 triušiukus. Pasirinkimas gal ir yra, tačiau 5 kartos mišrūnai atrodo taip pat kaip ir grynaveisliai už didelius pinigus. Na aš rimtajam augintojui ir sakau: "aš juk prašiau rimto savo rasės atstovo". O man buvo pareikšta, kad tokie kainuoja daugiau. Tačiau pasakius, kad tai ne problema, verslininkas prisipažino, kad mums eiliniams rimtų individų gauti yra be šansų, nes jie skirti sau ir kitai rimtai chebrai. Vienu žodžiu nieko jie nebrokuoja, stumia viską, nes kas netiks Petrui tiks Jonui;

4. Susitinku šiek tiek pažįstamą triušininką ir pasidomiu ar jis savo ūkyje kartais netaiko kraujomaišos. Atsakymas buvo, kad sau aišku netaiko, tačiau pardavimui dzin. Patinai kainuoja didelius pinigus, retkarčiais jie keičiami, o tarp tų retkarčiais tėvą su vaikais, brolius su seserimis ir pan. - juk dzin, nes pardavimui.

Vienu žodžiu didesnių šiknių kaip lietuviai pasaulyje nėra(aišku yra ir išimčių).

Norėtųsi sužinoti šio veisėjo vardą pavardę ir koks L

Nelabai tikisi kad būna tokių svolačių tarp veisėjų...

Bendravau ir pirkau pas Aloyzą iš L4 ir Joną iš L6 - superžmonės, bendraut galima visą dieną nesustojus ir tikrai šūdo nestumdo...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Šiandien be emocijų įvertinau situaciją, todėl galiu pasakyti, kad čia joks kriminalas. :icon-confused: Tokius triušius veislei pardavinėja daugelis veisėjų (kai tėvas tas pats), bet jų tarpusavyje kryžminti jau negalima (na nebent auginant mėsai) t.y. jie yra ne porelė. Veisėjas turėjo dėl to perspėti (tiesa, tai nėra privalu). Aišku, galėjo sąmoningai ar nesąmoningai ir užmiršti apie tai informuoti, juolab, kad pardavė žmogui, kuris nėra įregistravęs veislyno. Veisiant triušius veislei reikėtų šiek tiek pasiskaityti apie selekciją. Dabar tas žmogus turės ieškoti dar dviejų negiminingų triušių (patelės ir patino) norint, kad galėtų dauginti veislei. Jų palikuonys bus jau antros eilės pusbroliai ir pusseserės ir juos galima bus tarpusavyje kergti, bet toliau tarpusavyje kergti vėl netinka.. Žodžiu, gaunasi ne itin geras variantas, reikėjo pirkti tik patiną arba dvi pateles. Atsiprašau veisėjo. :icon-redface: Kas perka veislei žinokite, kad dažniausiai iš to pačio veislyno triušiai kergti tarpusavyje veislei gali netikti, na, nebent tai bus skirtingų veislinių linijų (t.y. niekas iš tėvų nesusietas artima giminyste)..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki as kai paskaitau tokius rasinius man net koktu darosi,as vezu kalifornus is anglijos del saves kad butu kito kraujo ir negiminingi is manes daug kas juokesi bet dabar matau kad teisingai darau norisi grozetis ta veisle kuria isigijei ir maisyti nematau reikalo nejaugi sunku pakeisti patina,antiek mes lietuvei skupi.beto zadu parsivesti ir anglijos milzinu,arba kontinental jie auga greitai ir dideli

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ačiū visiem už atsakymus, nesvarbu kokie jie bebūtų.

Šiaip skųstis nenorėjau, o tik norėjau informuoti, kad gali apgaudinėti ir veislynuose. Taigi nereikia visais tikėti, o reikia pasikliauti savimi ir tikrinti ką perki prieš traukiant piniginę iš kišenės.

O kas liečia stažą, tai auginu triušius jau 20 metų ir nesitikėjau, kad veislynuose tokius bajerius išdarinėja.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nu specai triusininkai patarkit man :eusa-pray: mano patele turejo atsivest pagal skaiciavimus nuo kovo 6 iki kovo 9. gaila bet triusiuku dar nera o lizda jau senokai suko siaudus nesiojo. pasidalinkit patirtim kiek gali veluot atsivedimas? patele kaliforne patinas zelandas. is anksto dekoju uz :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nu specai triusininkai patarkit man :eusa-pray: mano patele turejo atsivest pagal skaiciavimus nuo kovo 6 iki kovo 9. gaila bet triusiuku dar nera o lizda jau senokai suko siaudus nesiojo. pasidalinkit patirtim kiek gali veluot atsivedimas? patele kaliforne patinas zelandas. is anksto dekoju uz :D

Dar palauk, jei gerai susikerge turetu dar gimt

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nu specai triusininkai patarkit man :eusa-pray: mano patele turejo atsivest pagal skaiciavimus nuo kovo 6 iki kovo 9. gaila bet triusiuku dar nera o lizda jau senokai suko siaudus nesiojo. pasidalinkit patirtim kiek gali veluot atsivedimas? patele kaliforne patinas zelandas. is anksto dekoju uz :D

Kartais pateles suka lizda rujodamos, arba yra toks terminas apsimestinis nestumas, kai patele turi visus sukergtos pateles pozymius, bet nera apsikergusi. Palauk dar iki 35 dienos, ir jei nieko - leisk pas patina.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveiki,

atejo pavasaris syla oras manau kad galetume pasidalinti mintimis apie narvu dezinfekcija as perku miltelius ecosid skiedziu ant 5l vandens prisipilu i purkstuva ir karta i savaite kai valau narvus paurskiu gal kas zinot geresniu preparatu ar kitokiu budu taip pat manau reikalinga tema triusiu buhalterija nes kuris triusininkas jos neveda galima manyti kad nekontrolioja ka su kuo kergia

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveiki,

atejo pavasaris syla oras manau kad galetume pasidalinti mintimis apie narvu dezinfekcija as perku miltelius ecosid skiedziu ant 5l vandens prisipilu i purkstuva ir karta i savaite kai valau narvus paurskiu gal kas zinot geresniu preparatu ar kitokiu budu taip pat manau reikalinga tema triusiu buhalterija nes kuris triusininkas jos neveda galima manyti kad nekontrolioja ka su kuo kergia

as narvus neostomaz purskiu :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

ECOCID S

Vandenyje tirpūs milteliai dezinfekcijai

Dezinfekantas

· Veterinarinės paskirties biocidas

· Gyvūnų geriamojo vandens dezinfekantas

· Maisto ir pašarų produktų patalpų dezinfekantas

Naudojimas

Ecocid S – universalus, gerai veikiantis dezinfekantas, patikimai ir efektyviai saugantis nuo visų žinomų virusų. Jis taip pat veikia baktericidiškai ir fungicidiškai.

Biocidas yra saugus ir plataus veikimo spektro, todėl jį galima naudoti įvairiems tikslams.

Veterinarijos įstaigoms (veterinarijos punktams, klinikoms ir laboratorijoms). Ecocid S galima naudoti visiems paviršiams dezinfekuoti, kai reikia patikimai ir efektyviai sunaikinti visus virusus, gramteigiamas ir gramneigiamas bakterijas bei mikroskopinius grybus. Jį taip pat galima naudoti įrangai, talpykloms, stikliniams gaminiams, instrumentams ir pan. dezinfekuoti.

Gyvūnų laikymo patalpoms. Ecocid S galima naudoti visiems maisto ruošimo paviršiams ir įrangai, tvartams, šunynams, triušių dėžėms, narvams, aviliams ir kitoms gyvūnų laikymo vietoms dezinfekuoti.

Kitiems tikslams. Ecocid S galima naudoti transporto priemonėms, skerdykloms, gyvūnų turgų paviršiams ir įrangai, maisto ruošimo ir laikymo įrangai, namų ūkio įrangai bei paviršiams dezinfekuoti.

Ecocid S darbinį tirpalą galima purkšti, paskleisti rūko pavidalu, naudoti kanopų ar nagų vonelėms, dezinfekciniams kilimėliams įrengti. Iš anksto nuvalytų paviršių ir įrangos bendrai dezinfekcijai reikia ruošti Ecocid S 1 %tirpalą. 50 g maišelio turinį reikia ištirpinti 5 l vandens. Rekomenduotina naudoti drungną vandenį, kad milteliai greičiau ištirptų. Jei reikia paruošti daug dezinfekcinio tirpalo, patartina rinktis 1 kg maišelį ir ištirpinti jo turinį 100 l vandens.

Paskirtis

Koncentracija

Naudojimas

Baigiamoji dezinfekcija

1:100

(1 %)

Mažo slėgio purškikliu ar kitokiu mechaniniu purškikliu darbinį tirpalą reikia purkšti ant iš anksto nuvalytų paviršių, sunaudojant 300 ml/m2. Po 30–60 min. arba kai paviršiai nudžiūna, galima gyvūnus grąžinti į patalpas.

Įrangos valymas ir dezinfekcija

Ūkiuose, peryklose, pašarų ruošimo patalpose

1:200 – 1:33

(0,5–3 %)

priklausomai nuo užteršimo

Nuvalyti ir dezinfekuoti įrangą darbiniu tirpalu reikia mažo slėgio purškikliu ar kitokiu mechaniniu purškikliu, sunaudojant 300 ml/m2. Po 15–60 min., priklausomai nuo užteršimo, įrangą reikia nuplauti švariu vandeniu.

Labai užterštų paviršių bei įrangos valymas ir dezinfekcija ūkiuose 1:50 – 1:33

(2–3%)

Nuvalyti ir dezinfekuoti įrangą darbiniu tirpalu reikia mažo slėgio purškikliu ar kitokiu mechaniniu purškikliu, sunaudojant 300 ml/m2 Po 30 min. paviršius ir įrangą reikia nuplauti švariu vandeniu.

Geriamojo vandens sistemų sanacija

Baigiamasis valymas ir sanacija

Nuolatinė geriamojo vandens sterilizacija

1:200

(0,5 %)

1:1 000

(0,1 %)

Vandens rezervuarą ir tiekimo sistemą reikia užpildyti darbiniu tirpalu. Po 60 min. sistemą reikia kruopščiai praskalauti švariu vandeniu.

Atitinkamą Ecocid S kiekį reikia įmaišyti į vandens rezervuarą arba atitinkamu darbinio tirpalo kiekiu reikia užpildyti automatinį dozatorių.

Dezinfekcinis kilimėlis transporto priemonėms ir avalynei, vonia nagoms ar kanopoms dezinfekuoti

1:100

(1 %)

Dezinfekcinį kilimėlį ir vonią nagoms ar kanopoms galima naudoti 4 dienas arba kol jie smarkiai užsiterš.

Aerodezinfekcija

Dezinfekcija aerozoliu, norint sumažinti užsikrėtimą ligų protrūkių metu (ypač kvėpavimo ligų)

Dezinfekcija „šaltu rūku“

Dezinfekcija „karštu rūku“

1:200

(0,5 %)

1:100

(1 %)

1:25

(4 %)

Dezinfekuojama slėgine priemone, kuria galima išpurkšti labai smulkius lašelius arba smulkinamuoju purškikliu, sunaudojant 1 l/10 m2 grindų.

Tuščias patalpas (tvartus) mechaniniu „rūko“ įrenginiu reikia užpildyti „rūku“, naudojant 1 l/10 m2 grindų ir leisti veikti 30 min. Prieš grąžinant gyvūnus į patalpas, jas reikia vėdinti 30–60 min.

Pirmiausiai „rūko“ susidarymą skatinančią medžiagą reikia sumaišyti su vandeniu, imant 15 dalių skatintojo ir 85 dalis vandens. Tuomet į tirpalą reikia įberti Ecocid S. Patalpas (tvartus) terminiu „rūko“ įrenginiu reikia užpildyti „rūku“, naudojant 1 l/40 m2 grindų ir leisti veikti 30–60 min. Prieš grąžinant gyvūnus į patalpas, jas reikia vėdinti 30–60 min.

Nepalankus poveikis ir pirmoji pagalba

Jei įkvėpus preparato sudirgsta kvėpavimo takai, nukentėjusįjį reikia išvesti į gryną orą. Pradėjus kosėti, apsunkus kvėpavimui ir pradėjus dusti, t.y. esant sunkiems požymiams, kurie greitai nepraeina, būtina kreiptis medicininės pagalbos.

Atsitiktinai patekęs ant odos preparatas gali ją sudirginti. Nuo tos vietos reikia nuimti suterštus drabužius ir odą plauti dideliu kiekiu vandens. Jei nuplovus odos sudirgimas nepranyksta, būtina kreiptis medicininės pagalbos.

Patekęs į akis preparatas gali jas pažeisti. Atmerktas akis reikia kruopščiai plauti dideliu kiekiu vandens ar fiziologinio akių ploviklio ne trumpiau kaip 15 minučių ir kreiptis medicininės pagalbos.

Atsitiktinai prarijus, preparatas gali pažeisti virškinimo traktą. Negalima bandyti sukelti vėmimo. Burną reikia plauti dideliu kiekiu vandens. Jei nukentėjusysis nepraradęs sąmonės, jam reikia duoti gerti daug vandens. Nedelsiant būtina kreiptis medicininės pagalbos.

Preparato likučių ir pakuočių tvarkymas

Nesunaudoto preparato likučiai ir jo pakuotės turi būti sunaikintos pagal šalies reikalavimus.

Saugumo priemonės ir kiti nurodymai

Naudojant preparatą būtina dėvėti apsauginius drabužius ir gumines pirštines, mūvėti avalynę, bei naudoti apsauginius akinius ar veido dangalą.

Laikyti sandariai uždarytoje originalioje pakuotėje, apsaugotoje nuo drėgmės, žemesnėje kaip 30 °C temperatūroje.

Laikyti atokiai nuo degių medžiagų ir saugoti nuo vaikų.

Atplėšto Ecocid S maišelio turinį rekomenduotina sunaudoti per kartą.

Po naudojimo dezinfekcijos įrangą (purškiklius, šlaistykles, „rūko“ įrenginius) reikia praskalauti švariu vandeniu.

Skirtas profesionaliam naudojimui..

Gamintojas

KRKA, d.d., Novo mesto

Šmarješka cesta 6

8501 Novo mesto, Slovėnija

Geriausios ecocidatitiktys

Ecocid S – universalus, gerai veikiantis dezinfekantas, patikimai ir efektyviai saugantis nuo visų žinomų virusų. Jis taip pat veikia baktericidiškai ir... Pereiti prie teksto »

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...