Jump to content

Triušių auginimas


Donatas

Recommended Posts

As tavo vietoje gerai apziureciau pasarus - pirmiausia ar geri grudai - nesupelije, nera kvapo ir pan. Po to ir siena tai pat.

ce liga o ne nuo maisto pas mane beveik visi maziukai iskrite

pala pala, pilvas ir maistas visuomet susije dalykai :( mano nuomone tai galetu buti kokcidioze, nes ja labai daznai uzsikrecia triusiukai, ka tik atskirti nuo mamos. Nuo šios ligos labai retai pasveikstama, ir jei pasveiko, tai is likusiu gyvu labai geru rezultatu nesitikek...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

As tavo vietoje gerai apziureciau pasarus - pirmiausia ar geri grudai - nesupelije, nera kvapo ir pan. Po to ir siena tai pat.

ce liga o ne nuo maisto pas mane beveik visi maziukai iskrite

pala pala, pilvas ir maistas visuomet susije dalykai :( mano nuomone tai galetu buti kokcidioze, nes ja labai daznai uzsikrecia triusiukai, ka tik atskirti nuo mamos. Nuo šios ligos labai retai pasveikstama, ir jei pasveiko, tai is likusiu gyvu labai geru rezultatu nesitikek...

tai visi triusiukai uzsikres?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

jo.... nelengva ta triusininkyste. kazkaip pradedu nusivilti. O gal tik man nesiseka arba nemoku? nors taip stengiuosiu ziureti ir skaityti literatura. Bet matyt praktika yra praktika. Mazyliai dvesia ir skauda sirdi.

Viskas bus gerai, nenusimink :) Svarbiausia sužinoti kodėl taip nutiko :icon-wink: kas nedirba, tas neklysta :eusa-shifty:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

jo.... nelengva ta triusininkyste. kazkaip pradedu nusivilti. O gal tik man nesiseka arba nemoku? nors taip stengiuosiu ziureti ir skaityti literatura. Bet matyt praktika yra praktika. Mazyliai dvesia ir skauda sirdi.

Viskas bus gerai, nenusimink :) Svarbiausia sužinoti kodėl taip nutiko :icon-wink: kas nedirba, tas neklysta :eusa-shifty:

Gedmins gerai sako :)

Tad nebijok viskas bus gerai.

Tokia patarle

"jeigu nori bet negali reiskias nepakankamai nori"

O tu matau stengies tai nesijaudink,ateiti viskas bus ok. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

jo.... nelengva ta triusininkyste. kazkaip pradedu nusivilti. O gal tik man nesiseka arba nemoku? nors taip stengiuosiu ziureti ir skaityti literatura. Bet matyt praktika yra praktika. Mazyliai dvesia ir skauda sirdi.

Viskas bus gerai, nenusimink :) Svarbiausia sužinoti kodėl taip nutiko :icon-wink: kas nedirba, tas neklysta :eusa-shifty:

Vet. gydytojas pasake, kad tai nuo grudu. Mazyliai daug prieda, grudai skranduke bringsta ir pucia pilva, tai didziausia mazyliu mirties priezastis. Ar tai tiesa? Ar tai nebus reklama triusiuku kombikormui, kuri vet gyd. tik ir rekomenduoja pirkti????

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Iki siu metu stengiausi laikyti be kombikormos, tik kartais avizu duoti, tai is tiesu atsilieka svoriu viena menesi kazkur. bet beda ne ta - neduodant kombikormos, sueda labai labai daug zoles, tai vos spejau vezti. Dabar duodant i diena pvz. suaugusiai patelei tik apie 50 g. kombikormos, zaliuju pasaru reikia bemaz dvigubai maziau... :eusa-think:

o kokios veisles pas tave jie yra? ir per kiek menesiu uzauga iki 3 kg? nes pas mane ziauriai ilgai virs 4 menesiu :/ o tipo avizos geriau ? uz ten kitus?

patinas grynas avinas, pateles avinu, vietiniu lenciuginiu ir belgu milzino misrunes, tai be kombikormos 3 kg pasiekia apie 95-105 diena, suaugusios sveria apie 5,5 kg. Bet siemet nutariau pakeisti ir nupirkau kalifornu, tai be kombikormos 3 kg. tik 6 menesi vos vos pasieke :( Galvoju gal patinas kaltas, nes smulkesnis siek tiek buvo, dabar jau suvalgytas, tai galvoju pas kazka prasytis aplink Vilniu vienam apleidimui su kalifornu, tada paekspermentuosiu vel, kas gausis. Nors nelabai turbut kas pas saves i ferma svetimas pateles isileis... :eusa-doh:

O avizos be jokios abejones geriau uz kitus grudus, bent maniskiams.

dekuj tau pas mane blyn cinsilai su kazkokiu maisytu bet ir is stambiuju db nepamenu tai ir iki 3 kilu pusmetis kazkur :/ hm o seip lyg kazkur skaiciau kad avizos netinka :/ aarba blogai skaiciau na reiks pabandyti

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

jo.... nelengva ta triusininkyste. kazkaip pradedu nusivilti. O gal tik man nesiseka arba nemoku? nors taip stengiuosiu ziureti ir skaityti literatura. Bet matyt praktika yra praktika. Mazyliai dvesia ir skauda sirdi.

Viskas bus gerai, nenusimink :) Svarbiausia sužinoti kodėl taip nutiko :icon-wink: kas nedirba, tas neklysta :eusa-shifty:

as ir maniau kad viskas daug lengviau pasirodo ne viskas taip lengva kaip atrodo be darbo nebus ir vaisiaus :P

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

jo.... nelengva ta triusininkyste. kazkaip pradedu nusivilti. O gal tik man nesiseka arba nemoku? nors taip stengiuosiu ziureti ir skaityti literatura. Bet matyt praktika yra praktika. Mazyliai dvesia ir skauda sirdi.

Viskas bus gerai, nenusimink :) Svarbiausia sužinoti kodėl taip nutiko :icon-wink: kas nedirba, tas neklysta :eusa-shifty:

as ir maniau kad viskas daug lengviau pasirodo ne viskas taip lengva kaip atrodo be darbo nebus ir vaisiaus :P

ne tik darbo reikia, bet daug ziniu, patirties ir matyt sekmes :) Kaip ten marijonas dainuoja? Bandykim is naujo.., nors mums ir devynis kartus is eiles nesiseks..:))))

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Viskas bus gerai, nenusimink :) Svarbiausia sužinoti kodėl taip nutiko :icon-wink: kas nedirba, tas neklysta :eusa-shifty:

as ir maniau kad viskas daug lengviau pasirodo ne viskas taip lengva kaip atrodo be darbo nebus ir vaisiaus :P

ne tik darbo reikia, bet daug ziniu, patirties ir matyt sekmes :) Kaip ten marijonas dainuoja? Bandykim is naujo.., nors mums ir devynis kartus is eiles nesiseks..:))))

Jo nenusimink jei nepasiseks 9 kartus is eiles :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pala pala, pilvas ir maistas visuomet susije dalykai :( mano nuomone tai galetu buti kokcidioze, nes ja labai daznai uzsikrecia triusiukai, ka tik atskirti nuo . Nuo šios ligos labai retai pasveikstama, ir jei pasveiko, tai is likusiu gyvu labai geru rezultatu nesitikek...

cia manau ji ir bus dar turetu buti apsitriede ir apatiski darytis pries gala. pas mane taip vienai vadai buvo tai visiems sugirdziau tuos miltukus ir lyg ir normaliai

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

jo.... nelengva ta triusininkyste. kazkaip pradedu nusivilti. O gal tik man nesiseka arba nemoku? nors taip stengiuosiu ziureti ir skaityti literatura. Bet matyt praktika yra praktika. Mazyliai dvesia ir skauda sirdi.

Viskas bus gerai, nenusimink :) Svarbiausia sužinoti kodėl taip nutiko :icon-wink: kas nedirba, tas neklysta :eusa-shifty:

Vet. gydytojas pasake, kad tai nuo grudu. Mazyliai daug prieda, grudai skranduke bringsta ir pucia pilva, tai didziausia mazyliu mirties priezastis. Ar tai tiesa? Ar tai nebus reklama triusiuku kombikormui, kuri vet gyd. tik ir rekomenduoja pirkti????

Jokia cia reklama tame yra ir tiesos nes nuo mamos atskirti mazyliai persiryja ir tai yra pilvu putimo priezastis ,kad taip nenutiktu reikia juos pasodint ant dietos kuri laika tarkim pora savaiciu po to jie ta prarasta svori pasivys ,bet jus nebusit patyre nuostoliu. Tai va mano mielieji.Bet itakos gali tureti ir papleke grudai ,bei sienas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vet. gydytojas pasake, kad tai nuo grudu. Mazyliai daug prieda, grudai skranduke bringsta ir pucia pilva, tai didziausia mazyliu mirties priezastis. Ar tai tiesa? Ar tai nebus reklama triusiuku kombikormui, kuri vet gyd. tik ir rekomenduoja pirkti????

Jokia cia reklama tame yra ir tiesos nes nuo mamos atskirti mazyliai persiryja ir tai yra pilvu putimo priezastis ,kad taip nenutiktu reikia juos pasodint ant dietos kuri laika tarkim pora savaiciu po to jie ta prarasta svori pasivys ,bet jus nebusit patyre nuostoliu. Tai va mano mielieji.Bet itakos gali tureti ir papleke grudai ,bei sienas.

cituoju:"nujunkius triušiukus ir pradėjus juos šerti kietuoju pašaru, pasikeičia ne tik pašarų fizinė, bet ir cheminė sudėtis, t.y. laktozę pakeičia krakmolas. Kadangi krakmolą skaidančio fermento - amilazės gamyba dar nepakankama optimaliai virškinti krakmolą, todėl krakmolo dalis nujunkytų triušiukų pašare turi būti ribojama. Priešingu atveju, nesuvirškintas krakmolas pateks į akląją žarną ir sukels triušiukų viduriavimą." Nelė Gaidžiūnienė, "Mėsinė triušininkystė", 2005

Manau, grūduose daug krakmolo :(

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kai mes pirkom triušį - vyriškį savo panom, moteris iš kurios pirkom pasakojo apie tuos mažų triušiukų pilvų išsipūtimus. Sako tai dažnai pasitaikanti liga kokcidiozė. Skrodimo metu matosi pajuodę viduriai. Tai ji iš kažkokios knygos nusižiūrėjusi, mažiukus profilaktiškai girdo kažkokiu tirpalu iš druskos, formalino ir dar ten kažko. Ten viskas gramų dalimis dedasi, maišosi su vandeniu. Sako kai pradėjau tuo skysčiu girdyt, jau daug metų tokių nelaimių nebeatsitinka. Jei gerai pamenu tai ji minėjo Gaidžiūnienės knygas, gal ten tą ale receptą ir rado.. Gal kas žino ką tiksliau, aš kaip dar nesusidūriau su tokiom bėdom, tai smulkiau ir nesidomėjau, bet jei prireiktų, tai manau paklausyčiau jos patarimo ir bandyčiau taip išvengti mažiukų kritimų

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vet. gydytojas pasake, kad tai nuo grudu. Mazyliai daug prieda, grudai skranduke bringsta ir pucia pilva, tai didziausia mazyliu mirties priezastis. Ar tai tiesa? Ar tai nebus reklama triusiuku kombikormui, kuri vet gyd. tik ir rekomenduoja pirkti????

Jokia cia reklama tame yra ir tiesos nes nuo mamos atskirti mazyliai persiryja ir tai yra pilvu putimo priezastis ,kad taip nenutiktu reikia juos pasodint ant dietos kuri laika tarkim pora savaiciu po to jie ta prarasta svori pasivys ,bet jus nebusit patyre nuostoliu. Tai va mano mielieji.Bet itakos gali tureti ir papleke grudai ,bei sienas.

cituoju:"nujunkius triušiukus ir pradėjus juos šerti kietuoju pašaru, pasikeičia ne tik pašarų fizinė, bet ir cheminė sudėtis, t.y. laktozę pakeičia krakmolas. Kadangi krakmolą skaidančio fermento - amilazės gamyba dar nepakankama optimaliai virškinti krakmolą, todėl krakmolo dalis nujunkytų triušiukų pašare turi būti ribojama. Priešingu atveju, nesuvirškintas krakmolas pateks į akląją žarną ir sukels triušiukų viduriavimą." Nelė Gaidžiūnienė, "Mėsinė triušininkystė", 2005

Manau, grūduose daug krakmolo :(

KAD MANO VISI TRIUSIUKAI DAR SU MAMYTEM IR VISTIEK DVESIA KAIP LAPAI KRENTA

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Apskritai triušių žarnynas susiformuoja tik 2 mėn, o iki to laiko su žarnynu visokių niuansų. Pas mane iš vados po atskirimo iki 2mėn krenta vienas arba du iš didelės vados,simptomai tie patys pūtimas,trida,apatija prieš pabaiga, bet išskrodus elementarus nevirškinimas,skrandis pilnas skysčio ir jokių kitokių pakitimų. Jeigu būtų kokcidiozė kristų didžioji visų triušiukų dalis, kadangi visi ėda ta pati pašarą.Faktiškai iš vadų iki 7-8 triušiukų pas mane dėl virškinimo problemų nekrito nei vienas, bedos tik su tais kur 10 ir daugiau. Na o variantas kai krinta dar prie triušės būdami, tai gali būti kokcidiozė, bet dar galimas variantas ir pieno liaukų uždegimas arba mastitas. dar ir triušę reikėtų apžiūrėt.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na va... Viena vada 8 triusiukai jau visi isdvese. Kita vada is 7 triusiuku liko tik vienas. Ir dvieju menesiu triusiukas leisgyvis. Vaistai visai nepadejo, matyt jau per velai. O kitu vadu triusiukai auga kaip ant mieliu, nors ir tas pats maistas, tik dabar labai normuoju, duodu tik po truputi. Tikiuosi viskas bus gerai su kitomis vadomis. Tai vat.... sunki pradzia :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na va... Viena vada 8 triusiukai jau visi isdvese. Kita vada is 7 triusiuku liko tik vienas. Ir dvieju menesiu triusiukas leisgyvis. Vaistai visai nepadejo, matyt jau per velai. O kitu vadu triusiukai auga kaip ant mieliu, nors ir tas pats maistas, tik dabar labai normuoju, duodu tik po truputi. Tikiuosi viskas bus gerai su kitomis vadomis. Tai vat.... sunki pradzia :)

Ten kur sakei is 7 triusiuku liko vienas,tai islieka stipriausi :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...