Jump to content

Kokia naudingiausia-universali germinatoriaus konstrukcija


jonas.z

Recommended Posts

Nemazai cia diskutuota apie germinatorius ariminei ir neariminei zemdirbystei, kaip zinia ju buna ivairiausiu konstrukciju, modifikaciju, atmainu ir skirtingos paskirties pagal zemes tipus:

a) Mane kas konkreciai domina,ariminei zemdirbystei nasiausia, pazangiausia germinatorius komplektacija, kuri leidzia taupyti degalus, laika, pravaziavimu idirbiu skaiciu ir zinoma keisti-modifikuoti paciam zmogui germinatoriaus komplektacijos tipa prisitaikant prie zemes dregmes, dirvos strukturos.

B) Reikalingas toks germinatorius kuris man atstotu valke, idirbimo noragus, butu galima paciam universaliai keisti tankinimo ar dirvos smulkinimo volus i akecias ir atvirksciai (kuomet slapia dirva ir volai bejegiskai veliasi-neatlikdami savo darbo). Kokia imanoma pati pilniausia germinatoriaus konstrukcija, su kuria technikai uztektu vos vieno zemes idirbio pravaziavimo?

c) Galeciau juo idirbti skirtingu gyliu dirva (seju technines kulturas, sodynu bulves, burokus kaip zinia siom kulturom zemes idyrbis gan skirtingo intervalo reikalingas)

c) Padargas bus kabinamas prie naujo 87AG traktoriaus.

Prisipazinsiu iki siol dar nes turejes germinatoriaus, esu isbandes tik visokias atmainas, nors kai kurie tiekejai tas atmainas irgi ivardija germinatoriais. Kategoriskai nesutinku-nes pvz. Danijoje, Suomijoje zodis germinatorius turi visai kita prasme, nes pas mus Lietuvoje, kur gamintojai dvi eiles noragu ir viena eile akeciu besivelkanciu uz ju isvardija germinatoriaus konstrukcija.

Vienais metais buvau issibandes net tris nepilnus germinatoriu hibridus (noragai su tankinimo volais, noragai su plunksnomis, lyginomo lenta su tankinimo volais) Nei vieni is ju nepatenkino mano poreikiu, ar tai nesmulkiai isdirbta, ar tai nelygiai isdirbta arba kai slapia ima veltis ir vyskta tik dirvos darkimas o ne idirbis. Ir kas nervindavo, tai kad reikedavo visalaik vaziuoti po du kartus (priesrapsu seja vasariniu)

Prasau pasidalinkite patarimais ka jus naudojate savo laukuose, kokios komplektacijos ir ant kiek universalu jusu germinatoriai?

Kas pranasesnis pakabinamas ar prikabinamas germinatorius?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

is dalies tu teisus ir dabar pas mane yra uzdetas ant plugo diskinis smulkintuvas, bet gal cia ir itakos turi ir mano zemiu struktura-visos zemes mano pamiskeje, kur drenazo sakutes nepilnai irengtos, pavasari tvinsta, isdziusta tuomet tampa zemes luitai sukieteja, plius dar maiso ir tai kad labai akmenuota dirva

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Stai ko tau reikia:

http://img2.oplius.lt/beta.plius.lt/ima ... normal.jpg

Patys toki turim, taciau dabar su juo tik darzus akejam. Plunksnu dirbimo gylis reguliuojamas, valkes suvertimas tai pat reguliuojamas. Volas slapioje dirvoje nesikemsa, nes jis pagamintas is vamzdziu. 80ag uztenka 3-ju metru germinatoriui.

Yra ir kitas variantas- vertikaliu rotoriu freza. Taciau tau neuzteks turimo traktoriaus ag.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

jei pirkote nauja, tai kur isigyjote? kiek kainavo?

Stai ko tau reikia:

http://img2.oplius.lt/beta.plius.lt/ima ... normal.jpg

Patys toki turim, taciau dabar su juo tik darzus akejam. Plunksnu dirbimo gylis reguliuojamas, valkes suvertimas tai pat reguliuojamas. Volas slapioje dirvoje nesikemsa, nes jis pagamintas is vamzdziu. 80ag uztenka 3-ju metru germinatoriui.

Yra ir kitas variantas- vertikaliu rotoriu freza. Taciau tau neuzteks turimo traktoriaus ag.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Stai ko tau reikia:

http://img2.oplius.lt/beta.plius.lt/ima ... normal.jpg

Patys toki turim, taciau dabar su juo tik darzus akejam. Plunksnu dirbimo gylis reguliuojamas, valkes suvertimas tai pat reguliuojamas. Volas slapioje dirvoje nesikemsa, nes jis pagamintas is vamzdziu. 80ag uztenka 3-ju metru germinatoriui.

"auksines mintys"...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti


×
×
  • Create New...