Jump to content

Avininkystė.


petged

Recommended Posts

o kaip ten su parsigabenimu iš užsienio... jaučiu kainuotų kelis kart brangiau nei pati avis

Jei jau pakliuvai į avininkų klubą, tai ko neatiduotum už gerą avį! Vieni perkasi naujus automobilius , o kiti - gerus baronus ir avis.

Bet ar tikrai reikia? Lietuvoje nemažas pasirinkimas, tik kas laiko mažai retesnės veislės, gali būti kraujomaišos. O avių važiuoja stambesni ūkininkai tai tikrai, nes jiems reikia atnaujinti bandą, Lietuvos mastai, jiems manau, per siauri.

Ožkininkai neseniai parsivežė Nubių veislės ožkų - sugalvojo ir parsivežė, išlaidų man rodos niekas ten neskaičivo, kelionės išlaidos - tai kip atostogos, o už gyvuliuką sumoki kiek reikai. Kas perka džipą, o kas gerą baroną ar avį. Tik Lietuvoje gal ne visoms veislėms gera, ne visas šaltame tvarte palaikysi. Dar ligos - gali ką nors parsivežti.

Dar preiš važiojant reikai geria išsityrinėti, kokius reikia pasivežti dokumentus, nes kitaip Lietuovje turėsi bėdų. Ir bagažinėje tai jau tikrai neparsiveši:)))

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveki visi kas auginate avytes .Idomi kieikviena jusu diskusija,nepraleidziu ne vieno naudingo patarimo .Idomus ir naujoku klasimai ,nors jie pagrinde sukasi tik apie pelna.nors as juos gerbiu ,ko musu bus daugiau tuo turetu but lengviau ,cia asmeniskai mano nuomone.Turiu viena klausima, gal kas turit parduot dorper veisles avina.Isanksto aciu uz naudinga informacija.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

iškilo toks klausimas o kaip jūs parsigabenate įsigytas aveles, turit kokią priekabą, ar spec transportą. Gal į džipo bagažinę tilptų :eusa-think: , bet gal jos bus neramios...

Čia kalbu apie nedidelius kiekius 1-2avis

O jei pvz jei sutartum dėl didesnio kiekio gal yra kokios firmos, kur pristato gyvulius, nes man rodos jiems vežti reikalingas ir leidimas?

nedidelius kiekius tai kaip loreta sake bagazine o didesnius nuvyksti i kalonele isinuomuoji priekaba su tentu ir vesk kiek tik nori tyliai ramiai ir jokiu leidimu nereikia

jei esi ukininkas ar siaip ,,valstietis" nusipirkai avis tai jos jau tavo, gali vestis kaip nori policija neturi teises kabintis jei nekeli pavojaus vezdamas kitu saugumui.Jei avis zenklintos uztenka pirkimo pardavimo sutarties ,jei nezenklintos gali laisva forma uzpildit pirkimo sutarti.Policija tegu dirba savo darba ir vagis gaudo.Jei butum imone ar supirkejas ar siap kaskas tada reikalavimai kiti.Vesti geriausia palaidas jei ira tokia galimybe ispradziu buna neramios bet labai greit nurimsta o jei risat tai su petkelnem maziau verze

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kalbant apie dokumentą, tai nėra leidimas, o papasta gyvūnų registravimo forma, kurią šaip ar taip pildome, kai ženkliname ir registruojame gyvulį. Žinoma, jeigu perki be auskariukų, tada jokių popierių nereikia, o perkant su auskariukais, savinikas vis vieną turi išrašyti tokį popierių, parodyti, kur padėjo gyvulį, ir tai turi atsispindėti gyvulių registre. Žinoma, jis gali parašyti, kad paskerdė, bet tada turės išimti auskariukus.

Jei neveisliniai, tai viskas paprasčiau-nusiperki pas pardavėją, ir 3 ar tai 7 dienų laikotarpyje įsiregistruoji savo vardu nuvykus į teritorinę maisto ir vet tarnybą, kur surašinėja gyvulius, tik reik žinoti savo gyvulio nr. ten pildo visas reikalingas formas ir varai laimingas namo. o pardavėjas turi per 7 dienas atvykti ten pat ir išregistruoti savo gyvulį, nes vėliau(taip mums ten sakė) jie patys ieško buvusio šeimininko ir aiškinasi ar nedingo gyvulys.

Jei veislinis, tai pardavėjas išduoda dokumentus, kas yra sąsk-faktūra, nes kaip taisyklė (žinau nelietuviškai išsireiškiau) pardavėjas jau būna rimtesnis ūkio subjektas, vėliau gaunami ir popieriai iš asociacijos.

Čia mano patirtis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

jei esi ukininkas ar siaip ,,valstietis" nusipirkai avis tai jos jau tavo, gali vestis kaip nori policija neturi teises kabintis jei nekeli pavojaus vezdamas kitu saugumui.Jei avis zenklintos uztenka pirkimo pardavimo sutarties ,jei nezenklintos gali laisva forma uzpildit pirkimo sutarti.Policija tegu dirba savo darba ir vagis gaudo.Jei butum imone ar supirkejas ar siap kaskas tada reikalavimai kiti.Vesti geriausia palaidas jei ira tokia galimybe ispradziu buna neramios bet labai greit nurimsta o jei risat tai su petkelnem maziau verze

Jeigu yra sąlygos vežti nesurištas, tada jas reikai pririšti:)

Iš tiesų, dokumentai reikalingi profilaktikai nuo vagysčių (žinoma, ne tik), kad vagys laisvai nevežiotų jų iš vieno Lietuvos galo į kitą. Kaip pernai per TV rodė - pernai vagys išsivežė vieno ūkininkui 50 avių!!! Kur ir kaip patvarkė tokį kiekį?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gal kas augina arba žino apie bevilnes Raguotųjų vailtšyrų (Wiltshire Horn) veislės avis? Buvau jau sutaręs su Feliksu Palubinsku, kad atvažiuoju su dar vienu ūkininku pas jį jų žiūrėti, o gal ir ir pirkti, bet sausio 29 d. važiuojant prie Kėdainių papuolėm į avariją. 4 mašinos išsitaškė detalėm. Tai dabar aš su lūžusiu krūtinkauliu, o draugas ūkininkas su lūžiusiu klubu... :) Keliauti nesigauna, tai sugalvojau čia pasiklausti. Gal kas augina? Kokie pliusai - minusai? Norėčiau jų užsiveisti, pradžiai ne dėl verslo, o dėl supratimo apie būtent šią veislę, ar perspektyvu ją auginti Lietuvoje.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gal kas augina arba žino apie bevilnes Raguotųjų vailtšyrų (Wiltshire Horn) veislės avis? Buvau jau sutaręs su Feliksu Palubinsku, kad atvažiuoju su dar vienu ūkininku pas jį jų žiūrėti, o gal ir ir pirkti, bet sausio 29 d. važiuojant prie Kėdainių papuolėm į avariją. 4 mašinos išsitaškė detalėm. Tai dabar aš su lūžusiu krūtinkauliu, o draugas ūkininkas su lūžiusiu klubu... :) Keliauti nesigauna, tai sugalvojau čia pasiklausti. Gal kas augina? Kokie pliusai - minusai? Norėčiau jų užsiveisti, pradžiai ne dėl verslo, o dėl supratimo apie būtent šią veislę, ar perspektyvu ją auginti Lietuvoje.

Pas poną amerikontą buvau mačiau tą ūkį prieš kelis metus.Pagal mane vienintelis pliusas-kad nereikia kirpti .Minusai mano manymu-pas mus neužauga tokie [be intensyvaus šėrimo], kokius reproduktorius atsivežė iš anapus;ragai-tiek pas avinus tiek pas avis[sietai išdraskyti];poreikis šiltam laikymui bei eilinė reprodukcija.Be to kaina ir pasirinkimas tik po AAA leidimo ir išrankiojimo.Vienu žodžiu-nepadarė įspūdžio čia užaugę bevilniai vailtšyrai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Man buvo pernai, kai rudeniop pjovėm ėriukus. Iš 20-ties ant vieno ėriuko plaučių buvo baltos dėmės, klausiau vet gyd (telefonu), liepe paspaudyti, ar neina pūliai ar kokie gyviai. Nesispaudė, tik dėmės, daugiau visi organai švarūs. Sakė, galėjo mažas nepastebimai persirgti plaučių uždegimu ar kokia kita liga, bet ne infekcine. Tačiau kvėpavimo takų ligos labiau būna nuo tvankaus nevėdinto oro, tai ir nežinau kaip ten buvo, bet vet gyd nuramino.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki.Pjovus aviną,pasirodė kad nesveiki plaučiai.Ant plaučių raudonos dėmės,taip pat matosi mirusių audinių. Tai tikriausiai tos pačios raudonos dėmės,tik jau kitoje stadijoje.Gal kam yra pasitaikę kas nors panasaus? Ar tai gali atsitikti nuo per šalto gyvenimo?

nuo salto givenimo gali prklausyt bet reik ziuret kokia veisle.Bet geriause butu gabaliuka nuvest vet daktarui istirt ir bus viska aisku. Seip tai buna plauciu liga gali visa banda sugadint(bet dazniau buna nuo dregmes)reik tirt ir jei kas yra gidit pakol nevelu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na, mane tai šis klipukas truputį pašiurpino - štai ką reiškia, kai labai dideliuose ūkiuose-fabrikuose su avimis niekas "nesicackina", nepalieka jai jokių šansų gimdyti pačiai (maždaug: lauksime čia mes dar tavęs...). Komentare nėra nė užuominos, kad gimdymas būtų komplikuotas ir aviai reikėtų padėti.

Užrašas po klipuku toks: "Avis atsiveda trynukus. Kaip nusotabu, kad vaikai gali pasižiūrėit ėriukų gimimą." Sprendžiant iš fono garsų - pasižiūrėti susirinkę vaikai su mamytėmis ir tėveliais - parodomasis gimdymas? Ir vaikai galvos, kad štai taip visi ir gimsta, taip pat ir jie patys. Iškreipiamas vaikų supratimas apie gimdymą kaip apie natūralų gamtos reiškinį. O mamytės fone aikčioja "ai, oi, koks gražus ėriukas" ir pan.

Vienintelis geras dalykas šiame klipe - parodo kaip apsuka ką tik gimusį ėriuką.

Lietuva tokia maža, kad pas mus tokių fabrikų gal nebus ir fabrikinės ėrienos gal niekas negamins.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na prasidejo jau ir pas mane eriuotis :) tik gaila, kad ryte viena negyva eriuka radau :( tai nezinau ar gime mires, ar susalo... nors kitas sveikas vaikstinejo...

O pas mane jau pasibaigė.Trys kritę- gaila kad visos avitės.Intervalas-nuo gruodžio 23 iki vasario25 dienos. :eusa-doh:

O nuo ko pas jus krito ?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Svečias
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...