Jump to content

Organinis ūkininkavimas


vaidile

Recommended Posts

visi žiūri, bet niekas nerašo, todėl papasakosiu kas man patiko ir ko nesuprantu bendraudama su Ekoagros:

Ekologiniam ūkiui reikia vykdyti sėjomainos schemas, tačiau niekas nešneka apie KARTU augančius augalus. PVZ obelys ir nasturtos ir t.t

Tiesą sakant patyrimo turiu labai mažai, bet stengiuosi domėtis ir susidaryti teisingą supratimą :icon-rolleyes:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

visi žiūri, bet niekas nerašo, todėl papasakosiu kas man patiko ir ko nesuprantu bendraudama su Ekoagros:

Ekologiniam ūkiui reikia vykdyti sėjomainos schemas, tačiau niekas nešneka apie KARTU augančius augalus. PVZ obelys ir nasturtos ir t.t

Tiesą sakant patyrimo turiu labai mažai, bet stengiuosi domėtis ir susidaryti teisingą supratimą :icon-rolleyes:

Aš po truputi ketinu visą savo ekologinį plotą užsodinti žemaūgėmis obelimis. Praeitais metai iš Dr.A. Amšiejaus nusipirkau 6 veisles obelaičių pažiūrėsiu kokios geriausia auga mano kalnuose .

O mintis tai nebloga sakyčiau ekologiniame sode auginti dar ir vaistažoles, gėles..... tik bijau, kad priežiūra sudėtinga būtu turiu galvoje viename ha auginamų obelų skaičių pvz. žemaūgių obelų turi būti apie 2250 tuks./vnt. ha ,bet jei paimtumėm senesnius sodus kur teauga 250 vnt. ha tai sakyčiau galima būtu suderinti ir sėjomainą ir papildomus litus :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tas ir idomu, kad augalu tankio mazinti nereikia - ziur kaip gamtoj - auga viskas, kas netingi, tol kol nusistovi pusiausvyra....

O nasturtes, tagetes, bazilikas, lavanda - naturali apsauga nuo kenkeju ...

taip raso, o pati pradesiu bandymus tik simet... :icon-redface:

Taciau nieko panašaus į šią teoriją, t.y. kad vieni augalai padeda kitiems augti, nerandu nei ekoagros reikalavimuose, nei tiesioginių išmokų tvarkose, nei KPP dokumentuose.

Atvirkščiai - visur monokultūra yra siekiamybė ir dar maža to - po arą arba daugiau :icon-cry:

o gal aš ne taip skaitau...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pirma , tai ekonomiskai nuostolinga.

Antra be chemijos nuzudysi savo soda, nes dabartines zemauges obelys gan lepios.

Geriau sodinti senas veisles.

Suprantu kad chemija trąšos žemaūgiui sodui produkciją padidintu kokybine bei kiekybine prasme, apsaugotu nuo ligų ir pn., bet manau alternatyvą vienai ar kitai veislei galima rasti ir ekologiškai auginant.

Manau alternatyva ir perspektyva sodininkystėje būtu ekologinis sodas, produkcija patraukli vartotojui ne tik Lietuvoje ...

Ankščiau galvoju apie labai intensyvų sodą 5000 vnt/ha bet mane labai gąsdina beprotiškai pigūs lenkiški obuoliai.

Gal pats intensyviai augini ?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pirma , tai ekonomiskai nuostolinga.

Antra be chemijos nuzudysi savo soda, nes dabartines zemauges obelys gan lepios.

Geriau sodinti senas veisles.

Suprantu kad chemija trąšos žemaūgiui sodui produkciją padidintu kokybine bei kiekybine prasme, apsaugotu nuo ligų ir pn., bet manau alternatyvą vienai ar kitai veislei galima rasti ir ekologiškai auginant.

Manau alternatyva ir perspektyva sodininkystėje būtu ekologinis sodas, produkcija patraukli vartotojui ne tik Lietuvoje ...

Ankščiau galvoju apie labai intensyvų sodą 5000 vnt/ha bet mane labai gąsdina beprotiškai pigūs lenkiški obuoliai.

Gal pats intensyviai augini ?

pigiu obuoliu laikai baigesi , kiek dabar kainuoja lenkiski obuoliai ?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti


×
×
  • Create New...