Jump to content

Strazdas

Nariai
  • Pranešimai

    29
  • Prisijungė

  • Lankėsi

Atsakymai kurių autorius Strazdas

  1. On 2017-03-28 at 17:14, ZMODAS said:

    Kas kiek metrų optimaliausiai reikia kuoliukus dėti, jei tinklas 1,6 mm?

    max 2,5m ir su papildomomis vielomis ir be jų. Eksperimentuok, bet kam dviratį išradinėti, jei visi gamintojai tokių tinklų ir pan tokiems tinklams siūlo ~2,5m. Neįtempsi gerai, bus lengva avims tvorą pakelti su snukiu jei tik kitoje pusėje žaliuos ryškiau :) ... Darykit iš karto gerai ir taip kaip reikia. Šiaip aš tokiu tinklu tvėriau ir ankščiau rašiau apie savo patirtį. Aš rekomenduočiau avims elektrinį piemenį - 6 vielos, ne šniūrai (kiti ir su mažiau "prasisuka" ): saugiau, patikimiau (na bent jau su 1,6mm 100cm tvora), kaina bėginio metro gal net ir pigiau. Arba kaip alternatyvą tverk tvorą, bet vieną ar dvi juostas atitolintas nuo tinklo vis tiek pravesk, tai bent tvoros nežalos ir saugiau bus. Sekmės.

  2. Sveiki,

    patarkit kaip montuoti apsauga nuo zaibo?

    raso 10 metru nuo pastato , tai ka pievoj ant kuolo :) ?

    ir nuo generatoriaus iki zaibo  apsaugos, koki laida naudot ?

    Planuoju daryti aptvara bendras ilgis 800 m , kalti armatura 12mm, 1500mm ilgio,  deti  3 izoliatorius ( vieno kuolo kaina su izoliatoriais 3 gaunasi  1.05 eur):

    http://www.avena.lt/...?product_id=657

    Virve tokia vat radau : El.Piemuo SS 3x0.20 Cu 3x0.25/ 1000m 0.11 Ω 130kg  Rokiskis gamina 5 puslapis:

    http://www.duguva.lt...a-aptvarai1.pdf

    Ar gausis man cia  ?

    Ganysiu avis

    Generatoriaus dar neapsisprendziau. Gal patartumete ?

     

     

    Aciu

     

    Nereikia dviračio išradinėti:

     

    1. armatūrą naudoti kuolams nekokia idėja: viena, dėl to kad ji metalinė, kita - bus silpna: išsigandusios avys bėgs kiaurai tvoros, taip gali atsitikti. 

    2. Avys, ne karvės ir žirgai, 3-jų juostų nepakaks, jų trumpa atmintis. Reikia stipresnio sprendimo.

    3. Galima daryti kaip ir nusprendei, bet atsitikus "nenumatytam atvejui" visos avys tokią tvorą lengvai įveiks.

     

    Pagarbiai.

  3. Sudėtis:

    Kalcis

    %

    10,20

    Fosforas

    %

    6,30

    Natris

    %

    19,00

    Magnis

    %

    4,00

    Siera

    %

    0.25

    Vitaminas А

    TV

    128 000

    Vitaminas D3

    TV

    20 000

    Vitaminas Е

    mg/kg

     450,00

    Cinkas (iš cinko oksido E6)

    mg/kg

    4200,00

    Manganas (iš mangano oksido E5)

    mg/kg

     3500,00

    Jodas (iš kalcio jo dato E2)

    mg/kg  30,00

    Kobaltas (iš kobalto karbonato E3)

    mg/kg

      50,00

    Selenas (iš natrio selenito E8)

    mg/kg   20,00
  4. O tai kas neleidžia pasidayti trasa 2m, išsivyniojai žarną, pripildei toliausiai esančias girdyklas, susisukai vėl ant peties ir namo prie pečiaus pastatei iki sekančio karto. Aišku su pigiausia žarna iš maximos ar senukų ne ką pasižaisi, sulužiės nuo šalčio ir susilankstys, reikia jau rimtesnės. O šiaip nežinau po kiek pas tave sugrupuota, bet kad ir panešioti po pora kibirų nuo pagrindinės girdyklos galima iš bėdos.

    Viskas galima.

  5. Matematika: jei kabelis savireguliuojantis 220V 10W/1m, tai per valandą jis sunaudoja 0.01kw (max), mėnėsis 0,01x24x31=7.44kw/h. Norint sutaupyti, kada yra ilgos linijos, girdyklos su automatiniais termostatais, dedam lauko temperatūros termostatą (nustatom išsijungimą prie ~+4C), nes histerizė tokių laidų yra plati, o girdyklų su termostatais (aš turiu Lister firmos) išsijungimas prie +13C.  

     

    Logika paremta matematika: net nesvarščiau ar daryti ar ne, nes sugaištas laikas girdymui 4 metai (jei kibirėliais) + papildomos išlaidos ir laikas sušalus sistemai ją atitirpinėti ir pan, bus daug didesnės nei pirminės investicijos (su 4 metų nusidevėjimu) + sutaupytas laikas (instaliuojant + girdant 4-turis metus). Pradėkime skaičiuoti kiek kainuoja Jūsų darbo laikas, valanda. Tada visas susideda į kas apsimoka ir kas ne, nes jei tu per tą valandą gali uždirbti daugiau nei išleisdamas investicijoms, perki, ir eini uždirbti.

  6. Viena girdykla klozeto principu veikia kita kitur pastaciau kur paspaust liezuviuka reikia ir niekaip nedaeina jom kad reikia paspaustt  ,gal kokiu vaistu zinot tam veiksmui ?

    Sveiki, kiek domėjausi vakarų šaltiniuose, avims ttinkamiausios sifoninės (plūdinės) girdyklos. Listeri's (gal dar ir kitos firmos taip pat) dar daro ir su paspaudžiamu liežuvėliu (jos yra visai kitokios nei skirtos galvijams, nes avys nesugeba, neturi tiek jėgos paspausti tam liežuvėliui), bet žiemos laikotarpiu jų apšildymas komplikuotas ir vasaros metu lauke nuo IBC konteinerio nepajungsi.

     01-0117000-medium.png

     

    Pagarbiai,

  7. Beveik pritariu kolegai, verdam tik kaulus sultiniui (ir tai gėriausiai prieš tai orkaitе pakepti-išdžiovinti), ir dar rekomenduoju pabandyti priekines kojas išsivirti - super minkštimas gaunasi!!!

     

    Skanaus.

     

    Dar vienas dalykas.. Avienos virti išvis negalima. Ją reikia kepti. Blogiausiu atveju į plovą arba kokią tirštą sriubą. Dar patroškinti galima... O virti... Lietuviai avieną kaip kiaulę vis gaminti nori. Bet gi mėsos struktūra visai kita. Ji tam netinkama. 

  8. jop nelaiko suvirinimas

    Noriu pasitikslinti, tu turi omenyje tinklą rulonuose, t.y. tinklinę? ar segmentinę cinkuotą 4-5mm storio strypeliai? Kažkaip nesitiki, kad nelaiko suvirinimas. Rulonuose, tai taip, gali būti, bet čia man daugiau kyla klausymų dėl akutės dydžio o ne suvirinimo tvirtumo, nors visko gali būti?

     

     

    Pagarbiai,

  9. Sveiki,

    gal galėtumėte plačiau apie tvoros įtempimą?

    Mes tempėmė rankomis , išbangavo . 

    Stulpus greičiausia eglinius kalate?

    Sveiki,

    1. Nesuprantu, ką momentuoti?! Tiesiog ji turi būti įtempta, beveik kaip styga. Kaip tai padaryti? "Rankomis" to nepasieksi. Internete daug info kaip reikia teisingai tvorą instalioti ir video pilna, bet bendrai pasakius, tempti reikia per visą ilgį ir tada tvirtinti prie kuoliukų, o ne "tampyti" kas kiekvieną ruoliuką. Kuom tai pasiekti? Yra daug variantų: yra spec "grėblys" (galim išsinuomuoti stat. prekių parduotuvėse), grėblys kabinasi prie tinklo, o kitas galas su "fūros tento sutempėju" prie standžios atramos ir įtempiama. Tempia kiti ir su traktoriumi. Galima panaudoti sukamus sutempėjus kiekvienai horizontalei. Yra labai geras Gripple sprendimas, pats naudoju, paprasta ir ne taip jau ir brangu, nes laikas tauposi (man tai labai svarbu), tik investicos pirminės į reples/sutempėją nemažos, bet atsiperka. Pastebėjau, kad ir kelininkai juos pradėjo naudoti.

    Dar pridėsiu iš savo patirties, praeitais metais "ištempėm" tvorą ~500m, tokią kokią kolega mini 100/10/15, dalis ėjo pagal mišką. Taigi, šį pavasarį turiu dvi dideles skyles, bėgta ne tokio jau ir didelio žveries, gal net ir šuns. Tiesiog horizontalios tvoros vielos buvo neįtemptos pakankamai.

    2. Stulpai buvo egliniai, visokio diametro, vietoje pjauti ir kalti, nes šalia turiu eglinėlį sodintą, jau laikas retinti buvo. Išvada: 1/3 supuvo (aišku plonesnių), reikia vis dėlto nuskusti žievę ir išdžiovinti, po to impregnuoti. Laiko ir darbo sąnaudos tikrai didesnės, nei pirkti jau gatavus, nesakau, kad reikia pirkti 4klasės, bet bent jau 3-čios tai tikrai.    

  10. Nesigauna man niekaip įkelti failo su paskaičiavimais, tad parašysiu pats. Iš trijų įmonių 1km tvoros pasiūlė už 2526 eurų su pvm. Į šitą kainą įeina: 1km "Vielos tinklas 100/10/15", 

    Stulpas  medinis impregnuotas 3kl Ø 10cm x160cm * 278 vnt, 

    Varstomi  dvivieriai kiemo vartai 125x400cm

    Skobos tinklo tvirtinimui prie medinių kuolų

    Stulpų apsauga nuo puvimo Postsaver Ø 10cm

     

    Iš asmeninės patirties: 

     

    1. Užtektų ir Ø 8cm tarpiniams kuoliukams kas 2,5metrų, tik galinius ir kampinius (ten kur kampas >25 laipsniai) dėčiau Ø 10cm (gal net ir Ø 12cm).

    2. Stulpų apsauga nuo puvimo tik kampiniams stulpeliams. Tiesiog ekonomiškai neapsimoka, geriau jau išpuvusius po truputi pakeisti po kokiu 5-10 metų.

    3. Skobos gerai, bet patariu nesukalti iki visisko "sulindimo" paliekant horizontalioms tvoros tinklo vieloms laisvai judėti. Čia dėl temperatūrinių kompensavimų. Standžius pritvirtiniimus daryti kas kokius 25 metrus ir galiniuose, kampiniuose kuoluose. Taip pat nuo tvoros įtempimo labai priklauso tvoros tvirtumas!!!

     

    Tikiuosi, padėjau.

  11. Sveiki, gal kas galit pakonsultuoti kokiu atstumu reikia statyti medinius kuoliukus, štai tokiam tinklui: "Vielos tinklas 100/10/15"? Esmė, kad kuoliukai būtų išdėstyti kuo ekonomiškiau ir kad visa tvora stovėtų standžiai. Nes vienas kuoliukas kainuoja apie 3 eurus, o planuoju tverti apie 3 km tvoros, tai norisi truputi sutaupyti ant kuoliukų.

     

    Tikrai ne didesniu nei 2,5m atstumu.

  12. Sveikas. Manau, kad žirnius galima kaip ir avižas, duoti nesmulkintus. O dėl proporcijos tai manyčiau pusę ant pusės. Avižos teiks daug ląstelienos, o žirniai daug baltymų. Čia mano nuomonė. Šeip mes nešeriam mišiniais (neauginam žirnių) , todėl duodam tik avižas, kurių manau pakanka. O šeip mėsinėms avims duosi?  :icon-smile:

     

    Dėkui už atsakymą. Auginu mėsines - Romanovo.

  13. Sveiki,

     

    Radau šiame forume kelias užuominas, kad avims labai gerai (net geriausia) duoti avižų ir žirnių mišinį.

    Nuomonių dėl pašaro smulkinimo yra visokių, bet aš avyžas duodu nesmulkintas. Klausymas dėl žirnių - ar galima juos duoti netraiškytus (nemaltus)?

    Gal kas žino optimaliausią proporcią AVIŽOS - ŽIRNIAI?

     

    Pagarbiai.

  14. Difuzinė plėvelė nepadės nė velnio. Nespės išgarinti drėgmės kad ir kaip norėtumei. Kol nepasidariau normalios ventiliacijos tvarte (stogelis per visą tvarto stogo ilgį), tol tvarte tiesiog lydavo, sienos drėgnos, avys šlapios  Mano tvarte temperatūros skirtumas nuo lauko yra max 2-3 laipsniai. Tai jei lauke -28, tai viduje -25.

    Ir nuo šalčio nė vienas ėriukas nekrito. Svarbiausia planuoti ėriavimasi, ir tuo metu, kai prasideda ėriavimasis intensyviau stebėti bandą. Nulaužyti varveklius ėriukams nuo ausų ir pasirūpinti, kad atsigertų krekenų. :) Auga sveiki, laimingi ir stori. :) Durys į diendaržį atviros kiaurą parą, bet lauke dar nė viena negimdė. :) Man tai baisu žiūrėti, kai avys uždarytos mažuose tvarteliuosi be ventiliacijos. Visos šlapios tiesiog ir kvėpuoti sunku. Tai 100 kartų geriau paprasčiausia pastogė lauke, negu toks "bunkeris" :)

     

    Laba diena,

    Viskas kaip ir gražu, man kyla tik vienas klausymas, koks yra sprendimas dėl vandens? Kaip sprendžiate jo tiekimą? Prie tokios temperatūros jis užšąla. 

     

    Pagarbiai,

    Mykolas 

×
×
  • Create New...