Jump to content

Abso

Nariai
 • Pranešimai

  39
 • Prisijungė

 • Lankėsi

Apie Abso

 • Rangas
  Narys
 • Gimtadienis 1988.01.31

Vartotojo informacija

 • Pomėgiai
  Alus, sportas, video žaidimai, mokomoji literatūra.

Kontaktai

 • Interneto puslapis
  http://www.laiptuva.lt/

Miestas

 • miestas
  Šiauliai
 1. Abso

  Tuju dauginimas

  Dauginome tujas ne vienerius metus pardavimui. O darydavom taip: sodininko žirklėmis prikarpydavome šakelių (nesvarbu nuo kurios vietos) maždaug pusės delno dydžio. Nukirptas šakeles iškart merki į vandenį, kad neuždžiūtu. Tuomet sodindavome šiltnamiuose: kotelį merki į šaknijimosi miltelius ir į žemę 4 - 6cm(žemėje pasidarydavome skilutes, lenta prikalta vinių). Jei daigelis "užlūžta" kišant trauki ir meti lauk. Šiltnamis pora kart per dieną palaistomas. Na, o augimo metu svarbu daug erdvės duoti, taip augs daug greičiau. Daugindavome paprastai birželio gale liepos pradžioje. Pagrindinis užsiėmimas buvo raganių dauginimas, prikabindavom ir tujas. Rezultatas: baigėm šituos verslus ir sodyba pilna tujų, dabar labai smagu kai reikia kokią 4m tują persodinti Persodinti geriausia rudenį ir pavasarį, vasarą greičiausiai nukeps. Daug laistyti persodinus. Ir niekada nesugalvokit per daug apkarpyti. Tenka važinėjant daug tokiu meistrų šedevrų pamatyti. Tiek to mokslo. Išmokom visko iš senelio, kuris buvo selekcininkas.
 2. Abso

  Nudžiuvo tujos

  Būna šakos labai išrėtėja, jei kasmet nekarpomos. Dėdė karpė tujų tvorą (irgi apie 2m aukščio) taip nucackino šonus jog liko tik stagarai. Ten jau niekas neatauga. O šiaip tai sakau, jei aukštos tujos nuo mažens negenimos šakos apačia visad lieka plika. Gali būti ir šunys. Jei akivaizdžiai vešlios šakos nudžiuvo bus kokia liga.
 3. Abso

  kieto kuro katilo pasirinkimas

  Sveiki, Turiu ~300kv/m patalpas, sutvarkysiu ir nuomosiu. Galvoju koki šildymą statyti. Kol kas apsistojau ant granulinio katilo. Dėdė iš Lenkijos veža, nebrangiai gaučiau. Dar galvojau apie geoterminį oras-oras, bet kad pastatas neapšiltintas. Žvakės nenoriu statyt, nes savaitgaliais nelabai kas kūrena tokių patalpų, o pirmadienį pakūrus ilgai laukti tektų kol užšils. Gal kas pasiūlysit kokių alternatyvų?
 4. Abso

  Saules jegaines

  Kol gausit visus leidimus manau kaina supirkimo duos tokią jog vargiai apsimokės, o rizika nemaža ir galima kur geriau tokiam laikotarpiui pinigus įkišti. Aišku jei yra krūva pinigų, kurių nėra kur dėti kodėl gi ne. Geriau nei banke laikyti.
 5. Abso

  sraiges

  tiesa nebent ta, kad sraigės ritasi iš ikrų
 6. Abso

  sraiges

  Aš sustojau su šia mintim, pora tuo užsiimančiu žmonių patikino jog kol kas visi biznį darosi tik iš pradedančiųjų parduodami jiems motinines bandas. Per metus domėjimosi supratau jog, labai daug aferistų tuo užsiima. Aferizmo viršūnė tai asociacija. Kadangi pats kurti verslo iš žmonių mulkinimo nenoriu tai sustabdžiau šį projektą. Gerai, kad smarkiai nenudegiau
 7. Sveiki, Ar teko kam susidurti su probiotikais? Kokia iš jų nauda? Ar neturi pašalinių padarinių? Girdejau ne vienas sraigių ūkis juos naudoja.
 8. Abso

  sraiges

  Taip pardavinėja... Už dyka šiais laikais sunkiai ką gausi.
 9. Abso

  sraiges

  Laukuose gali tik vynuoginių sraigių prisirinkti, jas nežinau kokia kaina superka. Čia kalbu apie helix maxima aspersa rušį. Legaliai turint ūkį su veterinariniais pažymėjimais ir pan tai galima išvešti užmigdytas.
 10. Abso

  sraiges

  sveiki, Ieškojau pirkėjų internete. Pakolkas radau tik vieną iš Lenkijos. Atrašė jog helix aspersa maxima 9-12 zl/kg perka. Grubiai 7-10lt/kg gaunasi. Jei būčiau garantuotas, kad taip ir nupirks tai sakyčiau verta pradėti. Gal kas ieškojot supirkėjų?
 11. Abso

  sraiges

  Jei po trijų metų sugebėsiu 10t užauginti tai busiu labai laimingas. Problema yra jas užauginti. Nereikia man jokių atsiprašymų. Matai aš neturiu nei vieno vaštaraščio, manau ir tu neturi. Sakau tik tiek kiek pavyko sužinoti per pusmetį. Lankiausi pas kelis augintojus kurie teigė, jog 10lt praeitais metais buvo netgi maža kaina. Kaina taip pat priklauso nuo produkcijos kokybės. Taip jau susiklostė, kad turiu gerų giminių ir gerų draugų kurie dirba gerose vietose ar užsiima gera veikla. Kas kad aš pareklamuosiu niekas nepažystamam už ačiū nedarys.
 12. Abso

  sraiges

  Kad tu pats į vėjo malūną panašus. Taip dabar jau atidarė paskutinį, prieš tai neveikė. Ar aš tau sakiau kad nereikia investicijų norint 10t užauginti? Reikia ir labai nemažai. Mano fermos sąmata apie 60 tukst lt. ir čia gaunant visą įrangą su minimum 30% nuolaida kuri ne kiekvienam suteikiama. Lenkai tiek moka lietuviams už lietuvių sraiges (kurias po to perparduoda ar perdirba ir parduoda) prie ko čia tie KM. Tai kodėl jie negali prekiauti su tais lenkais? reikės ir pats prekiausiu. As suprantu, kad uzmigdytos gyvos sraigės tai ne galutinis produktas ir kad ji apdoroti kainuoja. Sraigės ne vien maistui naudojamos, maža dalis tik suvalgoma. Daug informacijos žeri, bet tarpusavyje jos niekaip nesukabini ir nelabai sugliaudai.
 13. Abso

  sraiges

  Ką turėjau rasti Arčios užsakytame straipsnyje? Kokių kainų tu nori iš lenkų perpardavinėtojų? 6-7lt geriausiu atveju. Ir tu sraigių nevirsi nelukštensi, jas tik padžiovinsi ir išveši gyvas miegančias. Jei nori apdorot turi cechą su visais leidimais pasistatyt. Paskutinis linkas neveikia. Norint gauti daugiau reikia toliau pirkėjų ieškoti nei Lenkija. Arba parduoti su žmonėmis kurie juos jau rado.
 14. Abso

  sraiges

  Veislei sraiges pardavinėja nuo 0.70 iki 2lt už 1vnt, kilograme sraigių gerokai daugiau nei 5 ar 10."laukines" sraiges valgo pavasarį vasarą, o "veislines" rudenį. Kurioj parduotuvėj taip matei? manau iš piršto laužti tavo faktai. Tavo mintis apie pirkėjų ieškojimą tai man patinka, bet labai nelengva tą padaryti kai neturi ko parduoti dar.
 15. Abso

  sraiges

  Oboulių kainas parduotuvėje matei? Matei kiek jos gali skirtis? Tai ir čia lygini dvi skirtingas rūšis. Skaičiuoti ir aš moku. Dėl asociacijų tai tu 100% teisus. Buvau seminare pats norėjau pamatyti ar jau tikrai jie tokie blogi ten Ir tikrai blogi asociacija praitais metais užaugino ~20-30t sraigių. Narių joje ~ 100. 200-300kg kiekvienam. Problema yra tame, kad jas nėra lengva užauginti reikia idealių saligų ir žinių kaip tą daryti. Aš pakolkas išsirinkau augintojus kurie skelbiasi 10t užauginantys. Sraigės pas juos brangios, bet manau išmokys už tuos pinigus.
×