Jump to content

kaliausė

Nariai
  • Pranešimai

    114
  • Prisijungė

  • Lankėsi

Atsakymai kurių autorius kaliausė

  1. Kasryt apie 5 val ryto po penkis  pienovežius iš Lenkijos  iš Gižycko pravažiuoja pro mane į Vilkyškių pieninę, o kiti dar ir kitu laiku, per dieną apie 10, ko anksčiau nevažiuodavo. Tai reiškia, kad pienas reikalingas ir dar kaip, o saviems moka mizerį. Vyksta karas dėl Pieno lt., nori žūt būt pasmaugti, ir kuo artyn statybos pabaiga, tuo aršyn. Protinga būtų visems pieninikams susimesti kas kiek gali statybų pabaigai, nesvarbu, ar narys ar ne, per Lietuvą susidarytų sumelė visai nebloga ir greičiau pradėtų veikti gamykla. Tiesiog paaukotų kas kiek gali. Kaip jums, gerbiamieji tokia idėja? 

  2. Duok dieve kad su gamykla viskas butu gerai...

    įdomu, kaip reikalai klostysis po baland. 1, dabar daug lenkų pienovežių matau važiuojančių pro mus (gyvenu prie kelio, link Lenkijos), anksčiau tai gal kokia pora , trejetą matydavau, o dabar tai daugiau, tik nežinia, ar į , ar iš veža. Gal kas žinote daugiau ką nors parašykite. Čia gal tą virškvotinį lenkai pas mus veža, o mūsiškiai radę gerą skylę, kur iškišt produkciją. Jei pieno daug bus, tai ir nauja gamykla ne ką gelbės.

  3. O kaip smulkinsit?? Sojos rupiniams ar išspaudoms lubinai neprilygsta, bet yra daug geresni už pupas ar žirnius... Baltymingumas labai netoli rapso išspaudų...

    taigi kol kas neturiu traiškytuvo, o malti tai nelabai jie tinka, gali prastai įsisavinti, tai vis dar delsiu ir ieškau pirkti traiškytuvo. Bent jau pardavėjas mane tikino, kad galima dėti  30% nuo visų grūdų kiekio, bet ar nebus per didelė urėja. Dabar baltymingoji dalis rapsų rupiniai, jie truputį pigesni nei lubinai, todėl ir abejoju ir klausiu forume patarimo. Urėja dabar būna apie 22 ar 23.

  4. Visus su šventėmis praėjusiomis ir ateinančiomis. Turiu vieną klausimėlį dėl lubinų šėrimo. Turiu galimybę jų nusipirkti, žinau, kad tai labai geras baltymingas pašaras, bet  ar prilygsta lubinai savo baltymais, jų įsisavinimu sojai, kas žinote, esate šėrę ar šeriate, būtų įdomu sužinoti. galvoju šerti komponuojant su miežiais, kukurūzais, kvietrugiais, dedant lygiomis dalimis, papildant dar melasa. Melasa laistoma ant šieno.

  5. O aš šeriu taip. Vasarą žolė, žiemą šienas, o papildomai dar duodu tokį mišinį: 1 dalis miežiai, 1 dalis kvietrugiai, 1 dalis kukurūzai, truputį mažiau nei 1 dalis rapso rupiniai, dedu šiektiek druskos ir pašarinės kreidos į tokį miltų mišinį ir duodu karvei vienam kartui apie 1 kg, per dieną maždaug 2 kg.Visos pas mane pirmavešės, duoda daugiau nei 20 litrų pieno, kai kurios ir 26-28, rujoja vidutiniškai praėjus 3 ar 4 savaitėm. Visos susisėklino beveik iš pirmo karto. Tiesa, dar duodu raudonos druskos nuolat, būna padėta. Viską perku atskirai.Miežius, kvietrugius iš žmonių, kukurūzus, rapso išspaudas iš "Joniškio grūdų". Toks mišinys dabar tona man kainavo apie 700 litų. Tai daug pigiau nei kombikorma pirkti, o pieno karvės daugiau duoda, nei duodant kombikormą. Daugiau duoti tokio mišinio finansiškai neverta prie tokių supirkimo kainų. Pamiršau, kad žiemai ruošiuosi pirkti melasos iš Kėdainių.Laistysiu šiektiek atskiestą ant šieno.Išbandyta, labai geras ėdamumas ir pakyla pieno baltymai , būna gera urėja.Palyginus nebrangu, o nauda didelė.

  6. Sveiki,

    pirmaveršė atsivedė prieš 6 savaites, šiuo metu melžiama viena ranka, - nelabai rami ir speniai trumpoki. Per dieną duoda apie 10 ltr pieno, bet įtariu, kad didelę dalį pieno užlaiko. Pradėjus melžt duodu apie 2 kg koncentratų ir kurį ketvirtį pirmą bemelžtum, tas duoda gražiai apie 2- 2,5 ltr pieno. Išmelžiu tą pirmąjį per 5-7 min. Kiekvienas sekantis ketvirtis vis mažiau - nuo 1 ltr iki 0,5 ltr. Ir speniai melžiant būna kur kas kietesni. Visai nesvarabu, kuris ketvirtis buvo melžtas praėjusiu melžimu, pirmas melžiamas duoda tiek pat gausiai ir lengvai.

    Tešmuo stangrus, kietokas, bet neatrodo guzuotas, ar sutinęs.

    Ką daryt, kad pieno atleidimas išsilaikytų per visą melžimo laiką - apie 20-25 min? Arba kaip paskatinti papildomą pieno atleidimą, kai pirmasis jau užsibaigęs? Gi negaliu aš jai duot 6 kg koncentratų, kad visą laiką, kol melžiu, ramiai stovėtų.. :icon-rolleyes:

    Tikrai įdomu, kodėl melžiate tik viena ranka, ar bijote, kad spirs, jei taip, turite sugalvoti, kaip fiksuoti karvę, kad negalėtų spirti, ir būtų priversta ramiai stovėti, paskui pripranta ramiai stovėti ir melžti galima ramiai.Tai vadinu aš "karvės mokymas ramiai stovėti", trunka toks vargas apie 10 dienų. Bet jūs jau pavėlavote, nes geriausia mokyti tik apsiveršiavusią.Mano visos jau tokio amžiaus išmokintos ir nei viena nespiria. Karvė turi suprasti, kad jūs čia šeimininkas, ir ji PRIVALO klausyti, o dabar atrodo, kad yra atvirkščiai. Kai karvė blogai atleidžia pieną, galima suleisti oksitocino. O antra, melžimas ilgiausiai gali trukti penkiolika minučių, antraip pienas yra užlaikomas, pasibaigus natūraliam oksitocino veikimui. Taigi, fiksuokite karvę, ir melžkite abiem rankomis, turėtų būti gerai. Eikite drąsiai. Sėkmės.

  7. Na Vilkyskiams as statau, manau geriau bus kitiems, nes pvz. kooperatyvui ne Pienas LT kitam nesa pazystama, tai tyrimus pasiima pieno tyrimai patys is supirkimo punkto, Vilkyskiai vezasi dezes pas save i pienine ko jie ten vezasi neaisku kada pieno tyrimu autobusiukai mala po visa Lietuva is atokiausiu kampeliu surenka.Toks pastebejimas ir dar sutinku sokineja kaip Petras sako tik kazkaip man niekada nera pasitaike, kad supirkejai rastu geresnius tyrimus nei kontrole, nes kiekviena menesi kuriai nors karvei uzrasau t.y. paimu bendra piena. Bandysiu begti tegu jie pasiunta sau,bus kaip bus.

    Kolege Neri, ar duodate pieną vis dar Vilkyškiam, ar kitam supirkėjui, kaip reikalai, būtų įdomu?

  8. kaliause,jei ne paslaptis parašyk kokį produktą su vitaminu E ir selenu, kur perki, kaip naudoji. Norėčiau tamstos patirtimi pasinaudoti ir aš.

    perku iš Dimelos, maišai po 25 kg, įmaišau ir veršingoms, ir melžiamoms po saujikę nepilną, ten dar jie yra su kažkokiais priedais, perku taip min. priedus, energetinius iš jų, jei kaina susidaro apie 300 ar daugiau, užsakau ir atveža, gaunasi pigiau nei pirkti iš vaistinės, apmokėti reikia per mėn. nuo atvežimo. Kai nedaug gyvulių laikydavau, , tada pirkdavau iš vaistinės tos pačios Dimelos išfasuota po pusę kg, bet žymiai brangiau.Jie parveža iš užs. ir perpardavinėja.

  9. Na, tik jau ne actu, saugok dieve... Ypač gerai su soda atrodytų, kurią profilaktiškai visoms žadėjot šerti..

    Jau seriu, maisau su kitais mineralais i miltus, tik atsiranda tokiu kur est nenori, skyriau mazdaug 50g/d vienai karvei.

    Vaziuosiu i turgu rugiu pirkt :)

    Aš tai, kad geriau rujotų nusiperku vit. E su selenu, miltukais, įdedu į pašarą, ir dažniausiai to užtenka, ruja tampa žymiai ryškesnė, ir gyvuliui nepakenki, tai ne hormonai.

  10. laba diena gal kas susidūrėte su tuo kad karvės sunkiai apsisėklina, o sėklintojas nieko nedaro nei gydo nei ka pasėklina pasiima pinigus o karvės kaip neapsisėklina taip neapsisėklina o jau sėklintos po kelioliką kartų kitos. gal ką partumėte?

    piena statote i pienine, ka rodo tyrimai, kokia ureja, kazkas negerai su serimu

  11. norėčiau nusipirkti savo galvijams baltymingesnių pašarų, t. y. žirnių ar pupų, o gal lubinų, bet nežinau, kuris būtų geriau, patarkite. Pasidalinkite patirtimi, kas geriau galvijams.

    Žirniuose apie 22 proc baltymų, pupuose apie 24 proc, lubinuose virš 30 proc, rapso išspaudose apie 35 proc, rupiniuose 37; saulėgąžų rupiniuose apie 39 procentai... apie sojos rupinius rašyti neverta, matyt??

    Palyginkit kokia kaina pirksit ir darykit išvadas..

    _Žinoma, taip yra visai paprasta, mes tai žinome, bet kaip įsdisavinami baltymai, sako, kad pupų baltymus sunkiau pasisavina, o lubinų baltymuose yra daugiau amino įvairesnių rūgščių, taigi nevien teorija man rūpi, aš ją galiu rasti internete, o noriu ūkininkų, praktinių patarimų.Esame pirkę žirnių, tai jie nelabai tinka melžiamoms, nes sumažėja ėdrumas, o nuo rapso ir nuo sojos padidėja, kaip nuo pupų ir lubinų, nežinau. Noriu ir kitų pastebėjimų, o ne vien plikos teorijos.

×
×
  • Create New...