Jump to content

Planetarke

Nariai
  • Pranešimai

    466
  • Prisijungė

  • Lankėsi

  • Laimėta kartų

    10

Atsakymai kurių autorius Planetarke

  1. Viskas gerai ten su tuo užlyginimu, man svarbiausia užpilti užstumdyti pačią vagą, kad galėčiau skersai pervažiuoti. Jau grioviukas iskastas, vanduo nuo pavasario bėga, lieka pakloti vamzdį ir užkasti, bet pastumti nuo kalno žemių, kad šiek tiek sumažėtų gylis. Su ekskavatorininku viską jau susitarem, tik galvoju ką su deklaracija daryti ir panašiai.

  2. Vienam lauke istrižai važiavimo krypties yra įlanka su šlaitais, kurios gale suvesti rinktuvai. Viskas buvo užsikimšę. Atkasėm, radom galus, melioracija veikia, viskas ok. Norėčiau aš į tą griovį paguldyti vamzdį, suvesti į jį visus rinktuvų galus ir užkasti, kad nereiktų aplinkui važinėti, o galėčiau technologines daryti tiesiai. Kur kreiptis dėl tokio atvejo? Nes deklaracijoje įpiešta 3 m apsauginė zona jau. Labai bjaurus apvažiavimas dabar, o nustumdžius kalnų viršūnes galėčiau važiuoti tiesiai. Gal kas susidūręs, ar įmanoma kaip apleistą žemę sutvarkyti ir pranešti nma, kad pakeistų sluoksnį, ar į rajono melioraciją kreiptis?

  3. prieš 26 minutes , gerasukis pranešimas:

    Kai sistemos neturite, tai kokio rezultato tikitės, fiksuot kainas, trašas perkat kada tik sušviečia jaunas mėnulis. Bent aš ne eko žieminius pasėlius trešiau pilna norma kai kainos buvo žemos, o trašos brangios, logikos nebuvo ir nelabai skaičiavosi, bet žemės ūkyje kaip ir visur reikia vadovautis atvirkštine logika, kitu atveju busite vienas iš bandoje lakstančiu baranu nuo kurio geriausiu atveju nukirps vilną, o blogiausiu atveju tapsi sultingu kepsniu. Apie kainos fiksavimą mano nuomonė tokia - ją verta fiksuoti tik tokiu atveju jei iš to gauni pranašumą, kitu atveju visad praloši.

    Pasakyk pavyzdį, kada pafiksavus gaunamas tas vadinamas pranašumas? 

  4. Gal kas turite patirties su žirnių akėjimu? Dabar purškimas 80 eur/ha. Akejimas 4ltr/ha. Bent 3 kartus praakėjus, ne tas pats efektas būtų? Smulkiam ūkiui čia kalbu. Nederlingose sunku tvarkytis su piktžolėmis. 

  5. Gal kas susidūręs su tuo, kad sausintuvus randame kastuvo gylyje, o rinktuvų niekaip nerandame. Kasėm po 20 metrų į abi puses skersai vamzdžio paklojimo žiūrint į planą, didesniu gyliu nei sausintuvų ir nėra. Ar gali brėžiniai tiesiog neatitikti realybės? Nors  sausintuvus randame ten, kur nupiešta.

  6. Prieš 1 valandų, Andriusfeat pranešimas:

    Be sieros nėra prasmės duot azoto...geriau išvis netręšt....šitie buvę lietūs labai nusodino sierą, todėl reik dar duot kas ir davę ar nedavę :))))

    Kur žemės balų 40 ir daugiau, kaimynas nededa sulfato. Sako nerandu jokio skirtumo kur deta kur ne. Čia tik cituoju. Mes visada naudojom, tik pirkimai buvo tokie, kad gavau tik salietra. 

  7. Kaimynas tręšdamas rapsus( kairėje pusėje rapsai, nelabai pavadinsi rapsais, bet vistiek) patręšė iki tech vėžių mano kviečius. Dėkoju jam. Klausimas: kas galėjo turėti didenės įtakos, tai kad patręšta azotu+siera buvo, nes aš tik azotą pyliau, ar tiesiog didesnis kiekis azoto? Ten ant kalno, kur matosi mano salotiniai, tai smėliukas, vaikams žaisti kieme, bet po jų trėšimo skirtumas akivaizdus. Kur pakalnyje, nelabai matosi skirtumas iš fotkės, bet jis yra. Priemolis, todėl ir mano tamsesni. Ar gali siera turėti tokios didelės įtakos?  (Negarantuoju, kad sulfatu tręšė,  nes nepažįstu, tai negaliu paklausti, bet rapsus 99% tręšė su siera visi)  

    IMG_0419.jpeg

  8. Prieš 6 valandas, tadasjo pranešimas:

    Reikia saugot laukus nuo žvėrių, nieko nesakau, bet lygiai taip pat reikia saugot ir nuo medžiotojų, kurie darosi kelius laukuose kut nori, augina laukinius žvėris pamiškėse įsirengę šėryklas su vaizdo kameromis. Tai kaip ir būtų draugiška iš medžiotojų pusės tą žirnių lauką pasaugiti keletą naktų, bent kokį vieną šerną nušaut, pabaidyt juos. 

    O tai su miškinknkais, elektrikais, kitais ūkininkais ir panašiai bėdų nėra? Visi važiuoja kur kas nori ir nežiūri. Nuo žmogaus čia priklauso. 

  9. Prieš 8 valandas, Ukius_bulvinskis pranešimas:

    Medžiotojai turi užtikrinti tokią gyvūnų populiaciją, kuri nekelia grėsmės miškams ir pasėliams, o ne šernus auginti pamiškėse ir veisiti juos. Juokingiausias pasakymas, tai jei šernę nukalsim, ką medžiosim. 

    Ir dar, instinktai neišnyks, nereik čia pasakų sekti. 

    O tai kas draudžia patiems stoti į medžiotojus, ir prisižiūrėti savo laukus? Aš nesakau, kad medžiotojai neturi nieko daryti, bet nereikia pradėti iškart nuo kompensacijų prašymo, kai pats nieko neesi iš savo pusės padaręs. Bet kuriuo atveju žverims reikia maitintis, tai nebus taip, kad pora naktų pašaudysi ir sedės visi miškuose. 

  10. prieš 51 minutes , kestoxs pranešimas:

    Savininkas žirnius slėpė po žeme. Kokios medžiotoju parievoles ir atsakomybė? 

    O tai jūs įsivazduojate, kad prie kiekvieno žirnių lauko turi per naktis sėdėti žmogus ir baidyti?  Lietuvoje nėra tiek gyventojų apskritai, kiek yra pavasarį apsėta laukų. Ar medžiotojai yra privačių asmenų samdiniai? Kokios priemonės naudotos apsaugoti savo laukus? Kur repelentai, kur garsinės patrankos? Tipo aš sėdžiu vakare prie televizoriaus, o kažkas laksto per laukus ir baido naktimis? Medžiotojai moka mokesčius už teisę medžioti valstybės nustatytuose plotuose. Po 10-15 metų neliks medžiotojų išvis, kas tada eis saugoti? Eu komisijos nariai gal sėdės ir bambioškas mėtys?

  11. Prieš 17 valandų, LS1 pranešimas:

    vakar pasejau žirnius šiandien vienas laukas kaip po bombardavimo, realu išsireikalaut iš medžiotojų atlyginima žalos ir kada tą reiktų daryt, dabar kad ivertintų, kai sudygs kas liko?

    Kokių buvo imtąsi priemonių iš savininko pusės apsisaugojimui nuo žvėrių?

  12. Turiu vieną Etanos lauką, kuriame labai silpni daigai po ziemos. Nuo vandens nenumirko, nes priešsmelis. Pasėti po žirnių. 09-20. Ploni daigeliai kaip siūleliai, 3-4 vnt. Kaip juos pakelti gyvenimui? Šalia skagenas tai kaip didysis brolis su lyg tuo lauku. 

×
×
  • Create New...