Jump to content

Martynas.K

Nariai
  • Pranešimai

    39
  • Prisijungė

  • Lankėsi

Atsakymai kurių autorius Martynas.K

  1. On 2022-05-16 at 19:22, jaunasis21 pranešimas:

    170g/l azoksistrobino, ir 120g/l protiokonazolo siūlau mixą, kaina apie 30e+pvm mixo..  Strobikas nuo dryžligės, protio nuo septariozės, iki plyštant lapamakštei ramus. 

    O vėliavinio lapo apsaugai kokį mix'ą būtų galima pasidaryti? Turiu curbatur 0,5l/ha ( 125g protiokonazolo/ha). Galvoju ar vien protiokonazolo būtų gana. T1 purškimu panaudota balaya 0,6l/ha

  2. Prieš 13 valandų, ceck pranešimas:

    CCC ne tik skirtas krūmytis, bet ir kaip pirmas augimo reguliatorius, kurį panaudoti būtina, juolab prie 140 vm  ;) 

    Koki augimo reguliatorių pasirinkimai būtų optimalūs tiek pirmam, tiek antram stabdymui prie tokio azoto kiekio?

  3. Pernai v. kviečius sėjau į  posėlį su 2,5cm pločio kaltais. Rezultatu buvau patenkintas pagal situaciją, nes dėl suvėlavusios sėjos neišlaukėm kol sunkesnėse žemėse dirvos drėgmė bus ideali sėjai. Žieminiams kviečiams rudenį naudojau 4cm kaltus. Su jais akivaizdžiai labiau išdirbama žemė tiek dėl kalto pločio bei formos. Gal grūdinėms kultūros "universaliau" būtų 4cm pločio kaltai, kadangi lengviau gauti tinkamą pasėjimo kokybę. Tačiau esant tinkamoms  drėgmės salygoms pakankamai puikiai susitvarko ir 2,5cm kaltai. Reziume - kas tinka viename plote, negali būti garantuotas kad toks pat rezultatas bus kitame rajono gale. Geriausia išsimėginti pačiam ir tik tada prisitaikyti prie esamų sąlygų.

    P.s. sėjau tiesiai į ražienas. Jei žemė bus dirbta diskiniu skutiku, tai ir po 2,5cm pločio kaltų turėtų pasėti puikiai.

  4. prieš valandą, valdas5 pranešimas:

    Sveiki, ruosiuosi pirkt nauja kombaina, renkuosi tarp dvieju john deere t660 ir new holland cx8.90 abi kombainos su galiniais varomaisiais tiltais. noreciau patarimo kuris patikimesnis, kaip su gedimais reikalai, ir kuri jus pasirinktumete? Kainos abieju vienodos

    Vertėtų lyginti T670 vs cx8.90 pagal norimą galią/našumą

  5. prieš 18 minutes , ignas.d pranešimas:

    rapsui daigint pasiteisino, speju kokias 5-6 vadas sudaigint seklu nepalaidojant. apie 2-3 ltr/ha jei agresyviai ir dar augalines liekanas paskirsto tolygiai, geriau dirba kai pastoviai kryzmais keiti dirbimo krypty. Jei peraugini pabiras 3-4 lapeliu jau nelabai israuna, palieka. Kvieciu su sitom neina sudaigint normaliai, siaudus tik graziai paskirsto, galulaukese kartais kupetu pridarai, tada reikia isvalkiot.

    IMG_0868.MOV IMG_0869.MOV

    Jei yra galimybė - po kviečių nukūlimo iškarto važiuoti su akėčiomis - turėtų pabiros neblogai sudygti. Bent jau toks variantas sėjant posėlius pasiteisino. :)  O kai dirbama jau ant kelias dienas pastovėjusios ražienos - dėl drėgmės išgaravimo rezultatas ženkliai prastesnis

  6. On 2021-01-19 at 22:37, voras pranešimas:

    Lokaliai trąšas bandykit, azotą būtinai prieš sėją ir sėt kuo anksčiau

    Išvis, visiems vasariniams javams azotą reiktų atiduot prieš sėją, aš atiduodu ir sulfatą prieš sėją, taip, galbūt yra kažkokie nuostoliai azoto ir sieros, bet vasariniai javai vos išdygę turi gauti komandą " augti ir klestėti", o ne "laukti ir skursti"

    Pabandykit, pamatysit skirtumą

    Kokia forma azotą geriausia atiduoti vasariniams kviečiams? t.y. salietra, KAS, karbamidas...?

  7. prieš 6 minutes , arimas pranešimas:

    Kodėl pavadinai Blogybė? Mano nuomone čia yra vienas iš privalumų nejudinta ražiena ir nesumaišyti šiaudai su žemėm.  Ražiena turėtu būt apie 20-30 cm. Tai rapso užuovėja o jam augt tai netrugdo , tik laukas iš rudens nelabai gražiai atrodo iš šono.

    Blogybe išsireiškiau turėdamas omenyje dėl strip till'o kišimosi problemų, apie kurias  buvo diskutuota šioje temoje  :)

  8. On 2020-11-13 at 16:17, Zvanas pranešimas:

    Saulėgrąžos, grikiai, facelija, garstyčios (baltos,rudos), ridikai (šakniniai, aliejiniai), nendrinis eraičinas (taip pat tinka gausiažiedė svidrė, šunažolė, avižos (paprastos, juodosios), sorgai, kukurūzai). Iš ankštinių: žirniai, peliuškos, vikiai (tinka ir žieminiai), raudonieji dobilai. Taip pat tinka pupos ir bet kokie kiti dobilai, kuo daugiau rūšių tuo geriau. Norma: susirašai kiekvieno turimo ingrediento  sėjos normas ir dalini iš tiek kiek planuoji dėti skirtingų augalų į mišinį plius 10-20%.

    O jeigu planuojama pavasarį sėti žirnius/pupas, kokios rekomendacijos būtų? Kaip suprantu, ankštiniai augalai posėlyje jau naudos neduotų tiek.

  9. prieš valandą, manttys pranešimas:

    Realiai, ten išsėjimo norageliai bent kelių tipų būna, bet šiaip, nelabai įsivaizduoju, kaip jį palenkti. Juk tai elementarus kultivatoriaus dantis (principas jo), aš su vederiu kultivuodamas tokius akmenus išverčiu, kad nepatikėtum, bet dantys nei lūžta, nei linksta.

     

    Turėjau omenyje išsėjimo norago visą koją, ji būna vieno tipo, o jau pats sėklos įterpimas galimas kelių variantų. Iš turinčio šią sėjamąją kolegos teko girdėti atsiliepimų, jog yra ir lūžus koja ir tikrai palinksta užkabinus didelį akmenį. Matomai metalas nėra tokios kokybės kaip ir tavo duotas pavyzdys Vaderstad. Anglai, kurie naudoja Claydon dažnai pastebiu, jog būna nurinkę šiaudus ar kitaip juos apdoroję. Matomai mažas atstumas tarp žemės ir sėjamosios rėmo didesniam augalinių liekanų kiekiui būtų didesnė problema lyginant su konkurentais, jau nekalbant apie tarpinius pasėlius

  10. Kaina už gaunamą produktą turėtų būti bent trečdaliu mažesnė.

    Metalo kokybė, dažymas, laidų išvedžiojimas, jų apsauga nuo pašalinių veiksnių tikrai nežavi. Gylio palaikymo nebuvimas esant skirtingam dirvožemiui lauke ar tiesiog kalnotam reljefui. Išsėjimo noragėlio apsaugos nebuvimas nuo akmenų taip pat didelis minusas. Kadanti tai juostinė sėjamoji, akmenuotoje dirvoje dirbimo noragai iškelia akmenis ir jie tiesiai papuola ant išsėjimo noragėlio (nors jis ir padarytas ant lingės) tačiau įsivaizduoju, jog labai lengva jį palenkti net tarkim 2-5cm į viršų ir jau noragėlis beria sėklas netinkamame gylyje. Turint lygius laukus, be akmenų, su vienodu dirvožemiu manau variantas neblogas. Tačiau mokant tokius pinigus mažiausiai norisi galvoti apie tokius dalykus kaip kopijavimas ir t.t. Toki pastebėjimai iš šalies, gal naudotojai papasakos tikruosius niunsus ir nustebins į teigiamą pusę.

  11. prieš 17 minutes , Minduksx pranešimas:

    Ir ką daryt šiemet, pirmam kartui naudojau stabilan 0.75 plius moxa 0.2, kuo trumpinti antra kart jei palis? Veislė skagen

    Kai pirmas stabdymas toks atliktas ar nebūtų geriau pasilikti tik ant Terpal jei  drėgmės nebus dabar net tokiai veislei kaip Skagen?  

×
×
  • Create New...