Jump to content

Irka

Nariai
  • Pranešimai

    65
  • Prisijungė

  • Lankėsi

  • Laimėta kartų

    2

Atsakymai kurių autorius Irka

  1. Mes turim porą sausmedžių, kažkokie jie man keisti, neapsisprendžiu ar jie man patinka ar ne. Mano pastebėti pliusai tai, kad nesunku auginti, ankstyvos uogos ir kaip visur skelbiama turbūt labai naudingos. Minusai čia mano problema, kad nepatinka rūgštūs dalykai, tai va jos rūgštokos, bet jei gerai prinokini sakykim skanios, bet tuoj nukrenta, gal reikia po krūmu patiesti kokį audinį surinkimui. Gal kitų veislių yra saldesnės uogos pasidalykit savo patirtimi. Mūsiškės ''Karina '' ir ''Atut''. Prieš sodinant didesnį plotą reikia išbandyti su keletu daigų, o gal visai neverta, kol savo kailiu neišbandai tol nežinai, nes kiek žmonių tiek nuomonių :)

  2. Aš žiūrėjau prieš šalčius savuosius tai nemačiau, kad būtų pradygę. Paskui žiūrėjau tik nutirpus sniegui bemačiau išlindusių, o va šiandien jau yra mažučiai ir dauguma jau pasirodė. Kiek aš juos stebiu metai iš metų tai česnakai labai greitai pajunta pavasarinę šilumą. Ištikrųjų stebiuosi, kad nesudygo iš rudens, juk buvo toks šiltas ir ilgas ruduo.

  3. Na mes pernai  papildomai pasodinom 50 daigų Polkos į priemolį, nes pas mus tokios žemės, bet prieš sodinant gerai idėjom perpuvusio mėšlo, dar kompleksinių trąšų pabarsčiau nuo pavasario pusės, per sausras laistyta buvo. Uogų iš to plotelio buvo sočiai. Avietė mėgsta trąšią žemę. O jei kam labai trąšos kliūna dėl ekologijos, mano manymu aš niekaip ant tiek nepritręšiu ir nepricheminsiu kaip kad pas mus atkeliauja vaisiai ir uogos iš užsienio.Juk patys valgom.

  4. Tai gražu vadinasi ne mums vieniems už pieninius bulius atmesta, nors jie pas mus ir pernai ir už pernai ir seniau vis skirtingas skaičius auga. NMA penktadienį gerai pasidarbavo atmetinėdama visiems iš eilės. Mano galva jei tokios išmokos šiemet nepriklausytų tai gal ir grafos tokios nebūtų. Kaip Jums atrodo?????

  5. Na tai kas ir kada i akademija žada važiuot?

    Manau iš viso nevažiuosim į parodą, nes ta rudeninė nekažka, nyki būna.

     

    Geriausia prieš pat sodinima bet elgiamasi pagal situacija ,2 ar3 savaites palaikius storiau supilti gali atsirasti pelėsis,taigi apsispresti teks pačiam.

    Net nereikia ir storiau supilti.Na nepatinka jiems laikymas išaižius, blogai gysta. Visada sakau reikia pačiam  viską pabandyti ir tada nuspręsti kaip elgtis kitą kartą.

  6. na jau derlius nuimtas, flavour ir lenkisku labai mažai jarus, dabar džiusta naturalliomis sąlygomis. klausimas toks flavour radau ne galvučių bet viengalvių nedidelių kaip svogūnėliai. ką tai reiškis ? ar juos kitiems metams sodinti?

    Sodinkit ir žiūrėkit kas užaugs, o užaugs dideli ir turėtų būti sveiki.Tas vienskiltis svogūnėlis Jums užaugo iš pačios vidurinės skiltelės :)

  7. Nėra supuvusių pas mane nei žieminiuose(jau gerai išdžiūvo) nei vasariniuose kiek įmanoma apžiūrėt nerautus.Dar vasarinių nerovėm į rugsėjį įtempsim. Taigi susidariau išvadą nesvarbu ar sodinsi kovo ar balandžio mėn  ar gegužės pradžioje(daug metų taip sodinau)kasimas visvien bus rugsėjyje Jei būtų daugiau drėgmės gal kitaip būtų.Ir dar nemanau, kad yra protinga mintis vasarinius parduoti nuo rudens.Sandėliuokit ir pavasariop pradėkit stumdyti :)

  8. Gal atsirastų aviečių augintojų Žemaitijoje? Gal pasiūlytumėte aviečių sodinukų? Bandysime sodinti, tik neapsisprendėme, ar iš karto daug užsodinti, ar po truputį plėstis, nes sodinamo sklypo turime 2 ha. Kol kas domimės Polka, Glen Ample, gal dar kokią kas pasiūlys. :)

     Jūs tokie optimistai, kad tikitės čia pat gaut daigų :icon-question: .Nebus daigų ne tik Žemaitijoje, bet ir visos Lietuvos mastu o jei ir atsiras kažkiek tai kainelė.........žiauriai dabar ant bangos tas reikalas su avietėm.Kažin kur tai nuves.Na žinoma apsukrūs verslininkai priveš daigų iš Lenkijos ir pardavinės kaip čia užaugintas.Čia mano tokie pastebėjimai :)

  9. Sveiki,gal galit pasidalinti savo patirtimi auginant  LIUBAŠA..Vat įdomu koks derlingumas? Kaip auga ir įdomiausia kaip sekasi parduoti ?

     

    na bent apie žole galiu pasigyrti :) nepurksta niekuo nes purkštuvo neturim, geriausias žolių priešas uošvienė 1 kadangi plotas nedidelis tai max 4 kartai su kauptuku, kitoje žemėje kur dar mažesnis plotas aš pats 3 kartai per vasarą, bet gal reiktų įvertinti tai, kad ir anksčiau buvo dirbama žemė ir ravėjama vos tik pasirodo žolytė, sode šiandiena mačiau kad dar vasariniai pakankamai žali tai nukelsiu min. savaitei. po kelių dienų matysiu sodybos rezultatus, jeigu bus laikas tai ir imsiu prieš savaitę jie jau atrodė neblogai, uošvienė buvo užraiščiojus.

    Mano vasarinių česnakų lauke situacija tokia: lietuviškiesiems (saviesiems, kuriais didžiuojuosi :) ) jau nedaug trūksta iki rovimo reikia vis stebėti nepražiopsoti geriausio laiko :).O va FLAVORAMS dar trūksta nokimo. Nuo žolių niekuom nepurškėm, 3 kartai su kauptukais ir daug kartų purenti tarpuvagiai su traktoriumi, bet kad ir kaip būtų gaila kiekviena kova su piktžolėmis pareikalauja aukų.Tai vienu tai kitu česnaku mažiau lieka :icon-cry: kažkaip man rodos dėlto ir derlingumas gali būt mažesnis nei pernai.

  10. Kiek skaičiau apie kasimo laiką tai visaip rašo.Tai turi kažkiek laiškų nugelsti, tai turi žiedstiebis išsitiesti ir praplyšti žiedynas, dar manau realiausias vertinimas, kad paėmus ropelę per dengiamuosius lukštus turi matytis skiltelių išsidėstymas, kitaip sakant išryškėja skiltelių kontūrai.Aš visada išraunu keletą ir apžiūrėjus nusprendžiu ar laikas .Tai labai slidus reikalas per anksti negerai, per vėlai taip pat negerai.Na aš žieminių turiu tik lysvę ir šiemet neskabiau žiedų noriu pasisėti orinukų :).Pas mus nepasakyčiau, kad metai sausi, tai čia tie karščiai truputėlį  per dideli buvo,nelaistomų Flavorų galiukai šiek tiek pagelto, savųjų nepagelto, bet ilgai karščiai nesitęsė, vėl palijo.Nuo pavasario nerimą kėlė gana šaltas oras, bet dabar,manau bus geras derlius.

  11. Pas mane sode dar žydi šilauogės, tik viena veislė yra peržydėjusi, o ryte buvo šalna pusę penkių einant karvių gint, na sode jos nebuvo, pas mus toli gražu ne lygumos, tai kur pakalnės, durpynai tai ten gerai pabalusi žolė buvo. Prie porą dienų taip pat buvo šalna ir tik daubose, žemose vietose.Tą aš ir noriu pasakyti, kad daubose didesnis šalnų pavojus.

  12. Gali būti, nes gavau gliaudytus, na kaip bus jau taip, bent kitiems metams turėsiu normalią sėklą. o šiaip nepaliginsi su žieminiais kurie jau metro aukščio, per vėlai vasarinius pasodinau - tai ir derlių vėliau imsiu? blogai nebus?

    O kas gali pasakyti, kad sodinti kaip tik galima anksčiau yra labai gerai. Sakyčiau tik drėgmės atžvilgiu geriau.Šiemet tikiuosi išsiaiškinti kada geriau.Visada sodindavau balandžio gale ar gegužės pradžioje kartu su visom daržovėm ir derliumi negaliu skųstis. Šiemet sodinom kovo vidury ir pasilikau dalį už mėnesio pasodinom. Šitie  už mėnesio pasodinti baigia prisivyti tuos anksčiau pasodintus, nes atšilo oras.Tai dar reikės palygint kaip geriau :)

  13. Gal kas dzukijoj ar kazkur netoli naudojot herbicida Fenixa ir turit likuti? Man labai reikia bent 0,5l, susitartume del kainos. 860069689

    Neberandu parduotuvese isigyti.

    Man rodos jau per vėlu šiemet purkšti Feniksu.Kur meilė darbui. Imkit kauptuką į rankas ir naudokitės nemokamu soliariumu :).Mes tai taip ir darom

     

    Labas rytas,

    pradejo gelsti vasariniu cesnaku lapai, kas tai galetu buti? Rudeni zeme buvo tresta su gyvuliu meslu, o pavasari kai jau buvo 3 lapeliai, buvo tresta superfosfatu (20 kg/ 15a.)  http://s1167.photobucket.com/user/unicca2011/media/2e76d0d2-00ca-4060-81a1-d99bd4b73842_zpsxxrevpo0.jpg.html

    Gal galite patarti ka daryti???

    http://i1167.photobucket.com/albums/q634/unicca2011/caedbbdc-43b6-4dd7-bf9d-c799348a11a1_zps23reccjf.jpg

    Nežinau kaip dėl ligų, bet man atrodo jei ne drėgmės trūkumas tai  varykit trąšų  tiesiogine prasme varykit.Tręšti reikia gausiai :)

     

  14. flavorus kaisiojote ar metete? as meciau, nukrito ir ant sono ir ant "galvos", tad irgi kazkiek sveiku skilciu nesudygo, galbut jautri veisle kai nukrenta neteisingai...

    Mes visus kaišiojome rankomis.Ir nepasakyčiau, kad jautri veislė tam kaip nukrenta sodinant.Sodinom su talka tai žinot pasitaikė ir šaknimis į viršų įkišt į žemę, randu tokių vargašas persisukęs, mažesnis už kitus, bet išdygęs.O vat kad ir gerai pasodinta ir stambi skiltelė nesudygus.Niekaip neapleidžia mintis, kad jie trumpaamžiai kaip ir viskas dabartiniais laikais.Mes turėjom tokios patirties su bulvėmis, lygtais ketvirtais metais po pirkimo kokių 50 procentų nesudygo, iškasus sveika graži be jokio daigelio.Todėl yra akcentuojama, kad reikia sėklą laikas nuo laiko atnaujinti.Tad saugokim senąsias veisles, nes jos labai vertingos.

     

    Jai teisingai supratau tai vasarinius galima sodinti visas skiltis, vidurines pasodinai  atskirai ir sekančiais metais turi gera sėkla.Jai laiškai stambūs tai ir galvos bus stambios. Na mano vasariniai ir flavorai sudygo labai gerai tik smulkiu skilteliu gal ne visos sudygo,žiurėsiu gal iš tu smulkiu išaugs vienaskilčiai.

    Vienaskiltis svogūnėlis išauga tik iš vienos pačios vidurinės skiltelės :eusa-dance: .Ropelėje ji yra tik viena :icon-cry:

  15. Negi nežinot iš kur atsiranda vasariniuose vienaskilčiai svogūnėliai :icon-eek: .Jie išauga iš vidurinės skiltelės.Turiu ir aš keletą atskirai tokių vienaskilčių pasodinus, grynai pasižiūrėjimui kas iš jų užauga.Dabar laiškai žymiai skiriasi nuo kitų.Kas liečia Flavorus nematau jokio didesnio skirtumo nuo savųjų, ir lapų skaičiumi ir aukščiu jie panašūs.Tik Flavorų kur didelė skiltis tai ir laiškai platesni tokie uh...malonu žiūrėti.Tik ištiko viena bėda Flavorai ne visi sudygo.Iškasus  ir perpjovus skirtelę nematau jokio blogumo joje, sveika sveikutėlė, o vat nedygsta ir viskas.Tai gavosi retokas pasėlis :icon-cry:

  16. Na mums dar toli kol patenkinsim savo rinką.Kalbu ne vien apie kiekį, skaičiau jog vien Maxima per metus per savo rankas perleidžia apie 300 tonų ( jei klystu pataisykit), o kur kiti PC ir turgūs ir internetinė prekyba.Kitas dalykas turim išmokti išauginti, nuvalyti , paruošti česnaką taip, kad būtų toks pat dailutis kaip kiniškas :).Tikriausiai ne vienas esam bandęs sodinti  kiniškąjį. Ar išdygo-aišku, kad ne.Jie gali laikytis tikriausiai keletą metų, tai kiek ten chemijos .Na, o dėl augintojų padidėjimo- gyvenime visada vyksta kaita :)

  17. Česnakai tręšiami gerai perpuvusiu mėšlu ar kompostu (norma 40–60 t/ha), įterpiant jį rudenį. Superfosfato (400–500 kg/ha) ir kalio sulfato (200–300 kg/ha) trąšos išberiamos prieš pagrindinį dirvos dirbimą. Azoto trąšomis (150–200 kg/ha amonio salietros) tręšiami dygstantys ar sudygę augalai. Praėjus maždaug 3 savaitėms po pirmojo tręšimo, tręšiama papildomai (norma 100–150 kg/ha). Labai gerai česnakus tręšti kompleksinėmis mikroelementinėmis trąšomis per lapus. Tręšimas per lapus ypač naudingas, kai, esant dirvoje pakankamai drėgmės, vegetacijos metu (3–4 lapų tarpsniu) pradeda gelsti lapai (tik reikia išsiaiškinti, ar tai ne ligų simptomai).    Čia radau interneto platybėse, gal kam bus naudinga :)

  18. Kadangi žemė nederlinga, nehumusinga tada reikia gausiai tręšti.Matosi iš nuotraukos, kad labai prižiūrite ir stengiatės kuom tik galit padėti jiems.Drėgmės kad tūktų nemanau vis prilyja, taip atrodo kad trūksta maisto medžiagų, o gal kokio mikroelemeto vieno ar kelių trūksta.Dar man rodos rūgšti dirva, mūsų pusėj jos gan rūgštos .Siūlyčiau  kokių porą metrų  lysvės paberti gerai trąšų ( taip jau nepaskusti) ir užberkit pelenų ir pažiūrėt kas gaunasi, man atrodo turėtų pasigauti.Tokį padaryti bandymą.Mažą plotelį, nes jei kas nepatiks kad nubūtų daug nuostolio.Žemės rūgštingumui kažkiek sumažinti reiktu naudoti kalcio salietrą ir nusipirkti gerų kompleksinių trąšų su kuo ilgesniu mikroelementų sąrašu.NPK gerai, bet galbūt nepakanka.Dažniau tręškit vieną kartą su kompleksinėm kitą su salietra. Dėl kiekio - reikėtų didesnio kiekio trąšų, bet čia pasitarkit su pardavėju ar agronomu.Nežinau ar česnakas labai bijo nudeginimo daugiau užbėrus.Gal kas žinot?Svogūnai nebijo tą esu išbandžius.

×
×
  • Create New...