Jump to content

Triušių ligos


zitule27

Recommended Posts

jai ne viena liga, tai dar kita. prieš men pasireiške miksomatoze, tai dar vis išlenda po viena augintini. nesuprantu kada ji baigsis? vakar vel ziuriu akis vieno patinus, pas patele viena akis apvilkta kazkokia. nebezinau ka ir daryt su ja? patina su sutinuse akim tai i puoda, o patelei po savaites vaikuotis

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

gaila triušiu ir mazyliu likusiu. aš zole taip pat duodu del pieno, o beto vien grudais , ar kombikormu šerti ir neapsimoka, nes pas mane tada viska varo zemen, arba stovi ir needa. gal atsibosta tas pats per tapati. kai pamaišai raciona tai geriau eda, buna zvalesni

žinoma,vien kombikormu neprišersi,-reikia įvairovės,bet jei su ta žole tiek problemų,-tai geriau rinktis šieną,pilna obuolių,dž.duonos kartais,dėl laktacijos,-aš geriau duodu morkų,paskinu pienių lapų. :eusa-clap:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki triušininkai,ankščiau minėjau kas susirgo mano jaunimas,T.y apie 3mėn triušiai,išpjoviau ir užšaldžiau,bet kaip bebūtu gaila,tai buvo ne pabaiga.Darau sąraša susirgusių triušių:

Susirgo patinas 1metų,skiepytas.

Patelė 7 mėn,skiepyta turėjo 11 triušiukų kurie buvo prie jos,jiems buvo 2 savaites ir iš jų susirgo 3vnt.

21 vnt. neskiepytų apie 1,5men amžiaus,

11vnt 2mėn amžiaus,neskiepytų,

2vnt iš 11vnt 1,5 mėn neskiepitų.

Patėlė 8mėn amžiaus skiepyta,ir šale jos buve visi jos vaikai 5vnt,neskiepyti.

Kai kurie Minėjo,kad triušiukai iki 2mėn turi imunitetą?gaila bet pas mane taip neatsitiko.

Prieš šią ligą turėjome apie 100vnt,o dabar beliko apie 30vnt,kaip bebūtu gaila,bet jau nebesinori auginti triušius,nes nėra jokios garantijos,kad jie nesusirgs.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

rankos svyra ir man, iš 43 jau netekau 6, dabar dar trys .tik pradejus laikyt ir taip nesiseka. visi skiepyti. prasidejo liepos 18, maziukus 8 savaiciu suvakcinavau visus, tada pervakcinavau, kazkur bevei tris savaites buvo ramu. pervakcinavus po savaites atsirado vienas, tada patele neaiški pasidare, aki apvilko, dabar vel atsirado, patino akis raudona, lyg patinus, paašarojus truputi. vel kletkas dezinfekuoju, patele paliksiu gal tvarte, o kitus turbut nešiu lauk. 4 metus prieš tai tik mišruniukus laikiau lauke, ne vienas nesirgo ir nevakcinuotas. dvi pateles turi mazylius, dar 5 turi vaikuotis ir nebezinau ka daryt. laukiu kas bus toliau, vieniem trys savaites, kitiems 9 paros, gaila butu tiek pastangu idejus visu netekt. uz tryju kilometru vienas jau išmuše visus triušius.aplink kiek girdziu visu serga. šiemet gal triušiu ligu metas ar ka?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na jei akis raudona tai nebutinai mixomatoze aisku didele tikimybe, bet gali but ir konjuktivitas del skersvejo ar paplekusio sieno. Man nuo sieno buvo tai tepalu aki tepiau ir trisulfono daviau. Jei guzais ar puslem nenuejus tai sakutes bet db gal dar nieko baisaus. Man jau 3 karta taip labai rimtai praretina triusius: pirma kart visus iki vieno mixomatoze, atsigavau tada puse isgulde kokcidioze, dabar 14 is simto paklojo apsinuodijimas. Visko primascius buvau sakau psio tegu isdvesia ir varau i norge bet vat vistiek toliau bandysiu... LAIKYKITES!

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na guzu tai pas ji nesimato, gal ir ne miksomatoze, bet as ji mesai laikiau tai vistiek i puoda keliaus. va patele tai nezinau. ta akis kaip stikline, pilkai apvilkta. pradzioj galvojau kad padure šiena tampydama, bet vis nepraeina. na gal visu liga neišguldis,gal dar veisimui kas liks. sako mišrunai atsparesni, bet kad mišrunus pas mane ir puola miksomatoze, belgiukai du, o kiti vien mišruniukai susirgo.

bandom vis dar kapanotis iš ligu, nors vyras jau burba , kad gal mest viska, ba ligos puola, bet dar vis tikiuosi kad išsikapstysim ir kiti metai bus geresni. jai kas tada viska naikinsiu ir vel iš naujo

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki triušininkai,ankščiau minėjau kas susirgo mano jaunimas,T.y apie 3mėn triušiai,išpjoviau ir užšaldžiau,bet kaip bebūtu gaila,tai buvo ne pabaiga.Darau sąraša susirgusių triušių:

Susirgo patinas 1metų,skiepytas.

Patelė 7 mėn,skiepyta turėjo 11 triušiukų kurie buvo prie jos,jiems buvo 2 savaites ir iš jų susirgo 3vnt.

21 vnt. neskiepytų apie 1,5men amžiaus,

11vnt 2mėn amžiaus,neskiepytų,

2vnt iš 11vnt 1,5 mėn neskiepitų.

Patėlė 8mėn amžiaus skiepyta,ir šale jos buve visi jos vaikai 5vnt,neskiepyti.

Kai kurie Minėjo,kad triušiukai iki 2mėn turi imunitetą?gaila bet pas mane taip neatsitiko.

Prieš šią ligą turėjome apie 100vnt,o dabar beliko apie 30vnt,kaip bebūtu gaila,bet jau nebesinori auginti triušius,nes nėra jokios garantijos,kad jie nesusirgs.

Na nezinau ... neserga pas mane triusiai NESERGA :eusa-think: aisku gal dar anksti dziaugtis bet NESERGA .

Laikau pastoviai apie 100 vnt (visus siuos metus ) ir is visu tik vienas neseniai atskirtas nuo pateles susirges buvo :(

Galvoju pas mus gal rajone nera ligos zidiniu :eusa-think:

O seip (idomumo deliai) kuo seri (is kur perki pasara ) , is kur vakcina gauni , kaip skiepiji ( su tapacia adata ar keiti ) , narvus dezinfekuoji (kaip daznai ir su kuo ) ?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tie dideli guzai gali but infekcines fibromatozes poodinei mazgeliai. Is pradziu buna kaip pipiriukai jie bet per 8-10 dienu gali uzaugti iki 4-6cm skersmens. Simptomai labai panasus i mazgeline miksomatoze bet jin daug umesne mirstamumas didesnis ir guzai daug stambesbi.Zodziu vaistu ner gelbsti tik skiepai nuo miksomatozes, arba puodas. Jei jauni triusiukai daznai gaista o 55 laipsniu temp virusas zuva tad mesa gerai termiskai apdorot reik paskerdus, didesni isvis jei labai atsparus o jei suserga lengvai perserga ir visiskai isgyja. Macius nesu, esu girdejus kad atrodo kaip kiusiniais apauge ir istine.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tie dideli guzai gali but infekcines fibromatozes poodinei mazgeliai. Is pradziu buna kaip pipiriukai jie bet per 8-10 dienu gali uzaugti iki 4-6cm skersmens. Simptomai labai panasus i mazgeline miksomatoze bet jin daug umesne mirstamumas didesnis ir guzai daug stambesbi.Zodziu vaistu ner gelbsti tik skiepai nuo miksomatozes, arba puodas. Jei jauni triusiukai daznai gaista o 55 laipsniu temp virusas zuva tad mesa gerai termiskai apdorot reik paskerdus, didesni isvis jei labai atsparus o jei suserga lengvai perserga ir visiskai isgyja. Macius nesu, esu girdejus kad atrodo kaip kiusiniais apauge ir istine.

Viskas gerai su ta fibro ir miksomatozem mesa galima valgyti (aisku gal tik ne tada kai nugaiso triusis ) :) bet persirges triusis lieka ligos NESIOTOJAS ...Va cia blogiausia ... jei pagailesi ir toliau auginsi toki , persirgusi triusi tai liga is tavo triusides nepasitrauks nei vasara nei ziema ...

Kad ir kaip butu gaila ...reikia musti visus kurie turi bent maziausia itarima apie sias ligas :(

Aisku gal cia mes rasydami neskiriam ar tai miksomatoze ar tai fibromatoze ... guzai ,zaizdos ant ausu ,patine akys ,vokai .... tai nesigilinant vadinti liga kuriios vaistas yra vienintelis ...PUODAS .

Neturetu buti jokiu ten "gaila ,gal isgyvens , paliksiu nes labai grazus...."

Ir "visiskai " jie NEISGYJA :( ... gali persirgti ir nenugaisti ...bet jie tada tampa LIGOS NESIOTOJAI ir PLATINTOJAI :(

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tie dideli guzai gali but infekcines fibromatozes poodinei mazgeliai. Is pradziu buna kaip pipiriukai jie bet per 8-10 dienu gali uzaugti iki 4-6cm skersmens. Simptomai labai panasus i mazgeline miksomatoze bet jin daug umesne mirstamumas didesnis ir guzai daug stambesbi.Zodziu vaistu ner gelbsti tik skiepai nuo miksomatozes, arba puodas. Jei jauni triusiukai daznai gaista o 55 laipsniu temp virusas zuva tad mesa gerai termiskai apdorot reik paskerdus, didesni isvis jei labai atsparus o jei suserga lengvai perserga ir visiskai isgyja. Macius nesu, esu girdejus kad atrodo kaip kiusiniais apauge ir istine.

papjoviau tai tas guzas tarp odos ir mėsos, na o guzas maždaug 4cm, o vidui tai neskaičiau kat pūlini, atrodo kaip balta košė

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki triušininkai,ankščiau minėjau kas susirgo mano jaunimas,T.y apie 3mėn triušiai,išpjoviau ir užšaldžiau,bet kaip bebūtu gaila,tai buvo ne pabaiga.Darau sąraša susirgusių triušių:

Susirgo patinas 1metų,skiepytas.

Patelė 7 mėn,skiepyta turėjo 11 triušiukų kurie buvo prie jos,jiems buvo 2 savaites ir iš jų susirgo 3vnt.

21 vnt. neskiepytų apie 1,5men amžiaus,

11vnt 2mėn amžiaus,neskiepytų,

2vnt iš 11vnt 1,5 mėn neskiepitų.

Patėlė 8mėn amžiaus skiepyta,ir šale jos buve visi jos vaikai 5vnt,neskiepyti.

Kai kurie Minėjo,kad triušiukai iki 2mėn turi imunitetą?gaila bet pas mane taip neatsitiko.

Prieš šią ligą turėjome apie 100vnt,o dabar beliko apie 30vnt,kaip bebūtu gaila,bet jau nebesinori auginti triušius,nes nėra jokios garantijos,kad jie nesusirgs.

Na nezinau ... neserga pas mane triusiai NESERGA :eusa-think: aisku gal dar anksti dziaugtis bet NESERGA .

Laikau pastoviai apie 100 vnt (visus siuos metus ) ir is visu tik vienas neseniai atskirtas nuo pateles susirges buvo :(

Galvoju pas mus gal rajone nera ligos zidiniu :eusa-think:

O seip (idomumo deliai) kuo seri (is kur perki pasara ) , is kur vakcina gauni , kaip skiepiji ( su tapacia adata ar keiti ) , narvus dezinfekuoji (kaip daznai ir su kuo ) ?

Patelėm su vaikais Duodamas kombikormas,o atjunkitiems,patinams žole ir grūdai(Paskutiniu laiku buvo

joniškio kombikormas),vakcina perku veterinarijos vaistinėje visada laikau šaltai jiegu skiepyjame 20 triušių,tai sunaudojam kokias 3 adatas,Vakcina buvo Pestorin Mormyx,O narvai buvo dezinfekuojami su...Pamiršau pavadinimą :D Bet reikejo pakelį skiesti į 5 litrus vandens,o sumaišius gaudavosi raudonas vanduo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tie dideli guzai gali but infekcines fibromatozes poodinei mazgeliai. Is pradziu buna kaip pipiriukai jie bet per 8-10 dienu gali uzaugti iki 4-6cm skersmens. Simptomai labai panasus i mazgeline miksomatoze bet jin daug umesne mirstamumas didesnis ir guzai daug stambesbi.Zodziu vaistu ner gelbsti tik skiepai nuo miksomatozes, arba puodas. Jei jauni triusiukai daznai gaista o 55 laipsniu temp virusas zuva tad mesa gerai termiskai apdorot reik paskerdus, didesni isvis jei labai atsparus o jei suserga lengvai perserga ir visiskai isgyja. Macius nesu, esu girdejus kad atrodo kaip kiusiniais apauge ir istine.

papjoviau tai tas guzas tarp odos ir mėsos, na o guzas maždaug 4cm, o vidui tai neskaičiau kat pūlini, atrodo kaip balta košė

Pagal visus aprasymus man panasiausia i fibromatoze. Prapjovus guza is jo isteka truputis tasios mases.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mano triusiukai siais metais taip pat susirgo, kaip ir pas jus, pirma susirgo skiepyta mama, ja izoliavome, ir nedelsiant papjoveme. Po 2 savaiciu atsirado simptomai pas kitus, 3 menesiu neskiepytus triusiukus. Bet, jei tai butu tikra miksomatoze, tuomet butu susirge visi, o cia tik koks 20 is 150 :eusa-doh: . Vienu zodziu, man cia niekas neaisku.

O del triusiu auginimo sutinku-rankos nusviro :icon-question: .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...