Jump to content

Sadnomiaras

Nariai
  • Pranešimai

    47
  • Prisijungė

  • Lankėsi

Atsakymai kurių autorius Sadnomiaras

  1. Pakilimas prasidėjo tada, kai pradėjau duot kombinuoto pašaro 30pr. baltymų ir premiksų su mielėmis, iki tol daviau miltų ir vitaminų su mineralais be mielių ir mažesnį kiekį. Kai pradėjo mažėt melžimas tai buvo ir baltymų sumažėję, bet dabar gerai, norėtūsi dar, kad truputėlį pariebėtų. Veterinarijoje nusipirkau kažkokio papildo dėl rujos gal padės, sakė jeigu nepadės, tai duos leidžiamųjų.

  2. O kaip reikėtų paskatinti rują, nes karvė po apsiveršiavimo jau pus ketvirto mėnesio ir jokių rujos požymių?

    Duoda 12 litrų, šėmųjų veislė. Racijonas: šiėnas, 2kg avižinių ir 2kg miežinių miltų, 1,2 kg kombinuoti pašarai su 30 pr. baltymų ir 0,12 kg. visavertis papildas su mielėmis melžiamoms karvėms. Ko dar reikėtų, kad paskatint rują?

  3. Ne, tikrai ne elektra, nes šaltas užsiveda, o kai padirbi ir ikaista jei užgesini, neimanoma užvesti. Suka bet gaunasi kažkoks dunksėjimas smagraty ir klinija ir neužsiveda. Šaltas vėl užsiveda. kas tokio galėtų buti :eusa-think:

    Turiu tą pačią probelmą su T-40. Tik įdomu, kaip tai vyksta. Pas mane kol šaltas starteris sukasi kuo puikiausiai, o kai traktorius pakaista ir užgesi tai starterį vos suka. Patikrinau generatorių, tai krauna gerai.

  4. Turėjom telyčią, kuri net artyn prie tešmens neprileisdavo. Tai prisiminiau seną gerą būdą kaip spiriančius arklius nujaudrindavo. Ant ilgo pagalio užmaudavo pirštinę prikimštą šaudų ar ko nors kito minkšto ir golstydavo, tol kol nebespiria arba glostytojui nenusibosta :D Tą patį padarėm ir su mūsų telyčia. Iš pradžių beveik tik ant trijų kojų stovėjo, nes ketvirtąja vis pagalį gaudydavo :) Bet per kelias savaites priprato ir atejus laikui veršiuotis nebuvo dideles problemos melžti. Tik šiek tiek koją kilstelėdavo.

    Pažytamas turėjo labai piktą kumeliuką, kuris tiesiog puldavo(spardydavo) žmones. Tai turedami laisvo laiko keliese prispausdavo jį prie sienos ir glostydavo per prievartą. Visą, nuo galvos iki kojų. Kai užaugo, tapo labai draugišku eržilu, prieidavo ir prašydavo paglostyti.

    O šeip nepakektų taikyti imprintingą. Kątik gimusį veršelį iš karto ne prie karvės, bet kokią 20- 30 min pagostyti visas vietas, kurias reikės liesti veršeliui užaugus. Taip pasamonėje užsifiksuoja, kad žmogus turi teisę liesti viską. Glostyti rekėtų ir vėliau, veršeliui augant. Tešmuo ar kitos dalys priklauso ir šeimininkui. Gerumu net ir pikčiausią gyvulį galima perlaužti :icon-wink:

    Spirti gali ir dėl edemiško tešmens (jį skauda, niežti). Jei labai spardosi, reikėtų turėti kibirą šalto vandens ir kas kelios minutės atvėsinti juo spenius ir rankas, kol melžiam. Nes šaltis sutraukia paviršines kraujagysles ir edemiški audiniai šiek tiek atslūgsta.

    Veršelis žįsdamas ir daužydamas tešmenį, jį išmasažuoja, tai veina geriausių profilaktinių priemonių nuo mastito. Atjunkius veršelį, tešmenį turi išmasažuoti melžėja/-as, taip ir pienas geriau atleidžiamas.

    Ištikrųjų labai veiksminga priemonė. Dar galiu pridėti, kad prie tokios karvės reikia būti labai geros nuotaikos, ištisai kalbinti ją džiaugtis, glostyti, dainuoti, kalbinti. Vakar buvau nelabai kokios nuotaikos, tai karvė ir spardės, ir gulė ir kojom kapstė, o šiandien viską dariau su džiaugsmu, ištisai kalbinau glosčiau tai beveik stovėjo kaip įbesta. Aišku dar reikia ir teliuko pagalbos. Man visi tramdymai tik išerzina karvę, manau gerumu pati geriausia priemonė.

  5. tinklas gerai bet reikalauja prieziuros....

    piemenukas pigu bet avys gali pabegt...

    stacionari tvora geriausia bet ir brangiausia...

    turejau ir as didelia problema pas mane avys piemenuku aptvertos, nors ir apatine virve (viela) nuo zeme tik 15cm turejau keles avis kurios bepriekaistu pro ju apacia pralysdavo kadango pro vilna matyt nejausdavo imulsu elektros, bet radau iseiti tiksliau senas piemuo patare, toms avims kurios pabegineja nt kaklo pririsau lenciugus ir pakabinai apie 10cm tai kai jos tik paliecia piemenuka per lenciuga gauna gera izeminima, tai savaite bijo prieiti prie piemens per 2 metrus. bet po 1-2 savaiciu jos vel bando ir taspats senarijus:D karta gavo ir vistiek bando, neveltui ir anekdotai aie ta avis:D

    Su avimis esu tik pradedantis. Prieš šiašias dienas aptvėriau lauką trim šniūrais, padariau iš tvarto bandokelį, tai 6 dienas buvo nuostabu: ryte išeina ganytis, per pietus sueina į tvartą, po to vėl išeina ganytis, bet šiandien jau viena avelė nepanoro eiti į pievą, nes aplink mato geresnės žolės ir nėrė per piemenį į tą žolę. Atrodo dar tą pieva nenuganyta, daugiau žolė išminta, reiks turbūt bandyt tverti kitą lauką, nežinau ar per prievartą ką nors dar galima padaryti kitaip.

  6. Šis palengvinimas tik tiems kurie pernai nepadarė pažeidimų, o tiems kurie padarė tai už pakartojimą sankcija didinama 3 kartus. Mums buvo taikyta 50 proc. už pakartojimą būtų 100 proc. šiems ir kt. metams. (turintiems iki dešimt hektarų 100 būtų taikoma tik vieniems metams)

    13.1. už to paties reikalavimo pažeidimą ankstesniaisiais metais taikytos sankcijos dydis padidinamas tris kartus;

    Šio punkto deja nieks nepakeitė.

  7. 131. Netyčinis reikalavimo pažeidimas, jei ankstesniais metais buvo nustatytas tyčinis to paties reikalavimo pažeidimas, laikomas pakartotiniu netyčiniu reikalavimų pažeidimu, už kurį taikomos metodikos 13.1 punkte nustatytos sankcijos.

    13.1. už to paties reikalavimo pažeidimą ankstesniaisiais metais taikytos sankcijos dydis padidinamas tris kartus;

    Labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad tai yra pakartotinis pažeidimas ir jeigu bus užpildyta laukas iki 50 procentų sankcija bus 100 pr. šiems ir kt. metams, jeigu virš 50 pr. sankcija 100 pr. tik šiems metams. Todėl reikia dėl išmokų deklaruoti laukų kiek yra sutartinių gyvulių. Net menkiausias apsirikimas (pavyzdžiui nusiperkat telyčia jei nėra 2 metų, o ji veršiuojasi tik po birželio pirmos tai turėsit sutartinių gyvulių tik 0,7 (telyčia) jeigu po birželio pirmos 1,25 gyvulio (karvė ir teliukas) daug reiškia iš karto bus braukiama 100 procentų.

    Taigi viską leme 13.1 punktas, o jis naujajame įsakyme nepasikeitęs. Jeigu pernai sankcija 50 procentų ji didinama 3 kartus tai yra bus 100 procentų.

    Gyvulį reikia išlaikyti tik tris menesius, aišku su visais gal taip ir nesužaisi, bet iki birželio 1 d. pavyzdžiui nebrangiai iš fermų nusipirkus prastą karvę kurią ruošimasi priduoti į mėsą, palaikius ją per vasarą ir pridavus į mėsą galima gauti už ją išmokas.

  8. nu jo ten taip suvelta, kad sunku suprasti, + dar starkevičius suklaidino, per LRT pareiškęs jog nelaikantiems gyvulių sankcija bus 5 proc.

    Išvada tokia, geriau stengtis visai nepažeiti, nes neaišku ką dar po metų sugalvos

    Kiek pastebėjau, kad daug kas neatkreipia į pakartotinius pažeidimus, visur pabrėžiama tik pirminis pažeidimas, o manau, kad bus labai daug suklaidinta žmonių.

×
×
  • Create New...