Jump to content

kestasass

Nariai
  • Pranešimai

    14
  • Prisijungė

  • Lankėsi

Atsakymai kurių autorius kestasass

  1. On 2018-06-11 at 09:33, vk_ pranešimas:

    Viename video aiškino, kad jei į durpes primaišyti pjuvenų, tai tada toks mišinys lengvai įgeria vandenį.

    Aš šiemet naujai pasodintas šilauoges laistau po mažai, vos ne po kokį litrą šilauogei, bet beveik kas vakarą ar kas antrą vakarą, kai ne taip karšta. Paliejus vanduo labai greit dingsta, bet ar jis susigeria, ar kiaurai praeina aš nežinau, na bet šilauogės dar nė karto nebuvo pavytusios. Gal padeda apmulčiavimas, nes tada durpės neperdžiūna, o neperdžiūvusios turi normaliai vandenį sugerti.

    Seniai pasodintoms šilauogėms vandens užpilu gal kartą į savaitę, bet irgi ne po daug, gal po kokius 3-4 litrus. Pas mane visur apmulčiuota ir drėgmė gerai laikosi. Nelaistau tiek daug kaip Donatas.

    ar uztenka tiek laistyti ? as kazkaip po visa laistytuva kas vakara palieju :)

  2. On 2018-04-25 at 10:11, vk_ pranešimas:

    Pasodinus šilauogę su išsiskleidusiais žaliais lapeliais po kurio laiko lapeliai gali paraudonuoti ar pamėlynuoti. Ką tada reikia daryti? Teisingas atsakymas - nieko:

     

    snd laistant ir pastebejau kad lapeliai biski raudonuoja, jau maniau kad susirgo kuonors, visi sodinukai kaip ir su lapeliais jau :)

  3. On 4/19/2018 at 08:52, vk_ pranešimas:

    Vakar kitoje šilauogių lysvėje pasikasiau juodų durpių ir pakeičiau jas rūgščiomis rudomis, tai vėl nustūmęs pušų žievių ir pjuvenų mulčią ir pakasęs keliolika centimetrų aptikau įšalą. Mano Lietuvos gale pavasaris ateina pora savaičių vėliau nei didelėje Lietuvos dalyje. Aš dabar dar randu įšalo po durpių maišu, kai jį nuridenu ir kankorėžių krūvoje, kai nuimu viršutinį sluoksnį. Nors atviroje žemėje įšalo jau nebėra turbūt kokių 10 dienų.

    Mano naudoti milteliai yra ne hormoniniai augimo stimuliatoriai, o tikros trijų rūšių grybų sporos su pagalbinėmis medžiagomis. Šilauogės gerai auga tik simbiozėje su grybais, joms būtina mikorizė, tai yra grybienos susijungimas su šilauogių šaknimis, apie tai rašiau čia. Pirkdami šilauogės sodinuką, mes gauname šeimą - šilauogę ir grybieną (vazonėlio žemėje), apie tai siūlau perskaityti šią žinutę. Dalis neįprastų reikalavimų šilauogių auginimui kaip tik ir paaiškinami tuo, kad to reikia geram grybienos augimui, gyvenimui. Be grybienos (be mikorizės) šilauogė skurs ir gero augimo nebus.

    Prieš 2 metus šilauogėms nupirkau šį preparatą dirvos rūgštinimui su mini laboratorija. Tada pabandžiau padaryti reikiamą dirvos tirpalą ir su pridėtomis testinėmis popieriaus juostelėmis pažiūrėti rūgštingumą. Viską padariau pagal instrukciją, pamerkiu lapelį ir... nieko neišeina suprasti pagal gautą neaiškią spalvą. :o Tad rūgštingumo pamatuoti nepavyko. Dėl elektroninių prietaisų esu ne kartą pagalvojęs,. bet:

    1) jie nerodys rūgštingumo tiesiog įbedus į dirvą. Tik įbedus gali rodyti drėgnumą, saulėtumą, temperatūrą, bet ne rūgštingumą. Rūgštingumo matavimui reiks daryti tirpalą ir labai abejotina, kiek patikimi bus rezultatai;

    2) pagal atsiliepimus rūgštingumui matuoti reikia gana brangių prietaisų, o pigūs rodo nežinia ką.

    Todėl rūgštingumo realiai nematuoju, bet stengiuosi jį palaikyti. Minėtas preparatas dirvos rūgštinimui davė gerą rezultatą, bet jis per brangus. Dabar šilauogių substratui rūgštinti naudoju:

    1) natūralias priemones mulčiuodamas (spygliai, pjuvenos, kankorėžiai. pušų žievė);

    2) granuliuotą sierą;

    3) minimaliai amonio sulfatą.

    nzn del tu matuokliu ten, pora pasiemiau ziuresiu ka rodys, reikes pasiimti ta mini labatorija ir sutikrinti parodymus. kai gausiu papasakosiu daugiau ;)

  4. On 4/19/2018 at 19:24, vygantas1974 pranešimas:

    sveiki,labai malonu kad cia visi labai atviri,taigi pasisemes informacijos pasisodinau savo reikmem silauogiu(patriot,bluecrop,chandler)pirkau is sodininko(imetu foto)tranceja 3×0,8×0,5 uzpyliau vien durpem(is rekyvos siauliu raj.)pamulciavau pjuvenom, pusu ir egles sakelem ir virsum pusu zieviu mulcias.1524155025859516157976.thumb.jpg.9a1801db7e1dabd27a7c73f74489a93e.jpg

    20180419_190835.jpg

    maniskes ir rekyvos durpes, tik tas kad senuku sufasuotos i maisus po 80L. Tik cia ziuriu daugiau medzio plauso, ar cia pats pririnkai tu zieviu ?

  5. On 4/17/2018 at 15:47, vk_ pranešimas:

    Tiesa, vakar sodindamas (kaip ir žadėjau anksčiau) panaudojau specialų grybų užkratą, skirtą erikiniams augalams (šilauogėms). Pakelyje radau du maišelius - viename smulkūs milteliai, panašūs į durpes, o kitame skaidrus skystis. Supyliau juos į 1.5 l vandens, išmaišiau. Iš pradžių buvo visiškai skysta, kaip vanduo, bet vėliau sutirštėjo maždaug kaip kisielius. Tai prieš sodindamas įmerkdavau sodinuko šaknis į šį tirpalą, jos aplipdavo kaip kisieliumi ir tada sodindavau. Žiūrėsiu, kas gausis, kažkokio ypatingo efekto nesitikiu.

    Antras įdomus atradimas vakar buvo, kai pakasiau pernai pasodintą savo šilauogių lysvę. Norėjau iš jų paimti juodų durpių, kurias panaudojau truputį primaišydamas prie rudų durpių sodindamas naujus sodinukus. Tai į šoną nustūmus mulčių ir pakasus kokius 12 cm atsirėmiau į įšalą. Pasirodo, kad mulčias ir durpės gerai izoliuoja ir todėl lig šiol neištirpęs įšalas.

    labai keista del pasalo, kad tiek ilgai issilaikes. viena video ziurejau tai ten hormona naudoja saknims, silauoges daugino ten , tai cia turbut labai panasus principas tu milteliu jusu.

    O dar kitas klausymas butu, ar stebite rugstinguma dirvos seniau pasodintu silauogiu ? laukiu kinu ph meter'io reiks pastebeti ka ten rodys :)

  6. Prieš 3 valandų, vk_ pranešimas:

    Aš vakar pasodinau 11 šilauogių. Vaizdas panašus kaip Kęsto. Tranšėjoje durpės iš maišų labai sausos, tai aplink kiekvieną šilauogę padariau ratu pylimėlį, kad laistant vanduo nenutekėtų (nespėjau nufotografuoti, nes sutemo). Ir tada sūnus apmulčiavo tranšėjos paviršių, išskyrus laistymo duobutes, apmulčiavo spygliais, kankorėžiais ir pjuvenomis. Dar turiu pušų žievių krūvelę, bet jomis pamulčiuosiu pačioje pabaigoje, kai jau visas šilauoges pasodinsiu ir sunaudosiu visas kitas medžiagas. Galvoju kad ir pas mane su laiku atsiras kaupelis, laikas nuo laiko pamulčiuojant pjuvenomis ar durpėmis.

    Dėl tranšėjos sukritimo: šilauogininkai iš noriuuogu.lt sakė, kad jie tranšėjos dugne suberia 30 cm pjuvenų. Klausiau, ar vėliau dėl to nekyla problemų, kai pjuvenos supūna ir jų vietoje turi likti tuštuma. Tai sakė, kad vistiek reguliariai reikia pamulčiuoti ir taip darant problemų nekyla.

    Kęstui variantas būtų pamulčiuoti praeitų metų pjuvenomis, išskyrus kaip pas mane ratelius aplink pačias šilauoges, kuriuose galbūt galima būtų pamulčiuoti tomis pačiomis durpėmis, bet tiesiog jas labai puriai paberiant, o ne suspaudžiant kaip tranšėjoje.

    Beje, Kęstai, ar duobių šonus kuo nors atskyrei?

    Aš sau iš seniau auginu: Reka – 7 vnt., Bluecrop – 2 vnt., Northland – 2 vnt., Hardyblue, Bluejay, Patriot, Bluegold, Duke, Spartan ir nežinomos veislės – po 1 vnt. Ir šiemet  pasisodinsiu: Reka – 6 vnt., Patriot – 6 vnt., Toro – 4 vnt., Bluecrop ir Draper – po 2 vnt., Chandler – 1 vnt. Pas mane dvi seniai pasodintos šilauogės, o visos kitos susodintos per du metus - 2016 ir 2017 m. po 8 vnt. ir šiemet virš 20 vnt. (21 jau turiu, bet gal dar porą kitokių veislių dasipirksiu). Pas mane dar ne visos jos derėjo, dar anksti man daryti  išvadas. Man labiausiai patinka Reka - gerai auga, gerai dera, labai graži (ir lapai rudenį, raudoni ūgliai). Sūnui patinka Patriot - uogos didesnės. Northland lyg ir atkreipia dėmesį - kasmet nuo pačio pasodinimo dera, jai užtenka trumpo vasaros sezono normaliam augimui.

    Šilauogės būna pietinių ir šiaurinių kraštų, mums tinka šiaurinių, iš šio mano sąrašo abejonių kelia turbūt tik Draper - ji gali apšalti.

    Tik pradedant šilauoges sodinti verta pradėti nuo Reka ir Patriot veislių, o toliau pasirinkimas didelis. Kaip sakoma, būna neskanių obuolių, o neskanių šilauogių nebūna. :)

    sonu neatskiriau, kaip cia foto buvo ikelta ant pleveles dare transeja. Na is is aprasymu kazkaip toro norejau silauogiu, bet perkant sakau reikia pamaisyti dar kitos veisles biski. Labai daug duke patriot spartan silauogiu kazkaip buvo tuguje, o mano norimos toro tik babtu medelynos turejo tai ir is ju ir pirkau. Tik nelabai tie prekiautojai kanors zino, patare man is vazono isemus prakedenti pries sodinant.

  7. Prieš 6 valandų, vk_ pranešimas:

    Šilauogės mėgsta, kai substratas purus, laidus orui ir dar nuolat drėgnas. Padarius kaupelį bus puru ir oro bus, bet bus sunkiau su drėgnumo palaikymu. Galima sodinti į kaupą, bet dabar jau pasodinai lygiai, tai neskubėk labai storai apkaupti. Kasmet po truputį apmulčiuojant galima suformuoti kaupelį, bet pasodinus lygiai po to iškart storai apkaupti neverta.

    Sodinti kaupuose ar iškeltose lysvėse dar rekomenduojama, kai būna aukšti gruntiniai vandenys. Nes šilauogių šaknys numirs, jei kelias savaites bus pilnai užlietos vandeniu.

    Naudojant šviežias pjuvenas jos pradžioje savo puvimui naudoja azotą, kurį paima iš substrato. Todėl naudojant pjuvenas rekomenduojama padvigubinti azoto trąšų normą. 

    turiu praeitu metu pjuvenu nebent jomis pamulciuoti. Na kitais metais pameginsiu su kaupu. O kokias veisles jus sodinate? ir kurios musu klimatui labiausiai tinkamos?

  8. prieš 17 minutes , vk_ pranešimas:

    Taip, tame filmuke "pacanas" mažokai durpių dėjo, labai jau ekonomiškai norėjo pasodinti.

    Bet dėl šaknų formavimosi, tai šilauogių beveik visos šaknys formuojasi paviršiuje iki kokių 30 cm, na maksimum iki 40 cm gylio. Todėl nėra prasmės kasti gilios duobės, geriau duobę kasti mažiau gilią, bet truputį platesnę. Ar duobė 50 cm gylio, ar 70 cm gylio - vistiek šaknys bus tik iki 30-40 cm gylio. Truputį gilesnę nei 40 cm duobę aš kasu tik tam, kad būtų geresnis vandens nubėgimas, drenažui. O daug kas kasa tik 40 cm gylio duobę ir nesuka sau galvos. Todėl vietoj 60 cm pločio ir 60 cm gylio geriau būtų 70 cm pločio ir 50 cm gylio arba 80 cm pločio ir 45 cm gylio duobė.

    Šitose Kęsto nuotraukose labai gražiai pasodinta, puiku, kad aptverta. Draugas žiemą šilauoges eglišakėm aprišo, tai sakė, kad stirnos švariai nukramtė viską, kas kyšojo iš eglišakių.

    Dabar pas Kęstą turbūt vertėtų ne dar truputį durpių pridėti, o kuo nors apmulčiuoti. Nes durpės tamsios ir gali stipriai džiūti. Jei  apmulčiuoti kokiomis nors pušų žievėmis, spygliais, pjuvenomis, tai tas mulčias padės išlaikyti drėgmę viduje ir sumažins temperatūros svyravimus, kas palankiai veiks tiek pačio augalo šaknis, tiek mikorizę (grybieną).

    Galvojau pralyginu, ir poto pjuvenu kokiu ant virsaus sluoksni uzpilu, nes tos durpes manau sukris dar, kad nebutu duobe. Cia anglu kalba brosiura tokia skaiciau tai apkauptos geriau formuoja saknu sistema. Kaupe pasodintos, grindzia tuom kad nemirksta, tik aisku dregme reikia palaikyti.

  9. prieš 14 minutes , Glotnutis pranešimas:

    Kiek joms metu atrodo graziai dydeles as nusipirkau maksimoj gal 10cm ugio patriot gal prigis 

    Bluecrop 3m 5vnt toro 2m 5vnt bet toro kazkaip vos nedidesnes. Is bluecrop siemet jau turetu buti uogu. Bet ziurejau filmuka pirmais metais sodinimo skaibo ziedus kad saknu sistema issiplestu geriau. 

  10. sveiki, pasisodinau keleta krumu ir as panamdimui. gal kas kokios literaturos turit EN ar RU kalba apie silauoges.

    issikasiau 60cm gylio 60cm plocio griovi, ir pripiliau spigliu, pjuvenu ir durpiu(~20cm kokiu gavos) ir susodinau. kazkaip youtube paziurejus visi labai negyliai jas sodina, o kiek skaiciau visur raso rekomenduoja 60cm gylio duobes.

×
×
  • Create New...