Jump to content

Satyras

Nariai
  • Pranešimai

    61
  • Prisijungė

  • Lankėsi

  • Laimėta kartų

    3

Atsakymai kurių autorius Satyras

  1. Bioūkininke- jei nuo mano 'permylėjimo' imtu ožkos tvarte dvėsti arba per šikną joms uoginės su raugintais agurkais lysti (apie rūsio konservacijas lyg ir išvis nieko neminėjau...nežinau iš kur čia), tai imčiausi keisti racioną :)

    Skaitykite ką rašote pats, nes kolkas neradau jūsų pagrįstų pasisakymų, apart tos dalies, kad NENATŪRALU :D

    Rekomenduoju pasidomėti apie mūsų pievų užterštumą, dirvos 'biednumą' ir nustoti įsivaizduoti, kad pas mus čia šveicarijos pievos, kur galėtume sau leisti ožkas vien gamtos turtais maitinti. Nebent pas Jus tvarte stirnos melžiamos stovi :)

     

    Sunku suvokti, ant kiek tie dumbliai Jus užkabino, kad taip plėšotės :D

     

    Apie ožkų pieningumą kita kalba ir niekur nesu minėjusi kad vietinės negali duoti daug pieno. Pati turiu didžiai gerbiamą 'dvorniašką' kuri man iki 6L duodavo ir jos dukras, labai saugomas ir mylimas.

  2. Jei įdomu, kaip nustatyti mineralų - vitaminų trūkumą prašau, vienas iš aprašymų:-

    http://www.tennesseemeatgoats.com/articles2/vitaminmineral06.html

    yra jų ir daugiau... pvz merc veterinary manuals ir ligos ir deficitai....

    Tik nepradėkite guostis dėl anglų kalbos... jei man 60 ir galiu skaityti, tuomet ir jaunesni galite....

     

     

     

    Nieko naujo tam straipsniuke nėra- patys pagrindai. Tik problema tokia,kad daugumoje atvejų vieno ar kito elemento trūkumą galime pamatyti (įprastai pamato augintojai) tik kai jau yra to iššaukta liga- tada jau ir avinui aišku,kai yra simptomai. Kalbu apie tarpinį varjantą- kai trūkumas jau yra bet dar neiššaukė pasekmių. Kas mėnesį darytis kraujo tyrimus?  ne išeitis (o ir nedarys niekas....nes net spirų tyrimams tyngi nuvežti liaudis). Dėl to ir yra profilaktinis įvairių papildų davimas, ką kaikurie čia iš mūsų įvardyja kaip bereikalingu pinigų kišimu, ožkų sužmoginimu ir atsiplėšimu nuo natūralaus auginimo. Kiekviename rajone, net kiekviename ūkyje yra specifinė dirva, augalai, parazitai ir t.t. taigi kiekvienas turėtu individualiai padaryt išvadas ir žinot kokiu laikotarpiu kokių papildų suduoti. O jau papildus vistiek renkiesi tai, kas yra prekyboje- skirtumo nėra ar lietuviškoje vaistinėje ar vokiškoje- visa tai yra komercija, reklama ir ačių dievui dauguma iš tų papildų puikiai veikia ! :)

  3. Bioukininke- žinokit apsimoka ir dar kaip (sakau ne tam, kad pavydą iššaukti,o tam kad įtikinti žmones, kad ožkas laikyti apsimoka). Ir būtent to dėka, kad negailiu nupirkti kažko geresnio. Su tokia logika kaip Jūsų, tai taip ir liks ta mūsų vargšė lietuvėlė tokiam pačiam ožkininkystės lygyje -jis yra apgailėtinas, palyginus mūsų augintojų išprūsimą ir užsienio, nes va tokie kaip Jūs į viską žiūrit kaip į raganystės išmyslą :) :)

    be kurios , manau, tikrai nepadvėstų augintiniai

    Aš taip suprantu Jūsų ūkis orientuotas į tai, kad augintiniai gyventu tokiam lygyje, kad kiba tik nepadvėstu ir gerai :) ?

     

     

    Pienmėgys-

     

    Visa, ko juose yra, galima rasti ir paduoti (jei trūksta, tik tada)

     

    sakykite prašau, kokiu būdu Jūs nustatote, kad ožkoms ima trūkti tam tikrų konkrečių vitaminų ir mikroelementų????

     

    keliais gramais specializuotų vitaminų mineralų mišinių

     

     

    O norit pasakyti, kad tie visi 'specializuoti mišiniai' yra ne komercinė prekė kišama lietuviškų vet vaistinių? :D nenusišnekėkit.

     

    Papildus ir racioną renkuosi ne pagal reklamą,o pagal veiksmingumą, kurį matau savo gyvulių pasikeitimuose. Gavusi rekomendacijas iš kitų, labiau patyrusių augintojų išbandau ir matydama puikų rezultatą- kodėl turėčiau nenaudoti??? Tuo tarpu į mūsuose parduodamus 'specializuotus mišinius' esu pastebėjusi ne kartą alerginę reakciją,dėl to ir atsisakiau daugumos. Konkrečiai dumblius paduodu dėl jodo trūkumo, su kuriuo susidūriau pirmą kartą ir neradau nė vieno kito veterinarinio preparato, kuris man papildytu reikiamą kiekį fermoje ir nepadarytu žalos (jei žinote kokį kitą- pasidalinkit).

     

    Jei jums ponai gaila lišną dešimtį išleisti savo ožkoms, tai bent kitų ne dizorientuokit :)

  4. Neskaitant to, kad jie auga  sunkiais metailais bei naftos produktais labiausiai užterštose pasaulio jūrose ir vargu iš jų daugiau naudos ar  žalos. 

     Tai žinoma,aš neabejoju,kad Jūs geriau žinot kas yra blogai kas gerai, nei profesionalūs įvairių gyvūnų augintojai visame pasaulyje, kurie (ot durneliai) aktyviai naudoja jūros dumblius kaip natūralius papildus :)

  5. O jūs nuo kirmėlių ožkai suduodate preparatų? Rudenį ir pavasarį suaktyvėja kirmėlių poveikis,dėl to ožkos ne tik gali prastai ėsti,bet ir pradėti sirgti įvairiomis ligomis,dėl nusilpusio imuniteto.

    Galbūt jūsų ožkai elementariai trūksta vitaminų ir mineralų? Jei laikote visą žiemos sezoną prietemoje ir neleidžiate į lauką-gali būti vitamino D trūkumas.

    Labai mažai pateikiate informacijos,kad galėtume jums konkrečiau patarti.

  6.  

    Gal kas bande ožka patikrinti ar neščia su nėštumo testu (žmoniu) , nes nesulaukes rujos pasiskolinau ožį ir palaikiau 10 dienu kartu,            

     

    Tikiuosi tai buvo klausimas 'ant bajerio' ,nes kitaip labai suabejočiau adekvatumu tokio klausimo.... :) Jei ožką galima būtu tikrinti žmonių nėštumo testais,tai kodėl gi nenunešus ožkos šlapimo mėginio ištirti į žmonių polikliniką....

     

     

    Ožys būdamas su ožkomis ant jų laipioti gali ir šiaip sau.Reikėjo stebėti kaip pačios ožkos reaguoja- jei lipimo metu kantriai laukia ir nesistengia išsisukinėti,galimai ji tuo metu ir rujojo,tuomet ir tikėtina,kad susikergė.

  7. Šia savaite sulaukiau užsakytos siuntos jūros dumblių...Valgysim dabar visi draugiškai pradedant šunimis,baigiant ožkom :D :D

    http://www.hiltonherbs.lt/index.php?route=product/product&path=97_128_104&product_id=170

     

    Natūralus aukštos kokybės produktas, pagamintas iš šviežių jūros dumblių. Šie dumbliai renkami iš gilių vandenų ir yra nepakeičiamas natūraliai subalansuotų vitaminų, mineralų, mikroelementų ir amino rūgščių šaltinis. Fotosintezės dėka jūros dumbliai sukaupia nuo 10 iki 20 kartų didesnius mineralų, mikroelementų ir maistinių medžiagų kiekius nei sausumos augalai. Jūros dumbliuose yra net 46 mineralai, įskaitant jodą, kalį, natrį, seleną, kalcį, magnį, manganą, geležį, kobaltą, sierą, silicį, fosforą, cinką ir varį. Be to, jūros dumbliuose yra baltymų, amino rūgščių, angliavandenių, nepakeičiamųjų riebalų rūgščių, folio rūgšties bei eilė vitaminų: A, B1, B2, B3, C, D, E, K, įskaitant B12, kurio nėra sausumos augaluose. Gausus mineralinių medžiagų, vitaminų, mikroelementų ir amino rūgščių kiekis skatina ir gerina kailio pigmentaciją, išryškina natūralią kailio spalvą, stabdo kailio slinkimą, kovoja su odos sudirginimais ir uždegimais, stimuliuoja imuninę sistemą, palaiko reprodukcines funkcijas ir judamojo aparato darbą, pasižymi priešreumatiniu poveikiu, padeda sustabdyti priešlaikinį senėjimą, lengvina virškinimą ir maisto medžiagų įsisavinimą, skatina kraujotaką ir žaizdų gijimą, palaiko stiprius kaulus ir dantis.

  8. Jei norite tykslingai sukelti rują- yra tam skirti veterinariniai hormoniniai preparatai,veikia puikiai,jei ožka nerujoja dėl galimo hormoninio sutrikimo (tokį atvejį turėjau tik vieną kartą-padėjo puikiai,kitaius metais rujojo gerai pati). Bet šiaip geriausia yra kaip jau minėjau - pašerti Trivitamin papildo. Jame yra vit. E kuris skatiną geresnes reprodukcines funkcijas,paryškiną rują :) Kartais ožkos tiesiog nerujoja nuo vit. E trūkumo. Kiekviena skirtingai. Arba kaikurios vėliau ima rujoti tiesiog.

  9. Ozio neturim , o ir nera lyg riebios, gauna traiškytu miežiu su vit, mineralu priedu.

    Pas mus vienais metais ožio nebuvo iki lapkričio...tylėjo visos kaip vandens prigėre.Tik ožys atvažiavo į kiemą,sekančių trijų dienų bėgyje visos užbliovė :D

    O Trivitamin papildo suduokit,jis skatina ryškesnę rują. Ten A,D3 ir E kompleksas.

  10. Tik laikyk i sveikata savo ozkeles ir lauk pavasario. Tuo labiau, kad pasaro prisiruosiai jau. Mano ozkos irgi ziauriai sumazino piena. Gal cia pries ta ruja? Viena ozka, man kazkaip idomiai elgiasi. Eda, atrajoja, bet kai palieti papilve, ar melziu, kazkaip susiriecia, lyg skaudetu... :icon-rolleyes: Kartais stovi, ir staiga pradeda sokinet ir spardytis, nors niekas neliecia jos. Lyg butu vasara ir baidytusi nuo kazko. Pasirode, kad nuo tesmens nori kazka nubaidyti, bet apziurejau, nieko nera. Gal kas turit kokiu minciu ? Ar galejo koks ciongas supusti lauke?

    Rudenį, įpatingai susikergusios ožkos taip dažnai ima elgtis,čia nieko baisaus(nebent tešmuo yra pakietėjes ir karštesnis,tada gal nuo diskomforto baidos). Kaikurios instinktyviai bando 'nujunkyti' nuo saves melžėją...Kitos niekaip nereaguoja :)

    Šiemet ir mes turim vieną tokią gudruolę kuri nebenori būti melžiama.

  11. Jei žinoma tiksli kergimo data (ir po kergimo su ožiu niekur kontakto neturėjo),tai nenurašykit abortavimosi galimybę,nes ožkos po 6 mėnesius vis gi nenešioja ožiukų. Jei pradėjot melžti tai melžkit normaliai bent jau,kad tešmens nesugadintumėt belaukdami stebuklo :)

    Bet vis gi labai mažai informacijos pateikta,kad galima būtu patarti kažką konkrečiai :)

    aš tiksliai nežinau kergimo datos bet žinau kad balandžio pabaigoj.O jeigu kaip jūs sakote įvyko abortacija,tai tą ožką laikyti toliau ar nurašyti ,nes jai jau virš 2,5 metų.Ar benorės kažin ožio ir ar beapsivaisins.Nes kiek girdėjau jeigu ožka iki 2 metų nepagimdo,tai neapsimoka belaikyti

    Manau,kad viskas ten gerai su jusų ožka bus,nenurašykite :) Jei nežinote tikslios datos tai laukit,gali būti kad atsives ožiukų. Tik jei dabar jau jus ją melžiate,tai melžkit normaliai,kasdien.

    Bėda yra kai taip pakliūna ožka pas neišmanančius ir dar su netiksliai žinoma kergimo data. :(

  12. Jei žinoma tiksli kergimo data (ir po kergimo su ožiu niekur kontakto neturėjo),tai nenurašykit abortavimosi galimybę,nes ožkos po 6 mėnesius vis gi nenešioja ožiukų. Jei pradėjot melžti tai melžkit normaliai bent jau,kad tešmens nesugadintumėt belaukdami stebuklo :)

    Bet vis gi labai mažai informacijos pateikta,kad galima būtu patarti kažką konkrečiai :)

  13. Pirmą kartą suvesta buvo?

    Tris kartus turėjau panašią patirtį su ožkom kergtom pavasario sezonu. Visi kartai buvo abortavimas (tik vieną iš jų pavyko rasti vaisių-kitus pametė ganykloi kažkur). Pieno liaukos vystėsi normaliai,lyg būtu vedusios :) Dėl to atsisakiau kategoriškai kergti pavasarį.Net jei ir sutapimas- nesinori rizikuoti daugiau.

    Gal ir pas jus abortacija įvyko kažkuriuo metu? Nepastebėjot kažkokių išskyrų iš pauodegio?

  14. Mano manymu labai paprastas atsakymas- įsigyti geresnes ožkas :) Yra ožkos kurios duoda 400ml ir yra tos kurios duoda 5 L .Tas pats yra su karvėm ir kitais ūkiniais gyvūnais- nori kokybiškesnės ir daugiau produkcijos- rinkis geresnį gyvulį. Automatiškai už geresnį gyvulį reikia sumokėti brangiau, prižiūrėti geriau... . bet pas mus dar vyrauja tarp žmonių nuomonė,kad neverta už gerą gyvulį sumokėti daugiau,geriau nusipirkti pigesnį, ekonomiškiau maitinti jį...

    O apie tai kas apsimoka ir kas ne- čia jau kita kalba. betkokiu atveju net turint tuos 400ml,jau apsimoka-nes geriate kokybišką pieną,nors ir ne daug :)

  15. Duočiau alaus ar naminio obuolių vyno pusę stiklinės.

    Mes praeitais metais puse visų vyno atsargų sugirdėm ožkoms :D Dar toks stebuklingas dalykas yra naminis obuolių actas...tik su vandeniu skiesti reikia :) Atsimenu per vieną seminarą prancūzas sakė,kad atjunkomiems jaunikliams 10min prieš maitinimą (pieno pakaitalu) sugirdyti vandenuko su actu,kad rūgštingumą sunormalizuot (kadangi pieno pakaitalas kitaip virškinamas nei pienas).

×
×
  • Create New...