Jump to content

rakev

Nariai
  • Pranešimai

    4
  • Prisijungė

  • Lankėsi

Reputation Activity

  1. Patinka
    rakev reacted to vk_ in Šilauogės   
    Sveikas. 
    Mano supratimu (nepretenduoju į absoliučią tiesą, mano nuomonė kartais skiriasi nuo daugumos nuomonės, ir gali būti keli teisingi atsakymai):
    1. Smėlynas turbūt pats geriausias variantas, koks tik gali būti, na nebent neskaitant durpynų.
    1.1. Jei teisingai supratau, tai planuoji iškasti tranšėjas, jų šonus atskirti plėvele ir jas pilnai užpildyti nauju substratu? Tada jokių problemų net negali būti. Video apie idealų substratą:
    Svarbiausios šio video išvados - į substratą visiškai nereikia dėti smėlio, galima dėti pjuvenų iki 10-20%, galima dėti spygliuočių krituolių iki 30%, o visą pagrindą turi sudaryti durpės. Galvojant apie substratą pirmas iškylantis klausimas yra kiek pigiai gauni durpes ir ar tau verta dėti kitų ingredientų siekiant sutaupyti? Šakas, pjuvenas deda ne dėl to, kad jos geriau už durpes, o dėl to, kad jos pigesnės. Gaunant pigiai durpių aš dabar substratui naudočiau 95% durpių ir 5% pjuvenų, šakų ar spygliuočių krituolių. Arba išvis galima sodinti į grynas durpes, o tas kitas medžiagas sunaudoti mulčiavimui. Mulčiavimą laikau būtinu!
    1.2. Tirti žemę už tranšėjos ribų? Nereikia. Tiria sudėtį substrato, kuriame auga šilauogės.
    1.3. Toro ir Bluecrop tikrai ne per vėlyvos ir puikiai tinkamos mūsų klimatui veislės. Auginant sau aš rekomenduočiau pasisodinti įvairesnių veislų - ir ankstyvesnių, ir vėlyvesnių. Pavyzdžiui, pasisodinęs Darrow tokiais metais kaip šiemet uogas valgytum iki spalio mėnesio. Ir būtų liūdna, jei pas tave uogos baigtųsi rugpjūčio viduryje, o pas kaimyną noktų iki spalio.
    Papildomai:
    1. Iškart į substratą įmaišyčiau arba vėliau pasodinus viršuje pabarstyčiau granuliuotos sieros - geriausia priemonė substrato rūgštingumo palaikymui.
    2. Apmąstyčiau tranšėjos matmenis. Dažnai tranšėjos daromos per gilios ir per siauros, geriau tą patį substrato kiekį sudėti į platesnę tranšėją.
    3. Jei bus laistymo sistema, tai didžiausią efektą duotų arba sodinimas pakeltose lysvėse, arba suformavus kaupą.
     
  2. Patinka
    rakev reacted to vk_ in Šilauogės   
    Tiria ir pačią žemę, kai sodina į neatskirtą žemę. Pavyzdžiui, užpila durpių, pjuvenų, sumaišo su žeme ir sodina. O kai iškasi tranšėją, užpildai visiškai nauju substratu ir dar atskiri šonus plėvele, tai kam tada tirti žemę už jos ribų? Nebent jei nori patikrinti kaip ji tiks baltiems dobiliukams, kuriuos kai kas sėja tarp tranšėjų.
    Rūšių skaičius priklauso nuo to, kiek krūmų sodinsi. Pirmiausia sodinamos geriausios veislės. Bet jei jau pasisodinai po kelis geriausių veislių krūmelius, tada jau verta po vieną kitą krūmelį pasisodinti ir kitų veislių. Toro ir Darrow tikrai dera skirtingu metu, pas mane baigiasi ankstyvesnių veislių derėjimas liepos gale - rugpjūčio pirmoje pusėje, o vėlyvesnių - Darrow, Chandler, Bonus - tuo metu derėjimas dar būna net neprasidėjęs. Tikrai verta pasisodinti ir tokių vėlyvesnių veislių, jos pratęsia uogų sezoną gal pusantro mėnesio.
    Pas mane auga apie 10 veislių, pavasarį dar noriu pasisodinti Denise Blue. Iš patirties galiu pasakyti, kad kol gauni nedidelį derlių - tol džiugina kiekviena uoga, o kai jau gauni daug derliaus - tada pradedi galvoti, kam reikalingos smulkesnės kai kurių veislių uogos.  Iš manų veislių didumu labiausiai džiugina Toro uogos, jų vidutinis dydis labai geras.  Va čia didžiausios uogos yra Toro. Chandler irgi didelės uogos, bet kažkodėl jos man mažiau patinka. 
    Rakev, dabar Lietuvoje labai didelis šilauogių veislių pasirinkimas, ypač pavasarį, ir kai galima užsisakyti internetu. Jei kainos skirtumas nėra esminis, tai pirkčiau didesnius sodinukus - iš jų daug greičiau galima gauti gerą derlių.
    Tavo planai, Rakev, geri, todėl esi pasmerktas sėkmei.  
    Dėl mano nelaistymo - dauguma įsitikinę priešingai. Kad reikėtų mažai laistyti, turi būti kelios sąlygos: gana didelis substrato kiekis šilauogei (kad jame sukaupti daug vandens atsargų), būtinai turi būti gausiai apmulčiuota (kad nedžiūtų) ir turi būti jau paaugusios šilauogės (kad išsivysčiusi mikorizė leistų efektyviai paimti vandenį iš didelio substrato kiekio). Tokiu atveju šilauogės nelaistomos normaliai atlaiko kelių savaičių sausrą vasarą. Bet jei sausra užtruktų mėnesį arba per ją būtų dideli karščiai, tai vis tiek reikėtų laistyti.
×
×
  • Create New...