Jump to content

Špyžius

Nariai
  • Pranešimai

    175
  • Prisijungė

  • Lankėsi

  • Laimėta kartų

    5

Status Replies kurių autorius Špyžius

  1. sveiki.norejau paklaust koki tiksliai modeli turite claydon ir ar taikot tiesiogini strip till ar pradzioj renkates seti i minimalu dirbima? kaip patenkinti sejamaja kokie ispudziai kokie trukumai galbut krito i akis.klausineju nes pats kelinti metai galvoju apie claydon hybrid 3 metru nesama su trasomis ( ukis nera didelis skaiciuoju kad 200 ha pas mane bus per akis ) bet vis nesiryztu skaitineju dairausi tai pamaciau jusu posta sakau uzklausiu :) 

    1. Špyžius

      Špyžius

      Na įdomu kiek peiliukų smulkintuvas turi. mes irgi turim Claas Lexion 550, tai jeigu peiliukai pakeisti tai viskas tvarkoje, bet John Deere S670 daug geriau smulkina. Reikia pasidomėti, bet jis tikrai turi virš 100 peiliukų. Ankščiau turėjom John Deere WTS 9640i, tai ten smulkino prastai. Peiliukų buvo tikrai mažiau nei 100 ir tada jau ir skusdami su skutikais turėjome bėdų.

      Dabar pasižiūrėjau į Horsh pronto, tai ten tokia nei ariminė, nei neariminė. Lėkštės priekyje sudėtos, bet gale diskai... Netoli mūsų kitame rajone Vytautas Miliškevičius dirba su kažkiek panašus tipo sejamaja. Gaspardo gigante. Tik ji yra jau rizikingesnis dalykas, nes realiai turi tik sėjimo diskus, kurie per jėgą spaudžia sėklą į žemę. Gali pasižiūrėti jo video Youtube įvedęs jo vardą. Claydon tuo ir skiriasi, kad turi noragą ir sėkla jau turi kur dygti. Brangu tas Claydon, be to imlus arklio galioms, jeigu 3m. tai reikia 150 ag. Be to man tas pakabinamas variantas atrodo labai jau gremėzdiškas, bet gal nieko tokio.

       

      Kokiame rajone dirbi, šita technologija gali būti mažiau derlinga. Mums kuliant 7 tonas, yra tos vietos rizikai, bet jeigu tavo derliai mažesni, kažkiek mažesnis derlius gali labai pasijusti.

    2. (See 5 other replies to this status update)

  2. sveiki.norejau paklaust koki tiksliai modeli turite claydon ir ar taikot tiesiogini strip till ar pradzioj renkates seti i minimalu dirbima? kaip patenkinti sejamaja kokie ispudziai kokie trukumai galbut krito i akis.klausineju nes pats kelinti metai galvoju apie claydon hybrid 3 metru nesama su trasomis ( ukis nera didelis skaiciuoju kad 200 ha pas mane bus per akis ) bet vis nesiryztu skaitineju dairausi tai pamaciau jusu posta sakau uzklausiu :) 

    1. Špyžius

      Špyžius

      Gylis riguliuojasi labai paprastai, priekyje užsideda klipsai ir viskas. Aišku sako, kad reikia ligių laukų, pas mus nėra kažkokie super kalnai, bet nelabai mes dėmesio tam kreipėm ir kol kas jokio neigiamo poveikio nepastebėjome. Realiai sunku buvo suprasti kokiame rapsas gylyje pasisėja, nes tarp šiaudų sunku buvo rasti, bet, kad būtų kažkokie akimi matomi plotai, kur sėjamoji tarkim giliau lindo ir todėl ten sunkiau dygsta, taip nebuvo. Na, o kveičiai, miežiai šiaip ar taip daug atlaidesni gyliui. Mes su Vadestad Rapid sėdami dažnai per giliai pasėdavome, sunkiai krūmydavosi todėl. Šiemet atrodo viskas daug geriau. ir iš vis, kaip ir sakiau, prieš perkant daug galvojame, kaip čia dabar tas, anas, tarkim kaip tą gylį, nustatyti, kaip čia kopijuos, kaip čia tas dirvos nedirbimas. Realybėje, sėjome, pasėjome ir viskas išdygo puikiai. Manau tai vienintelis aspektas, kuris svarbus. Dar gal įdomus toks faktas, kaimynai buvo išvažinėję mūsų vieną lauką (nes keliukai prasti, pakraščiu prasinešė kuldami su traktoriais) ir sumynė vieną kraštą, na baisiai. Aišku kalbėjom su jais, tai jie turėjo tokį gyluminį agregatą ir pravažinėjo tą kraštą prieš mums sėjant, tačiau pasėjus ten labai sunkiai dygo rapsas. Kai purškiau augimo reguliatoriumi, net nesitikėjau, kad ten dar kas išdygs ir tos vietos nepurškiau (nors kiti rapsai jau reikalavo augimo reguliatoriaus), bet kai atvažiavau purkšti antrą kart augimo reguliatoriumi viskas buvo sudygę super. Man sunku tai paaiškinti, kad rapsas išdygtų mėnesis po sėjos... Tokioje suspaustoje žemėje, bet dabar atrodo puikiai. Matyt Claydon nesuspaudžia dirvos ir nedirbtoje žemėje yra tos drėgmės ar kai palijo jie atsigavo, bet buvo labai džiugu, kad jie sudygo.

      Dėl aketėlių tai jos skirtos sudaiginimui. ypač rapso pabiroms ir jeigu laiko yra galima ir kviečių pabiras, miežių, bet jei rudenį sėji nedaug jų spėja sudygti. Koks jūsų kombainas, kaip smulkina. Šiai dienai aš irgi geriau jau terrastar pirkščiau, bet dėl alternatyvų atsargiai žiūrėk į jas. Ankščiau su carrieriu kai skusdavome tai suskuti, sudygsta rapsų pabiros, tada prieš sėją antrą kart suvarai ir vėl jų pridygsta. Su Claydon aketėliėmis suakėjome vieną kart ir visos pabiros buvusios viršuje sudygo, po žeme jų nebuvo, tad nupurškus nieko ir neliko rapsų. Švarus laukas dabar. Jeigu kažkokia terrastar alternatyva per giliai dirbs tūrėsite daug pabirų, nes jų susimaišys po žeme ir vėl dygs iš naujo. Bet šiaip jo, gal geriau terrastar pirkite vietoj aketėlių. Aketėlės neskirtos šiaudams įdirbinėti. ir jos kišasi, kai didelės sankaupos šiaudų.

       

      Kaip jums sudygo rapsai?

    2. (See 5 other replies to this status update)

  3. sveiki.norejau paklaust koki tiksliai modeli turite claydon ir ar taikot tiesiogini strip till ar pradzioj renkates seti i minimalu dirbima? kaip patenkinti sejamaja kokie ispudziai kokie trukumai galbut krito i akis.klausineju nes pats kelinti metai galvoju apie claydon hybrid 3 metru nesama su trasomis ( ukis nera didelis skaiciuoju kad 200 ha pas mane bus per akis ) bet vis nesiryztu skaitineju dairausi tai pamaciau jusu posta sakau uzklausiu :) 

    1. Špyžius

      Špyžius

      Labas,

      Na mūsų ūkis didesnis. Keturiese dirbame 750ha. Nusipirkome Claydon 4,8 Hybrid šią vasarą ir visi žieminiai pasėliai pasėti su ja. Ji turi bunkerį sėkloms, trašoms ir trečią smulkių sėklų arba mikro trašų bunkerį (pačiam gale montuojasi toks apvalus). Iki tol mes viską dirbdavome pagal tai kaip suspėdavome. Dažniausiai nukūlus suskusdavome su Vaderstad carrier ir prieš pat sėją irgi tą patį darydavome. Dar turėjome ir TopDown, bet jis tik 3 metrų, tai su juo kartais sėdavome rapsus ir irgi įdirbdavome žemę pasėliams, bet pajėgumai buvo menki, tad daug ir nepadarydavome. Claydon pirkome, nes išėjo tas darbuotojas, kuris dirbdavo su Carrier ir TopDown, tad nusipirkome Claydon. Nes mums reikėjo rinktis, pirkti vieną 400ag traktorių ir didelį agregatą prie jo, kad spėtų įdirbti sėjamąjai arba pirkti Claydon. Kaina labai aiški traktorius + aparatas apie 300 000€ kainuoja, o Claydon pirkome už 100 000 + aketėlės 12 000 (kurios netgi sakyčiau nėra būtinos). Auginame žieminių miežių, tad juos nukūlus purškėme bakterijomis, kad šiaudus greičiau suskaidytų. Rezultatas labai geras ir nieko papildomo daryti nereikėjo. Sėjamoji nesikišo ir rapsą pasėjome puikiai, tiesa, po sėjos volavome, ko ankščiau niekada nedarydavome (Claydon neturi jokio prispaudimo po sėjos). Po kviečių sėtii rapsus buvo sunkiau, nes sėjome tik nukūlę ir nebuvo laiko bakterijų purkšti ir joms suveikti (reikia dviejų savaičių), tad šiaudų buvo labai daug (reikia gero smulkintuvo kombaine), tačiau sėti tas iš principo netrukdė, tik psichologiškai labai sunku buvo, nes laukas atrodė siaubingai, po tais šiaudais palikęs rapsas atrodė neturi šansų išdygtu. Aišku mes akėjome su aketėlėmis, tačiau jos praktiškai nereikalingos, Kai daug šiaudų jos kišasi ir velka šiaudus, sudaro kupstus. Praktiškai geriau būtume pirkę Claydon  tokį kaip skutiką, tik jis labai negiliai dirba ir skirtas yra šiaudams smulkinti labiau. Viskas sudygo puikiai.

      Kviečius sėti sekėsi irgi labai gerai apart to, kad kai kurie noragai nulinko, mes turime įdėją, kad brokuota buvo apsauga, nes cilindriukas mūsų manymų nedribo taip, kaip reikėjo (iki galo nesusistumdavo). Dojus sutiko pakeisti duagelį šių dalių. Panašu, kad tai tiesiog brokas. Kviečiai sudygo labai gerai ir gražiai. Žieminiai miežiai sudygo išvis super (jie labai krumyjasi) ir juose eilučių beveik ir nebesimato dabar (kviečiuose matosi). Kolkas viskas atrodo labai gerai (geriau nei tikėjausi), tačiau kol negavome pirmojo derliaus sunku pasakyti ar tikrai viskas taip puiku.

      Iš principo su sėja viskas labai gerai ir paprasta, didesnis pokytis įvyko visgi purškiant. Nes to daryti reikia daugiau. Tarkime jeigu su bakterijomis mes eksperimentavome šiemet, tai Raudapo purškimas tampa būtinas. Rapsų pabiros prieš sėja turi būti nupurkštos, praktiškai visos pabiros tampa tavo priešu, nes jeigu ankščiau užardavome ar suskusdavome du kartus ir buvo gerai, tai dabar jos niekur nedingsta, tad visi laukai prieš sėją vienokia ar kitokia chemija turi būti nupurškti. Rasuose irgi kviečių/miežių pabiras jau sudygus rapsams šiemet purškėme du kartus ir visgi vistiek tikėtika, kad kuliant kažkiek nusikuls ir kviečių/miežių ir net neaišku ar galėsime rapsus taip tiesiai nuo kombaino vežti parduoti, gali tekti valyti (nors rapsų derliui manau tai netūrės įtakos).

      Iš tikrųjų aš pats kažkaip įsivaizdavau, kad tas pokytis bus daug stipresnis ir atrodys kaip koks perversmas, bet iš tiesų apart dažnesnio purškimo niekas ir nepasikeitė. Sėja vyksta kaip seniau (tik nereikia laukti įdirbančios mašinos, nes žemės įdirbimas mums būdavo stabdis), tad viskas vyksta greičiau. Dygsta kaip dygę tie pasėliai, jeigu dar ir derlius bus panašus į tai ką kuldavome ankščiau manau, kad labai greitai visi perims šią technologiją. Tiesiog susitaupo kuro tiek daug. traktorius, kuris įdirbinėdavo žemę šiemet praktiškai prastovėjo be darbo, rimčiausias darbas vandens vežimas purkštuvui... Iš tikrųjų man yra net kiek baisu, nes kol kas viskas atrodo tieisog per gerai.

       

    2. (See 5 other replies to this status update)

×
×
  • Create New...