Jump to content

vynova

Nariai
  • Pranešimai

    149
  • Prisijungė

  • Lankėsi

    Never

Atsakymai kurių autorius vynova

  1. Na matai, vynova. Pats faktas, kad iš principo rašoma apie triušių gydymą (ir apie tai, kad jei bus skiepytas, gali sirgti lengviau, bet GALI SIRGTI, tai jei jau vis vien GALI, kam skiepyt?), jau yra įrodymas, kad pasveikę triušiai auginami toliau.

    Toje literatūroje susidaro vaizdas kad kalba apie naminių triušių gydimą (tipo kambarinių o ne fermoje auginamu). Anksčiau skaičiau kad lieka viruso nešiotojas, bet šiuo metu nerandu patvirtinimo kad kas pasikeitė. Jei kas kur skaitėt, imeskit info.

    (Vienas juokingas dalykas, nueini į Bioveta (čekų gamintojas, gamina ir Pestorin Mormyx) puslapį ir, jei žiūri anglišką versiją, vakcinos nuo hemoraginės ligos nerodo, bent jau man, o jei žiūri čekišką, išlenda ir CASTOMOR – būtent nuo VHD :); saviems laiko, begėdžiai! :lol: )

    Biznis yra biznis, jei angliškai nerodo, vadinasi turi pašalinį poveikį ir dėl to draudžiama pardavinėti. Kiek girdėjau štatuose vakcina nuo miksomatozes neleidžiama pardavinėti, nes visos esamos turi per daug pašalinių poveikių. Pataisykit jei turit kitos info.

  2. Butu įdomu sužinoti iš kur tokia info, gal gali nurodyti šaltinį.

    Be abejo. Mano info angliškai, čia pora iš nuorodų:

    http://www.rabbitrehome.org.uk/care/vaccination.asp

    http://www.rabbitwelfare.co.uk/resource ... _feb06.htm

    Atrasiu ir daug daugiau, jei šitų nepakaks. Skonio reikalas tikriausiai, kas kokią info mėgsta :icon-wink: , bet aš visada pradedu nuo anglų kalbos, anglakalbė pasaulio dalis kažkaip daugiausia visko turi susisteminusi (iš man prieinamų kalbų). Kai reikėjo gydyti pusgyvį išpūstą ožį, niekur kitur neradau tokių gerų receptų, kaip vienam angliškam puslapy, buvo ir kitų atvejų (nieko bendra su triušiais :eusa-shhh: ).

    Gal gali parašyti literatūrą, kurioje yra nurodyta kad persirgęs triušis nepavojingas kitiems. Šiose nuorodose to nėra. Kiek iki šiol esu skaitęs visur gąsdina. Būtų įdomu perskaityti priešingą išvadą.

  3. Sveiki,

    kai kas apie miksomatozę (rašysiu myxo), ką reikia žinoti.

    Myxo antibiotikais negydoma. Antibiotikai gali būti skiriami nuo bakterinių infekcijų, kurias triušis bus daug labiau linkęs pasigauti, jei jo imunitetas susilpnės nuo myxo. Nuo šių antrinių infekcijų jis gali ir nugaišti, suprantama. Nuo myxo tiesiogiai gali padėti tik intensyvi slauga, jei yra noro ir jei triušis neserga pilna mirtina ligos forma, vienžo, jei neserga labai sunkiai.

    Slauga:

    šilta aplinka (21-22 laipsniai)

    dažnas sulipusių akių ir genitalijų plovimas (kartoju - jei yra noro :icon-mrgreen: )

    lašelinė sistema į veną (nesiplėsiu, abejoju, ar statysit triušiams :icon-wink: )

    maitinimas per zondą

    na ir jau minėti antibiotikai nuo antrinių infekcijų.

    Triušis daužiamas, kai serga sunkiai, kad NESIKANKINTŲ, o ne dėl to, kad tampa ligos nešiotoju ar pan. Jei pagydysi ar pagis pats - džiaukis, valio, turi sveiką stiprų triušį ir augink jį toliau.

    Dar: pradinę myxo stadiją nesunku supainioti su konjunktyvitu (pūlingos, traiškanojančios, sulipusios akys būdingos abiem atvejais). Myxo skiriasi tuo, kad patinę būna ir triušio lytiniai organai. Dar: jei myxo pereina į plaučių uždegimą (bus ir sloga, čiaudulys, išskyros iš kvėpavimo takų), tai yra pavojingesnė forma, nei ta, kuri pažeidžia tik odą.

    Apie vakcinavimo esmę: vakcinuojama ne tam, kad triušis nesusirgtų, nes jis vis vien gali susirgti. Vakcinuojama tam, kad triušis, jei susirgs, persirgtų lengvesne ligos forma ir beveik garantuotai nenugaištų, aišku, tinkamai jį priežiūrint.

    Donatas yra teisus, augindamas persirgusius triušius. :)

    Butu įdomu sužinoti iš kur tokia info, gal gali nurodyti šaltinį. Pirma kartą girdžiu, kad triušis skiepijamas ne tam kad nesusirgtu, nesu didelis medicinos žinovas, bet kad skiepijimas sukuria imuniteta, o turint imuniteta - nesusirgsi (gal čia naujas medicininis traktavimas). Pas pažystama krito apie 100 triušių prieš savaite (pataupė vakcinai). Pagal tamstos parašyma išeitų kad vienintėlė šio žmogaus problema, tai kad jo triušiai kankinosi. Man neteko matyti sergančio vakcinuoto triušio nei lengva nei sunkia forma. Aišku vakcina galioja tik 6 mėnesius, vakcina turi būti išlaikyta tinkamose sąlygose ir tinkamai paskiepyta.

  4. Gerb.Kestai

    Kodel tureciau problemu su realizacija? Juk pasirasiau 3 metu triusiu supirkimo sutarti? Tuo ir skiriasi pesimistas nuo optimisto.......Gal jau nebezyskit. Man gerai, o jei Jus turit problemu- reikia jas spresti, o ne kitus "prausti".

    Sekmes. :character-oldtimer:

    Sekmės auginant, aišku optimizmas darbui netrukdo, bet gal visus mokiti reikėtu gavus pinigus o ne skaitant sutarti. Sekundės banko sutartyje irgi dideli pinigai buvo, o žmonės po to ne vienus metus verkė.

  5. Sveiki. Paskambino šiandien vienas pažystamas ir klausė kaip elgtis tokioje situacijoje. vienam narve laiko keturis 3 mėn triušius, keturiu savaičiu vakcinavo vienvalente myxsoren , o 10 savaičiu ar pamiršo ar vakcinos negavo(nesupratau),trumpiau tariant nerevakcinavo. Vienas iš triušiu kuri jau atskyrė ,akivaizdžiai pasigavo miksomatozę, o pas kitus absoliučiai jokiu požymių nėra, ir vat klausė ka daryt ar verta bandyt dabar vakcinuot greituoju būdu ar tikėtis geriausio(atsižvelgiant kad imunitetas igyjamas po 9 dienų) ar tiesiog nieko nedaryt ir laukt kas bus. Nes laukiant tai 50x50 arba likę 3 irgi pradės po kelių dienų šašt ( ir eis ant pietų stalo) arba nepradės. Kaip manot ka jam patart ir kaip elgtumetės jūs kurie jau turėjote reikalų su šia populiaria liga? Aš kol nesusidūriau nežinau ka jam patart, nes tuos triušius jis kaip ir veislei auginosi...

    Kad tie 3 nesusirgs tikimybė gal kokia 10%, paskiepijus 20%. Kadangi jie jau 3 mėn. geriausia būtų papjauti.

  6. Gal kam teke megint dziovint triusiena? As labai megstu dziovintus kumpius. Teko ragaut stirnos dziovinta slaunies kumpi. Jos paruosimas buvo paprastas: slauni palaikyt druskoj pilnai "uzkasta" (laikas priklauso nuo kg kiekio) ir tada sausai pakabinus dziovinti, laikas vel priklauso nuo kg kiekio. Labai skanus uzkandis. Kilo mintis tai pamegint su triusiena, pvz kulselem. Zinoma ten mesos ne tiek kiek stirnos kulsyje, bet megint jug galima:) Tik man dar teks gerokai palaukt iki kol bus is ko ta triusiena dziovint.

    Gal kas esat ragave kazka panasasu, arba megine rukyte triusiena? Cia visikasi netinkama ideja ar is jos gali kas gautis kaip manot?

    girdejau is ragavusiu rukytos triusienos ,kad nelabai skanu sake labai jau sausa mesa gaunasi :icon-redface::)

    man tai rukyta triušiena primena žuvį (karštai rukyta)

  7. sweiki, nusipirkau dvivalentės vakcinos nuo maro ir mixsamatozės ten rašoma skiepyti nuo 10 savaičių amžiaus triušius, o kažin anksčiau negalima. Ir nuo kokio amžiaus Jūs vakcinuojate? :icon-question::D

    galima tiktai nuo 2,5 men o jei anksciau tai gali ir nudvest triusiai nes ten gyvos ligos bakterijos.

    Pirmiausia ne bakterijos o virusas, o antra neapsimoka anksčiau skiepyti, nes imuniteta pilnam laikotarpiui (metams) įgauna kai triušis yra virš 2,5 mėn. Jei skiepisi anksčiau vistiek teks perskiepiti, kai bus 2,5 mėn. amžiaus. Pakenkti gali tik sužalodamas triušiuka adata ar sukeldamas stresą.

  8. tai aplinkui niekas nelaiko tu triusiu todel bedu nebus. Taigi visgi issiaiskinkim kas yra miksomatoze iki galo. Tai ar visi jus garantuoti 100% kad persirge miksomatoze triusiai tampa nesiotojais ar tiesiog cia prigijus patarle geriau isanksto pasiskiepyti ir taip apsidrausti nuo galimo susirgimo ir nuostoliu. Nes reiktu atskirti galutinai siuos du dalykus. Ar skiepyjam visgi kad nesusirgtu ateityje ir nebutu tu nuostoliu del ligos pasekmiu, ar visgi persirgus tampama nesiotoju? ar pagyjama ir nebebunama nesiotoju?

    Kiek literatūros apie triušių auginimą beskaitytum, visur parašyta kad persirgęs triušis yra viruso nešiotojas. Jei netiki, tavo asmeninis reikalas. Patarlių pusėje, esu girdėjes ir apie įvairius gydimo būdus ir apie imunitetą. Klausimas kuo tikėti: patyrusiais ar moksline informacija.

  9. Prašau pasidalinti patirtimi iki kiek laiko laikote veislinius pateles ir patinelius. Siemet maniskiams senukams eina treti metai, bet kol kas nesiskundziu del prieaugio skaiciaus ir augimo. Pasverus kovinukus, tai dar didesni nei praeitais metais buvo. Ar verta laikyti dar sekantiems metams?

    Ir idomu, mesa triju metu triusiu tik perpardavinetojams jau tinkama?

    Sekančiais metais turėtu pradėti mažėti triušiukų skaičius vadoje (daugumoje atvėju). Asmeniškai tokių senų nepardavinėju, bet ištušinus mėsa valgymui tinkama.

  10. na jei kaip sakai pulinukai ant ausu, sasai patinimai ant ausu, prie akiu, nosies ant galvos tai bus jau miksomatoze. Zmogui tai nepavojinga liga. Bet triusiams tai nejuokas. Persirge triusiai (jei isgyvena) tampa ligos nesiotojais ir veliau uzkrecia kitus triusius. Patartina tokius likviduoti kuo skubiau kad netaptu tolimesniu ligu nesiotojais, juos butina atskirti nuo sveiku triusiu. Bet greiciausiai jei nebuvo skiepyti triusiai tai ir po keliu dienu ir kiti gali apsirgti.

    Siaip asmeniskai as pats darau eksperimenta. Mano pernai 8 triusiai prasirgo ir visi kaip ne keista isgyveno, ir dabar yra grazus ir zvalus, gerai imite ir t.t. Triuses advede triusiukus. Kol kas viskas gerai.

    Siaip man nesirisa vienas dalykas, del ju kuo skubesnio neutralizavimo. Kam juos neutralizuoti, jei triusiu organizmas sugebejo atsilaikyti ir iskovoti pergale pries si virusa. Gal siu triusiu palikuonys atvirsciai jau tures imuniteta siai ligai? Juk ir zmones skiepyjames nuo tam tikru ligu ir virusu, kad neapsirgtume, bet jei visgi nebuname pasiskiepyje ir persergame ta virusa ar liga ateityje dazniausiai ja nebesusergama (juk nesakoma kad vat tu esi zmogau to viruso nesiotojas nes sirgai juo), kazkodel zmones nebuna ligos nesiotojais persirge, o vat kai apie triusius iskart nesiotojas. Kur logika? Kaip manote kiti? Man tai truksta logikos... :lol:

    Na matai įgauti įmunitetą, tai tik puse reikalo, o būti nešiotoju visai kas kita. Yra ir žmonių, pavyzdžiui stafilokoko aureus nešiotojai. Tik kai kuriomis ligomis persirgęs turi galimybę pasidaryti nešiotoju. Bet kuriuo atveju darant eksperimentus su persirgusiais triušiais gali pridaryti bėdos ne tik sau, bet ir kaimynams.

  11. siaip kai daug triusiu laikem palaidai tvarte kol nebuvo galviju ir aviu tai triusiai per pora metu kadangi grindinys nebuvo betonuotas o paprasto molio tai isrause apie 1m gylio urvus kai iskopem kraika susidariusi tai teko netgi zemes papildomai i tvartuka vezti kad uzpilti sukritusias duobes. :lol: na tada tokiu atveju matau dar viena iseiti :D nukasti velena is voljero ploto pakloti tinkla ir vel uzdeti gabalais velena, kai prizels ileist triusius ;) tada jie tikrai bus bejegei :eusa-dance:

    Paprasčiausiai paklok tinklą ant ant žolės.

  12. mokslininkai ir tie turi stebeti,o cia 10 metu augina ir sakai nieko praktika nereiskia.tam ir sodini kokius dobilus,liucerna kad nepjauti zoles kur papuola,o jei laukus kas ir uzterstu kazin ar bebus skirtumas zole vytinsi ar ne?

    O tai jūs pieva ravit ar kitaip užtikrinat kad pašalinė žolė neišdygtu kultūrinėje pievoje? Dėl praktikos: kai kažkas duoda patarima iš praktikos kad vytinimas neturi prasmės, gaunasi kad jam paprasčiausiai nepasitaikė nuodingų augalų. Ar manai kad tokia praktika galima kitus mokyti? Praktika gerai, bet negalima ja absoliučiai tikėti. Kai kurie iš mūsų yra laimingesni už kitus, ir jų praktika kenkia įprastam žmogui.

  13. aš ir nesakau kad tu šerk , rašau kaip pats šeriu , ir ką darysi jei koki mėn lietus tau pliaups ? kur tu ja vytinsi ? šlapia žole gali duoti ir joks virškinimas nesutriks , negalima duoti tik su rasa , dėl nuodingu žolių tu teisus , tik tai kad pavytinus sakai dingsta nuodingumas tai klysti , norint kad neliktu tu nodingų medžiagų turi visai sudžiovinti į šieną , be to pievos kas trys metai yra naujinamos , esu ekologiškas ūkininkas , perku tik ekologiškas sėklas(nes kitokių ir negaliu pirkti dėl patikros, visos sėklos turi pas mane būti sertifikuotos) kurių sudėtis yra 99 procentu tiksli .

    O dabar truputis reklamos , po 2 savaičių bus parduodami 50 triušiukų, motinos zelandukes patinas prancūzų avinų veisles , kita partija apie 200 triušiuku bus parduodami tik liepos pabaigoje-rugpjūčio pradžioje , triušiai visi šeriami tik eko pašarais ir nėra niekada skiepyti (nes nematau reikalo skiepyti :D) Vakarų Lietuvos regionas

    Dėl pilno aiškumo: Daugumos nuodingų augalų nuodingumas dingsta po 2 - 8 valandų po nupjovimo. Žolė gali būti ir per lietų pjauta, visiškai šlapia, bet pastovėjusi atitinkama laiką. Yra viena žolė kuri išlieka nuodinga net ir šiene. Laikydamas nupjautą žolę mažini triušių apnuodijomo galimybę. Dėl naudingumo vytintos ir nevytintos žolės tegu ginčijasi mokslininkai, nes mums daryti išvadas iš praktikos būtų netikslu.

  14. na jei tu vytini tai ir vytink ta zole,ir nereiskia kad kiti varo i pievas jei nevytina,as ir pats duodu sviezios bet neslapios zoles,kai daugiau prisipjauna tai ir pavysta,o speceliai nevytinu.o del pieno irgi gerai,kai gaunu nuo kaimyno taip pat ipilu veislinems patelems,tik nevisos telaka.zmogus augina10metu,ir triusiu neskiepija,ir bereods nedvesia?tai manau patirties turi.ir ydomu kas siame forume labiau vaiksto i pievas?

    Laimingi jūs žmonės, jei dešimt metu šėrete šviežia žole ir ne karto nenukentėjote. Dėl pievų, Lietuvoje auga apie dešimt žolių kurios tik ka nupjautos yra triušiams nuodingos, pavytinus nuodingumas dingsta. Tad laimingos tos jūsų pievos, na o skleisti informacija remiantis tik savo patirtim (kad ir 10 metų) tikrai nekorektiška. Užšers kas iš naturalios pievos tokia žolia savo triušius ir teks aiškinti kad triušiai išdvesė nuo paslaptingos ligos.

  15. Prasau pakomentuoti sia situacija: triusinga patele buvo perkelta i kita triusyna (pervezta) sekmadieni,buvo suteiktos pilnos salygos (narvelis su inkilu) triusiuotis.Kada atsives triusiukus nezinojom nes buvo ji pirkta jau triusinga.Antradieni radom triusiukus susalusius, inkile lizdo sukimo pedsaku nera ir puku praktiskai nebuvo (labai mazai). Klausimas:ar tai netikusi patele(silpni motinystes refleksai), ar itakojo pervezimas i kita vieta,o gal gavusi daug streso pagimde negyvus triusiukus ?

    Prasau pakomentuoti is savo praktikos,aciu.

    Kadangi prieš pat triušiavimasį ji turėjo kelionę, tik pats dievas tau gali pasakyti priežastį. Galima bandyti leisti dar kartą. Jei situacija kartosis, brokuok patelę.

  16. deja klysti išeina pigiau užauginti , juk tos įmones kurios ruošia pašarus , tai tuos pačius prodoktus supirkinejaiš mūsų, plius dar pridek ju darba , elektra ir pvm , o mes juk pigiau neparduodam tu produktu nei ju pagaminimas kainuoja , antras kas , ekologiškai triušius auginu manau ne aš vienas , pas mane yra registruotas eko ūkis ,ir žinau ka tai reiškia , net seklas ir tas privalom įsigyti tik iš sertifikuotu eko veislynu , jokių chemikalu ir netgi mešla galima tik normuotai naudoti , o del triušiu auginimu ir užauginimu , pasiekiamas rezultatas netgi geresnis nei su kombikorma , aišku kiekvienas triušininkas naudoja savo metodus , tai sory jei išeidžiau tavo įsitikinimus , tuos kombikormos subalansavimus pasieki ir pats pritaikant pašaro raciona šerimui ,esi kaip matau iš mažeikiui tai galesim paderinti su tavim experimenta , duosiu savo triuši iš tos pačios vados ir šerk kombikorma , o aš pašersiu savo metodais be kombikormos , po kokiu 4 men sulyginsim rezultatus , esu išbandęs ir su kombikorma ir be jos , bet pasilikau prie savo pašarų vien del to kad pigiau ir sveikiau ir rezultatas pasiekiamas toks pat , o kai įregistruosiu triušiu ūki tai jis bus taip pat ekologiškas kaip ir galviju ūkis , bet iki įregistravimo tokio ūkio dal tolokai

    Pirmiausia ne vienas amatininkas nepagamina pigiau nei fabrikas, tuo pagrindu išnyko amatininkai o liko gamyklos. Antra, jei augini tikrai ekologiškus pašarus, šeri jais triušius ir parduodi triušieną bedroje rinkoje (už tą pačią kainą kaip ir visi) tai tas pats kaip šerti šunį karbonadais. Dar truputi padiskutuosime ir galim teikti paraišką Nobelio premijai, nes siūlomas ekonominis modelis paneigią iki šiol egzistavusia ūkio vistimosi teoriją

  17. Dviratis ir masinos jau senai israstos,bet kasmet jas tobulina.kas yra uz ir pries kombikorma tai ju nuomone niekad nesutaps.

    tu visad sakai kad dvirati nebereikia isradineti,o triusius jau pries2000metu augino ir vadinasi nieko nebereikia isradineti,bet deje jau isrado buda kaip juos greitai nupeneti.Tapati per tv sneka kad kombinuotuose pasaruose yra GMO ir tai nera gerai,o kas jais seria tie vistiek teigia kad nieko blogo.

    Dar sutikciau kad kombikorma retkarciais duoti tik kaip maisto papilda,bet ne kasdien.

    pritariu tau linai, :) ekologiskai auginant zinai ka valgysi...

    Pirmiausia, jei taip rimtai diskutuojam, tai reikia atskirti ekologišką auginimą nuo tradicinio ukininkavimo. Manau kad iš čia rašančių nėra auginančių ekologiškai, nes:

    Ekologiškai auginamai grūdai be cheminių trašų ir apsaugos priemonių, tas pats su žole ir su daržovėmis. Jei šiariate tokiais pašarais, tai atleiskite, esate žulikai bandantys įrodyti kad taip galima užauginti pigiau. Jei ne, tai ir ekologija baigiasi.

    Dėl kombikormo, jei subalansuotas tas pats pašaras duodamas sugranuliuotas, o jūs tai darote sticiškai (ką tą dieną turiu tą ir duodu, svarbiausia įvairiau) tai kur jūsų privalumas. Tikėti ar netikėti ką rašo gamintojas ne diskusijos reikalas (nekaltas, kol tai neįrodyta kitaip). Ne vienas iš Jūsų negali nei daržovių, nei kitų pašarų užauginti pigiau, nei specializuoti ūkiai, ir ne vien del chemijos bet ir dėl technologijų, žinių, sėklos ir t.t..

    Atleiskit, bet pasaulis jau seniai įrodė kad tai neįmanomą, o jei tai įrodisite, daktaro disertaciją garantuota.

    P.s. Aš pats auginu triušius tradiciškai ir kombikormą naudoju minimaliai, bet gal baigiam pasauliui įrodinėti tai ko niekas pasiekti negali ir niekas nepatikės. Jei pralenkiat kombikorminį auginimą, tai neįvertinot kažko kas pakeistų situaciją, ir jūsų pačių reikalas tai suprasti

  18. Kieno kokia patele yra anksciausiai apsiniestinusi..?

    Ir koks,kokio amziaus patinelis yra anksciausiai pradejes lytini ir vaisinga gyvenima..?

    Smalsu ar ta jauniausia patele sveikus atsivede,kiek,kaip jie augo..

    Ir kaip tie,kiek ju,kokie gavosi palikuonys nuo nepilnamecio kraliko..

    Pasidalinkite patirtimi,juk visiems(bent daugumai,manau)knieti suzinoti...

    Aciu is anksto.

    Zinau,kad visi esame uzsieme...,bet gal kas pasiryztu aprasyti savo asmeninius pastebejimus,apie ka klausiau,nes knygutese apie retesnius nutikimus ir ekspirementus nieko nera...,o savo nereiksmingus klausimus ir kt.savo nuoziura nereikalinga info,manau,rasiu laiko pratrinti,tokiu budu palengvinsime ateinancioms kartoms,jeigu dar neuzarchyvuota.. :eusa-violin:

    Tai kad čia nesveikam reikia būti, kad tokius eksperimentus daryti. O tai kokiu tikslu tau tokios informacijos reikia?

  19. as perskaiciau abi neles knygeles ir viena up isleista ir arba nesupratau arba kaip bet kokio amziaus triusiukus jus atjunkote nuo triuses?

    jei nori gauti kuo daugiau triušių, atjunkai 30 dienų, jei nori kad triušiukai būtų stipresni, atjunkai 45 dienų. Bet koks tarpinis variantas galimas, bet atjunkimas iki 30 ir laikimas po 45 dienų nelabai geras (turbut ir kenkiantis).

  20. Labas rytas, vakar nusipirkom porele triusiuku. Patinelis zvalus, eda, geria, o patele vangi, needa,negeria, susisukusi i kamputi, akys traiskanoja. Turbut padave sergancia triusyte... jie apgyvendinti kartu. Ka man dabar daryti? juos isskirti? ir vezti pas veterinara? ar triusyte grazinti pardavejai?

    Jei įmanoma geriausia gražinti.

  21. Vynova- taip,sakau is patirties. Nes kai buvau jaunus triusiukus su narvais isnesus i lauka, tada begiojo toks didelis suo, ir pradejo garsiai loti prie triusiu, na as nekreipiau demesio,galvojau nieko tokio, bet poto kai parnesiau triusius atgal,jie pradejo baidytis manes,baigstus tokie ir t.t...

    Prieš tokius faktus nuleidžiu rankas

  22. Vynova- na as su tavo nuomone nesutinku... Jeigu patele neseniai yra susilaukusi jaunikliu, jai ja kas nors isgazdins,ji prades stresuot, ir sumindys,arba sues savo jauniklius,manau tai nera gerai.o apie siek tiek ugtelejusius jauniklius, tai jie tikrai,jeigu isigas ,pasidarys labai baigstus ir pikti. O del uodu tai tikrai problema,reiketu imtis kokiu apsauginiu priemoniu.

    Na čia ne mano nuomonė, o pasaulio patirtis. Tiesa sakant nemaniau kad tai suprasi kaip šuns siundymą į triušių narvą. Tai tik šuns kvapas ir lojimo garsas laikas nuo laiko. Tiesa, ar kuo nors paremtas teiginys "pasidarys labai baigštus ir pikti", ar tai tavo patirties išvada. Mano praktika rodo, kad net to paties lizdo triušiukai kartais būna skirtingų charakterių. Na o realiai triušiukai ištisai gasdinasi kai eini jų penėti.

  23. Sveiki, gal kas gali pasakyti - kokios gresmes manes laukia auginant triusius narve, lauke prie misko? Ar yra kokiu pavoju is misko gyventoju - lapes seskai? Ar taip auginant galima tureti problemu?

    Dekui

    na jaigu narvai ira tvirti, nera skiliu,mazos grotos. Tai galima. Bet kas be ko, jaigu lape,ar vilkai pamatys triusius,jie nuo ju neatstos, tai triusius gazdins,ir tada triusiai labai stresuos,pasidarys baigstus, jeigu labai isigas,gal gauti net sirdies smugi. Jau nekalbant apie pateles su mazyliais. Tai tiek, mano nuomone butu toke...

    Praktika truputi kitokia, kai triušė stresuoja, tai veda daugiau triušiukų. Kai kurioje literatūroje netgi rekomenduoja šalia triušių laikyti šunį, bet ne apsaugai, o triušių gasdinimui. Kai patelė jaučia plešrūną, ji iš prigimties veda daugiau triušiukų, nes šuo jai reiškia kad mažiau triušiukų išgyvens.

  24. Sveiki ,

    asitiko taip , kad viena firma ruošia dokumentaciją didžiuju vėjo jegainių statybai , netoli mano namų. Kol kas numato statyti 5 , su perspektyva prasiplesti iki 12. NUo artimiausios iki mano namo 650m.

    Dabar klauimas, kas esat susidure, kip su poveikiu sveikatai, koks garsas ir t.t.

    DAbar nezianu ar sutikt su siu statybom ar ne. :eusa-think:

    Vat turiu tokiu neramiu minciu , kad nuvertes mano žemė turiu apie 30h. KAip po to su statiniu statybom ir kt. Vot bijau ka kiaules i baznycia neisileisciau.

    kiek žinau didžiausia problema būna kai rytais ar vakarais saulė šviečia per sparnus ir gaunasi mirgėjimas. Jei šito nėra tai problemu neturėtu būti.

  25. As tau pritariu :eusa-clap: ,nes ir as pats seriu tuo ka uzauginu tik grudus perku,ir tai galvoju pats kvieciu uzsiauginti, o ne kombinuotais pasarais. Aisku triusius per 3-4men nenupenesi, tenka auginti 5-7 menesius,ir ju auginimas nebrangus tik tiek kad darbo daugiau seriant ir valant, bet mesos kokybe nepalyginsi, bet pats valgai.

    Paziurejus parduotuveje i triusiu skerdiena kuri tesveria vos apie 1,2kg tai is jo ne kepsniu nepasidarysi.

    Gerbiu abi nuomones, bet verslo be kombikormo nepadarysi. Na o tų, kurie vien su grūdais ir šienu augina noriu paklausti kaip kovoja su kokcidioze. Penimiems iki 4-5 mėn ji nebaisi, bet veisliniams triušiams peilis. Kombinuotas pašaras turi priedų prieš šią ligą. Jei nieko nedarote tai garantuotai turite padidėjusį veislinių triušių kritimą (kalbu ne apie masinį gaišimą, bet laikas nuo laiko nugaištantį veislinį triušį). Mano nuomonė, kai triušiai auginami tik sau maistui (ekologiškai), kombikorma reikėtų duoti veisliniams triušiams, na o nujunkytus galima penėti vien ekologiškai. O gal vartojate kokias kitas priemones, pasidalinkite patirtimi.

    P.s. net jei manote kad kokcidiozės neturite, galite jį parsivežti su bet kuriuo nauju triušiu, o ji užkrečiama.

×
×
  • Create New...