Jump to content

Agroplanas

Nariai
  • Pranešimai

    22
  • Prisijungė

  • Lankėsi

Atsakymai kurių autorius Agroplanas

  1. On 8/18/2017 at 21:53, grazbek pranešimas:

    Ka kompas ismeta man dzin. I esme  apie tai kad produktu normos yra nurodytos min maksimalios vienam ha.as purskiu plota ir ismaniosios technologijos pagalba sutaupau puse normos .apdorojau visa plota o sunaudojau per pus maziau nei galiu nurasyti.kad sutaupiau tai good ,bet nurasyti taip kaip ispurke negaliu turiu mazinti dokumentuose apdorota plota vadinasi tai dokumentu klastojimas baudziamas istatymu.Ikirtai sauliau apie ka as. Pusiau nerimtai rasau.

    Pats paklausei, pats atsakei :), popierius viską iškenčia :).

  2. 7 minutes ago, rapsas said:

    O kad didint tik fosforą DAP reiktų berti? Ar dar yra kažkokių variantų? 

    Pagal tuos tyrimus, kur matosi agrochemijos protokole, galima beveik ir su kazkiom NPK kur daugiau fosforo pavaryti. Šiaip  norint  išlyginti medžiagų netolygumus lauke, jeigu tręšit pagal tyrimų duomenis/planą ir su kompiuterizuota iranga, tai geriausia daryti vienanarėmis. PVZ (prikabinu) kaip keiciasi laukas naudojant vienanares.

    K2O.JPG

  3. On 3/17/2017 at 15:08, rapsas said:

    Sveiki, kolegos, gal galit pakomentuoti. Kaip suprantu reikia smarkiai didinti fosforą ir kalį, o kaip su humusu, kokia jo normali koncentracija?

    Ir dėl rūgštumo ar del 6,5 sukt galvą ir bandyt šarmint ar dar čia normali riba?

     

    tyrimai jpeg.jpg

    Sveiki,

    neįsižeisk kolega, bet fosforas kaip ekologiniam ūkyje, o gal čia ir yra ekologinis? Fosforo turėtų būti 120-150mg/kg, kas per daug irgi negerai. Kaip amerikonų literatūra sako, jei pas tave fosforo 300mg/kg, tai jau turi problemą.

    Kalis vos ne idealiam lygyje :) , toliau tręšimą planuok pagal derlių ir kultūrą. 

  4. On 2/7/2016 at 12:01, paulius radvila said:

    Man skenerio dar kitas panaudojimas rupi. Ar nebutu galima jungti su purkstuvu ir ant vesliu javu purksti daugiau reguliutoriaus ant prastu mazint norma, cia ne del chemijos taupymo o del geresnio derliaus

    Galima ir prie purkštuvo jungti, ir būtent pagal toki principą, kaip aprašei, naudoti šituos sensorius,  žinoma jei bačkoje ne mixas iš šešių komponentų :) . Vokiečiai sako, kad galima naudoti fungicidams, augimo reguliatoriams, desikantams. Logika tokia- kur tankiau ten ir ligu tikimybė didesnė, ir t.t.

  5. Sveiki, 

    Kadangi pats turiu reikalų  su Bednar technika, tai galiu sau leisti pakomentuoti. Kalbant apie sėjamąsias mašinas, jos turi šiek tiek skirtumų ir panašumų lyginant su "raudonos" spalvos mašinomis.

    1. Gale dideli ratai, pas kai kuriuos irgi yra. Tai yra pliusas lengvoje dirvoje ne taip "buldozeriuos". Transporte važiuoja ne ant 3m volo o ant kelių ratų.

    2. Jei pastebėjote pas Bednar yra visiškai skirtingas sėjos mechanizmas- sėjimo diskai su atraminiu ratuku sujungti per traukę, tai reiškia, kad jie dirba ir kartu ir atskirai- tikslesnis kopijavimas.

    3. Tarpueiliai- 12,5cm ar 16,5cm

    4. Didelis 5000Ltr bunkeris

    5. Kitos malonios smulkmenos: nerudijančio plieno dozatoriai, sėklos normos nustatymas patogesnis- šlangė išvesta į galą, nereikia su terbele lysti po bunkeriu :).

     

    Ir pabaigai, tos sėjamosios, kurią matėte parodoje, kaina šiandien 78000Eur. Ji yra su trąšomis, trąšos paduodamos kartu su sėkla per vieną skirstytuvą, lyginimo lenta, dirbimo diskai, tankinimo diskai, užsikišimo davikliai ir t.t. Yra kelios nuotraukos mūsų fb puslapyje, pasižiūrėkite.

  6. Trumpai apie N issiplovima:

    augalams prieinama nitratinė NO3 azoto forma yra labai judri. Gilyn į dirvą (pajuda 30 cm) nitratai nusiplauna, kai molinguose dirvožemiuose iškrenta 100 mm kritulių, priemoliuose – 60 mm, smėliuose – 30 mm. Vadinasi, norint augalus gerai aprūpinti azotu, reikia atsižvelgti į kritulių kiekį (nuo to priklauso nitratų išsiplovimas) ir dirvos temperatūrą (nuo to priklauso nitratų atsiradimas iš kitų azoto formų ir kokį jų kiekį augalai sunaudoja).

  7. Čia kiekiai pateikti miligramais/ kilograme ar kaip?

    Jeigu tyrimai daryti Lietuvoje, tai vienetai -  mg/kg, tada galima mastyti toliau :). Pagal musu mokslininkus dirvoje turi buti : P  ir K apie 150mg/kg. Tai yra riba, nuo kurios skaiciuojam trasu atidavima pagal planuojama derliu. N reikia persiskaiciuoti i kg/ha.

  8. kuom dar skiriasi isaria nuo kitu gamintuju privalumus ir trukumus norėčiau išgirsti virgutis.

    trukumas- kaip ir visi konkurentai sako mazas skenavimo plotas, taciau tai galima ištaisyti pvz. ant purkstuvo sumontuojant 6 galvutes. (payoutubinkit ISARIA DAMMANN :) ). 

     

    Labai svarbus pliusas, kad sis aparatas gali dirbdamas t.y. skenuodamas-tresdamas pritaikyti trasu norma atsizvelgdamas i potencialaus derlingumo zemelapi. Esme-  isnaudoti dirvos potenciala, nes visi susiduriam su situacija kad tam tikros lauko vietos buna derlingesnes, kitos silpnesnes, todel jos reikalauja ir kitokios prieziuros, tresimo.

  9. penkis atimk ir bus isarijos kaina.

     Agricon, o gerbėjai kai darėte žemės granuliometrija ar daug skyrėsi duomenys nuo geoportalo skelbiamu ir darytu dar tada kai nebuvau aš gimes.

     Be to kiek suprantu ir N testerio matavimus teoriškai galima naudoti dirbant su ale kitu gamintoju sensoriais.Nors mano giliu isitikinimu tai vaiku žaidimas.Juk gali pats susidaryti trešimo plana kiek ir kokiu metu atiduosi azoto ir tai nebus labai jau didelis nusikaltimas.Ar aš klystu nagi yara sensoriaus turėtojai pasakokit.

    Pats geriausias testeris - agronomas arba gaspadorius :).

  10. Ką matuoja tai man aišku, bet kaip neaišku ir ar gali būti bent kažkas panašaus į tą pusę neaišku visai, turbūt tik dėl pardavimų padaryta. Norint įsitikint galima pavyzdžiui bandyt dirvožemį su kaliu sumaišyt ar fosforą ir matuoti. Žiūrėti ar yra tiesos, aišku tikimybė maža, bet nebandęs nežinosi. O gal kas girdėję kokių rimtesnių matuoklių fosforo ir kalio kiekio matavimui?

  11.  Na kad agtech daro per vokiecius, ima 10m palydovines biomases nuotraukas

    Sveiki, mes taip pat galime pasiulyti zemelapius, tik jie vadinasi ne biomases, o "potencialaus derlingumo zemelapiai". Jie sudaromi imant 10metu palydovines nuotraukas, tik pries tai mes jusu prasome pateikti rotacija atgaline data. Va sitoj vietoj daug kas lietuvoje ir suklumpa, kadangi zemes daugeliu atveju nuomotos ir istorijos nelabai yra:(.

    Siuos zemelapius naudojame tresimo metu su ISARIA N-sensoriumi.

    Jei noretumete padiskutuoti gyvai apie zemelapius ar ISARIA, skambinkit tel. 869914575.

×
×
  • Create New...