Jump to content

Sunflame

Nariai
  • Pranešimai

    27
  • Prisijungė

  • Lankėsi

Atsakymai kurių autorius Sunflame

  1. Sveiki, pasidalinsiu ir as savo nuomone. Turim n101 jau sesis metus, isukom beveik 3000h, pirmas ir greiciausiai vienintelis be kondicionieriaus Lietuvoje :) Garantinio metu pakeite povershift kazkokius guoliukus greiciu dezej (visa mazga), po to hidraulo visa dezute, nes zemyn slaunu pradejo neleist, dar buvo ventiliatoriaus mygtukas nusproges ir dar keli smulkus gedimai. Nieko per daug ant jo nekraunam (4 korpusu nevartomas plugas, 3 m sejamoji su freza ir panasus zaislai). Patys dirbam ir stengiames nelauzyt. Siaip nieko labai gero ar labai blogo pasakyt apie si traktoriu negaliu. Dabar tevas uzsimane vietoj seno mtz 80 pasiimt A93 hitech su frontaliniu, gal kas toki turit, kokie atsiliepimai? Tiesiog uz tokia suma nelabai ka galima paimt ar kas turit/zinot geresni pasirinkima?

  2. Nesudėtingiems taip pat reikia projekto, ir leidimo, tavo tvartas ir yra nesudėtingas statinys.Nereikia tik iki 70 kv.m leidimo ir projekto, bet statyt turi ne žemės ūkio paskirties žemėje.

     

    Nesu aš tiek daug įsigilinęs į visus subtilumus, bet turėjau omenyje statyti "Pastogę", kuri atitinka 10000 < K ≤ 40000 reikalavimus. Deja mūsų "Pastogė" per aukšta, virš 6 metrų, todėl niekaip neįsipaišo į Nesudėtingą statinį :(

    O jeigu įsipaišytų, tai gal užtektų tik leidimo iš savivaldybės, nes lyg ir pagal STR 1.07.01:2010 "Statybą leidžiantys dokumentai"

    "2. Rašytinis pritarimas supaprastintam statybos projektui privalomas:

    2.1. statant I grupės nesudėtingą statinį – kultūros paveldo objekto teritorijoje, kultūros paveldo vietovėje, Kuršių nerijoje;

     

    2.2. statant II grupės nesudėtingą statinį – mieste*, konservacinio prioriteto ar kompleksinėje saugomoje teritorijoje, kultūros paveldo objekto teritorijoje, kultūros paveldo vietovėje."

     

    O pagal STR Nesudėtingi statiniai:

    14. Nesudėtingo statinio projektą privaloma rengti, kai pagal statybos techninio reglamento STR 1.07.01:2002 „Statybos leidimas“ [4.15] reikalingi rašytiniai pritarimai statinio projektui.

  3. labai geras tvartas, tvirtas ir svarbu pigus. o su kuo grezet ir statet stulpus, ir kiek i gyli ikasti? o kaip istikro su leidimu, ar galima tokius statyt be leidimo kur nori savo zemej?

     

    Galima statyti kaip Nesudėtingą statinį, bet tada aukščio apribojimai atsiranda, nes dauginamas jis kūbu. O norėjom, kad būtų galima įvažiuoti išmėžti traktoriumi.

    17.2.

     

    Kiti inžineriniai statiniai, ne aukštesni kaip 15 m

     

     

     

     

    17.2.1.

     

    10 ≤ K ≤ 10000

     

    +

     

    -

     

    4)

     

    17.2.2.

     

    10000 < K ≤ 40000

     

    -

     

    +

     

    4)

     

    4) K – statinio matmenų įvertinimo koeficientas, apskaičiuojamas pagal formulę:

     

    K = S × H3 ,

    kur:

    S – statinio išorinio kontūro vertikalios projekcijos į žemės ir (ar) vandens paviršių plotas, neįskaičiuojant šios projekcijos viduje esančių didesnių kaip 10 m2 laisvų (neužstatytų) žemės ir (ar) paviršiaus plotų;

    H – statinio aukštis, matuojamas nuo statiniu užstatyto žemės paviršiaus vidutinės altitudės iki statinio aukščiausiojo (požeminiam statiniui – giliausio) laikančiųjų konstrukcijų taško, m;

  4. Čia matyt be jokio projekto statei?

    Kaip kažkuris iš forumiečių sakė, žmona leidimą davė, o jeigu rimtai, vien už tai, kad pergręžiau elektros stulpus, niekas nebūtų ant projekto pasirašęs.

     

    O ka panaudojot vandentiekio apsildymui  ... jei galit smulkiau  ....  pabodo kranus keist uzsala ir uzsala 

     

    Virš metro į žemę dėjom polorono apšiltinimą apie vamzdį, į vamzdį dar įdėtas šildymo kabelis. Pirmas (plastmasinis) kranas uždaro atidaro vandenį, kai pripilam bačkas, mažuoju (metaliniu) kranu išleidžiam visą toliau už pirmo krano esantį vandenį (arba subėga į bačką arba išbėga laukan). Toliau viskas dar papildomai apšildyta putoplastu, makrofleksu ir pjuvenom. Pirmasis kranas prailginimu išeina į lauką, o antrasis paliktas lauke, jeigu užšals žiemą, tai kibiras karšto vandens ant jo ir toliau dirbam. Kol kas viskas gerai, bet elektrinio šildymo naktimis dar neišjungiam, per daug žiemos liko, pabandysim gale žiemos.

  5. Sveiki, pagaliau atsirado truputėlis laiko, tai sugalvojau pasidalinti mūsų statybų nuotraukomis.

    Statėm visiškai ekonominį variantą, todėl atsižvelkite į tai vertindami.

    Tvartas 33x16 m.

    Stulpus į ilgį kalėm kas 5,5 metro ir po stulpą į vidurį, kad balkių sujungimai gautųsi ant stulpo.
    Į plotį kalėm maždaug 5,5 metro tada pravažiavimas virš keturių metrų ir vėl 5,5 metro. 

     

    DSC 0029

    DSC 0030

    DSC 0028

     

    Viršuje, virš stulpo gręžėm tiesiog kiaurai ir dėjom iš abiejų pusių po metalo plokštes ir pritvirtinom 15X15 balkius. Gal kas ir pasakys, kad nepatikima, bet turim senesnę pašiūrę kuri taip pastatyta dar stovi.

     

    DSC 0031

     

    Sparai sukalti kas metrą

    Pravažiavimas: perpjovėm išilgai perdengimo plokštes, atrėmėm į stulpus ir viduryje pripylėm žemių, toliau viską išbetonavom

     

    DSC 0033

    DSC 0032

     
    Galvojom ir išorę dėti iš plokščių, bet žiema užklupo, tai pasirinkom apkalt tik lentom

    DSC 0042

    DSC 0041

     

    Vandentiekį atvedėm ir apšiltinom jau po Kalėdų prieš pat šalčius, gerai, kad šiemet užšalo vėliau

     

    DSC 0067

    DSC 0069

    DSC 0070

     

    Kadangi daugiau mažiau viską patys, mediena iš savo miško, stulpai ko ne už dyką, o stogas iš seno šiferio (dar kartą - ekonominis variantas) tai kainos tikslios negaliu pasakyti, nes juk nuosavas darbas nulio vertas.

     

    Tai tiek, gerų naujų metų

     

    DSC 0043

    DSC 0038

     

  6. Gal pades, bet mes su tuo irgi daug zaidem. Ir stiprinom ir papildomus guoliukus dejom. O problema buvo paprasta. Apziurejom, kad pries tai kratomoji lenta dirbo truputi kitoje vietoje, taigi apkeitem krontsteinus pusemis. Kratomoji lenta atsistojo kur buvusi ir baigesi visos bedos. Kazkas pries mus buvo "geriau" pataises ir puses supainiojas.

×
×
  • Create New...