Jump to content

rimwiz999

Nariai
  • Pranešimai

    34
  • Prisijungė

  • Lankėsi

Atsakymai kurių autorius rimwiz999

  1. Kokiu budu suskirstyti tuos triusiukus? Ar juos kokios skirtingose dezese laikyti? As dar niekad nemaciau, kad patele maitintu... tai kas kiek laiko reiketu tuos triusiukus kaitalioti?

    Siūlyčiau skirstyti pagal triušių jėgą, kitaip sakant, jei triušis visad prie motinos ir stipriai nustumia savo brolius/seses - jis stiprus, didelis. Tokius triušius reikia suleisti į vieną narvelį, o silpnesnius, nustumtus ,, į pavėsį ", vos išsilaikančius į kitą. Grupes leisti prie motinos pažįsti ir pabūti taip : stipresnius trumpiau (nežinau kiek tiksliai valandų (gal 1,2)) tada leisti jai pailsėti ir suleisti silpnuosius (šiek tiek ilgiau nei stipresnius) ir taip pakaitom kiek eis. Triušių grupes dėk į dežutes ar mažus narvelius su pirštinėm (pirmiausia pirštines įtrink į mamą o po to imk mažuosius). Laikyk kuo šiltesnėje patalpoje. Jei nebandysi mano apipasakoto metodo, tada lauk ir žiūrėk, keik jų išliks nekaitaliojant, bet manau kaip pirma vada patelei tai gali likt ne kažin kas. Na, bet kas žino? Sėkmės, parašyk, kaip sekėsi.

  2. Karolis teisus, beje triušininke, jei tokios patelės neturi daryk, kaip rašiau praeitame poste : ,,Jei atsives daugiau triušiukų nei turi spenių, mažylius reikia suskirstyti į grupeles ir leisti pažįsti pakaitomis. " Gi triušė neturi 14 spenių. O suskirstant triušiukus į 2 arba 3 grupes išsaugoma daugiau naujagimių.

  3. sia savaite vede dvi pateles. viena atsivede 9, o antra atisvede 12 :). is pirmo kergimo per abi 21 zuikis ir dabar per abi tiek pat :):eusa-clap::eusa-clap::eusa-clap: .

    nuo ko priklauso toks kiekis zuikiu? nuo pateliu ar nuo patino? ar tai, kad maitinu neskupai. aisku neperseriu, bet su saiku.

    Sveikinu. Negalima tiksliai pasakyti nuo ko ar nuo patino ar nuo patelės priklauso triušių skaičius. Dėl patino tai, kad jei patinas geras, veislinis, tada palikuonims persiduoda geros veislinės savybės. Bet, mano nuomone, didžiausią įtaką triušių skaičiui daro patelės bei patino amžius ir patelės charakteris. Abiejų tėvų amžiai turi būti kuo labiau panašūs, senos ir labai jaunos patelės neveda daug triušiukų. Bet būna, kad ir tinkamo amžiaus patelė atveda daug triušiukų ir jų neprižiūri, tai dėl charakterio būna dažnai. Jei atsives daugiau triušiukų nei turi spenių, mažylius reikia suskirstyti į grupeles ir leisti pažįsti pakaitomis norint išvengti gyvūnų nuostolių.

  4. Cituoju iš knygos ,,Mėsinė triušininkystė" : ,,javų mėgstamumo seka yra tokia: avižos, miežiai, kviečiai, kukurūzai, rugius triušiai ėda nenoriai. " Tad darome išvadą, jog iš bėdos kvietrugius galima duoti triušiams, bet jie nėra patys geriausi grūdai. Telieka pačiam rinktis, bet mano patarimas toks : duok miežių ir avižų, jei neturi kviečių.

  5. Sveiki aš naujoke ir jūsų forume ir auginant triušius :D tai jau išėjo , kad turiu tris pateles , viena su vaukiukais , o kitos norėtų jų turėti . Nusipirkom patiną (jauną berods 5 mėn. ) sakė lyg ir nori poruotis :eusa-think: (nors man atrodo , kad gal jam dar anksti ?). Ir paleidau jį pas patelę , bet ta prie baisiai lenda , o jis nuo jos bėga ir ginasi :eusa-doh: išsigandau , kad sunaikins vyruką ir vėl atskiriau. Ar čia taip turėtų būti ar mano patinėlis dar per jaunas poruotis , o gal patelė per arši ? O gal juos palikti ilgesniam laikui kartu ?

    Jei kas nors patartų ką daryti būčiau labai dėkinga :eusa-shifty:

    Nepamiršk, jog reikia ne patiną pas patelę leisti, o patelę pas patiną, nes triušis įleistas pirmiausia apsižiūri teritoriją ...... ir jau ne taip nori daryti savo pareigą.

  6. Pats irgi žaidžiu iš sėklų visą laiką. Tai galiu pasakyti tik tiek dėl kopūstų: jei netingi - užsiaugink iš sėklyčių daigelius (tik jiems reikia priežiūros daug) ir kaina mažesnė nei perkant tiesiai iš žmogaus daigelius. šalnų kopūstai dar ir kaip bijo. Na pasitaiko išskirtinių atvejų (tai pagrinde hibridinės veislės).

  7. Avietės pas senelį auga jau gal 10 metų. Kiekvieną pavasarį tenka išgenėti ir išlaužyti sausas šakas, pakirpti jaunų viršūnes. Darbo daug, bet dauguma mūsų auginamų aviečių veda ištisą vasarą. Mūsų 4 asmenų šeimai aviečių (o jų yra beveik aras) užtenka. Kad ir niekada nenaudojome trąšų, bet avietės vis viena skanios, saldžios (žiemą uogienė padedą esant gerklės skausmui). Galiu pasakyti tik tiek, jei daug stengsies, dirbsi ir prižiūrėsi, bet kokį augalą, ar daržovę, šis tau visada teiks naudos. Sėkmės avietininkai !!!!!

  8. Kadangi gyvenu netoliese Vilkijos ūkio (apie 12km nuo jo) žinau, kad čia tikrai vienas didžiausių Lietuvoj audinių ūkių. Kažkada buvo visi giminės, gyvenę vilkijoje, užsiėmę tuo. Sekėsi, kai kailiai buvo brangus, o kai atpigo - nėjo į bankrotą. Dabar neturint pakankamai lėšų, įgūdžių, ar tiesiog pažįstamo, kuris galėtų patarti šiuo klausimu, neapsimoka imtis šios veiklos. Dėl kainų tai vilkijoj kainos didelis, nes kiek suprantu pasirinkimas didelis.

  9. Man asmeniškai šią žiemą žieminiai nei vieni neįšalo, bet auginu tik savom reikmėm. Gaila, bet dabar lapai gelst pradėjo ir žinau dėl ko, o gi dėl to, jog pavasarį sniegas nutirpo ir po to gerai palijo, pašalo, tad dabar atgaivint teks pirkti fungucido previkuro ir purkšti jo 0,2 proc. tirpalu.

  10. Norėčiau dabar visų pasiteirauti tokiu klausimu. Ar jums buvo kada nors toks kaip sakant ir kurijozas? Mano senelis pasakojo, kad jam apie 1973m. buvo nutikęs toks incidentas, kuriuo ir pats negalėjo patikėti. Senolis augino kažkokios rusų veislės triušius ( gal šermuoninių sakau? ) ir dar kitokius mišrūnus. Taigi tais metais viena patelė (tik nežinau grynaveislė ar ne, bet greičiausiai tai mišrūnė) atsivedė 20 triušiukų. Vaikavimasis truko apie 26-27 dienas. Žinoma, tuo metu dar niekas nežinojo, kad jei patelė atsiveda daugiau triušiukų nei turi spenių, be žmonių pagalbos jaunikliai neišgyvens (silpnesni bus nustumti į šalį o stipresni dar labiau stiprės). Taip ir buvo, išgyveno tik 10. Tad dar sykį klausiu jūsų ar jūm buvo taip atsitikę? O gal teko ką nors apie tokį įvykį girdėti?

  11. Kiek skaičiau literatūroj apie triušius tai pagal viską tik kalifornus leistina ant gryno tinklo laikyti, nes jų pėdose yra ypatingos pagalvėlės ar dar kažkas tiksliai nepamenu. O iš savo praktikos žinau, jei laikai ant tinklo tai visada turi būti pakankamai šieno, nes be tinkamo kraiko triušis ne į gerą eina.

×
×
  • Create New...