Jump to content

vyc

Nariai
  • Pranešimai

    0
  • Prisijungė

  • Lankėsi

Reputation Activity

  1. Patinka
    vyc reacted to manttys in dirvožemio tyrimai   
    išakrt pasakau, kad jokių nuolaidų ar kitų benefitų už savo nuomonę negavau, grynai nešališka nuomonė. Kadangi ūkinkavau/tebeūkininkauju dėl pomėgio, labai nekreipdavau dėmesio į ne itin gerus derlius, bet perkopus 100 ha jau susimąsčiau, kad hobį reikia paversti pelningu, o tam reikalui reikia išsiaiškinti nesėkmių priežastis ir jas koreguoti. Pradėjus šniukštinėti apie žemės tyrimus gavau neįkyrų ir neįpareigojantį Agricon atstovo kontaktą. Kadangi normaliai ėjo susikalbėti, man patiko su veiklos modelis, pasidariau tyrimus visose dirvose, įskaitant ganyklas.
    Nors visada šventai buvau įsitikinęs, kad pas mane ribojantis veiksnys yra dirvožemio rūgštingumas, tačiau jis nėra toks tragiškas, o labiausiai augalai kentėjo dėl fosforo trūkumo. Praktiškai visose dirvose naujam derliui užauginti reikia vidutiniškai 150 kg veiklios medžiagos. Kas tręšiant įprastomis npk, reikštų kokius 700 kg į hą, kai realiai tręši 200-300, esi pasmerktas suktis tam pačiam rate ilgai ir nuobodžiai. Ir atvirkščiai, bent mano dirvose kalio poreikis naujam derliui yra viso labo apie 60 kg, tai tręšiant didesnėmis įprastų npk normomis kalis tiesiog pertekliniai duodamas.
    Manau ne vienam aktualus klausimas ir svajonė turėti tręštuvas su gps ir kintama norma. Manyčiau, kad tai tikslinga, kai daug lauku yra 10 ha +. Mažesniuose laukuose mažai tikėtinas didelis medžiagų šuolis ir pati kintama norma gali skirtis kelis kg, kas iš esmės yra neatsiperkantis dalykas. Didesniuose laukuose tikriausiai galima pasiekti daugiau naudos. Bet yra išimčių: viename lauke min ir max normos skiriasi iki 50 kg, kas yra 100 kg mapo ir skirtumas tikrai apčiuopiamas, tačiau kitam tręšiant vienoda norma iš esmės nieko neprarastume (pastarajam jau atiduota 80 kg map prieš sėją)

     
    O dabar iš ekonominės pusės (imant ryškesnį lauką):
     

     
    Įprastai treštume max 300 kg kokio tai 10-26-26, kas iš esmės patenkintų pusę forsofo ir pilną kalio normą:
    apie 350 eur * 0.3 = 105 eur
    Turėdami tyrimus ir kintamą normą viską galime pasidaryti daugmaž už tiek iki pilno medžiagų atstatymo:
    K: 270 * 0.11 = 29.7 (kalio chloridas)
    P: 350 * 0.27 = 94.5 (MAP)
    sumoje išleidžiame 124.20 eur, bet su neženkliu kainos prieaugiu pilnai paduodame tai, ko reikia. Gyvendamas kaip įpratęs, niekada neišlipčiau iš fosforo trūkumo problemos ir nepasiekčiau norimų derlių.
    Išvada viena, turimus darytis verta ir būtina. Jeigu ne derliui didinti, tai išlaidoms optimizuoti. Juo labiau, kad kainos nėra baisinės. Aš asmeniškai taip pat pasidariau laukų valdymo prisijungimus, kur pats galiu dėliotis sėjomainas, būsimus ir faktinius derlius bei pagal tai planuotis ręšimus.
    Jeigu būtų pastabų, maloniai lauksiu, nes ir pačiam įdomu kažką naujo sužinoti ir tobulėti.
×
×
  • Create New...