Jump to content

Jotvingis

Nariai
  • Pranešimai

    49
  • Prisijungė

  • Lankėsi

Atsakymai kurių autorius Jotvingis

  1. Galiu pasakyti tik tiek, jei daug stengsies, dirbsi ir prižiūrėsi, bet kokį augalą, ar daržovę, šis tau visada teiks naudos. Sėkmės avietininkai !!!!!

    :eusa-clap: Būtent, norint turėti daug ir skanių aviečių jas reikia prižiūrėti kaip daržoves

  2. Sveiki. Vėlai rudenį pasodinom avietes Polka ir Polana, nieko daugiau nedarėm, palikom žiemoti. Kažin, ar gerai padarėm, kad nenukirpom stiebų prieš žiemą, gal dabar reikia nukarpyti. Gal galit kas patarti. :icon-question:

    Nieko baisaus. gal net geriau. Jei manot, kad jos turėjo dar laiko rudenį įsišaknyti normaliai tai galima nukirpti iki pat žemės, ir kai įšalas jau išėjęs patręšti karbamidu (būtinai, nes kitaip gali ir nesudygti). Jei sodinot labai vėlai arba daigai buvo silpnoki tuomet galima stiebus (aš čia turiu minty stiebus 30cm, o ne metrinius, jei tokie tai būtinai trumpinkit) palikti kol išsprogs, bet ilgai nelaukti - nugriebs truputį saulės, pasimaitins ir tuomet kirpti iki žemės. Sako tai labai pastiprina silpną šaknų sistemą. Tręšti karbamidu taip pat būtina.

  3. ...koks yra avieciu produktyvaus gyvavimo laikotarpis, t.y. po kiek metu avietes reiketu pilnai atnaujinti israunant senus kelmus (kerus) :icon-question:

    Na, kiek visur rašo, tai 10-12 metų, bet galima ir ilgiau jei auginama juostomis pašalinant senus kelmus, o paliekant jaunas atžalas. Mano avietynui dar tik treti metai tai negaliu pasakyti kaip atrodys po 10m.

  4. ...kuo ir kaip patogiausia užtepti sodo tepalo. Man tai visada atrodo tokia vozonė!...

    Pamėginau ir supratau, kad patogiausias būdas tai purškiamas sodo tepalas (žalioj stotelėj dabar akcija), nei tau užšals ir greitai ir labai gerai pasidengia žaizda

  5. kada geriausia butu geneti kriausiu vilkuglius

    Galima jau ir dabar, o geriausia tai stengtis jų nepriauginti - po stipresnio genėjimo kai pavasarį pradeda iš miegančių pumpurų jie sprogti, su pirštine nubraukyti ir taip lengvai juos pašalinti. Gali tekti dar pakartoti kokį kartą. Vėliau jau sulapos medis ir maistas turės kur tekėti, taip pasilengvins sekantis genėjimas, nes nebus prižėlę tiek vilkūglių.

  6. Mano tėvukas tai mėgsta pats avilius daryt išskaptuojant, vieną jau padarė, įkėlėm, bet taip ir neatskrido praeitais metais niekas. Šiaip turim dar dodano tipo avilių, ir kažkokių lenkiškų, kiek tėvas sakė, prasti jie, reikia pirkt naujus, bet nauji brangūs, gyvatės.

    Na, išskaptuoti aviliai tai čia jau tik egzotika ar romantika, nors jei atvirai tai ir aš bent vieną tokį mielai prižiūrėčiau. Vaikystėje dar pamenu toks buvo senelio sodo gale, nors ir tuščias, bet dabar rodos toks mielas... Šviežiai išskaptuotam vargiai ar atskris bitės, paprasčiau spiečių suleisti, žinoma vidų reikia gerai senu koriu ištrinti. Nauji aviliai gal ir brangūs, bet galima bitininkauti ir senuose kiek paremontavus, o kartais ir perdarius naujoviškiau. Jei dėl pelno tai reikia kuo daugiau naujovių pritaikyti, bet jei tai daugiau dėl malonumo... Aš nei už ką neatsisakyčiau varšavinio avilio daryto senelio , kuriame galima apgyvendinti tris šeimas. Didelis, gal kiek ir nepatogumų yra, bet kaip miela vien prieiti prie jo! O iš Dadaninių rėmų ir magazininių dėžių pasidariau daugiaaukštį avilį ir jame, manau, puikiausiai bandysiu naujoves.

  7. Gal kas avietes deklaruojate kaip uogynus ?

    Dėl išmokų už deklaruotą avietyną tai, kiek radau, turi būti sudaryta sutartis su supirkėjais, o jie turi būti pateikę paraiškas VMA. Priešingu atveju neverta ir deklaruoti.

  8. ...nelabai galesiu chemija pasitelkti. Sklypas yra prie senos sodybvietes, aplink mano ekologines pievos . Domintu variantai su freza . Esu mates per tv laida ,kad i pieva sodina, su zemes graztu daro duobutes.Kaip , jei meslu patresti sodinant ? Saknu neisdegintu ? Misko zvereliai kiskiai ,stirnos negriauzia ?

    Kiek mačiau tai su grąžtu duobes darė vyšnioms, o avietėms vis tik teks įdirbti žemę. Jei be chemijos tai reikėjo pradėti pernai vasarą, nes labai svarbu išnaikinti varputį, nebent pievoje jo nėra, (pav. dobilai ar pan.) tuomet pakaktų gerai įdirbti tas juostas kuriose sodinsis(ne siauresnes kaip 1m pločio. Mėšlą tiktų išbarstyti prieš frezavimą, bet jis turėtų būti perpuvęs. Jei šviežias, palikti kompostuotis, o veliau apmulčiuot avietes.

  9. Saunuolis Misla :eusa-clap: As apie tai ir kalbu :D

    Esant gerai priežiūrai ir veislei iš 1 aro galima gauti 70-100kg (ir dar daugiau). Ar ne per daug bus tam - "issivirs bicas uogienes, duos biski uosvienei, biski dedem, tetom..." Su 8 arais avietyno yra taip pat nemažai darbo - ravėjimas, laistymas, mulčiavimas, atžalų retinimas ir, pagaliau, skynimas, kuris taip pat nėra lengvas kai pav. jei remontantines avietes reikia skinti kas 2-3 dienas ir taip kokius 3 mėn. O jei norima tik apželdinti plotą tai yra pamiškėse daug daigų :) ir tetos su dėdėm galės pramogauti tuose brūzgynuose :lol:

  10. To karbamido tirpalo yra pirkti jau paruošto ar reikia pačiam pasiruošti? Kaip?

    Parduotuvėje nusipirkus karbamido, tirpalą nesudėtinga pasigaminti:

    Nukritus lapams rudenį arba pavasarį prieš pumpurų brinkimą kai vidutinė oro temperatūra ne žemesnė kaip 4 °C šilumos, sodus purkšti 5-7 proc. karbamido tirpalu (1 ltr. vandens/ 50–70 g). Tai suaktyvina nukritusių lapų irimą, naikina ligų sukėlėjus, kenkėjus bei jų kiaušinėlius. Susprogus lapams purškiama žymiai silpnesniu tirpalu - 0,5 proc., bet tai jau daugiau tręšimas per lapus, nors tinkamu laiku nupurškus yra gana efektyvi priemonė ir nuo rauplių.

  11. Ar naudojate Lietuvoje medeliams toki ziemini skysti, kuris rudeni, ar ziemos pradzioje tepamas ar purskiamas ant kamienu, saku ir pumpuru? Tas skystis sunaikina daugelio parazitu, tokiu kaip voratinklines erkutes kiausinius ir atbaido tuos pacius vabzdzius. Ir dar yra tokie tepalai kurie uztepami ziedu ant kamienu pavasari tam kad sulaikyti nuo zemes lipancius kamienu aukstyn kenkejus.

    Nežinau tokio skysčio tik žinau, kad labai gerai yra rudenį, nukritus lapams, arba anksti pavasarį, kol nenubudę pumpurai nupurkšti medelius ir pomedžius stipriu karbamido tirpalu. Tai sunaikina daugelį ligų sukėlėjų ar žiemojančių ant medžių kenkėjų bei jų kiaušinėlių.

  12. ...aiškiai matosi, kad daroma reklama Smoriginui ir laidai. Duobės, tai normaliai neparuoštos, o obelaitės užpilamos sniegu! įdomu, ar rodė, kaip darbuojasi su laužtuvu ruošiant tas duobes? O gal laužus kūreno? Kadangi obelaičių šaknys su žemėmis, tai, manau, kad daugelis jų prigis, bet, augs prastai, nes pavasarį žemė sukris ir užlenks šaknis...

    Gal ir ne dėl reklamos, tiesiog, tokiu metu nelabai turi ką parodyti, o reikalavimas įspraustas į kokius tai rėmus, matyt, yra. Tiesiog tai viena iš galimybių nors ir ne pati geriausia. Kadangi medeliai paimti iš medelyno su žemėmis, įšalo didelio nesimatė (pamiškėj po sniegu ir po velėna gal didelio ir nebuvo, užpylė žemėmis iš maišo (sniegą tik ant viršaus užmetė), manau, kad turėtų normaliai prigyti ir augs, ko gero, geriau nei būtų sodinamos pavasarį, tik viską reikia kruopščiai atlikti. Tačiau esu giliai įsitikinęs, kad pats palankiausias metas obetaitėms sodinti yra ruduo.

  13. jis anksciau dovanodavo avieciu sodinukus ir dar pats padedavo pasodinti. :eusa-clap:

    :lol: gal paprašyt ir žemę sukasti :lol: nebūkit tokie naivūs. Dovanų karaliai seniai išmirė, o žmonių geranoriškumu taip pat nereikia piktnaudžiauti. Šiaip avietės sodinamos kas 0,5m, o tarp eilių apie 2-2,5m , neaišku kaip tie 8 arai išsidėstę, bet galima pasiskaičiuoti kiek daigų reikės.

×
×
  • Create New...