Jump to content

efrendas

Nariai
  • Pranešimai

    1198
  • Prisijungė

  • Lankėsi

Atsakymai kurių autorius efrendas

  1. manau jog puse siandien parduodamu sistemu naudoja siuos temperaturos daviklius. Nes patogesnio daikto, is kurio gali padaryti temperaturos matavimo kabeli nemaciau.  Su jais net neabejoju jog pamatuosiu - bandes daug visko esu. 

    Klausimas man labiau idomus, kaip atlaikys pats kabelis. Ir kaip ji itvirtinti, jog nereiketu bokstui naujo stogo pirkti :)

    Bent jau lenkiškuose BIN bokštuose kabelis pritvirtintas prie troselio ir nuleistas iš bokšto centro. Laiko kuo puikiausiai. Pati mintis gera, nes maniškiame, norint pamatuoti temperatūra, turi neštis temperatūros matavimo blokelį, prisijungti, pamatuoti, atsijungti. Palikti nesinori, nes gali po kiek laiko neberasti :) Jei dažnai nenaudoji, tai čia didelio vargo nematau, bet jei dažniau, plius keli bokštai, tai jau gaunasi varginantis užsiėmimas. Savaime aišku norėtusi ko nors modernesnio. Paskutiniu metu nesidomėjau kas yra siūloma rinkoje šiuo klausimu, manau, kad yra tikrai modernių sprendimų, tik aišku tai atitinkamai kainuoja.

  2. Gal turit kas iš čia nusipirkęs smulkintuva ? Kokie būtų atsiliepimai ?

    Čia tik su trim peiliais , ar nepermažai ?

    http://www.sakukapokles.lt/m363s371-gaminiai.html

    Mano įdentiška, tik čia dailesnes padaro įšoriškai :) o šeip tai viena chebra, ypač pagrindą daro. Tarpelį sureguliuoti naudoju 0.3 mm plokštelę, kuo mažesnis tarpelis tuo geriau perkerta smulkias šakeles. Matmenų dabar neturiu galimybės pamatuoti. Peiliai nestatmeni velenui, todėl gan sunku teisingai sureguliuoti, plius kartais tarpelis pasikeičia nuo didelės apkrovos, nes prie veleno tvirtinasi tik varžtais be jokios papildomos atramos.

  3. Kreipiuosi į kolegas, kurie kapoja krūmus/šakas į maišus:

    Brolis įsitaisė "čipsarnią" - lenkišką silpniausią šakų smulkintuvą (drožia stambią skiedrą). Turime krūmynų (pagrinde karklai/žilvičiai). Planuojam savom reikmėm biokuro prisigamint.

    Yra mintis skiedrą pūsti į maišiukus, o tada juos pradžiovinus kišti visus į pečių. Visi pečiai, katilai r buržuikos pas mus užkraunamos iš šono, o ne iš viršaus, tad galvojame, kad reiktų su visa tara kišti skiedras į pakurą.

    Kas kokius maišus naudojate, iš kur jų galima pirkti? Pats nužiūrėjau, kad http://pakuok.lt/product_info.php?products_id=64 vyksta akcija.

    50x80cm maišą turėtume dar į pečiaus pakurą įkišti.

    Atkreipiau dėmesį į grudasss pastabas, kad geriausia kapotas šakas pakuoti į Leno (POLYMESH) tipo maišus, pvz. http://www.packmak.lt/lt/tinkliniai-mai ... 16#info_16

    Dar galvoju, kad skiedra tai ne kapota šaka, gal ir Raschel maišai laikytų.

    Idomu, kaip sekasi drožiantiems skiedras į maišus?

    Aš naudoju šiuos http://pakuok.lt/product_info.php?products_id=64 šiuo metu gera kaina žiųrių, aš po 0.25 cnt mokėjau. Minusas, kad neatsparus UV spinduliams, ant saulės palaikius 2-3 mėn. palieka labai nebetvirti ir greit plyšta. Jei sandėliuoti žadi pastogėje tada turėtų laikyti. Pliusas už tokią kainą drasiai gali nevargdamas su visu maišu į katilą kišti :)

  4. Sutinku ,mazai saules Lietuvoj,bet savaite kita pavasari,dar rudeni kai diena saule o nakti atsala ,sudejus viska i kruva ir gauni kazkokia nauda.Atsiperkamumas ilgas bet ne viskas atsiperka ka nuperki,kartais naudojies ir patogumu.

    Aš tuo klausimu kiek kitokia linkme pasukau, kad nemerkti didelių pinigų į brangią saulės kolektorių sistemą namui apšildyti, pradžiai pats pasidariau tokią nesudėtingą sistemėlę pavadinkim ''saulės oro kolektorius" Principas gan paprastas, labai primena plokštuminį saulės kolektorių, skirtumas tik tas, kad vietoje skysčio manasis kolektorius šildo tik orą ir ortakių paduoda į reikiamą patalpą. Valdymas automatizuotas, esant tarkim 5 laipsnių skirtumui tarp kambario ir lauko temperatūros. Prototipo plotas 2 m kvad. Esant saulėtai dienai patalpoje 30 m kvad. per gan trumpą laiką temperatūra pakelia keliais laipsniais. Taip išsprendžių klausimą kuris iškyla ankstyvesni pavasari privačiuose namuose, kurti ar nekurti šiandien centralinio šildymo katilą :) Kaina keli šimtai litų + moralinis pasitenkinimas savos kurybos įrenginiu. Minusas- negalima sukaupti perteklinės šilumos ilgesniam laikui.

  5. Sveikas Algi123,namo sildymui per sezona viena menesi tai tikrai sutaupau,o jeigu buna sauletas pavasaris ar ruduo tai turbut du men.metuose.Dabar pas mus jau trecia savaite sauleta tai uztenka visai parai silumos, kiek saule prisildo per diena.apie silta vandeni nera nei ka kalbeti.Kolektoriu plotas,prisipazinsiu, neatsimenu tiksliu ismatavimu ,dabar tamsu tingiu lipti ant stogo matuoti, lygtais 2,4;2,2.Tai gautusi 5,3kv.vienam vienetui.Ju yra 6vnt. tai jei nepripaisciau ,ciut virs30kv. Kaina;pirkau per du kartus,pirma 3vnt,su valdymu ,antra dar 3vnt. ir dajungiau prie to paties valdymo.Viso gavosi kazkur apie 15tks. lt.Bet tada ju buvo Lietuvoje dar nedaug paplite, tad ir kainos kitokios.Pasitairauk ,manau kad gautum pigesniu.Tos vakumines kolbos kur aiskina kad sildo ir be saules tai manau kad blefas.pasidomek jei galvosi pirkti.Tai tiek, klausk jei dar kas domina.

    Įdomus pačio kolega sprendimas. Buvo ir man pradžioje panaši mintis kilus, bet nusprendžiau pradėti nuo mažesnio projekto :) Ir kai dabar išbandžiau vakuminius saulės kolektorius, galiu vienareikšmiškai pasakyti, kad vandens pašildymui butitinėms reikmėms tikrai pasiteisinantis ir anksčiau ar vėliau , priklausomai ką pasirinksi ;) atsiperkantis daiktas. O vat dėl namo apšildymo ar bent dėl dalinio ima kilti abejonės. Pirma, kai yra pakankamai saulės, tai dažniausiai ir šilumos būna dar pakankamai ir patalpų šildyti nelabai dar reikia. Čia kalbu apie pavasario ir rudens sezoną, na nebent kelias savaites. Nes kuo labiau į žiemos pusę, tuo labiau bent jau mūsų Lietuvėlėje, būna apniukusios ir vis trumpesnės dienos, tai ir tos saulės kartais pagauni tik po kelias valandas per dieną, o dažniausiai ir visai to džiaugsmo nesulauki. Vat pvz. šiandien buvo saulėta, bet saulės pakilimo kampas gan žemas ir trukmė žymiai trumpesnė nei vasara, tai 260 l boilerije temperatūra pakilo tik 8 laipsniais. Taigi naudos faktiškai beveik nulis, o ką jau kalbėti apie viso namo pašildymą :)

    Antra dėl kelių savaičių namo pašyldymo saulės energija reikalingas gan didelis plotas vienokių ar kitokių saulės kolektorių, o tai nemaža investicija, kuri tikrai atsipirks negreit. Jei turi įsirengęs baseiną ir turi kur dėti šilumos perteklių vasaros metu, tada kita kalba :)

    Kas dėl vakuminių kolbų, tai su jomis viskas tvarkoje, šildo ir apniukusią dieną, bet viskas priklauso nuo debesuotumo lygio, kuo tirštesni debesys, tuo efektyvumas mažesnis, o kartais beveik nulinis. Pas patį kiek supratau yra plokštuminiai jie nuo vakuminių skiriasi pagrinde efektyvumu. Plokštuminiai labai gerai tinka tarkim Turkijos tipo šalių klimatinėms salygoms, Lietuvos klimatinėmis salygomis daugiau energijos sukaupti gali su vakuminiais, nes plokštuminiai prie aukštesnių temperatūrų 80 ar daugiau laips. labai daug šilumos išspinduliuoja į aplinką dėl per menkos šiluminės įzoliacijos. Iš kitos pusės žiūrint, plokštuminiai įgauna pliusą prieš vakuminius, juos sudėtinga užvirinti ir visos iš to sekančios pasekmės :)

  6. Savąją vandens šildymo sistemą paleidau gegužės mėn ir faktiškai per visą šį laiką iki spalio pradžios turėjau pakankamai šilto vandens visos šeimos reikmėms išskyrus 2 lietingas dienas, kurių metu teko įjungti boileriui elektrinį teną, nes be saulės šilto vandens neišgausi :)

    Tingiu viską dėstyti smulkiai, ką domina galite paskaityti šiame forume ( ten mano nicas shachas ) http://www.zir.lt/e107_plugins/forum/fo ... p?4448.140 sistemos aprašymas

    http://www.zir.lt/e107_plugins/forum/fo ... p?4448.200 o čia rasite foto ir kai kuriuos paaiškinimus.

  7. Ar verta prasidėti su šakų kapokle apskritai, jeigu mano japoniškas traktoriukas ant darbinio veleno turi 20 AG ?

    O gal kas turite šitą šakų smulkintuvą-kapoklę: sakukapokles.lt ir video

    Įdomu būtų atsiliepimų išgirsti.

    Turiu įdentišką tik gamintą Kelmėje. Šiek tiek patobulinau dar nuo saves ir viskas einas kuo puikiausiai :) Praitais metais valėmę dalį melioracijos kanalų, tai krūmų prisikaupė tikrai nemažai. Degint kažkaip ranka nekilo, parduoti biokuro gamintojams šiek tiek per mažas kiekis gavos. Buvo mintis gamintis tokią kapoklę pačiam, bet taip ir neprisiruošiau :) Apžiurėjes kelis variantus pasirinkau bene pigiausią iš dabar bent jau man žinomų tokio principo agregatų vietinėje rinkoje. Išvaizda gruboka, bet Kaina tik 2400 Lt. Kokybe skūstis negaliu.

    Keletas pastebėjimų. Kabinti teko prie Mtz 82 nes silpnesnio neturiu :) tai nuimtu gazu variklis net nejaučia , nebent labai storą šaką įkiši. Tiesa prieš perkant bandymui buvo prikabintas prie t25 normaliam darbui kokį 1500 ap/min varikliui laikyti reikia. Toliau pas mane yra su 6 peiliais ta prasme ant 1 veleno 3 peiliai, tai kapoja ilgesniais gabalais iki 12 cm, kai kas gamina su aštuniais, tokie kapoja smulkesniais iki 7-8 cm. Našumas labai priklauso nuo pačių šakų paruošimo, geriausiai eina ilgos tiesios be išsišakojimų šakos, plius turi tvarkingai būti sudėtos krūvose, kad lengvai ir greitai išsiimtu. Per valandą 3 žmonių komanda gali prismulkinti iki 30 tinklinių maišų, kurių svoris būna apie 20 kg.

    Tam kartui gal pakaks ;) Bendrai esu patenkintas tokiu daiktu už tokią kainą, o pačiais vadinamais ''čipsais'' taip pat. Sandėliuoju lauke, per vasarą išdžiuvo kaip parakas, dabar pridengti plėvele. Pečius Atmosas, tai visą maišą sugrūdu į vidų ir kelioms valandoms ramu :)

  8. Na ir pas mane atėjo naujos tecnologijos į kiemą :) nors prieš kelis metus dar toje pačioje temoje žiurėjau gan skeptiškai į tą reikalą. Taigi trumpai:

    Į Fendt 936 nuo sekmadienio sumontuota EZ-Pilot su CFX-750 (RTK VRS 2.5 cm)

    ezpilotsm.PNG

    nuo pirmadienio sėja pasidarė vienas malonumas, vakare po kokių 12 ar net 14 val. darbo užsimerkus akyse nebesmėžuoja markerio linija :D Tikslumu esu patenkintas nors iš pradžių dar kilo šiokių tokių abejonių, bet daug maž viską perpratus markeriai darosi nebereikalingi. Signalas per visas tas diena buvo trumpam dinges tik vieną kartą tarp didelių medžių daugiau kol kas viskas Ok :)

    PS. Linkejimai Sauliniui. Sauliau nieko asmeniško, bet su tiekimu pas jus reikalai galėtu judėti spačiau :icon-wink:

  9. Siandien teko prasukti pro kelis elevatorius ( veiksmas Joniskyje ) Prie kai kuriu eiles kaip pries gera desimtmeti :icon-eek: Dalis kitu, kelias dienas nepryma slapiu grudu, o tik sausus, tai ten po viena kita transporto priemone testovejo. Labai gera proga be didelio galvos skausmo issivezti sausus grudus :icon-wink: Sie metai eilini karta parode kaip svarbu augalininkystes ukiams tureti pakankamas talpas ir dziovyklas derliui paruosti ir saugoti, kad nereiketu be reikalo gaizti laiko ir tampyti nervus tose kilometrinese eilese.

    PS. Kulem nuo pat ryto, tik pavakariais pradejo po laseli kapseti ir taip kelias valandas, kol galiausiai vistiek kulima priverte stabdyti. Kvieciu dregme svyravo 17 -18 proc.

  10. Vakar uzbaigeme ziemini rapsa, vid. derl. 4 su truputeliu t/ha :) Siandien pradejom kviecius Ada. Dregme 17 proc. beveik visi priploti prie zemes, vaizdas ziaurus :icon-cry: Reikia kuo skubiau imti sugulusius o ju siemet pas mus daugiau kaip 50 proc. bedro ploto. Kol kas sudygusiu nesimato, bet jei palasnos dar kelias dienas tai pasariako bus pakankamai :(

  11. tai visi tie derivatyviniai slidus reikalas.

    Tai kad jau pradėjot tokiais naujadarais švaistytis, bent apšvieskit plačiąją auditoriją, kas tai per daiktas :icon-confused:

    Mano kukliomis žiniomis: derivatyvas - „Išvestinės finansinės priemonės (finansiniai instrumentai) arba derivatyvai yra tos priemonės, kurių pinigų srautai visiškai priklauso nuo kitos, pirminės, paprastesnės priemonės arba turto vertės.“ Bent jau taip aiškina Lietuvos Vertybinių popierių komisija.

  12. Hanoveris, lapkričio 14 d. Vakar parodoje „Agritechnica 2011“ paskelbta, kam atiteko „Metų traktoriaus 2012" titulas. Iš septynių kandidatų 20 žemės ūkio leidinių žurnalistų komisija nugalėtoju išrinko John Deere 7280R. Specializuotų traktorių kategorijoje šis titulas atiteko Antonio Carraro TRH 9800, o auksinį apdovanojimą už dizainą gavo Massey Ferguson 7624 DYNA-VT.

    Visas straipsnis http://www.manoukis.lt/?s=13996&m=2&t=23

    Taigi pasamprotaukim kolegos, kas lėmė šį žurnalistų pasirinkimą, nors vieną atsakymą galiu nuspėti iš anksto, bet vis dėlto...

  13. Kad ir nelabai i tema, ( ateityje temos pavadinima tikriausiai reiks pakoreguoti ) bet ypac mm pasisakymai priverte siek tiek sunerimti :icon-eek: Labai gerai kad neviniodamas i vata viska konkreciai isdestei apie tiesiogiai ar netiesiogiai laikomu vos ne etalonais tapusi zalsvos spalvos brenda :) Pas mane jau pusmetis kieme zaliuoja 936 asis. Nieko neslepdamas galiu taip pat pradeti fiksuoti vienokias ar kitokias problemas. Nukeltas tik nuo tralo nebepajudejo is vietos, nes uzstrigo rankinis stabdis. po pusvalandzio bandymu davaziuoti nors iki garazo siaip ne taip pasiseke pajudeti is vietos. Taciau toliau jau teko pasidarbuoti servisui. Problemos priezastis neaiski, pakako isardyti rankinio stabzio orini krana ir sudeti is naujo, daugiau si beda nepasikartojo. Prasisuko netoli 400 m/h. baigiant sejos darbus pradejo jaustis gan didelis barskejimas ( Prie tam tikru variklio apsuku) tarp ismetimo vamzdio ir apsauginio tinklelio, tai nepavadinciau gedimu, bet jausmas nemalonus :icon-confused:

    PS. Sis traktorius siuo metu pagrinde yra agregatuojams su padargais kurie reikalauja 180-250 ag galios, todel tikrai dirba ne max. rez. Laukite tesinio :icon-wink:

    Galiausiai pagrindinis klausimas mm: Ar su savo aparatu dirbi pats :icon-question:

  14. Turiu panašių metų magnumą jau keli metai. Rimtų bėdų kol kas nebuvo, gan kantrus darbinis arklys. Tiesa smulkių gedimų išlenda, bet viskas gan nesunkiai remontuojasi savo jėgomis, dalių rasti nesunku ir jos salyginai nėra labai brangios. Tik reikia nepamiršti, kad tai yra amerikietis ir viskas pradedant šlangučių antgaliukais ir baigiant guoliais yra colines sistemos, todėl rasti europinių analogų gan sudėtinga :)

×
×
  • Create New...