Jump to content

Usurinis

Nariai
  • Pranešimai

    841
  • Prisijungė

  • Lankėsi

Atsakymai kurių autorius Usurinis

  1. Sveiki,

     ieškau tokios knygutės "New Holland operatoriaus žinynas : Ford 8160, Ford 8260, Ford 8360, Ford 8560", bet kokiame formate, gal pas ką nors guli nenaudojama, arba žmogaus, turinčio prisijungimą prie VDU Žemės ūkio akademijos elektroninės bibliotekos (ten ji yra "https://hdl.handle.net/20.500.12259/74432").

    Mano turimų sugebėjimų kompiuterio srityje neužtenka prisijungti.

     

  2. Sveiki,

    visas esmė detalėse. Kilpa ant nosie turi užsiveržti, o ne būti fiksuota. Virvės galas kuris ateina nuo ausų turi būti apsukamas aplink kilpą ant snukio ir turi būti užsiveržentis.

    Jei tempsi per jėgą į furgoną tai arba pasmaugsi, arba stuburą nutrauksi.  Viską reikia atlikti saikingai, įtempi ir lauki. Kur skubėti. Jei nori greitai, tai iš vakaro supakuoji po vieną į dėžę ir atvažiavus furgonui sukrauni. Greitai ir patogu. Labai svarbu yra treniruoti galvijus vaikščioti su pavadžiu. Kai turiu laiko, pasigauni ir palaikai taip pririštą nors pusvalandį, kol aprimsta ir paleidi. Po trečios treniruotės jis jau žino kas ir kaip, ir problemos nebūna, net ir vedant pradžioje po tvartą, o vėliau ir lauku.

  3. Sveiki,

    teko ir man bandyti visus tuos instrumentus. Nepatiko. Kruvinos sužalotos nosys to nevertos. Kelis žiedus pametėm, po to iš viso nustojom juos naudoti.

    Pats geriausias man būdas, tai virvutė ant snukio ir per ausis. Valdai visą galvą, ir nesukeli gyvuliui skausmo. Nėra streso, ir sekantį kartą kai reikia pasigauti, buliukas neturi blogų prisiminimų.

  4. Sveiki,

    Su piktžolėm geriausiai sekasi kovoti su pjaunamaja, nereikia jokios chemijos, kuo tankiau pjauni tuo jų mažiau jų auga.

    Su durpynu daryčiau lygiai taip pat kaip ir sako daugelis, tik problemų gali kilti jei bus sausa, tada badas.

    Su pirmu lauku: gerai patręšti, pusę nupjauti ir po pjūties atiduoti visą lauką ganymui po joninių. Tokia bandai reikės dvigubai daugiau ploto nei yra pirmame lauke. Po žolės atsėjimo ganyti galėsi pradėti po šešių savaičių jei viską padarysi pagal reikalavimus ir gamta bus palanki jei ne po trijų mėnesių.

    Šiemet nieko nesėk, pavasarį turėsi apie 460 t mėšlo kur jį dėsi?

  5. Sveiki,  planuoju isigyti kergtas angusu / simentaliu telycias kergtas angusu ir grynaveisli angusu buliuka. Ka manote ?

    Sveiki,

    leiskit ir man pasakyti savo nuomonę: tai pati didžiausia klaida daromų mėgėjų selekcininkų. Palikuoniai gauti  Heterozė ir heterozė 1,5 pagalba rodo labai gerą rezultatą (paros priesvorio , išvaizdos), bet kaip genetinė medžiaga ateičiai yra beveik nulinė. Nusiperka žmogelis tokį gyvulį ir stebisi tėvai gražuoliai o vaikus nėr su kuo net lyginti. Toks kryžminimas galimas tik dėl mėsos gamybos bet ne veislinės mdžiagos gamyba.

  6. Sveiki,

    Jei dėl amžiaus tai normalus, kitas klausimas kada susikergė?

    Jei iki dešimto mėnesio tai nieko gero, jei virš dvylikos viskas ok.

    Tokia kainą galima mokėti tik už labai aukštos genetinės vertės individą. Tėvai turėtų būti bent šalies čempionai. Arba paros prieaugis svoris virš 1,5 kg.

    Vienareikšmiškai per brangu.

  7. Sveiki,

    geriausiai pirkti apsiveršiavusias ir paaugintas iki 8 mėnesių. Nerizikuosi ir turėsi aiškų rezultatą. Tik pinigų kišenėje bus ženkliai mažiau. Viskas priklauso nuo to kokia tavo ūkininkavimo kryptis, ar uždirbti pelną iš veiklos ar turėti vardą kuris gali sau leisti ir neprotingus sprendimus.

  8. Sveiki,

    labai jau sudėtingi čia klausimai. Teorijos ar teisės aktai nustatytų reikalavimų čia nerasi. Galiu tik praktiškai kaip pas mane yra. Jei tiks naudokis.

    1. Sudėtis: veislinis bulius, 20 žindenių, iki 10 veršingų antramečių telyčių, ir šiūmetukai. (Neauginu buliukų, man neapsimoka)

    2. Palaidas

    3. Senos statybos tvartas ir šalto tipo pašiūrė. Plotas apie 450 kv. m. šėrykla ruloninė, girdyklos plūdinės.

    4. Parai rulonas šiaudų.

    5. Minimalus 4 vnt. 100 vatu lemputes tvarte, jei reikia šviesos atsinešam papildomai(kilnojami prožektoriai per du metus reikėjo tik kartą).

    7. Kiaurą parą kiek nori,(nenormuoju).

    8. ruloninė šėrykla, kai suėda įdedu naują ruloną, 20 karvių parai rulonas(šienas, šienainis, kai išmandrėja šiaudai).

    9. Mėšlas šalinamas vasarą, srutų nėra. Krautuvu į kratytuvą ir į lauką.

    10.Tvarto durys atdaros iki -15,(užšąlą girdyklos), skersvėjų nėra bet kad sandaru irgi nepasakysi, deganti žvakė gal ir neužges.

    11. Pagal kišenės storį ir sveikatą. Gera mechanizacija jei ūkyje yra šarnyrinis krautuvas arba panašus.

    12.Nežinau.

  9. Norėčiau ir aš įkišti savo trigrašį.

    5 kv. m. galvai tai čia iš fantazijos srities. Kuo daugiau kvadratų galvai tuo daugiau šansų kad nesumindys veršelių, nebus suspaustų ir permintų pilvų, mažiau abortų. Optimalus nuo 7 iki 10 kv m. galvai.

    15 ha teoriškai galima išlaikyti iki 30 galvijų. Bet tai galima derlingose žemėse. Mes skaičiuojame kad 1 ha 1 galva žemės našumas 30 balų.

  10. Sveiki, leiskit ir man išsakyti savo nuomonę.

    Žinant autorių asmeniškai, iškilo klausimas: kiek gi lieka laisvo laiko nuo visos veiklos, jei galvoji kad užteks jo dar ir mėsiniams galvijams? :lol: . Jei galvoji galvijus auginti ten kur gyveni, tai rekomenduočiau intensyvaus penėjimo, tvartinio laikymo būdo. Tai vienas brangiausių būdų. Bet kai reikia lyginti kiek gali gauti pajamų iš 1 ha naudmenų su vieno galvijo duodamomis pajamomis bijau, kad ir turint teorinį 1,8 kg priesvorį per parą bus labai toli iki grūdinių kultūrų duodamų pajamų. O jei galvoji sušerti auginamą produkciją tada geriau būtų kiaulininkystė, aišku jei AKM bus įveiktas. O jei "nušienauti" nenaudojamus plotus tai tada avys.

    Išvada : neverta. :( ,

  11. Su bulium kaip ir su šunimis: dirba arba nedirba. Kito varianto nėra. Pastebėk pilna parą ir pamatysi kad padaro darbą ir daugiau "nelipa", kam eikvoti jėgas jei darbas atliktas. Bet jei jis nedirbantis tai nuostoliai bus kapitalūs, pastebėk ar nerujoja pakartotinai karvės.

    Su 45 sveikas bulius apsidirbs normaliai ir be didelių dopingų .

  12. ar esate augine anguso ir lt.juodmargių mišrūnius, kaip telyčios veršiuojesi, ar pieningos?

    Telyčios veršiuojasi gan lengvai, aišku jei viskas tvarkoj su dubens kaulais (pas mane buvo genetinė mutacija kai dubens kauluose buvo autaga, trukdanti lengvai veršiuotis. Teko šalinti šešias seses. Nu ir kaip šersi prieš apsiveršiavimą . Dėl pieningumo, jei pas tave ne ožkos, tai pieno bus tik trečdaliu mažiau nei pas mamą.

  13. Mano nuomone - pasakos.

    Ar rudas ar juodas rezultatas turi būti tas pats, jei sąlygos buvo vienodos.

    Bėda ta kad privežta visokio š.... o parduodama kaip aukso gabalas. Augina žmogeliai ir sako kad tas ar tas yra niekam tikę. Pakartokite tokį ciklą bent tris kartus su skirtingais individais ir tik tada darykit išvadas. Geriausiai būtų jei parašytumėt sėklinau tokiu ir tokiu Nr. toks - neauga. Va tokia informacija bus aukso vertės kitiems augintojams, o žulikams dar vienas akmenukas ant jų greitkelio.

  14. Na jei manęs niekas neįtikins kad telyčiom nekenks tai gal ir ieškosim aubrako, bet jei netinka tai aišku ieškosim anguso...pirkom jau iš Mažintienės, pirkom ir iš Milaševičienės dabar artimiausias augintojas, kiek radau, šakiuose- Karalius

    Norėjau paklausti kokie atsiliepimai apie šių augintojų augintinius. Domina metai ir kokie rezultatai.

×
×
  • Create New...