Jump to content

Deilu

Nariai
  • Pranešimai

    8
  • Prisijungė

  • Lankėsi

Atsakymai kurių autorius Deilu

  1. Noreciau paklausti. Pirmiausia prisegu kaip atrodo ta obelaite, kur keliau dziaugdamasi, kad prigijo. Prieaugis, siandien pamatavau net 1,10 metro. Bet deja, siandien kai priejau, pamaciau, kad visos sakeliu virsunes kaip su sekatoriumi nukirptos. Tokiam aukstyje net as tas virsuneles pakelusi rankas tik pasiekiu, tad abejoju, kad jas nuskabe stirnos.. 

    Tikriausia zmogaus darbas, tikriausia kazkas mate, kad skiepyjau, kad kartais nueinu paziureti ir pasidarbavo. Kodel tie zmones taip elgiasi :(

    P_20200814_153420_vHDR_Auto.jpg

    P_20200814_153605_vHDR_Auto.jpg

    P_20200814_153502_vHDR_Auto.jpg

  2. Pirma karta skiepyjau , jau daugiau nei menuo praejo. Dziaugiuosi labai. Belieka laukti vaisiu, ir ivertinti ar skonis bus tas pats,  nors viena pazistama sake, kad reikia skiepyti i antanine obeli, kitu atveju obuoliai bus vis tiek laukiniai.. Nenoriu ja tiketi. Nu paziureism :)

    P_20200527_161518_vHDR_On.jpg

  3. prieš 31 minutes , vk_ pranešimas:

    Į savo gretas su džiaugsmu priimame visus, kas tik domisi šilauogėmis. :)

    Nupirkai puikias veisles, nepergyvenk. O jei nori ilgiau valgyti šilauoges, tai geriausias sprendimas dar pasisodinti kitų veislių.

    Bluecrop yra šilauogių klasika ir auksinis standartas, Toro yra naujesnė veislė, kuri galbūt dalinai pakeis Bluecropą versliniuose soduose. Toro uogos didesnės, jos sunoksta per trumpesnį laiką (laikoma, kad versliniame sode galima visas nuskinti per du kartus), bet Toro reiklesnė teisingam auginimui. Man jos abi reikalingos ir viena kitos nepakeičia. Paskaityk šią temą atgal ir rasi abiejų veislių nuotraukų.

     

    Labai ačiū už atsakymus ;) as praktiškai visa šią temą esu perskaičiusi, labai gera tema, aukso vertes informacija

  4. prieš 2 minutes , vk_ pranešimas:

    Visos normalios obelys Lietuvoje auga įskiepytos į kažkokius poskiepius. Senos didelės obelys taip pat auga ne savo šaknimis, o įskiepytos į sėklinius (aukštaūgius) poskiepius. Todėl ir tavo motininė obelis auga įskiepyta. Poskiepis veikia medžio augumą, didumą, derėjimo pradžią, bet obuolių skonis priklauso nuo įskiepio (įskiepytos šakelės). Manau, kad tavo obuolių skonis nepasikeis, o obuolių didumas ir gerumas priklausys ne nuo poskiepio, o nuo to, kaip tu prižiūrėsi savo medį. Jei genėsi, patręši - tai obuoliai augs puikūs, jei apleisi, tai obuoliai nusmulkės.

    O jei as paskiepyjau auksciau , t.y apie 60 cm aukstyje palikusi viena motinine saka kaip maitinancia? Ar nieko tokio? Ar geriau pjauti iki apacios, paliekant 10-20 cm laukines obels kamienuko ir i ja skiepyti? Dar turiu galimybe ta padaryti.

  5. On 2017-04-19 at 10:12, vk_ pranešimas:

    Mano supratimu, gali obelyje priskiepyti kiek nori šakų. Aš vienoje didelėje obelyje įskiepijau 10 šakų, vėliau po 2 metų pernai nupjoviau likusias dideles neperskiepytas šakas ir suskiepijau dar apie 33 šakeles iš kelių skirtingų obelų (žr. foto). Dabar juk populiarios "šeimos obelys", kuriose į vieną medelį suskiepytos kelios veislės. Teoriškai medeliui gali būti sunkiau, jei į jį suskiepysi labai skirtingas, tai yra ankstyvas ir vėlyvas veisles. Dėl derėjimo, tai gali įskiepyti šakelę su žiedais ir jau šiemet sulaukti pirmų obuoliukų ant jos. 

    2016-04-27 20.23.17.jpg

    Sakykite prasau, o jei as paskiepijau i nezinoma laukine obeli savo megstamos obels iskiepi, ar kai ji prigys ir duos vaisiu, ar obuoliai bus tokio pat skonio kaip nuo motinines obels?  

×
×
  • Create New...