Jump to content

Rumbutis

Nariai
  • Pranešimai

    46
  • Prisijungė

  • Lankėsi

Atsakymai kurių autorius Rumbutis

  1. Aš vis vien nesuprantu,

     

    Oficialiame Massey Ferguson tinklapyje MF7714 deklaruojama: „maksimali galia 140AG, maksimali galia su EPM 165 AG“

    EWA tinklapyje MF7714 jau nurodoma „vardinė galia 156AG, maksimali galia 165AG“

     

    Kaip vardinę galią EWA deklaruoja vardinę galią su EPM (galios padidėjimu), o kaip „maksimalią“ – nurodo maksimalią galią su EPM.

    "EPM", "Galios padidėjimas", "Protingas galios valdymas", "Efektyvus galios valdymas" ir t.t.- trumpalaikis, laipsniškas galios padidėjimas dirbant su GTV arba transporte.

     

    Suprantama gamintojas „švelniai“ apgaudinėja ūkininką, nurodydamas tik maksimalų ir maksimalų su EPM galingumą, ir slėpdamas vardinę galią. Bet EWA nuėjo dar toliau ir vardinė galia su EPM (galios padidėjimu) staiga tapo tiesiog „vardine galia“.

    Tuo tarpu Massey Ferguson tinklapyje, skirtame JAV rinkai, gamintojas jau „išduoda“ tikrą vardinę galią ir rašo: MF7714 vardinė galia yra 130AG prie 2100 aps/min. Žodžiu ne 156 AG ir net ne 140AG, o viso labo 130 AG ...

    Taip išeina, kad galima „išdūrinėti“ Europos ūkininkus, dar labiau „išdūrinėti“ Lietuvos ūkininkus, o JAV ūkininkų „išdurinėti“ negalima. Kažkokia nelygybė čia gaunasi...

    http://www.masseyferguson.us/products/tractors/7700-series-row-crop-tractors.html

     

    http://www.ewa.lt/zemes-ukio-technika/massey-ferguson-traktoriai/traktoriai-mf-7700/techniniai-duomenys/

     

    http://www.masseyferguson.co.uk/mf7700.aspx

     

    PATAISYKIT MANE, JEIGU AŠ NETEISUS ...

     

  2. Remiantis 2015 balandžio 23 dienos Vokietijos žurnalo Eilbote publikacija, 2014 metais New Holland ir John Deere kompanijos buvo rinkos lyderės dešimtyje iš keturiolikos "senųjų" Europos Sąjungos šalių pagal traktorių pardavimus. Abi kompanijos yra taip pat visų Europos Sąjungos šalių pirmajame penketuke pagal traktorių pardavimus.

    New Holland užėmė pirmą vietą šešiose iš keturiolikos šalių: Šveicarijoje, Belgijoje, Nyderlanduose, Danijoje, Italijoje ir Portugalijoje. John Deere užėmė pirmą vietą keturiose iš keturiolikos šalių: Vokietijoje, Didžiojoje Britanijoje, Ispanijoje ir Prancūzijoje. Valtra, AGCO koncernui priklausanti kompanija, užėmė pirmą vietą Švedijoje ir Suomijoje, tuo tarpu Steyr (CASE IH) pirmavo Austrijoje, o Massey Ferguson – Norvegijoje.

    Bendrai, 2014 metais, Vakarų Europoje traktorių pardavimai sumažėjo 9.2% (2014 - 137.028 vnt.; 2013 – 150.855 vnt.) Ispanija ir Belgija buvo vienintelės dvi šalys, kuriose traktorių rinka 2014 metais augo, atitinkamai 12.8% ir 11.2% .

     

    Straipsnis apie traktorių registracija Europoje 2014 metais.pdf

    New Holland, John Deere are Market Leaders in EU Tractor Sales _ 2015-06-29 .pdf

  3. Šiandien regėjau ryškų sapną, kad Kauno Grūdų grupė pardavė turėtą EWA firmos akcijų paketą. Taigi, jeigu sapnas išsipildys (o tokių požymių tikrai yra), galbūt nauji EWA savininkai pritars minčiai suorganizuoti kombainų varžybas. Na o kol kas tikėkimės, kad savininkų pasikeitimas nesukels sunkumų kompanijos veikloje.

  4.  Kalbant apie kombainu klases jei tai oficialus duomenys lytagriniam vadybininkui gali i duda užvešti kai šis pradės aiškinti kad Cx 8080 yra aštuntos našumo klasės.

    O apie ikeltus Kombainu dienos rezultatus šnekant tai paskutinis palyginamasis našumas hektarais yra nekorektiškas nes chederiu pločiai nevienodi.

    Kalbant apie kombainų klases tai CX8080 yra bent jau toje pačioje klasėje kaip Claas Lexion 670 ir John Deere T670. O aštuntoje klasėje apskritai vienintelis kratiklinis kombainas yra New Holland CX8090. Visi likę - arba hibridiniai arba rotoriniai. Klasės šiuo atveju yra galbūt labiau galingumo negu našumo... Nes JAV kombainai klasifikuojami pagal variklio galingumus.

    Dėl kombainų dienos rezultatų, tai ne tik chederių pločiai skiriasi (nuo 4.5 m iki 9 m), bet ir variklio galios (nuo 207 AG iki 490 AG). Ką reikėtų daryti, kad būtų korektiška?  Beje, miežiai nebuvo išgulę.

  5.  

     

    Dėl kombainų palyginimo viename lauke - tikrai puikus pasiūlymas. Būtų įdomiau negu varžybos kuris vadybininkas geriau "prikabins makaronų" - nors tai irgi pripažinkim yra ko gero beveik sportas.  

    Tuo labiau, kad kaimynai latviai jau yra tai darę: 2012 metų liepos 18 dieną, Jaunpils rajone, SIA "JOŽI" ūkyje vyko kombainų varžybos. Viename miežių lauke buvo susirinkę 14 kombainų. Kombainų darbas buvo vertinamas pagal eilę parametrų. Be abejo ir šios varžybos nebuvo "šventa tiesa": daug kas priklauso nuo tarpinės tarp vairo ir sėdynės, rotoriniai kombainai galbūt neturėjo pakankamai "erdvės" pademonstruoti savo geriausias savybes. Bet vis vien šioks toks atspirties taškas lyginant skirtingų gamintojų modelius. Ir nebuvo jokio konkurentų menkinimo, kas kartais populiaru stengiantis parduoti techniką "makaronų" metodu.   

    Jeigu atsiras norinčių dalyvauti, entuziastų organizuoti ir ūkininkas pasiruošęs paskirti tam tikslui lauką - reikia surengti.

     

     

    Kombainu diena 2012 Saimnieks.pdf.pdf

    Kombainu diena rezultatai.doc

  6. Laba diena,

     

    Vienas iš sudėtingų dalykų lyginant kombainus ir jų našumą – objektyviai pozicionuoti ir palyginti skirtingų firmų modelius. Kiekviena firma turi “savo” palyginimus, kurie kartais būna tolokai nuo objektyvumo.

    Be to, kartais žaidžiamas smagus žaidimas su arklio galiomis: pvz. variklio galia, išvystoma grūdų išpylimo metu, kai kurių pardavėjų kai kuriems pirkėjams yra deklaruojama kaip vardinė. Skirtumas kartais sudaro 40 AG ir daugiau. Vėliau neretai tų "arklių" pasigendama.

    Vieną iš būdų kaip klasifikuoti kombainus yra sugalvoję amerikiečiai. Jie kombainus suskirstę į klases.

    http://www.agweb.com/article/what_gives_a_combine_its_class/ Straipsnis nenaujas, bet galbūt kam nors bus įdomus.

    Straipsnyje yra lentelė su kombainų modeliais.

    4 ir  5  klasė - kombainai iki 267 AG (200 kW),

     6  klasė - kombainai nuo 268 AG iki 322 AG – pvz.: Claas Lexion 730, Case IH 6130, New Holland CR6090, New Holland CX8070, John Deere S660.

    7  klasė – kombainai nuo 323 AG iki 374 AG – pvz. Claas Lexion 740, Claas Lexion 670, New Holland CX8080, New Holland CR7090, John Deere S670, John Deere T670

    8  klasė – kombainai nuo 375 AG iki 410 AG – pvz. Claas Lexion 750, Case IH 8230, New Holland CX8090, New Holland CR8090, John Deere S680

    9 - 10  klasė – kombainai virš 462 AG – pvz. Claas Lexion 760, Claas Lexion 770, Case IH 9230, New Holland CR9090, John Deere S690

     

    http://www.agweb.com/article/what_gives_a_combine_its_class/

     

    P.S. Jeigu žinote būdų kaip objektyviai palyginti skirtingų gamintojų kombainų modelius - pasidalinkite patirtimi.

     

    Aš esu pardavėjas .... todėl kaip ir visi pardavėjai taip pat esu šališkas :icon-wink:

×
×
  • Create New...