Jump to content

tomazas

Nariai
  • Pranešimai

    112
  • Prisijungė

  • Lankėsi

  • Laimėta kartų

    1

Atsakymai kurių autorius tomazas

  1. Skageno ir aš vis dar auginu, jis geria žiemoja, seniau vien jis buvo, bet vienais metais kai sugulė visas, na tai tada atsirado kitoks požiūris. Bet vis tiek dar dalį turiu, bet jau mažą dalį ir gal kiek azoto jam pamažinu, kad negultų. Derlius neblogas, plius klasė geresnė, tai viso tas ant to išeina, klasė atperka, jie mažiau duoda nei kita veislė.

  2. Prieš 22 valandas, audrius0322 pranešimas:

    Bet ar gerai būtų Avoxa + Cleave+Cycocel?

    Seniau esu purškęs gal net 8 skirtingus dalykus, kartu ir tombo, cycocel ir visokie mikro. Tai nežinau nei ką sakyt, sunku įvertint ar gerai ar ne, bet dabar herbicidą visada atskirai purškiu. Konsultantai visi taip rekomenduoja ir šiaip pagalvojus, kad ir pačios žolės gauna ir vitaminų ir herbicido, tad logiškai mąstant herbicido veikimas žolei turėtų susilpnėti. Bet čia mano tokia nuomonė.

  3. O kaip šiemet skirstot salietrą ir sulfatą? Aš dar tik vieną ratą prasukęs (neankstyvą pavasarį), bet didesne norma 200 kg/ha. Dabar jau arti bamblėjmo pradžios, tai galoju mest sulfatą (150kg/ha) ar salietrą (200kg/ha). Mintis yra net abu iš karto, bet jaučiu pasiliksiu dar vieną dozę bent po savaitės nuo antro užmetimo.

  4. prieš 9 minutes , rapsas pranešimas:

    Menesį nelyja tai , kad užlis po fungicido purškimo mažai tikėtina ;)  o šiaip tai ant etiketes rašo arba vatžum paziurek.

    Aš daugiau mąstau apie patį veikimo principą, ar sakykim geriau kai nupurški prieš prognozuojamą kelių dienų lietų ar po lietų :) Nelabai ir internete randu konkretesnių rekomendacijų, kaip pvz kad visiems aišku, jog karbamido karštu oru nepurkšti :)

     

  5. Mažokai dar patirties turiu su fungicidais. Sakykit, kiek laiko po jų panaudojimo turėtų nelyti? Didelę įtaką turi lietus po purškimo? Kokios oro sąlygos geresnės purškimui. Lyg kažkur skaitęs, kad geriau veikia, kai šilta (na ne kai velniškai kaitina, bet kai orai šiltesni, o ne vėsūs).
    Ačiū :)

  6. Kaip jūs sugebat žirnių 5 t/ha išlaužti ir dar daugiau? Tręšiat salietra? Purškiat mikro, nuo ligų?
    Atrodė gražūs, bet faktas, kad rezultatas sukasi apie 3t/ha.

    O kviečiai purkšti nuo ligų ant varpos, tręšti irgi nemažai (azoto gal apie 190 kg gavosi, fosforo apie 80 kg, kalio 120 kg), o rezultatas 5t/ha (skagen, drėgmė 15,3). Purkšti ir mikro du kartus bei ccc, modus. Ir atrodo viskas laiku daryta..

    Ką darote kitaip, kad gaunate 8 t/ha?

  7. On 2017-03-17 at 23:49, tirexs said:

    30+4+4 po 231 linas agro

    Man irgi šitą siūlė, salietros analogas atseit.. ir aš užsisakiau, dabar truputį gailiuosi...nors azoto forma ta pati kaip ir salietros, tik procentinė dalis truputį mažėsnė...bet yra kalio ir fosforo papildomai, tad nežinau koks rezultatas bus galiausiai..žiūrėsim rudeniop..

  8. Sklypas apie 7,5 ha (man reikšmingas plotas), Kaip minėjau, sutartis gudriai perpinta nuomininko naudai. Jei viskas baigtųsi mano naudai, tai tikrai nedaryčiau taip, kad be jokių derybų paimu ir užsideklaruoju, čia būtų tik nesusitarimo atveju, nes juk žmogus nuomą turi gaut už kitus metus. O kas nuomą mokės? Tas kas nuomojasi ar kas dirba? Čia būtų derybų objektas.

    Dėl diskusijų, kad jei aš deklaruosiu ir derliaus negausiu ir vmi paims, tai manau, jei yra įstatymai, kad turi leisti derlių nusiimti, tai tą patį įstatymą ir vmi pakišt gali dėl klausimo kur dingo pajamos. Kitas dalykas, Cianikas manau teisingai apžvelgia situaciją. Būna atvejų, kai ūkininkai dėl šlapios žemės nebeįvažiuoja į kai kuriuos laukus derliaus nuimt, būna škvalai, javus išguldo ir pan. Tai ką tada daryt?? kaip tą derlių gaut. Yra daug fors mažorinių aplinkybių ir daug gyvenimiškų aplinkybių.

  9. O kokia cia bendrovė? Ne pavadinimo klausiu..o kokio kapitalo..uzsienietiška..lietuviu magnatų..nes jei kas ten siulo vos ne deklaruoti ir kulti svetimus..tai gali likti ne tik be derliaus bet ir be galvos:D

    pas mus sklando gandai kad jei uzsenietiska bendrove nuomuoja žemę ne maziau kaip 10 metų i prieki tai nuo 3 ar 4 metų tai būna ne nuoma o išperkamoji nuoma.. :D

    Sutartys ir dar karta sutartys !!!

    Lietuviško kapitalo, bet sutartis surašyta taip, kad nuomininkas turi daug teisių. Žmonės turi labai atidžiai žiūrėti ką pasirašo, nes kaip ir sakai, gali tokie gudruoliai ir išperkamąją nuomą įbrukti.

     

  10. įdomūs atsiliepimai. Ačiū už patarimus.

    Pagal dzūkijos komentarą tai galima suprasti, jog jei sudarei sutartį (kad ir su pabaigos data), tai jau viskas, sutartys automatiškai prasitęsia ir pan., nes bendrovių sutartys gudrios..(sakyčiau nesąmonė)

    Sąžiningų žmonių atveju, tai turėtų būti taip, kaip ir K_Nerijus sako, kad derlių nusiimk iki sutarties pabaigos.

    Pagal dabartinę padėti, kai turi leisti nusiimti derlių, tai gaunasi vos ne taip, kad apsėji pirmesnis kaimyno lauką ir viskas, kaimynas turi leist tau nusiimti derlių. Juokinga sakyčiau.. :)
     

    Na bet,kad derlių nusiimti teks leist tai jau nieko nebepadarysi, bet man dar įdomu kaip su nuoma bus, nes bendrovė paims ir nemokės už 2015m., kuriais ji ir naudosis, nes sakys sutartis jau pasibaigusi...

    Na reiks bendrovės sutartį paskaityti, ką ten ji prirašiusi. :)

    Ir turbūt naudosiuos Dziedo patarimu :)

  11. Kokią tu teisę turi, žemės dirbimą tai bendrovė įrodys. Tau reikia išmokų ar jų derlių nusiimti? Kodėl sakai naudojasi, kartais ir pačiam būna sunku susekti tuos sutarčių terminus, tai jei žemės žavininkas nepareiškia kitokios valios, taip ir paliekama kitiem metams.

    Kam lipti vieni kitiems ant galvų? Tiesiog jei jau susitarei, kad tau nuomuos, tai pasirašyk tą sutartį dabar, tarkim nuo 2015.07.01, užregistruok RC, savininkas kad ir dabar praneša bendrovei apie pasikeitimus, palauksi kol nusiims ir galėsi jau pats šeimininkauti tame lauke, paprasta, nebent esi vienas iš tų...

    Nebūtina įžeidinėti. Man atrodo esi pats vienas iš tų... Visų pirma, kokią teisę bendrovė turi taip elgtis, planuok, žiūrėk ar nesibaigia ir pan., o dabar daroma kas šauna į galvą. Aišku, stambi piniginė visada laimi. Ir man nereikia nei jų išmokų nei jų derlių, man reikia žemės, kurią galėčiau dirbti.

    Iš tavo arogancijos ir rašymo stiliaus galiu pasakyti, kad esi stambus žemvaldys, kuris smulkiuosius, tokius kaip aš, nori galutinai sužlugdyti. Man tas kelių hektarų sklypas turi didelę reikšmę, o vat stambieji taip ir žlugdo jauną žmogų, kuris nori žemę dirbti. (čia apie tavo lipimą ant galvų)

    O dar visą valstybinę žemę visi stambieji pasiėmę su ilgalaikėmis nuomomis už kapeikas.

    Čia žmogui siūlai didesnius pinigus, o jis savo žemės negali perleist kitam, nes mat pasėta jau yra... Žmogiškumo jokio iš stambių žemvaldžių.

  12. Tai viskas tvarkoj, sutartis iki 12.31, todėl bendrovė ir pasėjo javus, rudenį nusiims ir galės kitam nuomuot. Kitu atveju, žemės savininkas, iš anksto turėjo pranešti bendrovei, apie situaciją.

    Bet tai 2015 m jau sutartis nebegalioja, jie šiais metais derlių nuėme, o šis jau bus imamas 2015 m, kai sutartis nebegaliojanti bus. Kiek teko domėtis, tai aš galiu rašytis sutartį, registruoti registrų centre ir tada jau deklaruoti turiu pilną teisę.

     

    Šiaip manau, kad daugelis naudojasi tokia situacija, kad dar turi leisti derlių nusiimti, nors sutartis jau nebegalioja. Taip prasitęsia nuomą dar metams.

×
×
  • Create New...