Jump to content

Graikiniai riešutmedžiai

Nariai
 • Pranešimai

  29
 • Prisijungė

 • Lankėsi

Visas nario Graikiniai riešutmedžiai paskelbtas turinys

 1. Graikiniai riešutmedžiai

  Lazdynai

  Skydamarius sėkmingai sunaikina Actara. 2 purškimai, su 2 svaičių pertrauka tarp jų. Tik vakare, kai bitės ir kamanės neskraido ir ant žydinčių kokių augalų neužpurkšk
 2. Graikiniai riešutmedžiai

  Lazdynai

  Visi lazdynai sodinti ir rudenį ir pavasarį (net ir nubaltinti, kad vėliau sprogtų) jau senokai sužaliavę. Patikrtinkite pumpurus (pakrapštykite, ar netrupa, nesudžiūvę).
 3. Graikiniai riešutmedžiai

  Lazdynai

  Lietuvoje dar būna taip, kad reikia laistyti?
 4. Graikiniai riešutmedžiai

  Graikiniai riešutmedžiai

  Jei pajuodavę nubyrėjo, tuomet juos grybai suvalgė. Šiemet fitopatogenai siautėjo.
 5. Graikiniai riešutmedžiai

  Graikiniai riešutmedžiai

  Kai pardavėjai "skiedžia" apie antrais - trečiais metais derančius Ideal'us, kažkodėl niekad nepasako, kad: 1. Taip būna kokioj pietinėj Moldovoj, ar Ukrainoje, kur graikinių vegetacija prasideda balandžio mėn., o baigia spalį - daug karštų bei saulėtų dienų. 2. Pas mus nėra tokių derlingų žemių (max. - 60 balų, na bet kas ten sodina riešutmedžius ), nors tai galima dalinai kompensuoti tinkamai sureguliavus augalo mitybą. 3. Anksčiau pradeda derėti skiepyti.
 6. Graikiniai riešutmedžiai

  Graikiniai riešutmedžiai

  ASU mikrobiologijos, ten ir dirbu.
 7. Graikiniai riešutmedžiai

  Graikiniai riešutmedžiai

  Pasirodo žmogus nusigando, kad kažkoks "supervirusas", užpuolė iškart kelis 100 medelių. Dar spėliojo, kad nudegė nupurškus baltarusišku preparatu "Nano plant profi". Bet laboratorijoje apžiūrėjome - nieko panašaus. Medeliai nukentėjo per birželio 3 nakties šalną. Uglių galai, jauni lapeliai pajuodo ir likę nepašalinti, esant drėgnam orui, ėmė tiesiog pūti ir toliau ta "gangrena" plisti iki pat kamienų. Vieną net išrausė, supanikavo, kad šaknys juodos spalvos... Jei "inovatorius" susitvarkys, viskas bus gerai, bet minėjo, kad vėl ruošiasi purkšti kažkokiu supernanoturbo. Globos perteklius
 8. Graikiniai riešutmedžiai

  Graikiniai riešutmedžiai

  Kas pas mus iš Kėdainių raj.? Sužinojau, kad kažkuriam augintojui ten rimta bėda prigriebė 2 ha antramečių graikinių.
 9. Graikiniai riešutmedžiai

  Graikiniai riešutmedžiai

  Labai nuspirgintus tenka nukirpti iki artimiausių miegančių gyvų pumpurų, kartais iki pat žemės žemės paviršiaus.
 10. Graikiniai riešutmedžiai

  Graikiniai riešutmedžiai

  Šiemet šalnos svilina iš peties. Graikiniams irgi liūdna. Jau dvi šalnų bangos prasinešė. Pirmos pavyko gegužinės šalnos išvengti, antra, birželio, buvo netikėta, nors sinoptikai nieko rimto nežadėjo. Kai kuriuos medelius teks rimtai renovuoti, kitiems visai nieko nenutiko.
 11. Graikiniai riešutmedžiai

  Vynuogės

  Šiemet šalnos svilina iš peties. Graikiniams irgi liūdna. Jau dvi šalnų bangos prasinešė. Pirmos pavyko išvengti, antra irgi buvo netikėta, nors sinoptikai nieko rimto nežadėjo.
 12. Graikiniai riešutmedžiai

  Graikiniai riešutmedžiai

  Mažeikiuose tai suprantama, bet Kauno raj. tai lyg turėjo atlaikyti. Pas mane, prie Vištyčio, tai kol kas be bėdų - bunda, lapoja. Feisbuke įdėjau keletą nuotraukų. Bet, jei bus vėlyvų šalnų, teks rengti paltukus...
 13. Graikiniai riešutmedžiai

  Graikiniai riešutmedžiai

  Žinoma, kad pavyks, jei tik medelis ne iš pietinių kraštų, tvirtas ir tinkamoje vietoje pasodintas
 14. Graikiniai riešutmedžiai

  Graikiniai riešutmedžiai

  Apskritai tai man tų laidų kaip ir nereikia, čia jums nuorodos nes tuos abu "riešutautojus" gerai pažystu ir nuolat bendrauju, matau ką jie augina ir ką tikrai žino.
 15. Graikiniai riešutmedžiai

  Graikiniai riešutmedžiai

  Graikinių riešutmedžių augintojai, pasidomėkite apie perspektyvas, pažiūrėkite naujausią šeštadieninę (2017 04 22 arba Serija 32 Sezonas 3) laidą "Svajonių ūkis" (nesupainiokite su Svajonių sodais ;). Amšiejaus pasisakymas nuo 17 laidos min. http://play.tv3.lt/programos/svajoniu-ukis
 16. Graikiniai riešutmedžiai

  Šlaitinio stogo remontas

  Sveiki, reikės remontuoti senos sodybos stogą (dabar ten nusigyvenęs asbestinis šiferis). Sodybos pastatas medinis - neblogai išsilaikę rąstai, o stogas prastas, galvoju apie beasbestini šiferį arba skardines čerpes, apšiltinimą, nors dar nedaug suprantu stogų remontuose. Veiksmas Dzūkijoje, netoli Druskininkų. Kas turite patarimų kas tuose kraštuose nekreivarankiai ir kokios kainos? Dėkoju už būsimus patarimus.
 17. Graikiniai riešutmedžiai

  Graikiniai riešutmedžiai

  Tai gal bus ateityje ir triufelių, dabar tai baravykai vasaromis neblogai dera, nes šalia ąžuolynas
 18. Graikiniai riešutmedžiai

  Šlaitinio stogo remontas

  Laba, tai nebesusigaudau ar troba verta renovacijos (tik stogo tvarkymo iš pagrindų) ar kaip Augunstas tik sakė "bulvem ir uoboliam laikyti" Man tie trobos rąstukai atrodo geros būklės, kirvarpų skylės priduoda "autentikos", o grybų dar nė ženklo. Ar būna senų rąstinukų be kirvarpų? Ir gal jas įmanoma išgyvendinti kokiais medienos tepalais? Pamatai irgi visai patiko, tikri galingi akmenys, rūsio man nereikia - troba beveik vien tik vasarojimui. Ant tų akmenų jau kelias dešimtis metų prastovėjo, turbūt dar tiek stovės?
 19. Graikiniai riešutmedžiai

  Šlaitinio stogo remontas

  Pamatai tai ten įdomūs - stambūs akmenys su mažesniais tarpuose, troba neturi rūsio O rastai tiek pamatiniai, tiek po palangėmis atrodo grybų dar nė kiek nevalgyti. Dėl Eternito būtų visai tikėtina, nes ūkinis pastatas dengtas dar apynauju šiferiu. Ar Eternitas kažkuo nelaimėliškas?
 20. Graikiniai riešutmedžiai

  Šlaitinio stogo remontas

  Sveiki, dėkui biesams ir išradėjams už kai kuriuos vertingus pastebėjimus. Deja, pats laiko neturėsiu tuo remontu užsiimti, be to nesinori eksperimentuoti, nebent kvalifikacijos kėlimui prie meistro padėjėju sukinėtis Tad reikės meistrų darbo...O ką manote (žinote iš patirties) apie įvairių dangų tipus?
 21. Graikiniai riešutmedžiai

  Graikiniai riešutmedžiai

  Vienas lietuviškas spartuolis susodino 3 m tarpais, kažkur nusižiūrėjęs tokią metodiką, kurią pavadino intensyviu graikinių riešutmedžių ūkiu
 22. Graikiniai riešutmedžiai

  Graikiniai riešutmedžiai

  Na, Kiktenko nuolat akcentuoja, kad reikia dėti mėšlo Šienu mulčiavau - blogai, pelyja net dulkės (sporos) kyla pavarčius mulčą, šaknys tiesiog dūsta. Pakeičiau šiaudais, akivaizdžiai geriau.
 23. Graikiniai riešutmedžiai

  Graikiniai riešutmedžiai

  Sveikas, pas mane erkučių dar nebuvo, gal kad apylinkėse nėra kitų riešutmedžių. Tai kito augintojo sode paėmiau pvz. Pats esu biologas, tai su kolegomis fitopatologais pateiktas ligas identifikavome. Beje erkės puola ir Kiktenkos riešutus, aiškiai matyti viename iš jo filmukų, nors jis pats nieko apie tai nekalba. Medeliai žiemai gavo papildų mėšlas su šiaudais, durpžemis, tad darbo užteko ir prie 80 medelių. Graikinių šaknys, ypač kakleliai labai jautrūs šalčiui, be to tokios galingos riešutmedžių šaknys rodo jų labai gerą apetitą. Reikia maitinti, ypač kur smėlėtos dirvos.
 24. Graikiniai riešutmedžiai

  Graikiniai riešutmedžiai

  Tai ne paguoda, normalūs tie atstumai, nebent planuoji riešutus rinkti mechanizuotai Pas mane ne veislės, nes neskiepyti, o tik atmainos, kurių dalis atkartos "Ideal" veislę, viskas aprašyta ir nuotraukos yra facebook paskyroje, nuoroda mano profilyje. Gal kas sudomins, pvz. apie graikinių ligas. Dabar rengiu šiltnamį vasario mėn. daiginimui, kitamet parengsiu ir skiepijimui. Tad netoli sodo suplanuotas ir medelynas. Kad būtų ką veikti kai bus
 25. Graikiniai riešutmedžiai

  Graikiniai riešutmedžiai

  Nieko tokio, viskas gerai su tais 8 metrais. Nežinia kuris gal žus, augs kreivas, silpnas ar prasti riešutai ir pan. - tuomet galėsi retinti. Be to svarbi veislė, o kol dar užaugs... Pas mane schema 7 X 7 m, tiesa tai įkalnė ir nuokalnė, t. y. nedideliuose šlaituose. Pas vieną kolegą medžiai 5 m atstumu, amžius 8 - 10 metų, kol kas visiems užtenka saulės.
×