Jump to content

simons

Nariai
  • Pranešimai

    36
  • Prisijungė

  • Lankėsi

Atsakymai kurių autorius simons

  1. Šiaip realiai važiuojam dėl triušių. Susirinkau komandą :D ir minam. Šiaip kainos aš net nežinau žiūrint kas jus domina. Preitais metais irgi kaip buvau tai buvo nuo 60 iki 500zl. aišku pigesnės  yra visada smulkiosios veislės, ten vienos mėlyni pilki gali realiai iki 100-120lt už triušį sumokėt bet už gerą, su dokumentais tatuiruotą ir su ivertinimu kokiu 96-97 balų. (kai čia lt už vienos mėl. mes 170 sumokėjom, aišku aš nesigailiu jis labai nerealus.. bet ..pripažinkim Lietuvos veislynams dar tooli iki Lenkijos, kaip bebūtų... Belgai buvo brangiausi... 300-500zl. Vokietį buvo galima nusipirkt už 250-300zl. Prancūzų avinai po 190-250zl. ir t.t. aš nežinau kaip kainos dabar bet tada buvo tokios. Paroda buvo didelė virš 1000 triušių. Aš važiuoju nes noriu pašviežinti kraujo.. Reikia Havanų, Japonų, Vienos mėl.. Dar jei bus Marmurinių rexų..aišku labai norėčiau JUodų ūdrinių rexų,(black otter rex) bet kaži ar lenkijoj rasiu..

    Šį kartą girdėjau bus virš 2000 triušių :)

    o dėl tolumo tai taip... pirmyn atgal man iš Klp gausis koks +-1800km.. tai važiuojant ne vienam o pilnai mašinai gausis apie 35-40e. žmogui.. normaliai aš skaitau..

    na taip kai ne vienas važiuoji tai visai normaliai  ,smagu ,kadangi gyvenu elektrenų sav.vistiek jums nepakeliui butų užvežti tiek to gero kelio ir gerų triušių!sėkmės

  2. liūdna žinia

    Su gyliu liūdesiu pranešame, kad 2015 m.sausio 26 d. netekome Lietuvos kailinių žvėrelių ir triušių augintojų draugijos (LKŽTAD) nario, L5 veislinės triušių bandos savininko Gražvydo Cikanos. Jam buvo tik 50 metų.

    Gražvydas buvo ilgametis, aktyvus LKŽTAD narys, mokėjęs kitus sudominti triušininkyste, sugebėjęs ne vieną įtraukti į šią veiklą. Jis aktyviai dalyvaudavo draugijos organizuojamuose renginiuose, Lietuvos veislinių triušių parodose. Gražvydas pastoviai pranešdavo visiems kitiems draugijos nariams apie užsienyje organizuojamas triušių parodas, pats nuolat jose lankydavosi. Parodose stengėsi pirkti tik geriausiai ekspertų įvertintus veislinius triušius.

    Prisiminsime Gražvydą kaip linksmą, nuolat skubantį, darbštų žmogų.

  3. Renginio vieta: RASEINIAI (Muziejaus :icon-cool:

    Data: 2014-11-08 d.

    9. 00- 10.00. Įleidžiami lankytojai

    10.0-11.00 Parodos atidarymas;

    Įžanginis žodis. Draugijos pirmininkas prof. dr. A. Stimbirys

    Raseinių Tecnologinjų ir verslo mokyklos direktorė A. Dragūnaitė

    Sveikinimo žodis: Raseinių m. seniūnas J.Elzbergas

    VGVPT tarnybos atstovas M. Tendzegolskis

    11.00 – 12.00. Nugalėtojų apdovanojimai

    nuo 12.00Seminaras. Triušininkystės aktualijos: praktiniai aspektai

    13.00-15.00. Triušių aukcionas

    16.00 - 17.00. Konsultacijos triušininkystės klausimais.

    Parodoje eksponuojamų triušių eksterjerą vertins tarptautinės kategorijos ekspertas iš Čekijos respublikos Josep Blokeš

  4. guziukas su sasiuku sviesios spalvos paspaudus isbega balta tirsta mase, serga tik belgai jaunikliai neskiepyti pateles skiepytos dvivalente guzu nesimato. Kalifornai ir misrunai jaunimas guzu nesimato. Visi eda noriai, ausys snukis grazus. Kas tai per liga?

    gal EBOLA?

  5. Sveiki, triušius savo reikmėms auginame jau daug metų, tačiau šiais metais pirmą kartą susidūrėme su kokcidioze. triušiukai iš pradžių tampa pasyvūs, neėda, daug geria, o juos pajudinus kliuksi. ligą lyg ir įveikėm, leidom kartą į parą antibiotiko. bandėm duoti trisulfon, bet nepadėjo, greičiausiai jie negeria vandens, nes dar su mama ir gauna žolės. Tačiau ar galima laikyti veisimui triušes, kurios nesirgo, ar reikia viską dezinfekuoti ir veisti naujus? ar laikant tas pačias, nesirgusias, triušes kitais metais nebus tokių pačių problemų? laikymo sąlygos, pašarai nepasikeitė nuo ko tai galėtų būti? Ačiū už atsakymus ;)

    laikykit tuos nesirgusius ,dezinfekcija nemaišo,profilaktiskai naudokit probiotikus ,paprastai serga jauni triusiai o suauge turi imuniteta,jei susirges negeria vandens susvirskit i burna ta trisulfon 4 dienas,kuo anksciau pradesit tuo daugiau sansu pagydit liga greit progresuoja

    Liga, kuri negailestingai išguldo triušius

    (12)

    www.DELFI.lt

    2014 m. liepos 16 d. 18:54

    Triušiai

    Triušiai

    © Shutterstock nuotr.

    Triušiai, vieni iš gyvūnų, kurių auginimas, veisimas duoda ne tik finansinę naudą, bet ir vertintiną maisto produktą.

    Tačiau triušiai, kaip ir kiti gyvūnai, gali sirgti pavojingomis jų gyvybei ligomis. Viena jų – eimeriozė, plačiai paplitusi, pavojinga invazinė jaunų triušių liga, kurią sukelia Eimeria (Apicomplexa) pirmuonys.

    Kaip aiškina Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto Serologinių tyrimų skyriaus vedėja dr. Jūratė Buitkuvienė, triušių ūkiuose dėl eimeriozės gali būti patiriami dideli ekonominiai nuostoliai.

    Pavojinga liga – eimeriozė

    Pirmą kartą 1674 m. ši liga buvo aptikta triušių kepenyse.

    1879 m. buvo išskirtos triušių kepenų ir žarnyno eimerijos, kurias pavadino Coccidium oviforme ir Coccidium perforans.

    Nustatyta, kad triušių organizme gali parazituoti 15 Eimeria rūšių, tačiau tik 11 rūšių yra patvirtintos. Dažniasiai triušiai būna užsikrėtę keliomis eimerijų rūšimis.

    1995 m. mokslininkai eimerijas suskirstė į penkias grupes pagal jų patogeniškumą: aukšto patogeniškumo (E. intestinalis ir E. flavescens), vidutinio (E. media, E. magna, E. piriformis, E. irresidua), žemo patogeniškumo (E. perforans, E. exigua, E. vejdovskyi) ir nepatogeniškos (E. coecicola) eimerijos.

    E. stiedae priskyrė penktai grupei, kurių patogeniškumas priklauso nuo sukėlėjo kiekio gyvūno organizme.

    Eimerijų patogeniškumas dalinai susijęs su jų lokalizacijos vieta. Labiausiai patogeniškos triušių eimerijos E. intestinalis ir E. flavescens parazituoja plonųjų žarnų apatinės dalies kriptose ar aklojoje žarnoje Enteritai, kuriuos sukelia eimerijos, dažnai lydimi E. coli bakterijų skaičiaus padidėjimu ar rotavirusinės infekcijos.

    Susirgimo laikotarpis

    Triušių eimeriozė uždarose fermose gali tapti masinio gyvūnų gaišimo priežastimi. Paprastai triušiai iki 20 dienų amžiaus nėra užsikrėtę eimerijomis. Klinikinė eimeriozė dažniausiai aptinkama jaunuose, nuo trijų savaičių iki dviejų mėnesių amžiaus, triušiuose. Jaunikliai sunkiai serga iki 5 mėn. amžiaus.

    Suaugę gyvūnai šiai infekcijai įgyja imunitetą ir dažniausiai klinikinių simptomų nebūna. E. stiedae kokcidijos parazituoja kepenų tulžies latakuose.

    Kepenų eimerioze gali sirgti įvairaus amžiaus triušiai. Sergantiems gyvūnams padidėja kepenys, vystosi gelta, daug gyvūnų gaišta. Žarnyno eimeriozę sukelia kitos Eimeria rūšys. Žarnyno eimeriozės klinikiniai simptomai priklauso nuo sukėlėjo kiekio organizme, parazitų rūšies, gyvūno amžiaus ir imuniteto.

    Ligos simptomai ir trukmė

    Charakteringi žarnyno eimeriozės simptomai: diarėja, apetito netenkimas, kūno svorio sumažėjimas, išsenkimas, vystosi hipokalemija, gyvūnai krenta.

    Kartais gali pasireikšti rinitas ir konjunktyvitas.

    Manoma, kad pagrindinis jaunų triušių infekcijos šaltinis yra infekuoti suaugę triušiai, kurie su išmatomis išskiria Eimeria oocistas. Užkrėstomis išmatomis gali būti užterštas pašaras, vanduo, apyvokos daiktai.

    Triušiai užsikrečia eimerioze koprofagijos metu. Triušių eimeriozė paprastai plinta šiltu metų laiku, drėgnuose narveliuose. Triušių patelės išskiria eimerijų oocistas du kartus po triušiukų atsivedimo: pirmą kartą po atsivedimo, praėjus 6–12 ddienų (vėlai pavasarį) ir antrą kartą, praėjus 7–13 dienų (vėlai rudenį).

    Sekanti eimerijų oocistų emisija stebima nuo 18 iki 24 dienų. Gyvūnų stresas, hormonų pasikeitimas triušių nėštumo periodu, triušiukų atsivedimas ir žindymo laikotarpis mažina gyvūnų atsparumą parazitų infekcijoms ir didina jautrumą joms. Suaugusios triušės vaidina svarbų vaidmenį eimerijų platinime garduose, kai tuo tarpu triušiukai nuo 22 dienų amžiaus yra labai jautrūs eimerijų invazijai.

    Nuo 22 dienų amžiaus jaunikliai pradeda maitintis sausu pašaru, taigi eimerijų oocistos gali lengvai patekti į jų organizmą su užkrėstu pašaru. Žarnyno imuninė sistema palaipsniui bręsta nuo gyvūnų gimimo iki suagusio amžiaus.

    Triušiai igyja atsparumą eimeriozei nuo 3 mėn.

    Svarbu - laikymo vieta

    Nujunkyti triušiai, patekę į užterštą sporuliuotomis oocistomis aplinką, užsikrečia eimerioze.

    Anot dr. J.Buitkuvienės, dažniausiai jauni triušiai gaišta po nujunkymo ir perkėlimo į naują vietą. Tai rodo, kad gyvenamoji aplinka turi didelę įtaką nujunkytiems gyvūnams ir daro įtaką invazijos intensyvumui vyresniems triušiams.

    Manoma, kad triušių kritimas skirtingu laiku priklauso nuo skirtingų patogeninių Eimeria oocistų patekimo į jų organizmą, praėjus 1–3 savaitėms po nujunkymo, ir konkrečios infekcijos sukelto fizinio streso.

    Eimeriozė diagnozuojama pagal klinikinius požymius, koproskopinius išmatų tyrimus, skrodimo duomenis.

    Atkreiptinas dėmesys

    Triušių fermose rekomenduojama imtis kontrolės priemonių, kad eimeriozės sukėlėjai nepatektų į gyvūnų organizmą.

    Gyvūnų augintojai turi auginti triušius gerose higieninėse sąlygose, naudojant antikokcidinius preparatus.

    J. Buitkuvienė pabrėžia, kad dėl anatominės triušių skrandžio sandaros pagrindinis faktorius, stumiantis pašaro masę į žarnyną, yra pašarai. Jei racioną pagrinde sudaro granuliuoti pašarai, tuomet pašaras, esantis skrandyje, negali pasišalinti iš jo, todėl pašarų pakeitimas, teisingas jų parinkimas ir gyvūnų imuninės sistemos savybės yra ypač svarbus faktorius nujunkytiems triušiams, pažymi specialistė.

    Gyvūnų racione turi būti didelis kiekis sausų pašarų, gardai turi būti atitverti pertvaromis. Triušius reikia laikyti sausai ir švariai, taikyti griežtas profilaktikos priemones: kruopščiai valyti gardus, šėryklas ir girdyklas dezinfekuoti ugnimi ar antikokcidiniais dezifektantais.

    Susirgus – gydyti nedelsiant

    Sergantys triušiai turi būti gydomi antikokcidiniais preparatais nedelsiant.

    Kepenų eimeriozė sunkiai gydoma. Praėjus 1–2 savaitėms po gydymo, liga gali pasikartoti.

    Gydyti reikia visus triušius vienu metu. Praktikoje triušių kokcidijozės gydymui plačiai naudojami antikokcidiniai preparatai salinomicinas ir robenidinas.

    Antikokcidiniai preparatai dažniausiai sumaišomi į granuliuotą pašarą, tačiau kai kurie vaistai, tokie kaip sulfonamidai ar toltrazurilis yra dedami į geriamą vandenį. Tai labai patogu jaunų triušiukų gydymui. Dauguma antikokcidinių preparatų gali būti naudojami profilaktiškai (amproliumas, diklazurilis, toltrazurilis, dekokvinatas, narazinas, salinomicinas, furazolidonas ir kt.), tačiau sulfonamidai naudojami tiktai gydymui.

    Nežiūtint į tai, antikokcidiniai preparatai turi kai kurių trūkumų: neigiamas poveikis gamtai (organinės trąšos), absorbcija į gyvūnų mėsą, toksiški gyvūnams, išsivystęs antikokcidinis atsparumas.

    Eimeriozės kontrolei rekomenduojamas gyvūnų vakcinavimas.

    http://www.delfi.lt/verslas/kaimas/liga ... z3E7F3Xxgk

  6. Sveiki, kolegos. Tavo sergancios triuses vaikai, taip pat gims sergantys. Jokiu budu ju nemesk pas kitas pateles. Jei miksomatozes forma nestipri, prasirgs tavo triuse ir turesi triuse su imunitetu. Triusiukam sansu maziau :( . Del "nunulinimo", zinoma tai padaryti galima greitai, bet nematau tikslo to daryti su sveikais triusiais. Nusipirksi naujus triusius lygiai tokius pacius su dviem ausim, keturiom kojom ir su kruva lepumu. Rimtai isdezinfekuoti, netik, kad lengviau pasakyti, nei padaryti, bet daugumos tvartu yra neimanoma. Viso tvarto, su visa iranga, neimerksi i ecocido vonele. Todel ir rekomenduojama uzsikretus triusidei, naikinti visus gyvunus, visa iranga kiek imanoma , isdezimfekuoti patalpas. 2-3 metus daryti tose patalpose pertrauka, tada vel viska isdezinfekuoti, atnaujinti sienas, grindis, lubas ir iranga. Nusipirkti sveikus triusius ir... Jeigu pasiseks po kokiu 2-3 metu, vel tavo ferma uzsikres savaime. Stiprybes ir kantrybes, kolegos triusininkystes versle :eusa-pray: . Jei kam kils noras pasikalbeti apie triusiu auginima, mano tel. Nr. 865042247. Nelabai uztenka laiko rasyti :D .

    dekui "sigaspiga"už patarimus ,prasirgo mano triušė mazgeline mikso forma ,sveika ir gyva ,triušiukam jau 1,5 men auga sveiki :)

    pavyko suvaldyt kokcidiozę,tik keistoka ,kad sirgti pradeda suaugusios pateles o ne jaunimelis..

  7. Sveiki triusininkai.

    Turiu problemele su belgais. Pas keleta triusiu (5 men.) ausu galiukai nusileido. Mano nuomone cia tur but nuo karsciu. Pas mane cia pirmas kartas.

    Gal buvo pas ka taip, gal kokiu vitaminu galima???

    Negali būt problema susijusi su kraujomaiša? :icon-rolleyes:

    10000000% ne

    sveiki,gali buti vitaminu trukumas ar organizmo pasilpimas,nes mano triušiui ,kovojančiam su kokcidioze taip pat pasidare,nes nusilpo nieko neede,po keleto dienu žiūriu ausų galai nulinkę

  8. sveiki,na tiesiog yra noras pasidalinti savo eiliniu nusivylimu triusininkyste,kuria bandziau užsiimti po keleto metu,bet vel nusvylau,atrodo ir siokiu tokiu ziniu jau turejau bet matyt dar per mazai,ligos puola is visu pusiu pvz miksomatoze nors patele paskiepyta..,toliau panasu i zarnyno uzkreciamas ligas krenta kas savaite nieko needa apatiski ,nors seriu kombinuotu KOUDIJS FEED maziem su kokcidiostatiku ,veliau be ,narvai svarus ,ant groteliu.atsibodo lavonus uzkasinet ,nors dezinfekuoju narvus,bet..ziurek vel koks tupi papustas ir prisimerkes ,kol kas mazesni 1,5 men dar laikosi bet ir tiem turbut persiduos nezinau ka daryt augini augini ir se tau per pora sav .visas darbas per niek,kaimyno triusiai nuo meslo nugaras i lubas remia ,sviesos beveik nemato ankstose narvose kur paduoda po kojom slapios zoles ir runkelis is kraiko islindes matosi nei vandens jiems nereikia,dar koki gruda is apversto indelio kraike isknisa...nu ir auga jie ten ..gal kada ir uzkasa koki nu bet netaip .. dezinfekuoju ecosid jei teisingai parasiau gal neveiksmingas,nes kritimai nesiliauja ,kaip issaugot likusius gyvus?

    Turbūt ''nunulinti'', viską rimtai išdezinfekuoti ir pradėti iš naujo :)

    Tai gal reiktų imti pavyzdį iš kaimyno ?

    O jau šiemet serga mixomatoze pas ka nors ?

    bus kokcidioze pas mane zarnyno forma ,tik kodel pasarai su kokcidiostatiku ne apsaugo 100% nes pora ir tu jau apsirge?

    o mixomatoze tik 1 triusinga apsikrete rytoj turi vestis tai tik atskyriau toliau ispurskiau biokill ,jei ka manau atvestus permesiu kitom augint o tai per ausis

  9. Sveiki. Kokia problema yra užpuolus mano triuše. Dešinės ausies vidus visas šašuotas atrodo tikrai ne kaip, o jinai turi 3 savaičių keturis mažylius. Spėju, kad tai erkutes? ar kas nors kita?. Kaip būtų galima pradėti gydymą?, ar iš kart per sprandą duoti?.. iš kart ačiū už atsakymus.

    na jei tik ausy ,žiūrint kokie ten šašai ,tai erkutes ,papurkš "biokill" į abi ausis,po savaites kitos pakartok ir praeis ,aš biokill pirkau kaune "keturkojis" turi

  10. sveiki,na tiesiog yra noras pasidalinti savo eiliniu nusivylimu triusininkyste,kuria bandziau užsiimti po keleto metu,bet vel nusvylau,atrodo ir siokiu tokiu ziniu jau turejau bet matyt dar per mazai,ligos puola is visu pusiu pvz miksomatoze nors patele paskiepyta..,toliau panasu i zarnyno uzkreciamas ligas krenta kas savaite nieko needa apatiski ,nors seriu kombinuotu KOUDIJS FEED maziem su kokcidiostatiku ,veliau be ,narvai svarus ,ant groteliu.atsibodo lavonus uzkasinet ,nors dezinfekuoju narvus,bet..ziurek vel koks tupi papustas ir prisimerkes ,kol kas mazesni 1,5 men dar laikosi bet ir tiem turbut persiduos nezinau ka daryt augini augini ir se tau per pora sav .visas darbas per niek,kaimyno triusiai nuo meslo nugaras i lubas remia ,sviesos beveik nemato ankstose narvose kur paduoda po kojom slapios zoles ir runkelis is kraiko islindes matosi nei vandens jiems nereikia,dar koki gruda is apversto indelio kraike isknisa...nu ir auga jie ten ..gal kada ir uzkasa koki nu bet netaip .. dezinfekuoju ecosid jei teisingai parasiau gal neveiksmingas,nes kritimai nesiliauja ,kaip issaugot likusius gyvus?

  11. SVEIKI,GAL KAS PASAKYSIT KOKIUS KONKREČIAI NUO KIRMINŲ ESAT GIRDĘ,NES BUVAU VET. VAISTINĖJ TAI NIEKO TRIUŠIAM NEPASIŪLĖ,DABAR PATELĖ TRIUŠINGA NIEKO NEEDA ,DANTIM GRIEZIA IR ISMATOSE BALTOS KIRMELES MATOSI ,PATARKIT ..

    Man kai buvo kirmeliu taip pat veterinarijoj nieko nepasiule,bet vienas triusininkas sake kad reikia pirkt kombikorma korio sudety yra ROBINIDINO (neatsimenu tikslaus pavadinimo buna kartais nelietuviskai parasytas sudetyje bet skamba panasiai) jis apsaugo nuo kirmeliu tai as kartais tokio kombikormo paduodu kaip profilaktikai ir kirmeliu mano triusiai nebeturi.

    na taip ,kombikorma su kokcidiostatiku,bet dabar ar tas suaugusias pateles gydyt kuom ar likviduoty?

    kazkaip maniau ,kad kokcidioze labiau jaunimelio problemos,tai suaugusiem duodavau be kokcidiostatiko,yra patarimu leist antibiotikus i raumeni ir duot nuo kirminu sunims skirtu vaistu atitinkama doze,dar ir vaikingos beto pateles

×
×
  • Create New...