Jump to content

mantas

Nariai
  • Pranešimai

    578
  • Prisijungė

  • Lankėsi

Atsakymai kurių autorius mantas

  1. Cia labai apie ta seja ankstyva trydomis vadina tie, kurie manau turi seti mazai. Taciau kai reikia 200ha vasarojaus paseti, nori nenori, privalai anksciau viska padaryti kad spetum ;)

    Pagal Jurgi ir kepure. Vieniem 20 daug, kitiem 1000 normalu, svarbiausia viską daryk laiku. 

  2. Manau, kad plysus lapamakstei antras gal but ir trecias fungicido purskimas, ziurint i siemetines posaknio ligas yra butinas gaudaunt fuzarioze.

    Siemet jonisky jokio purskimo nereikejo taip, kad sutaupyta tikrai daug jei kalbant apie 3 purskimus.

    Rusiska rulete zaidziant taipat gali pasisekt. Net septorioze nepakilo visiskai nepurkstam.?

  3. Sios ziemos rustybes gan neblogai atlaike ir SW Talentro, uzpernai is Dotnuvos pirkau C1 ( mokejau lygtais 900 Lt)

    O praitos savaites Ukininko patarejan skelbime maciau, kad siemet uz 1 t C1 seklos praso 1700 + PVM.

    O kaip ,sakykit, su šios veislės ( SW Talentro) Dotnuvos sėklų piktžolėtumu?Teko girdėt , kad Dotnuvos projektų pievų žolių sėkla piktžolėta būna. :eusa-think:

    Eile metu auginau talentro, tai sakyciau vidutinio derliaus veisle. Siemet bandau Falmoro, pernai blizgejo (kaip ir visa kita kas augo) :icon-smile:

  4. jei mieziuose nori normalesni derliu uzauginti, tai be augimo reguliatoriu neisiversi, jei pasejau, 150kg/ salietros, mcpa nuo zoliu, tai tikrai naudos nedaug. mieziai gerai, bet su pjovimu ju reikia paskubeti :)

    Pernai barke 5,5t/ha visi stati :icon-wink:

    Sveikinu tave su geru derlium :)

  5. siandien kalbejau su viena agronome tai sake kad iskart pavasari nepergeriausiai trest azoto trasomis nes tuos mazsu sakniaplaukius nudegina azotas ir augalas po keliu sav sustresuoja tipo nes nebepasiima maisto medziagu. man ji patare pirma nupurkst amino rugstimi saknu stimuliatoriumi ir po keliu dienu tik trest azotu. kaip manot jus?

    jau rašiau kad agrokoncernas pradėjo pirmas trešimus kovo pradžioje, po 400kg 16tuko po to, po sav. davė amonio sulfato tik nežinau normos po kiek, po to užėjo tie salčiai kur naktim sieke po -10-11 laipsniu, ir paliko visi nušale kviečiai kur buvo važiuota su traktorium, o tie kviečiai atrodo prasčiau nei mano ekologiniai, pageltonaves laukas labiau nei mano

    mes irgi galvojam kad apdegino su azotu

    per anksti padave toki kieki vien is azofoskos 32 kg/ha nitratinio padave, jei dar sulfato supile... gal eksperimenta dare?

  6. Gal kas esat susidure, ar bande susidurti su staigiu ukio padidejimu (augalininkystes). Dirbant normalia auginimo technologija, ukio plotu padidejimas 90% yra didelis issukis apivartinem lesom ir skirtom kuro kvotom, tai kolegos gal patartumet, kur taupyti pinigus, norint isvengti krizes ateinanciuose metuose? Technika kaip ir visa turiu,seklos taipat, bet kuro gavau tik 130ha, o apaseti liko dar 180ha? Kur taupyti? Sejamoji vaderstad, technologija 24m.

  7. siandien kalbejau su viena agronome tai sake kad iskart pavasari nepergeriausiai trest azoto trasomis nes tuos mazsu sakniaplaukius nudegina azotas ir augalas po keliu sav sustresuoja tipo nes nebepasiima maisto medziagu. man ji patare pirma nupurkst amino rugstimi saknu stimuliatoriumi ir po keliu dienu tik trest azotu. kaip manot jus?

    keista kaip dar nepasiule 2 vaziavimu svestu vandeneliu, sako padeda.

  8. Neskubesim dar viena kita savaiciuke palauksim :icon-wink: ner ko nuodyt gamtos kai i griovius eis :eusa-snooty:

    Praktika rodo, kad tik kas treti metai nepražioplinu tinkamos progos pirmam tręšimui. O po to jis nusikelia bent 2-3 savaitėm ir jau vegetuojantys augalai bent 1 savaitę ar daugiau badauja. Visa tai kerta ne vien per mūsų kišenę. Derlių suplanuotą vistiek norim gauti. O kai pirmas tręšimas suvėluotas, po to tenka atiduoti daugiau azoto. Kas daugiau užterš gamtą ar 150 kg/ha salietros atiduotos laiku, ar 300 kg/ha pavėluotai, tai čia dar didelis klausimas. Ir tie 300 kg dar nelabai kompensuos prarastos derliaus dalies.

    Siaip as uz mazesnes normas ir uz didesni tresimo skaiciu :icon-wink:

    As uz normalias normas, tinkamu laiku, su 3-4 vaziavimais per lauka (pirmas ne ant ledo).

  9. Ant kanistrų prisiskaitęs iš viso neturėsi kur pesticidų dėti. Kai kurių rašo nenaudoti humusingoj dirvoj, durpynuose, smėlynuose, kai sausra, kai šalnos, po šalnų ir kai numatomos šalnos, su rasa, kai karšta, kai temperatūra neatitinka nurodytos ir tt. Svarbu žiūrėti į svarbiausią informaciją. Čia kaip ir su vaistais. Kai perskaitai instrukciją, tai tiek jie gali sukelti visokių ligų ir komplikacijų, kad tik savižudis galėtų juos vartoti. :)

    Smėlynuos tikrai nelogiška naudoti augimo reguliatorių, nes ir toną salietros ant ha supylęs ten kviečių ko gero neišguldytum. Su durpynais problematiška irgi. Dauguma pesticidų juose neveikia. O sugulti gali. O ir aplamai kviečiams tai netinkama terpė, aišku durpynas durpynui nelygu, bet...

    :eusa-clap::eusa-clap::eusa-clap: sutinku su visko ka cia pasakei

    bet v kvetciams as situ augimo reguletoriu nebenaudosiu nekada , kvetrugem kad ir smeline jie tikrai pades z kveti purskiau ir purksiu su sito ccc bet v kvetsio ne

    senais laikais per klaida ispurskiem po 2 litrus ant mulano kvieciu cikcelio iskarto galvojom kad teks aparti bet par javapjute kai pasverem derliu is 1 h buvo 7.3 tonos :eusa-dance:

    bet aisku buvo pasarekas :eusa-shifty:

    su 2l cycocelio turi dideli kelmu skaiciu, kurie jau vienas su kitu konkuruoja, todel nesugeba uzauginti dideliu grudu ir sukaupti daug baltymu, idomu butu badyma padaryti, kas labiau apsimoka, ar 7.3t pasariako, ar 5 ekstra - su visom auginimo sanaudom :)

×
×
  • Create New...