Jump to content

Optimistas

Nariai
  • Pranešimai

    6
  • Prisijungė

  • Lankėsi

Atsakymai kurių autorius Optimistas

  1. Ką kaip galima ir ko negalima statyti 1 ha sklype (ariama naudmena), kuris plane pažymėtas - Kodas XXIX 29 Vandens telkinių apsaugos zonos ir juostos, ar čia konkrečiai reikėtų aiškintis kas kur?

    Zemes ukio paskirties zemeje nieko negalima statyti, nebent esate pasirenges kaimo pletros projekta.

    Ar tikrai? Man rods ūkiniam pastatui nereikia plėtros projektui, va gyvenamam tai turbūt reikia, kažkur lyg skaičiau.

    O tai vis tik kaip toje zonoje/juostoje, gal nedarys jokio projekto, negalima ir tiek?

  2. O kokia jūsų nuomonė apie elementarius pamatus - Floating Footer Foundation?

    pakuotipamatai.jpg

    One suitable foundation system is inspired by a

    1950’s design by Frank Lloyd Wright, devised as a way

    to lower construction costs for foundations built in

    deep frost climates. It is called the rubble trench foun-

    dation with a floating footer. Instead of filling the frost

    depth of the foundation trench with poured concrete,

    he used rubble stone and packed gravel as the support-

    ive base and limited the concrete work to a ten-inch

    (25 cm) high concrete, steel reinforced grade beam that

    rests on the surface of the rubble trench. To avoid

    frost heaving, the rubble stone allows drainage below

    the frost line where water can continue to percolate.

    This combination rubble trench/grade beam acts as

    the footer and the stem wall. Expenses and resources

    are reduced with the substitution of packed rock for

    an entire poured concrete foundation.

    Jei angelskai nemokate - trumpai, tiesiog iškasus duobę pripilti žvyro, apačioje stambesnio, viršuje smulkesnio, o viršuje betono bloką.

  3. Optimintai- per google isivesk 1-o tipo nesudetingas statinys ir ten rasi kad iki 50 kv.m. ploto namas žemės ūkio paskirties sklype yra 1-o tipo nesudėtingas statinysj jeigu aukštingumas nesiekia 5.5 metrų, ir jam leidimo nereikia, kaip ir šiltnamiui iki 80 kv.m. ir tvenkinukui iki 10 arų ploto. Tiesa nuo sklypo ribos iki statinio turi būti ne mažesnis nei 3 metrų atstumas.

    Pats statausi 6x8 m pirtele, tai yra 48 kv.m., savivaldybeje nuėjes pradėjau domėtis leidimais, sklypas į saugomas teritorijas nepakliūna, tai dave suprasti, kad su tokiom smulkmenom nesantykiaučiau su jų smegenimis.

    O del statybos iš šiadų- tai galima ant polinio-juostinio pamato suręsti karkasą ir užpidyti jį šiaudų kitkomis, vėliau aptinkuoti moliu. Tokį namuka Vilniaus rajone vienas dailininkas pasistatė, aplinkiniai ūkininkai šiaudus dovanojo ir smalsavo kas čia jam gausis, per LRT labas rytas laidą rodė savo laiku.

    Tai jei pirmas aukštas 48 kv. m. nereikės nei projekto, nei leidimo, taip tiesiog galiu imt ir statyt nieko neklausęs, na, gal toponuotrauką reikėtų pasidaryti ir geologinius tyrimus? Kiek radau, 2010 keitėsi statybų tvarka, bet ten rašo apie plotų sumas. Galvoju pasistatyt namuką ir įsikurt :) O kaip po to registre jį reikės įteisinti be leidimų ir projekto? Žemės ne fontanai - truputis virš hektaro.

  4. Sveiki :) Galvoju ūkyje statyti gyvenamą namuką (nedidelį, 40-60 kv.) iš Žemės maišų arba šieno blokų. Arba iš tų ir anų - sienas iš žemės maišų, iš išorės šiltinti šieno blokais (yra tokia technologija). Kol kas niekas nepradėta, tai norėjau pasitikslinti - kaip su visais leidimais ir projektavimais? Netgi girdėjau, kad iš šieno blokų statyti išvis nelabai leidžiama. Po to sakys nugriaut. O dėl žemės maišų, gal išeitų norint gauti leidimą kaip nors pristatyti juos kaip blokelius, o projektuoti/konstruoti kaip su maišais? Įdomi ten technologija, tvirtos sienos gaunasi, tik štai tokie teisiniaiklausimai iškilo. Veiksmas Prienų raj. žadamas, jei turi įtakos.

×
×
  • Create New...