Jump to content

petras

Nariai
  • Pranešimai

    823
  • Prisijungė

  • Lankėsi

Atsakymai kurių autorius petras

  1. Praejusiais metais, kaip zinia issale dauguma paseliu, taciau skagenas manes nepavede, nors ir buvo nusale ir atrode, kad bus persejami, taciau atzele is naujo. Tresimas buvo panasus, tik nebuvau beres pavasari PK. Vidutiniskai apie 6.5t/ha( dar nevisi grudai parduoti) ir dar buvo dregni...Bet uzdirbti isejo siek tiek :D:) Labiausiai nustebino mieziai pernai metais. p.s. uzpernai kvieciu neisejo paseti anksti, nes po vasarinio rapso labai susivelino ir dar prilijo isdirbus zeme...pasiseti gavau tik spalio pradzioje. Bet rezultatas galutinis neblogas. Kokia Tavo, kitu forumieciu praejusiu metu patirtis?

  2. To Witalikas: gali paselis ir nebuti tankus, visvien atmetineja: gali itakoti sausra, maisto medziugu trukumas, ligos. Na ir kuo daugiau stiebu - tuo jie plonesni ir silpnesni, be to nedatręšus galimas ir smulkus seklu derlius.

    Del derliau priedo negaliu konkreciu skaiciu pateikti...tai nebuvo didelis plotas, gal pushektaris. Beto buvo plika akimi matyti, kad paselis tankesnis, stipresnis, atsparenis ligoms.

    Kas liecia mikroelementus...megstu ivairiua misinius, dazniausiai bunu apsirupines boru, mg sulfatu, ivairiais trasu misiniais( ten visas 12 elementu buna), plius dedu karbamido, amonio sulfato, kartais jei reikia dedu augimo reguliatorius. Kas bandysit kazka panasaus, tai Bora pilkit pati paskutini. Purskimus kartoju daznai(gal kas savaite) stengiuosi vakarais, kai vesesne temperatura. Del pavasarinio tresimo, viskas vyksta empiriskai, neturiu dideles praktikos, apart mokslu.Jei fiziniu svoriu( kad visi suprastu) salietros pora trejeta simtu, sulfato pora dimtu, siemet turbut ir 15tuko ar 16tuko uzmesiu pora simtu( jei taip tai skaiciai mazes), o poto viskas pagal situacija. Ir kaip minejau megstu "zaistis" su purkstuvu. cia praejusiu metu scenarijus :)

  3. mtz markes traktoriui tikrai lengva ideti turbina. Asmeniskai tai pats tuos perejimus pasidariau - pritaikiau(kalbu apie ora). Tepimui dar stuceriuka gavau nusitekinti. Montavau tkr6.!!! turiu nauja cekiskos turbinos kolektoriu, kazkada mokejau 110litu. atiduociau pigiau, galiu ir i kauna atvezti!!! be to, kas dedat turbina, pries uzkuriant pripilkite i turbina tepaliuko ;) sekmes

  4. "dopingu" prajuokino.As manau, kad geriau tarpelis nei persidengia, nors pirmieji du vaziavimai lauko pakrastyje buna susidubliave per puse sejamosios:) kituose laukuose taip nesimato tu tarpu, pataikiau tokia nuotrauka ir gana. Patys kvieciai is tiesu siektiek pagelte, na tiksliau virsunes. Tiesa, pirmoje nuotraukoje kvieciai seti i skutima. Labai tankus, gal net per daug.antroje i arima. vaizdelis zinoma geresnis anksciau setame lauke, bet ant kiek to gerumo bus pavasari, kai visus stiebus reikes pamaitinti :) Rapsu zieminiu neturiu, tiksliau neturejau kur ju seti, nes uzpernai daug kur rapsas buvo. p.s. trasu norma buvo kazkas apie 350, o trasos pacios buvo(paziurim i uzrasus) 8-20-30 2S. reziume: anksciau seti tankesni, tačiau labiau pageltę.

    Pora pavasariu atgal: liko trasu ir uzmeciau 15tuko ant kvieciu, skirtumas tarp trestu ir netrestu buvo akivaizdus.Galvoju gal ir si pavasari kazka panasaus reiktu isbandyti, kad ir nedidelemis normomis, tarkim po 150-200kg/ha, zinoma taip pat reikalinga bus siera su azotu is makro elementu.

  5. Norejau tik parodyti, kas matyti Joniskio rajone, kiek sniego ir pan :) jei kazkam nelabai idomu, tai tiesiog nekreipkite demesio, o kam idomu, tai prasom, bet nepamirskit ir savo nuotrauku ;)

    Na o kas liecia kreivuma, tokios reakcijos ir tikejausi, taciau tai naktinio darbo ir nuovargio pasekmes :)

    p.s. technologines cia kas 18m, nera jau labai didelis tas tarpas, kaip atrodo :)

  6. Prie pH-5.5 (pH-5.6 yra kalkinimo riba) CaCo3 kiekis reikalingas:

    Klintmilciu reikia 5.66t/ha

    Cemento dulkiu 7.44t/ha

    Defektato 9.24t/ha

    O del tyrimu tai tie tyrimai yra fosforingumo(P), kalingumo(K) ir dirvos rugstingumo nustatymas(pH), na dar taip pat nustato boro(B), cinko(Zn), kobalto(Co), mangano(Mn), molibdeno(Mo), vario(Cu) mikroelementu kieki dirvozemyje mg/kg.

    Kalkinimo reiksme tai yra sumazinti sunkiuju metalu kieki dirvozemyje (Al kuris labai kenkia augalams).

    Kalkinimas turi labai didele gamtosaugine reiksme. pvz, kad ir drenazai apzele asiukliais, patresus kalkinem trasom mes sito atsikratytumeme.

  7. nemegstu demagogijos,jei parametrus galima yvardint skaiciais tai juos reikia ir rasyt. Rudeni dariau 50ha tyrimus ph vidurkis 7,3.tai kaip cia su tuo rugstejimu,sakyciau musu zemes sarmeja.

    Nereikia cia nervuotis, matau, jau daug isdiskutuota sia tema, bet dirvozemiai labai skiriasi ir jei jusu pH-7.3 tai nereiskia, kad visos lietuvos dirvozemiu toks.O jus kartais ne is Kedainiu rajono???Juk ten dirvozemiu bukle labai gera, tai jei jusu dirvos pH-7.3, tai ir humuso kiekis didelis ir dirva aprupinta reikiamom medziagom.

  8. Skaiciuojama tonai, bet dar yra toks dalykas kaip dirvožemio granuliometrine sudetis, rugstingumas, humuso kiekis, zaliosios bei organiniu trasu kiekis, priesselio paliekamas medziagu kiekis, dirvožemio turimas kiekis. Tai norint susidaryti tresimo plana reikia zemes bukle suzinoti, t.y. tyrimus daryti.

  9. Viliau juk tik rekomendavau :)

    Apie rugstumus tai nesunku suprast kuri trasa yra fiziologiskai rugsti. Jei is trasos pasiima teigiamus jonus, o palieka neigiamus tai reiskia kad si trasa ir yra tokia. Salietra rugstina nes NH4 paima o palieka dalis NO3, dirvozemyje yra H, tai gaunasi HNO3 rugstis. Su KAN panasiai, bet yra Ca, Mg. Uzsienyje placiau naudojamos. Beto KAN tinka bet kokiam dirvozemiui ir ji efektyvesne. Jeigu, ka tai si trasa neisreiskiama formule.

×
×
  • Create New...