Jump to content

ArGed

Nariai
  • Pranešimai

    30
  • Prisijungė

  • Lankėsi

  • Laimėta kartų

    1

Atsakymai kurių autorius ArGed

  1. prieš 19 minutes , Tomekas pranešimas:

    Sveiki, noriu pasiteirauti Jūsų, gal jau dabar galima pas ką nors rezervuoti žieminių česnakų sėklos ~ 200 - 250 kg. ? Esu naujokas, auginau tik del smagumo.  Savo planuoju tureti apie 100 kg.,nes noriu užsėti apie 30 a. Apytikslisi kalbant uztenga 10 kg/a ?

    Priklauso nuo skiltelių dydžio ir sodinimo schemos. Aš sodinau stambią sėklą 60 kg ~2,5 aro. Trys eilės su 40cm tarpais ir 80 cm tarpvagis. Tarp skiltelių 10-15 cm. Sodinau rankom, kur didesnės - rečiau, jei mažesnės -tankiau. Šitos veislės labai dideli lapai ir storas stiebas, tai reikėtų didesnius tarpus tiek tarp eilių, tiek tarp vagų daryti. O mėlyniesiems ir Žiemiams pats tas. 

    Po nukasimo bus matyt ar drėgmė nepakenkė česnakams ir ar jie bus tinkami sėklai.

  2. Kol dar neužšalo galima paeksperimentuoti. Iš Lidl'o paėmiau pakuotę lietuviškų česnakų. Bent taip ant etiketės parašyta, bet tiek lukšto spalva, tiek skiltelių skaičius (13 kiekvienoj galvutėj) ir jų forma labiau priminė atvežtinius. Bet nebūkim paranojikais ir tikėkim, kad europietiška sėkla derlių subrandino Lietuvoje. Pamatysim kitais metais kas iš jų išeis.

    20191219_123701.jpg

    20191219_124034.jpg

    20191219_124232.jpg

  3. On 2019-12-09 at 18:40, gbandinis pranešimas:

    Lapkricio 18 pasodindi cesnaikai su pusantro cm saknelem. Svarbu kazkiek islindo, kai taip velai sodinti ir minuso jau buvo nemazai dienu. Uzaugt suspes 

    Ir aš savo patikrinau. Sodintų lapkričio 12 šaknys 10-12 cm. Sodintų lapkričio 2 šaknys tokios, kad lengvai išrauti nepavyko, tai ir nedraskiau. Norėtusi apie spalio 20-25 pasodinti kol dar šilčiau ir diena ilgesnė, bet jau kelinti metai sodinimas į lapkritį nusikelia.

  4. Prieš 14 valandų, garlic pranešimas:

    Sveiki, siandien aplankiau cesnakus, radau kelis isdygusius bet supuvusius, ir vienam kazkokiu vabalu. Gal kas gali pasakyti kas cia per gyviai ir ar labai gali pakenkti?

    1.jpg

    2.jpg

    Manau jie minta puvena, o ne česnakais. Česnakų kenkėjų saraše jų nėra. Česnakai supuvo dėl to, kad iššalo arba sodintos skiltelės buvo užkrėstos. 

  5. 15 valandas ago , staskestas said:

    Kadangi pakeiciau auginimo vieta ir man teks trasu panaudoti ,jai sudyge galima salietra ar amonio sulfata barstyti,siandien nusipirkau amonio sulfata ir organines trasas , AGROGOLD NPK 4-3-2 tinka ekologiniams ukiams jai kam idomu pirkau 'AGROMEDA'.

    Granules vasariniams ar žieminiams naudosit? Vasarinius tręšiu irgi šia trąša, bet nežinau ar žieminiams dar padėtu. Nevisam plotui mėšlo užteko, tai dar neapsisprendžiau ką daryt... 

  6. 6,5-7 eur. priklausomai nuo kiekio. Nuo 100 kg nuolaidos.

    Minimalus parduodamas kiekis Olandijoje 500 kg. Man pačiam reikia apie 50 kg. Todėl ieškau kas dar norėtu įsigyti. Jei neatsiras norinčių teks ieškoti "Lietuvoj adaptuotų".  Greitesniam bendravimui 8 676 83264

  7. Sveiki. Ar būtų norinčių įsigyti vasarinių česnakų sėklos? Veislės jau gerai žinomos Flavor (12-15 skiltelių) ir Cledor (8-12 skiltelių), dydis 60+. Sodinamoji medžiaga iš Olandijos. Lietuvoje neadaptuoti :) . Pats neauginęs, bet rašo, kad galima sodinti tiek pavasarį, tiek rudenį. Neformuoja žiedstiebių. 

  8. Veisle nezinoma pirkau Darbėnuose (kretingos rajonas).Spalva buvo tokie i melinuma biski .Galvos ir skiltys labai dideles.Skilutes dariau kazkur 15 cm gylio tai žemėm užsibėrė kažkur apie 12 cm.As prie zemes ukio naujokas tai cia mano pirmas bandymas .Žiurėsim kas gausis .

    Nesuprantami reikalai, nes pro 12 cm. jie ne tik, kad rudenį, bet ir pavasarį neturėtu prasimušt... Pabandyk vieną atkast ir pamatuot gylį nuo skylties viršaus iki žemės. Būna, kad jei žemė po skiltele kieta, šaknys ją iškelia į viršų.

  9. Pernai panašią situaciją turėjau su ispaniškais česnakais. Vos tik pasodinus ėmė lyst laiškai. Nors pasodinti buvo irgi lapkričio pradžioj. Iki žiemos spėjo po 3-4 lapus išaugint. Užmulčiavau durpėm ir pjūvenom apie 5 cm. Lapų viršūnės stipriai nušalo, bet patys sugebėjo išgyvent. Šiemet tuos pačius pasodinau. Sakyčiau neblogai adaptavosi, nes dabar tik vos vos iš žemės išlindę, o kitais metais gal iki pavasario pakentės. Tiesa gavau 5 galvas lauktuvių, dėl to ir žaidžiau.

  10. Ar teko kam dabar pirkti ar užsisakinėti vasarinių česnakų sėklą iš asociacijos? Keistai skamba jų noras žūt būt gauti avansą ir siūsti per siuntas. Net nesileidžia į kalbas, kad atvažiuoju, susimoku ir pasiimu. Nors žada, kad sėkla prancūziška sertifikuota, maišai plombuoti. O gal aš per daug įtarus...

  11. Sveiki,

    turiu klausimą apie žieminius česnakus.

    Ar šiuo metu reikia česnakus apkaupti ar atkaupti? Kaip geriau jie augtų? Nes kai, kurių matosi sėklos dalis, išlindusi iš žemės.

    Kadangi šiemet nedidelis plotas, tai išlindusius kavojau. Pernai kaikuriuos irgi slėpiau, kitus palikau "plikus". Nežymejau slėptų ir neslėptų, todėl nžn ar tai pasiteisina, ar ne. Bet iš neslėptų tikrai naudos nebus.

    Atkaupt rekomenduojama prieš derliaus nuėmimą. Nė žieminių, nė vasarinių neatkaupinėjau. Bet vasariniai buvo sodinti į vištų voljerą, tai kai visa organika rudeniop sukrito, česnakų galvutės pusiau buvo išlindusios. Beveik sausos, džiovinimui nedaug bereikėjo.

  12. Dėja, bet pas mane Liubaša ir mano violetiniai jau kelios savaitės kaip sudygę. Jau trečias lapas lenda, o pirmi du lapai pašalę, pasidarė stori kaip alijošiaus. Šaknų daug ir sveikos, pats česnakas nesutežęs. Gal viskas bus gerai.

    Nustebino ispaniški. Rudenį vos tik pasodinus ėmė dygti. Išleido po 3-4 lapus, kurie gerai nušalo. Iš jų nieko nesitikėjau, bet atėjus šilumai jie pradėjo leist naujus lapus.

  13. Nuo miltligės galima Dithane NT arba Ataca NT. Abu registruoti.

    Nuo puvinių galima Previcur laistyti, bet 2l tirpalo į 1m2 yra daugiau nei žiaurus kiekis... Galima Previcur purkšti, bet tada tik nuo miltligės gelbėja. Beto Previcur nėra registruotas česnakuose ar svogūnuose.

     

    Gal STASKESTAS plačiau pakomentuos Previcuro naudojimą. Gal ir nupurkšti pakanka, kad nuo puvinių gelbėtu? Nors, jei žemė "švari" puvinių neturėtu atsirasti.

  14. Geriau daryti šiltnami 6x30 arba 12x30, standartinis rastų ilgis 3m arba 6m. Jei darysi 8m pločio, labai daug išsimes medienos. Aš pats dariau 8x23.2, bet medienos likučiai buvo numatyti kitiems reikalams. stogo gegnes dariau 6x5, o sienų skersinius 5x4. Tarpas tarp gegnių ~70cm. Kuolai įkasti kas 2,9 m, kuolus kasiau ir per vidurį.

    Kas rimtai augina agurkus ar pomidorus šiltnamius daro 12 arba 24 m pločio. Gegnėms mediena naudojama 5x5, o gal ir 5x4 tinka. Stogas gaunasi beveik plokščias, todėl prieš žiemą stogo plėvelė nuimama. Tik nežinau ar jinai naudojama kitais metais ar perkama nauja.

    Daigynai daromi siauresni ir statesniu stogu, kad sniegas nuslystų arba jei reikia lengviau būtų nuvalyti.

×
×
  • Create New...