Jump to content

Magnatas

Nariai
  • Pranešimai

    54
  • Prisijungė

  • Lankėsi

Atsakymai kurių autorius Magnatas

  1. Pasidalinsiu siokiomis tokiomis naujienomis. As siandien pastudijaves lenku puslapius ir siek tiek paskambinejes susidariau dviprasmika nuomone - vieni skelbia jog perka jazcmien, gal sakau kvieciai ir moka mazdaug iki 900 zlotu, o kitur kainos skelbiamos praktiskai dvigubai mazesnes. Ir kai pasiuliau jiems kvieciu po 188 EUR jie atsake kad brangoka. Bet toj vietoj galejo buti taip, kad nesuprato ka as sakau, nes jie kalba vokiskai o as angliskai, o rusiskai labai silpnai. Nusiunciau jiems savo kontaktus ir lauksiu gal bus kokiu ziniu.
    Jei reikia pagalbos lenkų kalboj, kreipkys. 8 617 67520.
  2. Gal žinot kas arčiausiai Kupiškio perka kvietrugius. :icon-question:

    O dėl kainų manau, kad perdirbėjams rūgštu pasidarė pamačius orų prognozes. Maistinių grūdų paimta ne kaži kas, o nuo šeštadienio tai prasideda lietūs jau. Taip kad maistinių grūdų Lietuvėlėj nelabai ir turėsim. Savaitė lietų garantuota. Nieko gero ir mum, bet visvien linksma, kad mūsų smaugikus dievulis pamokys. :lol:

    1. Kvietrugiams - Agrojavai, Technikos g-vei. Bet priėmimas - "X-failai" :).

    2. Su maistiniais matyt teisus tamsta.

  3. galetu ponas magnatas paskelbt po kiek perka derliu :D

    Kauno grūdai paskelbė savo kainas

    http://www.kauno-grudai.lt/index.php?s_id=119〈=lt

    Na taip, galėtu :) Mieganti princesė :).

    Pasitaisau:

    Produktas Kaina

    Kviečiai E 600

    Kviečiai 1 580

    Kviečiai 2 550

    Kviečiai paš.490

    Miežiai paš. 450

    Rugiai maist. 530

    Rugiai paš. 440

    Avižos 410

    Kvietrugiai 440

    Rapsai 1290

    Dėl individualių susitarimų prašau skambinti vadybininkams arba man.

    Dėkui.

  4. Grūdų kainos katastrofinės jei taip švelniai pasakius. Ar tik nereiks kaip ir pienininkam blokuoti elevatorių... :icon-evil:

    Na kainos aišku nedžiuginančios, prasidėjus rugiapjūtei, kaip dažniausiai būna supirkėjai bando prisipirkti grūdų kuo pigiau. Nes kol kas dar yra labai daug augintojų kurie neturėdami sandėlių yra priversti produkciją vežtie tiesisi nuo kombainų, tai čia reiktų būti naiviems , kad nepasinaudoti tokia proga :)

    Mane labiau neramina kitas dalykas, tiksliau pasakius padidėję valymo džiovinimo, o labiausiai įvestas priėmimo mokestis: PVZ Litagra Priėmimas (svėrimas, iškrovimas, kokybės tyrimai) 1 t /11 Lt.

    Džiovinimas 1 proc./1 t. 11,00

    Valymas 1 proc./1 t. 5,00

    Valymas 1 proc./1 t. 5,00

    Išdavimas 1 t. 9,00

    Juokingiausia Buhalterinių dokumentų tvarkymas už 1 t. priimtą fiziniu svoriu 0,60 .

    Kiek pamenu toks priėmimo mokestis buvo trumpam ivestas vienais metais Joniškio grūduose (kaip kitose imonėse nežinau) , visi tuo metu pagrinde kulė sausus grūdus ir elevatoriui nebebuvo iš kur gauti didesnio pelno, nes už džiovinimą nebuvo kaip nulupti :)

    Dar efrendai pamiršai pridurti saugojimo mokestį, 7 Lt / t / mėn. Apie padidėjusius elevatorių paslaugų mokesčius aš jau rašiau kažkada, gegužė. Vidurkis per Lietuvą nuo 2007: + 6 Lt / t / mėn. supirkėjui; ūkininkui: + 2 Lt/t/1 proc. džiovinimą ir + 2 Lt/t/1proc. valyme. Kaip pats matai, paaiškinimų elevatoriams pabrangimui ilgai ieškoti nereikia :) . Dėl priėmimo mokesčio, sunku komentuoti, kadangi kiek mano atmintis "neša", jis, kaip atskiras paslaugų tarifas, buvo visada. Tik dažniausiai jį sumoka supirkėjas.

  5. faktas tas kad visi pasimete o supirkejai sureme pecius bando laikyti mazas kainas Todel pardavimas nuo kombaino tikrai bus nieko gero nezadantis O pasibaigus kulimui ir suskaiciavus rezultatus turetu prasideti tikroji komercija Kas liecia pertekliu tai ivertinus neprognozuojamai auganti vartojima ir minimalius likucius tai as nematau jokio perteklio ypac salykliniu mieziu Taip kad laiku pasistaciau as tuos bokstus susipyliau kaip i stiklaini uzvakavau ir lauksiu kada prasides badas tada ir atsidarisiu

    Faktas ir tai, kad supirkėjai irgi turi nemažiau problemų dėl paklausos stokos. Sutinku pilnai, kad "nuo kombaino" kainos bus tikrai ne rožėm klotos, tačiau aukščiau bambos nepašoksi. Gal splais/lapkritis atneš kokį pagerėjimą?

    Pabaigsiu banaliai :) Tavo žodžius Dievui į ausį. Ypač dėl busimos paklausos.

  6. Sveiki,

    Matosi, kaip ir buvo speta ryskus kainos mazejimas grudu, kukuruzu. JAV orai pasitaise, pagrindinese kviecius auginanciose valstijose. Zieminiu kvieciu derlius rekordinis ir surinkta apie 90%.

    Palijo Australijoje, kur laukiamas 80% didesnis derlius nei pernai.

    Analitiku teigimu, europoje pasariniu kvieciu kanos gali kristi iki 160-170 Eur/t.

    Kol kas birzoje maistiniai nukrito iki 186eur/t.

    Rusijoje prie nauja derliu kvieciu kainos nukrito iki 400-450Lt/t.

    Malsena taip pat sumazino siulomas kainas naujam deliui:

    Adresas J.Janonio g.12

    Pristatymo mėnuo 2008 m. lapkritis

    2008 m. rugsėjis

    Kvieciai ekstra I klase - 595Lt/t

    Pasariniai 555Lt/t

    O jus netikejote, kad kainos Europoje gali kristi iki 180Eur

    kad čia nelabai "tikėjimo" klausimas. Faktas, Ukraina ir Rusija ima visą įmanomą paklausą Europoje. Bet. Kulimas tik prasidėjo.

  7. Nenoriu būt blogu pranašu, tačiau artėja išbandymų ruduo. Tenka pasisukiot įvairiose sferose, tai, atro, kad visa ekonomika iš inercijos kolkas eina, tačiau visi bijo kas bus po 3-4 mėn., kai reikės pradėt atsiskaityt už kurą už žaliavas. Pats irgi sėdžiu banko kišenėj, laukia nemaži atsiskaitymai, tačiau skaitant ką p. Kildišius šneka ir žvalgantis į grūdų rinkos tendencijas pasaulyje kažkaip kasdien vis mažiau optimizmo pas mane.. :( Dar metų pradžioje turėjau iliuzijų apie traktorių parko atnaujinimą, tačiau, manau, dabar teks galvot apie išgyvenimą..

    Tikriausiai teisus. Rudeniop su produkcijos pajamomis bus nelengva. LABAI nelengva. :icon-redface:

  8. Trumpa grūdų rinkos apžvalga, 2008/06/30

    Derlius/orai:

    JAV derliaus nuėmimas truputi vėluoja dėl oro sąlygų (22 proc. prieš 32 proc. 2007 m.). Tačiau prognozuotina grūdų kokybė, kiek žieminių, tiek vasarinių, geresnė. Kanada pradeda mažinti prognozuotus pasėlių plotus, Argentinos sėja mažesnė nei įprastai (40 proc. prie 60 proc. 2007 m.). Dėl sausros Australijos derlius, pagal privačias ataskaitas, bus tikriausiai net mažesnis nei pernai. Europos Pietuose labai karšta ir sausa.

    KVIEČIAI

    Apitikslės supirkimo kainos 2008 m. derliui.

    1 kl. 2 kl. Pašariniai

    Birž. 18 805 700 560 ?

    Birž. 30 780 690 560 ?

    -25 -10 0

    Pagrindinė pastaba. Supirkimo kainų apskaičiavimas in minus pasikeitė dėl padidėjusių 2008 m. elevatorių paslaugų tarifų. Vidurkis per Lietuvą dabar bus +/- 27 Lt/t/mėn. T.y. 5 lt įtakos savikainoje ir supirkimo kainoje.

    Kainų kilimas. Paveikslas atrodo taip, kad: JAV ateities sandoriai brangsta, stumiant į viršų ateities sandorius Europos biržuose ir, truputi, keliant kainas piniginiuose sandėriuose FOBe. Iš esmės, „fjučeriai“ JAV brangsta ne dėl neigiamų derliaus kiekio prognozių, o dėl finansinių fondų padidėjusio susidomėjimo šiuo biržos instrumentu.

    Kainų kilimai neatitinka derliaus kiekio prognozėms.

    ES birželio derliaus prognozė pagal COCEREAL + 23 mln. t paliginus su 2007 m. (kviečiai + 16 mln. t, miežiai + 3 mln. t, kukurūzai + 2,5 mln. t ir pan.). Taip, vartojimas padidėjęs 5 mln. t per metus, tačiau 17 mln. t turi padidėti eksportas iš ES. O, bent kol kas, pagal kainą ES grūdai yra 30-40 USD brangesni nei Ukrainos ir Rusijos (sandėriai su Šiaurės Afrika, Azija, Korėja, Brazilija ir pan. ). Plius, Ukraina ir Rusija turi bemuitį įvėžimą į ES iki 2009/07/01.

    Iš gerų naujienų: iki derliaus nuėmimo yra dar 1-1,5 mėn.; neaiški situacija su kokybe; augintojai tikrai neskubės pardavinėti derlių.

    MIEŽIAI

    Apitikslės supirkimo kainos 2008 m. derliui.

    Pašariniai Salykliniai

    Birž. 18 560 670

    Birž. 30 560 670

    0 0

    Ispanijoje, Pietų Prancūzijoje ir Pietų Vokietijoje prasidėjo derliaus nuėmimas. Derlingumas ir kokybė vidutiniai, nors komentarai labai skiriasi. Aiškiausiai kol kas yra tai, kad iškils smulkiųjų grūdų klausimas (dėl pavasario oro sąlygų). Tai jau dabar palaiko kainą aukštame lygyje ir padaro ją dar mažiau konkurencinga paliginus su Ukraina (apie 30 USD). Taip pat kaip ir kviečiuose, prognozuojama kad ateinantis 2 savaičių laikotarpis bus labai svarbus formuojant kaina.

    Dabar: vartotojai nesupranta, kodėl, nepaisant labai gero derliaus, kainos nekrenta; augintojai nesiruošia greitai parduoti nuimto derliaus; o valgyti noręs visi :).

    KITI GRŪDAI

    Apitikslės supirkimo kainos 2008 m. derliui.

    Rugiai 1 kl. 2 kl. Avižos

    Birž. 18 640 500 440

    Birž. 30 640 500 440

    0 0 0

    RAPSAI

    Apitikslės supirkimo kainos 2008 m. derliui.

    Rapsas

    Birž. 18 1450

    Birž. 30 1430

    -20

    MATIF‘o, ir +/- kainų indikacija, kaip matau, in minus neatitinka dabartinei situacijai, bent Lietuvoje. T.y. dabar paklausa rapsui Europoje formuojasi labai stipri, derlius +/- kaip 2007 m., vartojimas auga kadangi auga paklausa aliejui. 1500-1550 Lt/t – paskutinės žinios apie rapso 2008 derliaus kainą. Plius, mistika apie supirkėjus iš Lenkijos. Manau, kad liepai ir rugpjūčiui reikės atsiminti šiuos skaičius.

  9. Tai tavo prognozė, Magnatai....? Kaina rugpjūčio mėn ir kaina spalio/lapkričio mėn. Kviečiai. Rapsai, kaip matau dauvg maž aiškus, tuo labiau, kad naujas derlius po mėn.

    Mano, bet prognoze aš tai nevadinu. Tai apžvalga: kad darosi? kur kas naujiesnio? kas įtakoja arba įtakos? ilgiau ar trumpiau? Kainos +/-. Net tikriausiai dar labiau :D O reali kaina paiškėja, kai jau yra ką pirkti ir pas ką pirkti. T.y. kai prasideda derlius.

    Gal ne tiksliai išsireiškiau kiek.. Norėjau paklaust (kaip Magnato :) ) tavo nuomonės apie šių metų derliaus kainas.

    Supratau. Kritiką priimu :). Mano Magnatiška galva, viskas dar gali apsiversti 180 laipsnių. T.y. kainos padidės ir smarkiai. Dažniausiai taip būdavo, kad iki derliaus nuėmimo pradžios kainos "vaikšto" labai apitiksliuos ir minimaliuos. Belieka žiūrėti grūdų balansų atnaujinimus ir skaityti analitiką. Vienas dalykas lyg aiškus, kad 2008 m. bus "ilgesnio saugojimo" metas + Ukraina.

  10. Tai tavo prognozė, Magnatai....? Kaina rugpjūčio mėn ir kaina spalio/lapkričio mėn. Kviečiai. Rapsai, kaip matau dauvg maž aiškus, tuo labiau, kad naujas derlius po mėn.

    Mano, bet prognoze aš tai nevadinu. Tai apžvalga: kad darosi? kur kas naujiesnio? kas įtakoja arba įtakos? ilgiau ar trumpiau? Kainos +/-. Net tikriausiai dar labiau :D O reali kaina paiškėja, kai jau yra ką pirkti ir pas ką pirkti. T.y. kai prasideda derlius.

  11. Trumpa grūdų rinkos apžvalga, 2008/06/10

    Derlius/orai:

    JAV Vakaruose stiprus lietus savaitgali ir, prognozuojama, dar kelias dienas tęsis. Žieminių pasėlių kokybė be pasikeitimų – 47 proc. geri/l. geri; vasariniai: 63 proc. geri/l. geri (padidėjo 8 proc., 18 proc. mažiau nei 2007 m. derlius). Kanadoje lietaus kiekis didesnis nei vidutinis, temperatūra yra mažesnė nei vidutinė. Tai tikriausiai duos įtakos kūlimo vėlavimui ir blogesnei kokybei.

    Europoje lietinga Iberijos pusiasalyje. Ruože nuo Juodosios jūros iki Vokietijos – labai sausa. Ir toliau yra manoma, kad Vokietija yra per sausa, o Prancūzija – per drėgna.

    Argentina kenčia nuo lietaus ir šalnų, Australiją aplanke lietus, kuris nesuteikė daug optimizmo.

    KVIEČIAI

    Apitikslės supirkimo kainos 2008 m. derliui.

    1 kl. 2 kl. Pašariniai

    Geg. 29 735 640 520

    Birž. 10 765 665 520 ?

    +30 +25 0

    Kainų pakilimas yra skatinamas finansiniais instrumentais JAV biržose. Nepaisant beveik visiško „štiliaus“ realioje prekyboje, finansiniai fondai padarė nemažus užpirkimus sojos ir kukurūzų ateities sandorių. Tuo pasiekoje pakilo kviečiai. Ir po kiek laiko „banga“ pasiekė Europą.

    Kituose frontuose pasikeitimų nedaug. Kainą įtakuoja orai ir politika (visiškas neaiškumas dėl ES importo muito 2008 m. derliui). Ukrainos 2008 m. maistiniai kviečiai buvo parduoti į Ispaniją už 183 eur/mt FOB Juodoji jūra, be muito.

    Pašarinių kviečių kainos indikacija, vėlgi Ukrainos dėka (154 eur/mt FOB Juodoji jūra), irgi atrodo pakankamai agresyviai.

    Vokietijos augintojai prognozuoja 23,4 mln. t derlių (2007 m. – 20,6 mln. t).

    Taip pat prognozuojama, kad kreditų ir palūkanų klausimas Europoje gali sukelti papildoma spaudimą ūkiniams greičiau pardavinėti savo derlių.

    Rinka tikisi, kad 2008.06.12, USDA padidins skelbiamas pasaulio derliaus prognozės.

    MIEŽIAI

    Apitikslės supirkimo kainos 2008 m. derliui.

    Pašariniai Salykliniai

    Geg. 29 525 640

    Birž. 10 520 630

    -5 -10

    Naujienose, susijusiuose su miežiais, visiška ramuma. Prancūziški miežiai ir toliau indikuojami 165(senas derlius)/170(naujas derlius) eur/mt FOB. Padidėjęs Ukrainos seno derliaus eksportas į EU (250 tūkst.t. per 2008.05) 2008 m. derliaus kainai irgi nežada nieko teigiamo.

    Vokietijos augintojai prognozuoja 11,6 mln. t derlių (2007 m. – 10,4 mln. t).

    KITI GRŪDAI

    Apitikslės supirkimo kainos 2008 m. derliui.

    Rugiai 1 kl. 2 kl. Avižos

    Geg. 29 620 490 430

    Birž. 10 610 480 420

    -10 -10 -10

    RAPSAI

    Apitikslės supirkimo kainos 2008 m. derliui.

    Rapsas

    Geg. 29 1370

    Birž. 10 1410

    +40

    Orai (lietus JAV Vakaruose), politika (Argentinos ūkininkų streikas), nafta (137 USD) ir eksportas. Tai faktoriai įtakojantis rapsų kainą. Pagrindė, per sojos kompleksą (grūdai, rupiniai, aliejus). Plius, vėl padidėjęs finansinių fondų susidomėjimas žaliavų ateities sandoriais.

    Ukraina taip pat pranašauja 2008 m. rapsų derliaus rekordinį eksportą: 1,95 mln. t (2007 m. 0,88 mln. t).

  12. Trumpa grūdų rinkos apžvalga, 2008/05/29

    Derlius/orai:

    JAV žieminių pasėlių vertinimas krito 2 proc. (iki 45 proc. geri/l.geri). Tačiau vasarinių pasėlių sėjos pabaiga šoktelėjo iki 94 proc. Kanados pasėliai paveikiami drėgnais ir šaltais orais. Europoje orai vis dar sausi viduryje (Baltijos regionas taip pat), drėgni Rytuose ir labai drėgni Vakaruose. Kas jau dabar pranašauja derliaus nuėmimo vėlavimą ir prastesnė kokybę.

    Šiaurės Kinija, Argentina ir Australija lieka sausais regionais ir prognozės gauti šiek tiek drėgmės nėra palankios.

    KVIEČIAI

    Kviečiams, kaip ir kitiems grūdams — orų ir politikos įtakos metas. Kiekviena diena pasirodo žinios (geros ar blogos – vertinimas subjektyvus) ir kiekviena diena kviečiai praranda savo vertės po 1 eurą. JAV finansų analitikai pradeda garsiai kalbėti apie „žaliavų burbulą“ (tame ir grūdų). Ir turint omeny, kad JAV laukia didžiausiais prognozuotinas kviečių derlius per paskutinius 12 metų, kiekvienas „nusičiaudėjimas“ ten po pusdienio atsiliepia ir Europoje. Dėl politinių priežasčių Argentinos derlius ilgainiui nebus argumentų formuojant kainas. Australija ir Kinija – didelė priklausomybė nuo orų.

    Panašu, kad 2008 m. derliui Europoje madas diktuos Ukraina ir jos uostai. Taigi visi žvilgsniai ten: FOB maistiniams (11,5 proc. baltymų) 290 USD (185 eur), pašariniai -50/60 USD („popierinis“ skirtumas, kadangi istoriškai rinka (augintojai) su tokiu skirtumu nesitaikys).

    Rusijoje numatomas intervencinis grūdų supirkimas (kviečiams iki 5 mln. tonų) nuo rugpjūčio mėn.

    ES šalyse derliaus prognozės praranda optimizmą. Dėl labai drėgnų orų Vakarų Europoje žadamą prastesnė kokybė. Kiekiai: Ispaniją jau dabar mažiną savo derlių 15 proc. paliginus su 2007 m.

    Apitikslės supirkimo kainos 2008 m. derliui.

    1 kl. 2 kl. Pašariniai

    Geg. 21 760 660 520

    Geg. 29 735 640 520

    -25 -20 0

    MIEŽIAI

    Nedaug naujienų, tačiau miežių kainos ir toliau laipsniškai griūna. 2007 m. prancūziški miežiai labai sunkiai randa pirkėjus su FOB kaina 170 eurų, naujas derlius spaliui – 172.

    Ispanija, pagrinde dėl prastų oro sąlygų, sumažino savo miežių derliu 25 proc.

    Bendrai — panašus reikalai kaip ir kviečiuose. Ukraina indikuoja FOB kaina 285 USD (181 eur), tačiau (net įvertinus jų mažesnės transportavimo išlaidas) tokia kaina nesuranda pirkėjų.

    Rusijos vyriausybė planuoja internetinį supirkimą taip pat miežiams.

    Apitikslės supirkimo kainos 2008 m. derliui.

    Pašariniai Salykliniai

    Geg. 21 530 650

    Geg. 29 525 640

    -5 -10

    KITI GRŪDAI

    Apitikslės supirkimo kainos 2008 m. derliui.

    Rugiai 1 kl. 2 kl. Avižos

    Geg. 21 630 500 450

    Geg. 29 620 490 430

    -10 -10 -20

    RAPSAI

    Paskutiniai kainos kritimai (17 eurų per 3 dienas) susiję pagrindė su skelbiamais busimų derlių skaičiais. Ir ne tik rapsų, bet viso aliejinių kultūrų komplekso derliui (soja, saulėgrąža, palmė ir t.t.). Pasaulinis rapsų ir kanolos derlius numatomas 52,6 mln. t, 4,5 mln. t didesnis nei 2007 m. Visame komplekse: + 27,4 mln. t. Tačiau pagrindinė pastaba: „jei bus palankus orai“. Kaip matom., kol kas nėra. Plius, Europoje perdirbimas tolygus prognozuojamam derliui. Tai reiškia, kad kaina (ir paklausa) yra labai jautri bent kokiems kiekio mažėjimams.

    Apitikslės supirkimo kainos 2008 m. derliui.

    Rapsas

    Geg. 21 1380

    Geg. 29 1370

    -10

  13. Prognozės lieka prognozėmis.Čia gaunasi kaip tiems žydo vaikams.Vienas žydas giriasi kitam:uj,sako,mano vaikai gudrūs,labai gerai orą atspėja.Vienas sako kad lis,o kitas kad ne.Vienas visada atspėja...Nenušauto dramblio dalybos.Ten prikuls tiek,ten antra tiek.Va kai prikuls,ir supils į aruodus,tada bus galima ir spėliot.

    Tai kad prognozės ir skirtos tam, kad: 1. orientuotis situacijoje truputi anksčiau nei kai prikulsi ir supilsi. 2. kad jūsų sprendimas būtu pagristas informacija.

    O dėl prognozių tikslumo, anekdotas kaip tik į temą ir sunku nesutikti. Tačiau, prieš Naujuosius, kai toks vienas finansinis danų bankas Saxo Bank skelbė, kad naftos kainos iki 2008 m. pabaigos pasieks 200 USD už barelį, man asmeniškai LABAI sunkiai tikėjosi. O dabar. Kaina jau 135, apie 200 kalbama vis drąsiau ir pan.

    Iš kitos pusės, tas pats bankas skelbė, kad "grūdų kainos padvigubės". Labai įdomu, ką jie turėjo omeny? :)

  14. Dėkui už tikrai naudingą info. Kaip prie tokių trąšų, kuro, darbo ir kt. kainų, tai grūdų kainos tikrai nekelia didelio džiaugsmo, juolab, kad ir orai nelepina-sausra dar bent 10 dienų numatoma mažiausiai. Žieminiams gal ir nieko, bet vasarojus sunkiai kyla.

    Gaila, kad jūsų laukai ne Rytų Lietuvoje. Čia jau savaitė lietus protarpiais kasdien ir temperatūra maks. 14.

    Jei rimtai, tai jūsų tiesa. Belieka tiks lietuviškai laukti, kam aplinkui bus blogiau. Tačiau kol kas tai nenusimato.

  15. Sveiki. Linkiu malonaus skaitymo. Apžvalgų dažnumas - kas savaitė. Komentarai, naujienos ir apmastymai mielai priimami.

    Trumpa grūdų rinkos apžvalga, 2008/05/21

    Derlius/orai: JAV žieminiai pasėliai be didesnių pasikeitimų (vertinimas 47 proc. geri/l.geri, prieš metus 57 proc.). Vasarinių sėjos pabaiga šoktelėjo iki 81 proc. Kanados pasėliai gavo šilto ir sausesnio oro. Europoje orai praeita savaitė buvo drėgnesni, išsikirus Balkanų regioną.

    Rytų Australijoje prognozuojamas ilgai lauktas lietus, bet iki pirmadienio nebuvo nieko panašaus. Argentinoje prasidėjo sėja, tačiau dėl sausros ir politinės painiavos, prognozuojamas ploto sumažėjimas iki 10 proc.

    KVIEČIAI

    Orai, politika ir laivų frachtai. Šie veiksniai pagrinde įtakojo grūdų kainų mažėjimo tendencijas. Kiek kviečių, tiek ir miežių.

    Orai – palankus busimam derliui. Ypač Europoje, kurios sąlygos derliui apibudinamos kaip artimos tobuloms. Nežinomybėje kol kas lieka Australijos derlius.

    Politika. Dažnai sunkiai suvokiama, tačiau politikų žodžiai atsispindi skaičiais (į viršų arba į apačią) gan greitai. Iš paskutinių naujienų: Briuselis tikriausiai paliks grūdų importui visam 2008/2009 sezonui 0 proc. (paaiškės iki birželio pabaigos), Ukraina netaikys jokių eksporto apribojimų išskyrus mėnesinį stebėjimą, Rusija žada nupirkti į intervencinius sandėlius iki 5 mln. grūdų.

    Frachtai. Transportavimas laivais pabrango, ir pabrango smarkiai. Dėl dviejų pagrindinių priežasčių: degalų ir konkurencingo grūdams krovinio (plienas). Tiesa, pabrango pagrindė transportavimas vandenynais, bet tai visada neblogas argumentas.

    Paklausa kviečiams Europoje šiuo metu yra visiškai minimali ir rinkoje yra labai tylu. Panašiai ir Lietuvoje. Taip pat su pasiūla.

    Apitikslės supirkimo kainos 2008 m. derliui.

    1 kl. 2 kl. Pašariniai

    Geg. 14 770 670 550

    Geg. 21 760 660 520

    -10 -10 -20

    MIEŽIAI

    Praeita savaitė padidėjo, o tiksliau atsirado, paklausa Europos miežiams. Dalis jų keliauja į Šiaurės Afriką, dalis į Maroko. Kažkas įdomesnio paklausos klausimu „verda“ Irane, tačiau tai tolimos ateities argumentas.

    Bet padėtis vertinama teigiamai ir pagyvėjusi prekyba leidžia prognozuoti mažesnius pereinamuosius likučius iki naujo derliaus. Dabar prancūziški miežiai uoste kainoja 170-175 eurų už toną.

    2008 m. derliaus miežiams argumentai į minusą kaip ir kviečiuose. Orai, politika, frachtas. Plius Ukrainos eksportas iki 7 mln. t.

    Apitikslės supirkimo kainos 2008 m. derliui.

    Pašariniai Salykliniai

    Geg. 14 540 n.d.

    Geg. 21 530 650

    -10 —

    KITI GRŪDAI

    Apitikslės supirkimo kainos 2008 m. derliui.

    Rugiai 1 kl. 2 kl. Avižos

    Geg. 14 640 520 480

    Geg. 21 630 500 450

    -10 -20 -30

    RAPSAI

    Vienintelis kol kas +/- stabilus produktas. Ant tiek, ant kiek stabili nafta. Perdirbimas Europoje auga (2,3 mln. t didesnis nei pernai, viso 14,2 mln. t), prognozuojami taip pat truputi mažesni pereinamieji likučiai. Naujo derliaus prognozės yra labai palankios visoms aliejinėms kultūroms: sojai, saulėgrąžai ir rapsams (tikslesni skaičiai gegužės pabaigoje). Tai turėtu sumažinti dabartinės optimistinės nuotaikas, nebent pablogės oro sąlygos.

    Apitikslės supirkimo kainos 2008 m. derliui.

    Rapsas

    Geg. 14 1370

    Geg. 21 1380

    10

  16. Sveiki. Saviems (vadybininkams) ruošiu kas trečiadienį trumpą savaitės apžvalgą apie grūdus/rapsus. Jei kam įdomu, rašykit man mailu. Prisegsiu. O gal geriau iškart forume skelbti? :icon-idea: Bet, bijau, kad prasidės DAUG diskusijų, gausiu malkų nuo bulvinynko ir shaulinio ir nespėsiu į klausimus atsakinėti. :lol:

  17. Na čia jus, chebrytė, ir pavarėt :). Įdomiausia, kad diskusijos tema: grūdų kainos. Siūlyčiau keisti į "OPEC ir kitų naftos prekybos organizacijų neigiamas poveikis Lietuvos žemės ūkui" :). Juokauju. Bet iš kitos pusės, mintys šviesios ir plačios. Šaunu. Gal net kiek per plačios, mano skoniui. Bet vis tiek šaunu.

  18. Sveiki, senai nesimatėm :). Šauniai jus čia diskutuojat, sveikinu. Net kalba +/- kaip iš analitinių ataskaitų. Žodžiu - bulvininkas čempionas :). Ir tai, ką jis čia rašo +/- tą patį tenka skaityti kasdien ataskaitose. Bet nesakykit chebrytė, kol kas su kviečių ir miežių kainoms 2008 m. "pravalas" gaunasi. T.y. ein žemyn su kiekviena savaite. Ir jokie pasaulinio bado (likučiai, sausra, ryžiai ir pan.) argumentai nepadeda. Kaip aš dabar tai matau supirkime: kviečiai 650 - 750, miežiai 560 - 600. Teko jau ne vieną kartą kalbėti su ūkininkais apie busimas kainas ir bijau, kad tiems, kurie tikisi 1000 Lt už maistinius kviečius, teks palaukti arba nusivilti.

    P.S. Turiu tokį bendra įspūdį, kad reikia atsiprašyti kai kurių Forumo dalyvių dėl savo ekstremalių pasisakymų. Taigi ATSIPRAŠAU, tikiuosi per daug žalos nepridariau.

    Iki.

    Sincerely,

    Magnatas

×
×
  • Create New...