Jump to content

Lexionas

Nariai
  • Pranešimai

    503
  • Prisijungė

  • Lankėsi

Atsakymai kurių autorius Lexionas

  1. Reiktu, daugiau info kokius darbus su juo planuoji dirbt, kokios komplektacijos abiejų. Bet mano nuomone Puma pliusai traktoriaus svoris, didesnis galios rezervas (galima dar pacipuoti), didesnė keliamoji galia. Abu traktoriai puikūs, bet sunkesniems darbams iš šitų dviejų modelių imčiau Puma. Minusas toks, kad Puma su adBlue :D

    Darbai būtų sėjimassu Vaderstad Rapid 4 m, 5 korpusų plūgas, grūdų vežimas su 20 t puspriekabe ir lyg tai viskas :D

  2. Be to kas pamineta, vairuosi ta traktoriu pats ar tik ziuresi i ji nuo galulaukes? As ne uz tai, kad pasodint mechanizatoriu ant taburetes, o vietoj kondicionieriaus  nuo prikurkes uzmaitintas vejelis, bet labai svarbu kas jos tuo zirgu. Kilometrai iki daliu svarbu.

    Traktorius uzdirbines pinigus....kai pagalvoji, perki vysnini ir iskart uzdirbi 45 gabalus .... arba pilna gps komplekta is Sauliaus ...ir dar lieka zmonai ant kailiniu.  :)

    Dirbs darbuotojas, pačiam turbūt neteks. Bet tas darbuotojas, kuriam negaila sumokėti už komfortą ir geras sąlygas.

  3. Sveiki.  Tarp Pumos ir JohnDeere yra 45 tūkst. litų skirtumas. Niekada gyvenime neteko susidurti su Case marke ? Mokėti brangiau ir pirkti JohnDeere ar neišsigąsti Pumos ir sutaupyti pinigų ? Kokie Pumos pliusai ir minusai lyginant su JohnDeere M serija ?

    P. S. Kieme iki šiol stovėjo vien tik JohnDeere ir vienas Valtra markės traktoriai.

    Iš anksto dėkoju už jūsų pasidalintą nuomonę.

  4. Yra ir minusu,bet pliusu daugiau.

    kokie tie minusai?

    Pavasari zeme ilgiau dzius ,veliau ivaziuosi i dirva.Daugiau esminiu minusu neiziuriu.

    Tai, kad pavasarį žemė ilgiau džius, aš laikyčiau tik privalumu, nes dažniausiai pas mus žemės išdžiųsta anksti, kai dar būna šalnos, o tada būna labai didelis galvosūkis, jau sėti vasarinį rapsą, ar dar bijoti tų šalnų :icon-arrow:

  5. Kokiu gyliu rudeninį arima darot ?:)

    mes tai apie 17 cm :eusa-whistle:

    Arimo kokybė tokiu gyliu tikrai nukentės lyginant su kokiais 25 cm, na nebent korpuso užgriebis 35 cm. Tad mano nuomone ką arimas tokiu gyliu, geriau jau rinktis skutimą ant kokių 15 cm. Aš asmeniškai, jei tik leidžia ariamasis sluoksnis, rudeninį ariu 23-25 cm.

    Galėsiu nuotrauką įmesti, kaip atrodo arimas :eusa-naughty: Gal max 18 cm, o kokybė tikrai gera :eusa-whistle: Nematau reikalo giliai arti, tuo labiau, kai žemės pas mus ne visur ir turi tuos 25 cm derlingojo sluoksnio :eusa-shhh: O kaip, tamsta, pats ir sakėt, mes tik apie penktadalį laukų ariam žiemai, ir tai juos su volais ir lyginimo lenta išlyginam iš rudens. Visą kitą dalį dirbam su Kockerling Quadro, irgi panašiu gyliu - apie 17 cm. :icon-wink:

  6. Pofka, kalkiu veikimo laikas priklauso ne tik nuo ju rusies, bet ir nuo frakcijos dydzio :) kuo mazesnes kalkiu daleles, tuo sparciau pradeda veikti, nes didesnis salycio plotas turi itakos :) o Jums nebutu geresnis variantas puse kalkiu normos isberti pries arima, o likusia dali po arimo?

    Mano manymu protingiausias variantas yra išberti rudenį kalkes ir jas su strėliniu skutinku įterpti maždaug 15 cm gyliu. :icon-wink:

  7. Nematau logikos trest PK pavasari.Nebent taikyti i sekanciu metu derliu.

    Aš anksčiau irgi taip maniau, bet šiemet skėliau kompleksines trąšas - dalis iš rudens, o dalis pavasarį :P O kaip kokiem vasariniam kvietukam ar miežiaim pavasarį šešioliktukas ??? Tik nesakykit, kad jo irgi nepasisavina ? :eusa-snooty:

  8. Symet kaip tik kalkinom viena lauka, ph 4.5, pirkom dolomitmilciu is klovainiu, tona kazkur tai apie 20lt tiksliai neatsimenu, i ha reikia apie 9t tai siemet isberem su rusisku rumu po 4.5t/ha ir kitam metui reiks tiek isbert, o rezultatas tai keliu metu begyje turetu matytis:)

    Bet gal klystu, kiek girdėjęs esu, tai dolomitmilčiai yra pasisavinami šiek tiek lėčiau :icon-wink: įdomu tik kiek tas lėčiau ... kad nebūtų 10 metų :D

  9. Sveikučiai, kolegos ir likimo broliai :))

    Tikiuosi jau apsimušėt su javapjūte susijusius darbus. Aš ta proga, galvoju, kaip čia dar ką patobulinus - galvoje turiu laukus. Turiu keletą laukų, kur pagal žemės tyrimus yra rastas tik 4,2 - 4,7 pH ... :eusa-doh: Tokius laukus būtina gelbėti, tad noriu pasiteirauti Jūsų nuomonės, žinių, patirties, gandų, legendų ir viso kito, kas tik susiję su dirvų kalkinimų :D Įdomu kur perkat, kas geriausiai tinka, turi didžiausią efektą, normą atiduoti per kartą ar išdėlioti, ir visi visi visi kiti su tuo susiję dalykai :)) Labai laukiu visų Jūsų nuomonių :) Iš anksto dėkoju :icon-wink:

  10. Ar bandet kasnors judinti zeme? bandem arti kvietiena, tai pluga ikisti i zeme be sansu...rapsienoj lekstes irgi nelenda.. Perdziuvus zeme grynai..

    Susidėjom naujus kaltus, tai kur ne technologinės vėžės, tai gražiai ariasi, ir žemė gerai byra :eusa-clap: tik greitai dyla viskas :eusa-shifty:

    O kaip su technologinem? Lenda bent kazkiek plugas? Ipo kombaino gal suskusta buvo pries ariant, tai ne taip isgarino gal dregme?

    Ne, neskusta, iškarto ariam, o ties technologinėm tai reikia su priverstiniu jėginiu paspaust plūgą į žemę :icon-wink:

  11. Dvi dienos kviečių javapjūtės :D išbandytos dvi veislės, "Skagen" ir "Olivin". Derlius tai taip nustebino, kad net nežinau kaip paaiškint :eusa-clap: Kaip pas jus derliai ? Drėgmė šnd po pietų jau buvo 12 % ... :eusa-shifty: Liko išsiaiškint kaip šiemet užderėjo "JUlius" ir "Agilas". Nu ir aišku labai daug tų hektarų nukulti :D kolkas maloni pradžia :eusa-whistle: Nu tik klasė kažkodėl trečia eina, glitimo trūksta. Ankstesniais metais su tuo pačiu tręšimu užtekdavo pirmai - antrai klasei :icon-arrow:

    Tj sakyk, po kiek byra, ko nepasakai? :D

    Kitų nuomonė įdomi :D nu blemba, vidutiniai laukai, nes dar geriausi noksta, Olivino vakar vidurkis gavosi 7,9 t/ha, Skagenas šiandien 8,1 t/ha :eusa-shifty:

  12. Dvi dienos kviečių javapjūtės :D išbandytos dvi veislės, "Skagen" ir "Olivin". Derlius tai taip nustebino, kad net nežinau kaip paaiškint :eusa-clap: Kaip pas jus derliai ? Drėgmė šnd po pietų jau buvo 12 % ... :eusa-shifty: Liko išsiaiškint kaip šiemet užderėjo "JUlius" ir "Agilas". Nu ir aišku labai daug tų hektarų nukulti :D kolkas maloni pradžia :eusa-whistle: Nu tik klasė kažkodėl trečia eina, glitimo trūksta. Ankstesniais metais su tuo pačiu tręšimu užtekdavo pirmai - antrai klasei :icon-arrow:

  13. Auginom šiemet iš viso 170 ha žieminio rapso. Buvo iš viso 3 veislės, bet išskirti kažkurios savo aukštu derlingumu ar išskirtiniu žiemojimu negaliu. Visa esmė, dėl ko pas mus svyravo derliai, tai buvo žemė. Auginom šiemet "Triangle", "Toureg'ą" ir "Brutus'ą". Vidurkis išėjo 4,05 t/ha. Nors jie šiemet ir neatrodė, kad duos gerą derlių, bet ačiū Dievui, labai maloniai nustebino su mano galva visai neprastais derlingumais :eusa-clap::eusa-pray::eusa-clap: Kitais metais dar norėtųsi pabandyti veislė "Visby" :eusa-think:

  14. Šiandien gražesnį rapsą kūlėm, tai derlius 4,6 t/ha. Drėgmė 8,1. Dulka baisiai :icon-ugeek: Iš karto paskui kombainus ir lėkščiuojam. Kas link tų klijų ankštarom, tai mes juos naudojam su glifosatu, ne tik, kad užklijuotų ankštis, bet kad ir roundapas geriau veiktų :icon-exclaim: efektas tikrai yra :icon-arrow:

×
×
  • Create New...